Kus Eestis leiad norm ehitajad?

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

mina olen norm ehitaja tellige mind
raha lõhn
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas raha lõhn »

Ega ma ei väidagi, et norm.ehitajaid ei ole. Olen ise kohanud lausa filigraanset tööd, aga ega mingi ületasu küsimine või enda üles haipimine ei ole veel norm.ehitaja näitaja. Näitajaks on siiski tema poolt valminud töö.

Kuna ehitusturul valitseb praegu n.ö hullumaja, siis mindi kihevile juba selle jutu peale, et äkki muutuvad ka kliendid ettevaatlikuks ja hakkavad nende tööd üle kontrollima. Klientide huvi töömeeste töö vastu nimetatakse koostööks, mitte töömehele kuklasse vaatamiseks. Nagu siin mõni oma kompleksides või hirmudes töömees püüab aru saada.
Raha lõhn aga meelitab nii mõndagi ühelt objektilt teisele jooksma. Ehk siis - nad on äraostetavad. :)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

raha lõhn kirjutas: Raha lõhn aga meelitab nii mõndagi ühelt objektilt teisele jooksma. Ehk siis - nad on äraostetavad. :)
Tellija reetmist suurema raha nimel heaks ei kiida, aga müüdavad oleme kõik ja eks igaüks teab ise oma väärtust.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Eks kõik ole suhteline. Kui 20 000 teeniv tegelane hüppab teise tellija teenistusse puhtalt sellepärast et seal lubati 25 000 siis vaatan küll viltu aga kui 6000 teeniv läheb sinna kus saab 8000 siis saan inimlikult täitsa aru. Kui ikka on võimalik pere eelarvesse 6000 asemel 8000 saada siis eesti hinnataset arvestades on see vägagi oluline. Jutt ei ole ju bmw uutest kummidest vaid söögi ja eluaseme eest maksmisest.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

raha lõhn kirjutas:Kuule rokikas, mulle ei lähegi korda mitu tätokat on sinu paremal käel või vasakul puusal.
Ma olen küll vähemuste vastu suhteliselt tolerantne aga täpselt seni kuni nad minu puusad rahule jätavad. Nii et palun vöökohast allapoole mitte trügida. Nii head tuttavad me veel ei ole :twisted: .
raha lõhn kirjutas: Mis aga puudutab töö kvaliteeti, siis seda on õigus nõuda nii töötegijalt kui ka tema ülemuselt ja keegi ei keela - võib ka täitsa vabalt kõrvalt vaadata, kuidas töömees selle kipsplaadi seina lükkab. Kui lükkabki valesti, jääb töö seisma ja jääb nii kauaks, kuni ülemus võtab vaevaks kohale tulla.
Sul on väga omapärane arusaam tööde tellimisest ja alluvusvahekordadest. Arvad et kui sa kord maksad siis peavad kõik kes sulle silmaalla satuvad kummardama ja täitma iga käsku mida sa suvatsed anda. Ise üritad jutlustada oma headest suhtlemismaneeridest ja intelligentsusest. Saa palun aru et kui sa sõlmid lepingu firmaga siis see ei tähenda et kõik firma töötajad on automaatselt sinu alluvad. Kõik küsimused tuleb lahendada firmajuhiga (kes samuti ei ole sinu alluv vaid lepingupartner) mitte aga töömehega. Kui soovid et sul alluvaid oleks tuleb teha oma firma,palgata töölised ning siis on võimalus otsustada kõigi tegevuse üle.
raha lõhn kirjutas: Hea suhtlemismaneer aga on hea töösuhte algus, elementaarne watson. Sest ülbusega ei jõua ka ükski rokikas kaugele. Turg paneb asja kiiresti paika, nagu on kombeks öelda..
Nii et kahandage oma ülbitsemist ja jätke oma mõmisemised ja röhatused aida taha.Sa ei ole jumal, oled vaid rokikas.
Nii et see on siis hea suhtlemismaneer :scratch: .
Vaid "rokikas" olen jah aga pigem see kui "raha lõhn"
raha lõhn
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas raha lõhn »

rokikas, pudrumägede ja piimajõgede aeg on möödas. On kainenemise aeg.
Kui varem kliendid pildusid raha kahte lehte, silitasid töömeestel päid ja langesid kaela, siis varsti hakkavad nad juba vaatama, mida nad selle raha eest vastu saavad.
Ennustan, et see aeg on kiire tulema. Neile, kes on koguaeg rivis olnud, möödub see aeg valutult. Neile aga, kes on ikka veel eufoorias oma ehitaja ametist, võib valusa laksu anda. Seda enam, et nad muutustega ei soovi/eitaha/ei oska kaasa minna...
:hello:
aim179
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Aug 2007, 21:36
Asukoht: Pärnu,Haapsalu,Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas aim179 »

raha lõhn kirjutas:rokikas, pudrumägede ja piimajõgede aeg on möödas. On kainenemise aeg.
Kui varem kliendid pildusid raha kahte lehte, silitasid töömeestel päid ja langesid kaela, siis varsti hakkavad nad juba vaatama, mida nad selle raha eest vastu saavad.
Ennustan, et see aeg on kiire tulema. Neile, kes on koguaeg rivis olnud, möödub see aeg valutult. Neile aga, kes on ikka veel eufoorias oma ehitaja ametist, võib valusa laksu anda. Seda enam, et nad muutustega ei soovi/eitaha/ei oska kaasa minna...
:hello:
ˇ
Siin sa jälle eksid. Pudrumägesid veel ei ole aga piima juba niriseb :D Kui sa arvad, et masu ajal oli ehitus kvaliteet parem, kui buumi ajal siis sa eksid. Masu ajal pidi ka oma ala oskav mees jamag tegelema, et omaga välja tulla, nagu buumi ajal need ehitama tulnud põllumehed.
Ja mis muutusi silmas pidasid, ainuke mis jälle muutub on hind ja sellega minnakse ka siis kaasa kui ei osata minna... :D
Enne kui riik ei reguleeri seda ehitusturgu jääb ikka kõik siin nn. "headele ehitus tavadele" vastavaks.Kellele hea, kellele "käib küll".
kui oled ehitusega hädas helista 53477321 aitan nii nõu, kui ka jõuga
ats
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 06 Nov 2007, 10:38
Asukoht: liikuv
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas ats »

[quKote="raha lõhn"]pudrumägede ja piimajõgede aeg on möödas. On kainenemise aeg.
ui varem kliendid pildusid raha kahte lehte, silitasid töömeestel päid ja langesid kaela, siis varsti hakkavad nad juba vaatama, mida nad selle raha eest vastu saavad.
Ennustan, et see aeg on kiire tulema. Neile, kes on koguaeg rivis olnud, möödub see aeg valutult. Neile aga, kes on ikka veel eufoorias oma ehitaja ametist, võib valusa laksu anda. Seda enam, et nad muutustega ei soovi/eitaha/ei oska kaasa minna...
:hello:[/quote]
Tere.Kulla" raha lõhn,",sulle tööd tegema küll ei tikuks-ka mitte hea raha eest.Alati ei ole määrav ainult raha,vaid ka tellija poolne suhtumine.Kui ikka tellija esimesel kokkupuutel annab olekuga mõista,et sina loll ehitaja mind ei õpeta ja mina olen jumal-siis reeglina see a
si sinnapaika jääb.. On kainenemise aeg. Ongi-enam need ei ehita,kel finants puudub,elementaarne. See aeg ,kui igaüks majaomanikuks soovis-omamata kapitali-on selleks korraks tõesti möödas.
ui varem kliendid pildusid raha kahte lehte, silitasid töömeestel päid ja langesid kaela, siis varsti hakkavad nad juba vaatama, mida nad selle raha eest vastu saavad. Kas nüüd peab töömees töömaale tulles lisaks tööriistadele ka lillekimbu ja tordikarbi kaasa võtma?Kaelalangemise ko
ha pealt täitsa poolt,kui tegu meeldiva neisterahvaga=)Vaatamise koha pealt -ka ehitajad vaatavad,mida nad selle raha eest vastu annavad.
M.O.T.T.
Siseviimistlus, Plaatimine. 5084218 +358465675729
Vaatamist http://fotoalbum.ee/photos/Transit/sets/689453
rahalõhn
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas rahalõhn »

Mine lugege tööpakkumise foorumis, kus 3 pooliku päeva eest pakutakse töömehele töörahaks 4000 krooni. Täiesti hämmastav, et isegi siis tekib vigin, et kummid kuluvad ja musklid kuluvad ja üleüldse päh, mis see 4000 krooni siis ära ei ole. Rahalõhn peab olema nii suur, et kõrvetab lausa ninasõõrmeid.. :lol:
Käes on ajajärk, kus osa rabab palehigis tööd, osa ootab palehigis tööd ja osa ikka veel unistab palehigis piimajõgedest ja pudrumägedest, et keegi tuleks ja pakuks talle kala. Kala aga peab olema piisavalt suur, sest ka suu on vahe peal suureks kasvanud..
Masendav..
Buumiaeg on teinud osadest ehitajatest mingi eraldi eliidirühma, kes ise ka enam ei tea kes nad on..aga nad tahavad keegi olla, keegi, keda tuleb lausa paluda ja kummardada..Ning nad kõik nimetavad ennast...meistriteks..
Siit algabki ülbus ja see ülbus hakkab varem või hiljem neile endile tagasi pöörduma...
M.O.T.T.
rahalõhn
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas rahalõhn »

Teil on hirm rohkem selle ees, et kliendid hakkavad tähelepanu pöörama teie tööle. Siis langeb ära lisaks suurele töötasule see lisa, mis juurde pudeneb..
:wave:
Kunde
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Kunde »

Sama ka, kui ikka ehitaja esimesel kokkupuutel annab olekuga mõista,et sina loll klient mind ei õpeta ja mina olen jumal-siis reeglina see asi sinnapaika jääb.. On kainenemise aeg.

Rääkides ehitajale kuidas ja mida soovin mingit tööd detailselt, hakkab ehitaja plõksima, et sina mind ei õpeta ja minema läheb, siis olen õnnega koos, et sellisest ehitajast lahti sain ja ei pidanud ise ära ütlema.
Kui ma tean (eelnevalt järgi uurinud) detailselt kuidas, mida, mis järjekorras midagi tahan/peab olema ja ehitaja on teisel arvamusel, siis põhjendagu parem miks teisiti peab olema. Aga mitte sedasi, et nii tehakse ja kõik.
Kui ehitaja tunneb end sellest puudutatuna, siis valis vale eriala. Tavaliselt pole, siis ka ehitaja asja endale selgeks teinud, veelvähem asja koolis või koolitusel õppinud. Ei oska isegi argumenteeritult põhjendada.
Aga siis poleks ta ka enam lihtehitaja või kuidas?
Mõtlen rokem maja konstruktsioonilist ehitust, silmale nähtamatut.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Mul olid ka ühed targad vundamendimeistrid. Ütlesid, et plaatvundamendi alla käib peno. Ma ütlesin, et sellel pole seal pointi. Nemad ütlesid, et nii ei tehta ja tuleb panna, sest "nii tehakse" (tm). Lõpuks jäi minu sõna peale, sest ma lihtsalt ei toonud seda peno. Nemad aga said jääda targaks lausetega, "meie pole süüdi kui pärast vundamend lõhki jne".

Et ongi, et mida sa vaidled 45 aastaste meestega, keda on veel ka mitu ja sina siis üksi ja noorem ka veel... Mitte mingit loogilist põhjust sinna sauna plate alla mul peno toppida polnud. Eriti veel et küljelt vabsee igasugune soojustus puudu. Pigem põhjustaks see maa alune peno veel lisaks maa poolt tuleva sooja vähenemist ja plaat oleks veelgi külmem. Aga vaidle siis selliste meistritega. Eks ta paraku kipub nii olema, et ehitajaks lähevad need, kel füüsis hea ja kätt on, aga kui arvatakse, et ehitustöö on midagi hirmtähtsat, siis võib tekkida ekslik mulje, et palgad selles sektoris peaks olema keskmisest kõrgemad...
vanaema on sul veteran...
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Ja meistrid, kes te siin hakkate jälle viha pidama.... Et tahaks selgitada: Kui sa oled väga osav ükskõik mis erialal, siis on võimalik lihtsalt oma tööviljakust tõstes, õigesti planeerides, misiganes, teenida vabalt kaks korda rohkem kui ülejäänud jorsid. Kui ei teeni, siis TOO BAD, aga näed mõni teenib, ja siin ongi mõttekoht....
vanaema on sul veteran...
aim179
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Aug 2007, 21:36
Asukoht: Pärnu,Haapsalu,Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas aim179 »

sashaobrok kirjutas:Ja meistrid, kes te siin hakkate jälle viha pidama.... Et tahaks selgitada: Kui sa oled väga osav ükskõik mis erialal, siis on võimalik lihtsalt oma tööviljakust tõstes, õigesti planeerides, misiganes, teenida vabalt kaks korda rohkem kui ülejäänud jorsid. Kui ei teeni, siis TOO BAD, aga näed mõni teenib, ja siin ongi mõttekoht....
Jah, aga kuidas tõsta tööviljakust? Ostan paremad kallimad tööriistad, teen pikemad päevad 8 tunni asemel kuni 12 t tööd,kannatajaks minu pere,ei tule kundele kuidagi vastu kui on vaja mõned lisa liigutused teha, et ma saaks oma töö ära teha.Mõttekoht tõesti kas asi on seda väärt?
kui oled ehitusega hädas helista 53477321 aitan nii nõu, kui ka jõuga
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas maik »

sashaobrok kirjutas:Mul olid ka ühed targad vundamendimeistrid. Ütlesid, et plaatvundamendi alla käib peno. Ma ütlesin, et sellel pole seal pointi. Nemad ütlesid, et nii ei tehta ja tuleb panna, sest "nii tehakse" (tm). Lõpuks jäi minu sõna peale, sest ma lihtsalt ei toonud seda peno. Nemad aga said jääda targaks lausetega, "meie pole süüdi kui pärast vundamend lõhki jne".

Et ongi, et mida sa vaidled 45 aastaste meestega, keda on veel ka mitu ja sina siis üksi ja noorem ka veel... Mitte mingit loogilist põhjust sinna sauna plate alla mul peno toppida polnud. Eriti veel et küljelt vabsee igasugune soojustus puudu. Pigem põhjustaks see maa alune peno veel lisaks maa poolt tuleva sooja vähenemist ja plaat oleks veelgi külmem. Aga vaidle siis selliste meistritega. Eks ta paraku kipub nii olema, et ehitajaks lähevad need, kel füüsis hea ja kätt on, aga kui arvatakse, et ehitustöö on midagi hirmtähtsat, siis võib tekkida ekslik mulje, et palgad selles sektoris peaks olema keskmisest kõrgemad...
Eks ta paraku kipub nii olema, et kui tellija samastab end mitmeks isikuks(arhitektiks,projekteerijaks,projekti-juhiks,järel-valveks jne)siis tekivadki sellised närvi-rakke hävitavad sisu-tühjad vaidlused.
Sinu kirjeldust analüüsides jöudsin ma järeldusele, et nn.sauna vund.oled sa puuse pannud.
Muidugi on tegemist minu subjektiivse ja vähese info pöhjal järeldusega.
Ja üle-üldse ma ei saa aru mis siin foorumis toimub keegi tahab hirmsasti kellegile ära panna, mingi soppaga loopimine töövötjate ja tööandjate vahel.
Möned päevad tagasi naersin südamest nüüd aga mötlen , et krt. kellele on see klassiviha kasulik?
Aru ma ei saa.
Külaline
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

rahalõhn kirjutas:Teil on hirm rohkem selle ees, et kliendid hakkavad tähelepanu pöörama teie tööle....
Sa pole vist kunagi midagi teistele teinud, sest muidu teaksid, et enamus (vähemalt arvan nii) ehitajad on parasjagu edevad ja ootavad tellija peale raha lõhna ka heakskiitu oma tööle. Mitte ühelegi ehitajal, ükskõik, mis eriala tal ka ei oleks, ei meeldi kui tellija talle ütleb, et ma ei ole rahul sinu tööga. Selline ehitaja peaks olema sellisel juhul ikka parasjagu nahaal ja külma kõhuga, minnes rõõmsalt järgmisele tellijale käkki keerama.
Urmasr
Külaline
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

sashaobrok kirjutas:Mul olid ka ühed targad vundamendimeistrid. Ütlesid, et plaatvundamendi alla käib peno. Ma ütlesin, et sellel pole seal pointi. Nemad ütlesid, et nii ei tehta ja tuleb panna, sest "nii tehakse" (tm). Lõpuks jäi minu sõna peale, sest ma lihtsalt ei toonud seda peno. Nemad aga said jääda targaks lausetega, "meie pole süüdi kui pärast vundamend lõhki jne".

Et ongi, et mida sa vaidled 45 aastaste meestega, keda on veel ka mitu ja sina siis üksi ja noorem ka veel... Mitte mingit loogilist põhjust sinna sauna plate alla mul peno toppida polnud. Eriti veel et küljelt vabsee igasugune soojustus puudu. Pigem põhjustaks see maa alune peno veel lisaks maa poolt tuleva sooja vähenemist ja plaat oleks veelgi külmem. Aga vaidle siis selliste meistritega. Eks ta paraku kipub nii olema, et ehitajaks lähevad need, kel füüsis hea ja kätt on, aga kui arvatakse, et ehitustöö on midagi hirmtähtsat, siis võib tekkida ekslik mulje, et palgad selles sektoris peaks olema keskmisest kõrgemad...
ET mis siis viga ehitada kui on projekt, mis on koostatud asjatundja poolt. Lappad projekti lahti ja kohe selge, kuidas peab tegema. Ei pea kuulama kliendi argumente ja juhiseid, mis tulenevad peamiselt kõhutundest ja tädi maalilt kuuldud pajatustest.
Külaline
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ja samuti ei pea projekti olemasolul kuulama klient ehitaja argumente. Ja kui projektis on viga, tuleb see viia ekspertiisi. Kui ekpertiis tuvastab, et projekt ei vasta nõuetele, saab tellija nõuda projekteerijalt projekti parandamist ja kulud kannab projekteerija. Mis mõtet on objektil vaielda ja targutada. Võtmesõnaks on projekt. Objektil tehakse tööd mitte ei vaielda ega ei targutata. Siin on ka koht, kus võimalik tõsta tootlikust objektil. Aga see juba oleneb tellijast.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

"külalise" kaks viimast postitust on küll kulda väärt. :good:
Kunde
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Kunde »

Mul katusefirmast katusetegijad ütlesid, et projekti järgi ei ehitata. Nad olid loomulikust intelligentsist "targad"
Hingava aluskatte panid ka tagurpidi esimese paani, siis jõudsin jaole. Tahtsid katte lohku panna, jällegi seletasin neile kuidas vaja. Siis küsisid kas distantsliistuga või ilma, st kohe aluskattele roov.
Projekt oli, et katusekivi aga nemad käisid ikka peale, et plekk seda hea kiire panna.

Fasaadimehed panid soojustust, tellisin 15cm vahtplasti, neil olid tüüblid 10 cm vahtplastile ja lasasid nendega ühe seina ära, enne kui jõudsin jaole. Enam tüübleid ei pandud. 3 seina ilma tüübliteta.

Normaalseid ehitajaid võib võibolla leida, aga neid ei jätku kõigile tellijatele. Enamus tellijaid peavad ise targad olema ja projektijuhid olema. Aga kus sa sellega, töömehed ju teate isegi teate ise ka ja ei soovi tarka klienti.
raha lõhn
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas raha lõhn »

Külaline kirjutas:ehitajad on parasjagu edevad ja ootavad tellija peale raha lõhna ka heakskiitu oma tööle. Urmasr

Et ehitajad on edevad, olen ma ammu aru saanud. Kuid väide, et suurem rahalõhn annab töömehele suurema motivatsiooni paremaks tööks, on ekslik. Tal võivad ju käed sel puhul kiiremini käia ja puusanõksud sinna kaasa, :) kuid töö tulemus sõltub siiski südametunnistusest, teadmistest, oskustest, kogemustest ja kodusest lastetoast. Nahhaal on see, kes parandab töö kvaliteeti alles siis, kui tunneb rahalõhna ja laseb lõdva käega siis, kui tema jaoks ei ole rahalõhn piisav. Kuid ometi ollakse isegi viimase puhul valmis käed kaubaks lööma.
:hello:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

raha lõhn kirjutas: .............kuid töö tulemus sõltub siiski südametunnistusest, teadmistest, oskustest, kogemustest ja kodusest lastetoast. Nahhaal on see, kes parandab töö kvaliteeti alles siis, kui tunneb rahalõhna ja laseb lõdva käega siis, kui tema jaoks ei ole rahalõhn piisav.....:
Lohutaks ja teeks sulle heameelt kah natuke "sõimamiste" vahepeal, muidu langed äkki depressiooni :) . Ma ei tea millest on tingitud sinu meelemuutus, aga siin välja toodud tsiteeringuga, erinevalt eelmistest postitustest, olen täielikult nõus.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Väga kahju " Kunde " . Seepärast soovitaks meestega eelnevalt vestelda ja tehtud töid vaadata. Ja kogu töö käik ja projekt üksikasjalikult läbi nämmutada. Ma ise olen ka soovitanud tihtilugu projektis muudatusi teha, sest näiteks lahtisele pööningule pole üldse vaja aluskatet valtsplekile või soovitan panna kivikatuse, kui vähegi sobib ( sest kivist paremat katusematerjali pole veel leiutatud ) . Kivil aga peab olema eriti korralik alus ja lausa tõrvapapist täislaudisel aluskatus ( kivi ju kestab 200 - 300 aastat aga kiled kindlasti mitte ) .
Ja muidugi selline mees kes paneb valtsplekki , kivi ja kipsplaati jne. ei pruugi see kõige parem valik olla.
abcd
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas abcd »

Läti, Leedu, Poola kõik EU riigid kus on palju ehitajaid ;)


Muidu Londonis saab igal päeval häid ehitajaid umbes 10 GBP tund. Siin polegi nii palju tööd lihtsalt mõned ehitajad on nagu tln naised, täna ei saa tulla, oot kui palju? 20 min kohal :))))) või tulevadki mingi kuu pärast kuna eelmine tööandja oli paha ja nüüd kõikidele tuleb näidata.
intensiivne
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas intensiivne »

Mul on vastupidi küsimus,kust kohast ma leian normaalse kliendi kes oskab oma raha lugeda.Kinnisvara portaalides ma ei n'äe neid perspektiiviski.Millegipärast kukutakse minu raha lugema.Minu t]] on igavikuga v]rdne,ning kui see ei ole nii siis sellele mehele on Nobeli preemija garanteeritud.Tegelen keskk[ttega korterelamutes.Ahoi !!
Vasta