meistriklass

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Vasta
Meelis Vaiksaar
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 12 Apr 2010, 08:18
On tänatud: 1 kord

meistriklass

Lugemata postitus Postitas Meelis Vaiksaar »

Tere
Peale seda kirjutist ilmselt saan tuld ja tõrva kraevahele aga mul suhtkoht savi.
Olid kunagi MEISTRID kelle juurde õppima pandi lapsi ja maksti selle eest MEISTRILE,et ta õpetaks poiskesest asjatundja.Meistriks sai Ta alles X aja pärast,siis kui meister andis oma õnnistuse kaasa.
Praegune foorum tndub mulle MEISTRIKS õpetamise ON line kooliskäimisena,kus suva mees, kes soovib kokku hoida ongi pottsepp.Ja seda tänu ON line piltidele ja kommidele.
Kuhu jääb siis Meie aastate pikkune töö ja õppimine?
Kaminahi siin ühes kommis küsis .....aga autoritasu....?????
Küsin vastu ..MISSASI, kui ise viskad aastate pikkusi kogemusi vaukast,Mida siis loodad?AITÄHH.Jäädki ootama
Motamees.See käib ju ka Sinu kohta .Puistad ju varrukast neid teadmisi mida Sa ise pole õppinud iseseisvalt.Kahjuks.Said ju selle Kaminahju käest.Need on ju TEMA aastate pikkused kogemused ja teadmised mida jagad nn.kõigile.
Miks ammustel aegadel olid MEISTRID,Sellid ja siis alles õpipoisid?
Krt õppigu ise,kulutagu aega,raha,maksa...aastaid,et midagi ahjundusest õppida.
Olen jah EGO...Pohh.Mina olen seda aaastaid teinud ja maksnud selle eest.
Jagage edasi.Millegipärast enne Teid seda nii vabalt ei tehtud.MIKS?MÕELGE.
Laske käia ,materdage.Ka sellest mul sügav pohh.
:hello:
Lugupidamisega Meelis Vaisaar
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: meistriklass

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Minu jälgede sees ärge küll käige :confused: Sellest on siin palju hoiatusi olnud :banghead:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: meistriklass

Lugemata postitus Postitas motamees »

Lugupeetud Meelis Vaiksaar.
Tuli olgu ikke koldes (pilti ma ei pane) ja tõrv katusel. Savi on mul ka viimasest ahjust järgi.
Ei saa ikke päris nii ka võtta. Jagasin oma arvamisi juba enne Sinu ja Kaminahju tundmist. Ehitasin oma esimest ahju ja mõtlesin valjusti. Sain foorumist teadmisi juurde ja katsun nüüd oma võlga tagasi maksta.
Igastahes on see väga meeldiv, et see jagamine Sulle ei meeldi. Oled ju Sina vana proff. See tähendab siis, et ka mina olen niipalju arenenud, et isegi profid kadestavad ja mul on selliseid teadmisi, mida ei tohiks enam jagada. Ma pole sellise situatsiooniga veel harjunud. Eks ma siis katsun tagasi tõmbuda. Loeme, et minu võlg on foorumi ees tasutud.
Kuidas aga nüüd omale reklaami tegema hakata? Pean vist siis ka igasse foorumisse nupukesi jätma hakkama.
:hello:
Lugupidamisega Peep Hommik.
.
Tel 5o9279o
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 505
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: meistriklass

Lugemata postitus Postitas raga »

No on sääne ajastu, et info liigub kiiremini kui vanasti. Noored saavad ennem vanaks jne jne :) ...normaalne. Edu tuleb ikka praktikaga ja parem palk kiirusega. Milles probleem :roll: ...konkurentsi on ka ju vaja.
heints
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 11 Sept 2008, 21:45
Asukoht: Kuressaare 53401861
On tänanud: 62 korda
On tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: meistriklass

Lugemata postitus Postitas heints »

On kahte sorti inimesi, ühed jagavad oma kogemusi, teised ei jaga
lihtne ju
Heino Soon. Kuressaare
voltts
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 07 Dets 2009, 01:19
On tänatud: 1 kord

Re: meistriklass

Lugemata postitus Postitas voltts »

Ma ei mõista nüüd,minu arust ongi foorum selleks ellu kutsutud,kus jagatakse,arutatakse jne.Kas proffidele hakkab kõhe,et sedasi teeb varsti iga mees omale ahju ja tööd lõpuks netu :scratch: .Ma arvan,et neid,kes omale ise ahju valmis teevad on üsna vähe,seega kõik need ülejäänud pöörduvad ikka meistrite poole.Arvan,et pole ka karta,et kui mõne näpunäite jagate,et sellega siis endal leib laualt kaob.Miks pärssida neid,kel soov ise midagi teha.Minuarust on tore,kui on inimesi,kes ei hoia oma teadmisi vaka all ja on nõus jagama mõningaid näpunäiteid,olen täiesti kindel,et kõik kel ahju või mõne muu küttekolde soov,ei mõlgu meeles soov seda ise teha.Las inimene teeb,kui tal see õnnestub,siis ju tore ja kui mitte,eks ta ole siis varsti mõne meistri ukse taga :blush:.Kui sellist kogemuste vahetamist,näpunäiteid ja õpetussõnu peetakse taunitavaks,siis võib ju selle foorumi kinni panna.Hea on,kui on selliseid mehi,nagu motamees näiteks,eks igaüks alusta ju kord ja meeldiv,kui inimene on nõus jagama seda piskutki teadmist ,mis tal on,loomulikult tulevad kõik need teadmised aja ja tööga.Mina igatahes toetan seda,mis siin toimub :good:Ja AITÄHH :)
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: meistriklass

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Parem palk ei tule ainult kiirusega ja kui me tõstame koos kvaliteeti, siis tõuseb ka meie palk kõigil koos,...kes kvaliteeti teevad. Ma olen küll pidanud kuulama umbusku, et tellisahi ju lagub ära ja kui ütlen, et minu oma ei lagu, siis öeldakse, et kõik ütlevad nii.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10947
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: meistriklass

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tagasihoidlik tasuta soovitus M.Vaiksaarele- tee endale tasuline foorum, kus saaksid hakata teadimste omandamiseks tehtud kulutusi tagasi teenima või mine õpetajaks, siis saad ju otseselt teadmiste jagamise eest raha. "Aitäh"-i ma soovituse eest ei oota, sest see kahjuks ei mulksu ega krabise! :) Huvitav on teid kõiki ikkagi lugeda.
Küsimus kah- kas M.Vaiksaar oma tööga ei olegi teadmistele tehtud kulutusi tagasi teeninud? Kui vastus on ei, siis on küll miskit mäda ja M.Vaiksaar peaks mõtlema elukutse vahetusele, mis ikka toidaks.
Kasutaja avatar
overspeed
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 01 Juul 2010, 14:48
Asukoht: Saaremaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 6 korda

Re: meistriklass

Lugemata postitus Postitas overspeed »

Meelis Vaiksaar kirjutas: ... Krt õppigu ise,kulutagu aega,raha,maksa...aastaid ...
Tänapäeva elutempo juures: "Aeg On Raha Ja Raha Pole" ... s.t. ei ole ka aega

Kogemuste ja teadmiste kohapealt pole kunagi kitsi olnud. Teistest üle olles kaob ju konkurents, ning kui konkurentsi pole ... siis hakkab ju igav. Aga niikuitnii "firmasaladused" jäävad ikkgi "firmasse".
Arrogance diminishes wisdom !

www.tulepesa.ee
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: meistriklass

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Mulle meeldib, kui foorumis jagatakse nõu. Hea nõu tunneb üldjuhul ära ja andja nime taha tekib mõttes "linnuke" - selle mehe käest võib vajadusel tööd tellida. Kaminahi ja motamees on foorumis suure töö teinud ja vähemalt nende nime taga on mul see linnuke kirjas. Ehk siis see foorumis tasuta nõu andmine on teistpidi ka tasuta reklaamikanal. Võibolla tänu sellele kaotab teenusepakkujate turg mõne lihtsama töö aga see-eest nõu andjad võidavad tõenäoliselt mõne töö endale juurde.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Lembitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 130
Liitunud: 18 Okt 2010, 11:01
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 1 kord

Re: meistriklass

Lugemata postitus Postitas Lembitu »

Tere,

Panen ka omi mõtteid siia antud teemal.

Kunagi tõesti maksti meistrile ja makstakse ka praegu, et oma laps tema käe all õpiks ja saaks ka meistriks. Aga see maksmine ei olnud tingitud ju teadmiste müümise eest, vaid tolleaja väga suurtest ülalpidamiskuludest. Söögi peale kulus ju tollajal üle poole sissetulekust. Nii võttiski meister omale selli, kelle elamiskulud maksis kinni tema hooldaja. Meister sai antud kokkuleppest ju kasu seda, et tal oli tasuta tööjõud, kes alguses tegi kõik se mustemat tööd.

Ma ei usu, et on olemas meistreid, kes omale võetud õpipoistele hakkavad raha eest teadmisi müüma. Meister tunneb ju sellest rahuldust, kui ta näeb, et tema kasvandik õpib oma meistrilt ja areneb. Looming ju põhjustabki naudingut. Nagu motamees paneb oma teadmised ahju, nii paneb ka meister oma teadmised selli ja mõlemad tunnevad naudingut pärast oma loomingu üle. Ja siis tahetakse seda naudingut ka teistega jagada, "Et näe, minu looming".

Selle loomingu pärast soovin ka mina omale oma esimest ahju ehitada, et siis pärast patsutada ja tunda, kuidas ta sooja annab. Sai nii oma katkisõidetud ja taastatud kaherattalist sõpragi südatalvel külmas garaazis patsutamas käidud.

Ma usun, et enamus, kes siin omale tarkuseteri nopivad, et ehitada omale esimene ahi, ei jää selle ala juurde, vaid jätkavad oma vana ala. Aga kui jäävadki, siis peaks se olema ju teile Meistritele vägagi meeltmööda, et teie ala nii populaarne on. Aga ma luban, et peale oma ahju ehitamist, ma ei jää selle ala peale, sest on ka palju teisi huvitavaid alasid, mida tahaks proovida. Mulle meeldib oma simaringi laiendada ja seda saab kahjuks ainult ise läbiproovides.

Samas kui on palju sama huviga inimesi, siis tekivad ka palju huvitavaid ideid, mida üksi oma tarkuseteri arendades ei pruugi juhtuda. Ja karta nüüd, et keegi teie töö käest ära võtab, POLE VAJADUST, sest KES ON OMALE NIME SELLEL ALAL JUBA TEINUD, SEE ON AU SEES JA TEMA LOOMINGUT EELISTATAKSE UUSTULNUKATELE . Kui aga uustulnuk võtab töö üle, siis on ehk "meistril" aeg vaadata, kas ta ehk arengus toppama pole jäänud.

Ja kõige lõpuks rahast. Mida annab meistrile oma teadmiste müümine raha eest. Te ütlete, et söögi lauale. Jah, annab küll ja annab ka auto ja uhkema elamise. Aga mis tunne jääb meistrile hiljem, kui saabub üks kord vaimselt avanemise hetk, kus tunnetatakse, et peale raha on elus palju tähtsamaid asju, nagu eneseteostus läbi loomingu, teiste poolne väärtustamine, lugupidamine.

Müües oma teadmisi, jätab inimene niisuguse kibeda maigu asjale juurde (mille sõimusõnana kasutatakse ka tihti "valge juut" väljendit), mis aastaid hiljem maksab kätte enesega mitte rahulolus. Ja teiseks ei austa teised seda inimest enam, vähemalt hinges mitte.

Näiteks olen ma ülimalt tänulik inimestele, kes on mulle jaganud oma teadmisi pottsepandusest. Eraldi võiks nimeliselt välja tuua kasutajad stupiduser (kes helistas mulle mitu korda isegi tagasi, et anda lisainformatsiooni), motamees (kes on pakkunud välja häid ideid nii foorumis kui ka privas, mu tüütutele küsimustele ikka vastanud, kuigi need kindlasti kordusid erineva nurga alt), kaminahi (kelle innustavad sõnad asjaga pihta hakata ja suurepärane info on samuti palju paika pannud paberil ja aidanud rasketest mentaalsetest tõketest üle saada). Tänud teile kõigile

Kas tahate öelda, et 100 krooni annab suurema heameele, kui puhtsudamlik tänutunne ja aukartus meistri teadmiste kohta?
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: meistriklass

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Minu kliendid küll foorumit ei loe. Vähemalt mulle on jäänud selline arvamus.
Ei tea ühtegi :)
Küll aga olen ise siit üht-teist saanud :blackeye:
;)
Viimati muutis kaminahi, 01 Dets 2010, 14:12, muudetud 1 kord kokku.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: meistriklass

Lugemata postitus Postitas motamees »

:scratch: Eilses TM kodueris õpetatakse ka ahjuteadust.
http://www.tehnikamaailm.ee/kodujaehitus/index.php?id=1 :this:
Ehk tuleb artikkel ka arhiivi millalgi.
.
Tel 5o9279o
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: meistriklass

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

motamees kirjutas::scratch: Eilses TM kodueris õpetatakse ka ahjuteadust.
http://www.tehnikamaailm.ee/kodujaehitus/index.php?id=1 :this:
Ehk tuleb artikkel ka arhiivi millalgi.
34.95 kordusõppuste kuludesse ja foorumis artiklist ei piiksatagi :P :P :P
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
merelill
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 24 Okt 2008, 02:45

Re: meistriklass

Lugemata postitus Postitas merelill »

kaminahi kirjutas:Minu kliendid küll foorumit ei loe. Vähemalt mulle on jäänud selline arvamus.
Ei tea ühtegi :)
Küll aga olen ise siit üht-teist saanud :blackeye:
;)
Ehhee, vale arvamus on sulle siis jäänud... Mina sinu firma just siit foorumist jäänud mulje peale välja valisingi :wave: Tervitused!
Nastja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 01 Dets 2010, 19:44

Re: meistriklass

Lugemata postitus Postitas Nastja »

Hr. Vaiksaar, kas Teile ei tundu, et olete pisut imelik??! ise panete teemasid lukku ja nii edasi!?? Soomes soovib mees tädidel niiväga tööd teha , et .. :rotfl: Omast arust tegija vend
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: meistriklass

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

merelill kirjutas:
kaminahi kirjutas:Minu kliendid küll foorumit ei loe. Vähemalt mulle on jäänud selline arvamus.
Ei tea ühtegi :)
Küll aga olen ise siit üht-teist saanud :blackeye:
;)
Ehhee, vale arvamus on sulle siis jäänud... Mina sinu firma just siit foorumist jäänud mulje peale välja valisingi :wave: Tervitused!
Mida mina sellest tean :scratch:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
taastaja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 405
Liitunud: 09 Mai 2008, 16:34
Asukoht: paikne
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 20 korda

Re: meistriklass

Lugemata postitus Postitas taastaja »

Igatahes väga hea teema püstitus Meelise poolt. Mina ei tea kus on see tõde....vähemalt ennemalt hoiti küll kiivalt ametisaladusi ja ei käidud külapeal kellamas mida ja kuidas kõike teha annab...ja paljusi asju tegi meister ainult ise, ei näidanud oma sellidelegi kõiki kavalusi. Need olid ju iga meistri nn "leivanumbrid"

...aga paganama hea on olnud küll vaadata, kuidas ilusad asjad valmivad!
ärge sõimake,aidake mind.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: meistriklass

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Nojah, aga nüüd käisid eestlased soomlasigi õpetamas..... ja lähen minagi Soome sealse sosspottsepa ( austerlane :) ) ahju asemele Unibuidi ahju ehitama. Foorumlane Restauraator andis mind üles ;)
Soomlast, kes on puugaasi küttega autode spets, veenis minu kuldse tule kolle, mis siin sai tarkade klubi pahameele....aga amatöörid omale aina ehitavad. :confused:
Lisaks sellisele koldele tahetakse Soome peres ka Unibuidi disaini.
Lähen siis soomlasi õpetama :scratch:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: meistriklass

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Meelis Vaiksaar, kirjutasid minust ja meist, aga mida arvad sina kui siin foorumis oleksid vaid Juhanid ja Leevid ?
Anna teada.

kena köik
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: meistriklass

Lugemata postitus Postitas motamees »

taastaja kirjutas:... ei näidanud oma sellidelegi kõiki kavalusi. Need olid ju iga meistri nn "leivanumbrid"...
...ja läksid oma teadmistega hauda. Mis sestki kasu on?
Kõik asjad on tegelikult netis olemas juba ammu.
Me pole selliajal läbi teinud seda kolde alumise kaldpinna kokkuviimist tagumise kaldpinnaga. Kui seda ühel ahjul tegin, siis lihtsalt netist otsisin nipid välja ja tegingi ära. Nii on võimalik kogu ahi neti varal kokku panna ja meie nõu ei aita siin miskit. Mind võite ju ära bännida aga ameerikat ja venemaad ei jõua keegi bännida.
:)
.
Tel 5o9279o
juhan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 489
Liitunud: 10 Nov 2007, 10:09
Asukoht: hiiumaa
On tänatud: 2 korda

Re: meistriklass

Lugemata postitus Postitas juhan »

venemaaga on selline,et neil pole mingeid värke!usute kaa!Mina näiteks usun.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: meistriklass

Lugemata postitus Postitas motamees »

lill kirjutas:
juhan kirjutas:ei ole spetsialist,aga rippkamin ja muud teadmised asjast.Ei saa aru ja mõtlen,et polegi tegemist naesterahvaga,vaid transvestiidiga!
ma olen harjunud, et pool eestit on troppe täis aga lootsin, et mõni asjalikum klemm on ka siin olemas :amen:
.
Tel 5o9279o
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: meistriklass

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

2korda2 kirjutas:Mulle meeldib, kui foorumis jagatakse nõu. Hea nõu tunneb üldjuhul ära ja andja nime taha tekib mõttes "linnuke" - selle mehe käest võib vajadusel tööd tellida. Kaminahi ja motamees on foorumis suure töö teinud ja vähemalt nende nime taga on mul see linnuke kirjas. Ehk siis see foorumis tasuta nõu andmine on teistpidi ka tasuta reklaamikanal. Võibolla tänu sellele kaotab teenusepakkujate turg mõne lihtsama töö aga see-eest nõu andjad võidavad tõenäoliselt mõne töö endale juurde.
Võtsid sõnad suust. Seda foorumit peab muidugi pika perioodi vältel mõttega lugema ja siis tekib ka arusaam, kes on nn tegijamad. Siin foorumis on väga asjalikke pottseppasid, kütte- ja veemehi, müürseppi jne.
taastaja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 405
Liitunud: 09 Mai 2008, 16:34
Asukoht: paikne
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 20 korda

Re: meistriklass

Lugemata postitus Postitas taastaja »

motamees kirjutas:
taastaja kirjutas:... ei näidanud oma sellidelegi kõiki kavalusi. Need olid ju iga meistri nn "leivanumbrid"...
...ja läksid oma teadmistega hauda. Mis sestki kasu on?
Kõik asjad on tegelikult netis olemas juba ammu.
Me pole selliajal läbi teinud seda kolde alumise kaldpinna kokkuviimist tagumise kaldpinnaga. Kui seda ühel ahjul tegin, siis lihtsalt netist otsisin nipid välja ja tegingi ära. Nii on võimalik kogu ahi neti varal kokku panna ja meie nõu ei aita siin miskit. Mind võite ju ära bännida aga ameerikat ja venemaad ei jõua keegi bännida.
:)
...ja kui netti veel olemas polnud ....ka siis tegime hobipottseppadena ahjusi...vahtisime Veski raamatut ja tüütasime lõputute küsimustega mõnda päris pottseppa, kui see juhtus vahest kainem olema :lol:
Kes juba ise midagi valmis teha tahab see ka seda teeb olenemata sellest palju ta infi suudab hankida.
ärge sõimake,aidake mind.
Vasta