Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas ping »

Kliimakaubamaja kirjutas: 08 Veebr 2022, 09:55
Alexis kirjutas: 05 Veebr 2022, 07:08 5 aastat tagasi paigaldatud õhkvesi Daikin altherma 3. Siiani töötas laitmatult ja nüüd kõik. Sisemine soojusvaheti sõelapõhi. Gaas surub veesärki.
Kas seda seadet on ka korraliselt hooldatud? Seadme jätkusuutliku töö garanteerib korraline hooldamine ja heaperemehelik kasutamine. Autol tuleb ka õli vahetada iga aasta, olenemata sellest, kas sellega sõita või mitte.
Kui kaasaja autode ressurss ongi planeeritud garantiiaja lõpuni.
Siis kliimaseadmete müük võib hoopis lõppeda kui müüja kuulutab, et "7000eur maksva seadme tööiga on 5 aastat, teenimata tagasi isegi soetusmaksumust."

Gaas/vesi soojusvaheti sisemist leket ei suuda ükski hooldusmees määrata enne selle lekke tekkimist olenemata hoolduse tihedusest.

Kas Kliimakaubamaja vahetab korralise hoolduse käigus seadmes gaasi ja õli ning mõõdab soojakande vedeliku parameetreid et vähendada korrosiooni seadmes?
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 06 Veebr 2022, 18:49 Oma maja jah enamasti luksus ja kuluartikkel
Seepärast ei saa seda ka kuidagi investeeringuna käsitleda (olenemata sellest mida tublid kinnisvara ja panga müügimehed räägivad)
Kuid see ei tähenda ju hoopiski seda, et ei peaks kaaluma võimalikult optimaalseid kasu / kulu suhteid
Iga kuuri saab teha luksuslikuks aga "elamise mõttes" on keskmise sissetulekuga inimesele, aastakuluna, luksus vist hoopis oma parkimiskohaga üürikorter linnas?
https://kinnisvara24.delfi.ee/kinnisvar ... 8da&page=1
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Erx2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 05 Sept 2017, 10:03

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas Erx2 »

Tere!
Oleme olemasolevale gaasiküttele lisaks otsimas õhk-vesi soojuspumpa.
Mis kogemused on Õhk-vesi soojuspump NIBE AMS 10-16 / HBS 05-16, 16 kW ja bosch Compress 7000i AWB 17kW ?
Gaasikatel jääb lisaküttena reservi. Nibe küll vana mudel, aga välis ja siseosa vahel liigub külmagaas, alates -10 - - 15 tahaks soojuspumba välja lülitada.
jakim
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 21 Okt 2014, 23:19
On tänatud: 1 kord

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas jakim »

Erx2 kirjutas: 24 Veebr 2022, 10:06 Tere!
Oleme olemasolevale gaasiküttele lisaks otsimas õhk-vesi soojuspumpa.
, alates -10 - - 15 tahaks soojuspumba välja lülitada.
Eelmise aasta detsembris oli gaasi ja elektri hinnavahe 2,4 korda gaasi kasuks. Kui kasutada põrandakütet, siis nimetatud soojuspumba korral(-7 kraadiga COP 2.6 ) tasuks see välja lülitada juba -7 alates, sest siis oleks gaasiga soodsam kütta. Seega on plaan hea reservkütte mõttes, tasuvust sellel praeguste hindade juures ei ole.
jakim
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 21 Okt 2014, 23:19
On tänatud: 1 kord

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas jakim »

jakim kirjutas: 24 Veebr 2022, 11:50
Erx2 kirjutas: 24 Veebr 2022, 10:06 Tere!
Oleme olemasolevale gaasiküttele lisaks otsimas õhk-vesi soojuspumpa.
, alates -10 - - 15 tahaks soojuspumba välja lülitada.
Eelmise aasta detsembris oli gaasi ja elektri hinnavahe 2,4 korda gaasi kasuks. Kui kasutada põrandakütet, siis nimetatud soojuspumba korral(-7 kraadiga COP 2.6 ) tasuks see välja lülitada juba -7 alates, sest siis oleks gaasiga soodsam kütta. Seega on plaan hea reservkütte mõttes, tasuvust sellel praeguste hindade juures veel ei ole.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

jakim kirjutas: 24 Veebr 2022, 11:50 Eelmise aasta detsembris oli gaasi ja elektri hinnavahe 2,4 korda gaasi kasuks. Kui kasutada põrandakütet, siis nimetatud soojuspumba korral(-7 kraadiga COP 2.6 ) tasuks see välja lülitada juba -7 alates, sest siis oleks gaasiga soodsam kütta. Seega on plaan hea reservkütte mõttes, tasuvust sellel praeguste hindade juures ei ole.
Kauaks? Kui arvestada käesolevat poliitilist situatsiooni Ukrainas, kus Venemaa algatas sõja ja et seoses sellega Venemaa suhtes hakatakse rakendama najanduslikke sanktsioone ja elektriteemas kunn24 poolt ühte viidatud artiklit, siis kahtlustan, et kauaks see suhe gaasi kasuks ei jää.
kunn24 kirjutas: 22 Veebr 2022, 22:33 1 kremli käpik lubab varsti 1000 m3 gaasi hinnaks 2000 €.
https://majandus.postimees.ee/7460446/m ... 2000-eurot
Gaasimahutite täituvus https://agsi.gie.eu/#/
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
jakim
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 21 Okt 2014, 23:19
On tänatud: 1 kord

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas jakim »

Urmas kirjutas: 24 Veebr 2022, 13:23 Kauaks?
Ilmselt tõuseb gaas korralikult ja see mõjutab gaasiga kütjaid oluliselt. Kahtlustan, et elekter tõuseb samas tempos ja tulemus jääb samaks. Sellel aastal on võitjaks pelletiga kütja.
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1001
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

jakim kirjutas: 24 Veebr 2022, 13:34
Urmas kirjutas: 24 Veebr 2022, 13:23 Kauaks?
Ilmselt tõuseb gaas korralikult ja see mõjutab gaasiga kütjaid oluliselt. Kahtlustan, et elekter tõuseb samas tempos ja tulemus jääb samaks. Sellel aastal on võitjaks pelletiga kütja.
Paraku ei võida olukorrast keegi.
Meil on turumajandus ja kui ühe kütuse hind tõuseb siis see mõjutab varem või hiljem ka teiste energiaallikate hindasid. Näiteks on Soomes ajalehe pealkirjad et küttepuud lõppemas. Ka meil ei saa enam kuiva küttepuud.
(mõni nüüd kindlasti lisab et tema naaber küll sai).
Totrus on väita et pelleti kasutaja võidab. Mida ta võidab???

See tundub pöördumatu et kaugkütte võrgust saab sooja veidi odavamalt kui gaasiga küttes ja elekter on sellest keskmiselt hinnalt kallim. Kui elektrist võetakse vaid osa tarbitavast energiast siis see on ikkagi soodne.

( Just arvutasin 2021 a august.... detsember gaas vs õhk-vesi Nordpooli hinnaga ning päris suur vahe tuli soojuspumba kasuks. Selle ettevõtte arve gaasi eest detsembris oli 10 391.- + km.)
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
jakim
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 21 Okt 2014, 23:19
On tänatud: 1 kord

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas jakim »

Coolhouse kirjutas: 24 Veebr 2022, 15:06
( Just arvutasin 2021 a august.... detsember gaas vs õhk-vesi Nordpooli hinnaga ning päris suur vahe tuli soojuspumba kasuks. Selle ettevõtte arve gaasi eest detsembris oli 10 391.- + km.)
Kas võrgutasusid ka arvestasid? See on muidugi hea, kui soojuspump nii efektiivne on. Pelletiga võitis see, kes suvel terve kütteperioodi varuks ostis.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

jakim kirjutas: 24 Veebr 2022, 17:38 Pelletiga võitis see, kes suvel terve kütteperioodi varuks ostis.
No ei suuda seda kahjurõõmu endas hoida. ;) Kes keelas praegu nutvatel börsipaketi omanikel 1-2 tagasi tagasi sõlmida fixhinnaga pakett? :scratch: ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas xil »

Pelleti suvel varuks ostes peab olema piisavalt suur ja võimalikult kuiv hoiukoht. Pelleti niiskus on 5%..8%, õhu käes, mida kauem ta seisab, seda niiskemaks ta muutub - seda madalamaks langeb ta kütteväärtus ja seda pudedamaks ta muutub. Kusjuures mõnel aastal, kui talv osutus oodatust soojemaks, on pellet talve lõpupoole vähem maksnud, kui eelneval suvel.

Selleks, et osta börsipakett 1-2 aastat enne hinnatõusu, tuleks Mangi jutul käia või kohvipaksu pealt ennustada osata. Kes koguaeg börsipaketti on omanud, on kokkuvõttes ikkagi pigem rohkem maksnud. Ma ei tea, kuidas nüüd oli, aga varasema hinnatõusu puhul mõned aastad tagasi muutis elektrimüüja ühepoolset fiks. paketi hinda, nii et fiks. paketi omanikud maksid enne rohkem ning hakkasid ka peale hinnatõusu rohkem maksma.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

xil kirjutas: 25 Veebr 2022, 10:21Kes koguaeg börsipaketti on omanud, on kokkuvõttes ikkagi pigem rohkem maksnud. Ma ei tea, kuidas nüüd oli, aga varasema hinnatõusu puhul mõned aastad tagasi muutis elektrimüüja ühepoolset fiks. paketi hinda, nii et fiks. paketi omanikud maksid enne rohkem ning hakkasid ka peale hinnatõusu rohkem maksma.
Ei ole elektrimüüja siin midagi ühepoolselt tõstnud ja ei tõsta ka. Vist börsipaketi kasutajate pealt teenib selle kasumi tagasi, mis osade fikspaketiomanike pealt saamata jääb. :grin:
Ei oska millegi üle kurta kui fikspaketiga viimase 3 aasta keskmine reaalne hind on olnud 10,3 senti/kWh (ja nii ka jätkub veel mõnda aega). :thumbsup:
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas võhik »

Tänu üraskitele kuivab minul puu metsas jala peal, ole aga mees ja lõika, kui vaja ahju ajada. :jooma
Aga kütan elektriga peamiselt...

Tulevikus, ja ka juba jooksvalt, jätavad elektrimüüjad fixpakettide marginaalidele suuremad varud...
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1001
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

jakim kirjutas: 24 Veebr 2022, 17:38
Coolhouse kirjutas: 24 Veebr 2022, 15:06
( Just arvutasin 2021 a august.... detsember gaas vs õhk-vesi Nordpooli hinnaga ning päris suur vahe tuli soojuspumba kasuks. Selle ettevõtte arve gaasi eest detsembris oli 10 391.- + km.)
Kas võrgutasusid ka arvestasid? See on muidugi hea, kui soojuspump nii efektiivne on. Pelletiga võitis see, kes suvel terve kütteperioodi varuks ostis.
Ei, esimese hooga ma võrgutasusid ei arvestanud aga peale vaadates on nii gaasi kui ka elektri võrgutasu 15...20% arve summast.
Seda kõike saab igaüks ise arvutada vaadates oma arveid. Võtsin soojuspumba kasuteguriks 3 ja detsembris kui Eesti keskmine välistemp oli -4,3 C COP 2,5.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

võhik kirjutas: 25 Veebr 2022, 19:41 Tulevikus, ja ka juba jooksvalt, jätavad elektrimüüjad fixpakettide marginaalidele suuremad varud...
Vähe kotib, fikspakett tuleb ka järgmisena, sest stabiilsus ja kindlustunne on igal juhul tähtsamad kui närviliselt iga päev elektri börsihindasid uurida ja vaadata millal võib pesu pesta ja millal elektripliiti kasutada jne...:lol:
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Ac457765 kirjutas: 26 Veebr 2022, 00:07
võhik kirjutas: 25 Veebr 2022, 19:41 Tulevikus, ja ka juba jooksvalt, jätavad elektrimüüjad fixpakettide marginaalidele suuremad varud...
Vähe kotib, fikspakett tuleb ka järgmisena, sest stabiilsus ja kindlustunne on igal juhul tähtsamad kui närviliselt iga päev elektri börsihindasid uurida ja vaadata millal võib pesu pesta ja millal elektripliiti kasutada jne...:lol:
Su stabiilsus seisneb üle maksmises. Võta keskmine ja maksa oma kulukontole ja sealt maksekorraldus. Milleks raha teistele kinkida.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

tabarabarap kirjutas: 26 Veebr 2022, 05:44
Ac457765 kirjutas: 26 Veebr 2022, 00:07
võhik kirjutas: 25 Veebr 2022, 19:41 Tulevikus, ja ka juba jooksvalt, jätavad elektrimüüjad fixpakettide marginaalidele suuremad varud...
Vähe kotib, fikspakett tuleb ka järgmisena, sest stabiilsus ja kindlustunne on igal juhul tähtsamad kui närviliselt iga päev elektri börsihindasid uurida ja vaadata millal võib pesu pesta ja millal elektripliiti kasutada jne...:lol:
Su stabiilsus seisneb üle maksmises. Võta keskmine ja maksa oma kulukontole ja sealt maksekorraldus. Milleks raha teistele kinkida.
Kas sa oled ennustaja, et tead järgmise X aasta keskmist hinda ette? Ma ei hakka midagi trikitama, jääb fikseeritud hind mitmeks aastaks ja elu muretu. Börsipaketiga ikkagi tantsid börsi pilli järgi, üritad tarbimist ajastada odavamale ajale, mõttetu tõmbelmine. Vaata mu viimase 3 aasta fikshinda ja ütle palju üle olen maksnud? Juba aastaid tagasi börsipaketi omanikud kujutasid omale ette, et hakkan rämedalt üle maksma. :lol:
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Ac457765 kirjutas: 26 Veebr 2022, 12:01 Kas sa oled ennustaja, et tead järgmise X aasta keskmist hinda ette? Ma ei hakka midagi trikitama, jääb fikseeritud hind mitmeks aastaks ja elu muretu. Börsipaketiga ikkagi tantsid börsi pilli järgi, üritad tarbimist ajastada odavamale ajale, mõttetu tõmbelmine. Vaata mu viimase 3 aasta fikshinda ja ütle palju üle olen maksnud? Juba aastaid tagasi börsipaketi omanikud kujutasid omale ette, et hakkan rämedalt üle maksma. :lol:
Selleks ei pea olema ennustaja , sest ka sinu fixpaketi elekter ostetakse börsilt. Mul ei ole su valiku vastu midagi. Ma ei oska ütelda palju sa oled üle maksnud, sest mul ei ole su arveldusinfot ja tarbimisinfot. Ma võin ütleda, et oma andmete põhjal ei ole ma veel fixi üle maksnud.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Ma võin öelda, et enamasti isegi keskmisest suurema tarbimisega börsipaketi omanikud ei saa viimase 3 aasta kohta ette näidata 10,3 senti reaalset hinda. ;)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ac457765 kirjutas: 26 Veebr 2022, 22:09 Ma võin öelda, et enamasti isegi keskmisest suurema tarbimisega börsipaketi omanikud ei saa viimase 3 aasta kohta ette näidata 10,3 senti reaalset hinda. ;)
Ära nii kindlalt väida...
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Ac457765 kirjutas: 26 Veebr 2022, 22:09 Ma võin öelda, et enamasti isegi keskmisest suurema tarbimisega börsipaketi omanikud ei saa viimase 3 aasta kohta ette näidata 10,3 senti reaalset hinda. ;)
lihtne kontrollida https://www.nordpoolgroup.com/Market-da ... view=table vaata kas MW on olnud aasta keskmine odavam, kui su fixis
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

tabarabarap kirjutas: 27 Veebr 2022, 01:05 lihtne kontrollida https://www.nordpoolgroup.com/Market-da ... view=table vaata kas MW on olnud aasta keskmine odavam, kui su fixis
Ei ole nii lihtne kontrollida. Kontrollida saaks siis kui võrrelda kui palju oleks minu tarbimise juures hind olnud ja see sõltub palju sellest millisel kellaajal on tarbitud, aasta keskmisega pole midagi teha. Mida see annab kui näiteks öösel on 0 ja päeval 10 senti ja keskmisena 5 senti kui enamus tarbimisest on päevasel ajal. Ja suvel on ka väga odav hind, aga ei tarbi eriti. :hello:
xxx111 kirjutas: 27 Veebr 2022, 00:54
Ac457765 kirjutas: 26 Veebr 2022, 22:09 Ma võin öelda, et enamasti isegi keskmisest suurema tarbimisega börsipaketi omanikud ei saa viimase 3 aasta kohta ette näidata 10,3 senti reaalset hinda. ;)
Ära nii kindlalt väida...
Väidan kindlalt. Erandeid leidub alati, aga ütlesin ENAMASTI. :thumbsup:
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1001
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

Ac457765 kirjutas: 27 Veebr 2022, 12:05
tabarabarap kirjutas: 27 Veebr 2022, 01:05 lihtne kontrollida https://www.nordpoolgroup.com/Market-da ... view=table vaata kas MW on olnud aasta keskmine odavam, kui su fixis
Ei ole nii lihtne kontrollida. Kontrollida saaks siis kui võrrelda kui palju oleks minu tarbimise juures hind olnud ja see sõltub palju sellest millisel kellaajal on tarbitud, aasta keskmisega pole midagi teha. Mida see annab kui näiteks öösel on 0 ja päeval 10 senti ja keskmisena 5 senti kui enamus tarbimisest on päevasel ajal. Ja suvel on ka väga odav hind, aga ei tarbi eriti. :hello:
xxx111 kirjutas: 27 Veebr 2022, 00:54
Ac457765 kirjutas: 26 Veebr 2022, 22:09 Ma võin öelda, et enamasti isegi keskmisest suurema tarbimisega börsipaketi omanikud ei saa viimase 3 aasta kohta ette näidata 10,3 senti reaalset hinda. ;)
Ära nii kindlalt väida...
Väidan kindlalt. Erandeid leidub alati, aga ütlesin ENAMASTI. :thumbsup:
Samas on ka kuu keskmine https://www.nordpoolgroup.com/Market-da ... view=table Kellele see ka ei meeldi võib menüü valikust võtta päeva või tunni hinna.
Kui elekter on keskmisest odavam siis naljalt keegi soojuspumpa välja ei lülita. Kui elekter kallis siis võib vähem kütta või tipptundidel mitte kütta. Sellise loogika tulemusel käib teile Nordpool kuu? keskmine hind küll.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Ma ei hakka ju kusagilt veebilehelt 3 aasta hindasid tundide kaupa üles otsima ja kõrvutama oma tarbimisajalooga. :D Tarbimisajaloo vist sai Exceli tabelina ka alla laadida. Kui börsihinnad tundide kaupa ka on võimalik, siis võiks proovida.
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Hetkel parim õhk-vesi soojuspump ?

Lugemata postitus Postitas rye »

Tulen tagasi teemasse, mille pealkiri on "hetkel parim õhk-vesi soojuspump"
Peale väikest uurimistööd olen enda jaoks selgeks saanud, et kõige olulisem parameeter minu jaoks on võimsus/COP -15 kraadi juures. See aitab väga hästi terad sõkaldest eraldada.
Need tootjad, kes ei anna selliseid andmeid paigutuvad suht kindlalt "vahemere kliima" kategooriasse, samuti praakisin välja need, mille võimsus -15 kraadi juures oli vähem kui pool nimivõimsusest.
Minu uurimus piirdus ainult 12 kW monoblock pumpadega, kuna mul endal just seda vaja, kuna pole siseosa jaoks ruumi. Tabelis siis arvestatud 35 kraadise pealevoolutemperatuuriga põrandaküttele.
Monoplokk COP.jpg

Kas keegi oskab veel mõnda monoblock pumpa siia tabelisse soovitada?
Või oskab keegi mõnda nendest konreetselt kiita või laita?
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
Vasta