Kus Eestis leiad norm ehitajad?

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Meie ühiskonnas ei peeta enam loomulikuks, et lastele peaks maast madalast tööd ja ametit õpetama. Pigem õpetatakse sulimist. Ja need mõned üksikud,kes tahaks õppida, neil on jah päris raske.
RK
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas RK »

marguso kirjutas:Tegelikult eeldasin, et "tüssu" ei tehta.
Mina näiteks olen hakanud algselt eeldama, et ehitaja ei oska ehitada.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1822
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Tere!
Teate ka mina, näiteks, arsti juurde minnes algselt umbusaldan arsti kompetentsust. Mis parata - elukogemused kujundavad inimese mõtlemist. Samas saan väga hästi aru, kui vastik on arstil oma tööd teha, kui ma oma tegelikku suhtumist tema suhtes ka välja näitan.

Kuid kui mõelda asja oopis teisest vaatevinklist.
Oletame, et inimene jääb haigeks. Läheb abi saama posijalt. Saab vale diagnoosi. Abi asemel halveneb tervis veelgi ja rahakott ka pärast tunduvalt õhem. Kas saab siis selles süüdistada arsti?
Inimene ju ise astus reha otsa, sai varrega sinika otsa ette. Võib ka öelda, et sai selle kauba, mille eest maksis.
Selliseid näiteid võib tuua teisigi. Näiteks, tahad raha kokku hoida, ostad kauba või teenuse mustalt turult. Tead väga hästi, et tehingu mõlemad pooled rikuvad seadust. Aga kui pärast petta saad, abi saamiseks kuhugi pöörduda on keeruline, kuna ise ka must lammas ja võid samuti vahele jääda.
Ja tahakski küsida, et kas ikka kõik need ehitajatelt tüssu saanud kliendid on üldse teenust tellinud päris ehitajalt. Ehk olid need ennast ehitajaks nimetavad tegelased kas lihtsalt kelmid, libaehitajad või ehitus-"posijad"?
Selleks, et ära tunda ehitajat on ju ka riik püüdnud üht teist ära teha. Kui-võrd see süsteem küll toimib ja kindlasti saaks parandada, aga midagi on olemas. Inimesed aga seda süsteemi ei taha tunnistada ja üritavad käia kõverat teed pidi. Saan muidugi aru, sest süsteem on kohmakavõitu ja kellele bürokraatia ikka meeldib.
Nimelt, on ju olemas ehitusseadus. Selles on kirjas, kes on ehitaja ja millistele tingimustele ta peab vastama.
Ehitaja peab olema registreeritud ettevõtjaks äriseadustiku mõistes, st ta on registreeritud äriregistris, st tal on registri kood. Seda saab kontrollida.
Ehitajal peab olema lisaks registreering Majandustegevus registris. St tal peab olema vastav registreeringu kood ja seda saab samuti kontrollida.
Mida annab ehituse tellijale ehitaja MTR registreering? MTR registreering peaks idee järgi tellijat kaitsma seeläbi, et seda registreeringut ei saa ettevõte muidu, kui ettevõttes peab olema vastavat teenust valdav pädev vastutav spetsialist. See isik on saanud vastava hariduse ja tal peavad olema ka kogemused. Muuhulgas kuulub ka selle persooni töövaldkonda tulemuse eest vastutamine ja seetõttu ka kontrollimine, et ehitamisel kasutataks ainult nõuetekohaseid materjale.
Lugedes näiteks Marguso juhtumit, kas vastutav spetsialist puudus või on selles ettevõttes palgatud fiktiivselt. Ning objektile nina ei näidanud. Mis ka pole mingi saladus, et Eestis sellised asjad täiesti igapäevased.
Muidugi ka registreeringud ja nende olemasolu alati ei aita. Inimene eksib. Kõiketeadjad pole meist keegi. Ja apsakad pole välistatud ka kogenud pärisspetsialistidel. Seda enam, et igas ehitusprojektis võib olla ehitaja jaoks midagi uut. Et eksimusi vältida või viia miinimumini, on samuti riigi poolt loodud süsteem Tellijate kaitseks. Selleks on ehitusseaduses punkt, et ehitamiseks peab olema projekt. Projekt aga peab olema koostatud selline, mille järgi ehitaja saab ehitada. Siin tahaks toonitada, et ma ei mõtle eelprojekti staadiumis projekti, kuna see ei anna tavaliselt enamat kui, et selle alusel saab omavalitsuselt ehitusloa. Mida detailsemalt on lahti kirjutatud projekt, seda väiksem on tõenäosus probleemide tekkeks. Sest mille alusel on võimalik näiteks tellijal või tellija poolt palgatud omanikujärelvalvel otsustada ehitamise õigsust ja kvaliteeti, kui projekt pole detailselt lahti kirjutatud. Või mille alusel on võimalik ehitajal teha võimalikult õiges suurusjärgus pakkumine kui tööde mahtu, kvaliteeti, olemust on võimalik tõlgendada mitmeti. Ja ehitamise käigus ehitaja peab rangelt järgima projekti. Aga kuidas meil tegelik elu käib - seda me teame. Ka sellest süsteemist minnakse lihtsalt mööda. Ja nii need reha otsa astumised juhtuvad. Ja kes süüdi - ehitaja. Aga kui tõesti ehitaja, st. see pärisehitaja, siis selleks on jälle ju ehitusseaduses punktid olemas. Ja kui lugeda seadust, siis mu meelest ehitaja on pandud võrreldes tellijatega tunduvalt raskemasse seisu. Aga selleks, et seadus tellijat kaitseks peab tellija kõigepealt ise tegutsema seaduse raames.
Aga annaks sõna vahepeal ka teistele.
Külaline
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Noh, Vuuk, panid veel näpuotsaga soola Marguso haavale, aga tegelikult mõtted ei olnud valed. Samas, selle MTR-s ja muudes erialaseltsides olemine ei anna ka vahest 100% kindlust, et tegemist õige ehitajaga. Näitena võib alustada Faciost jne.
Urmasr
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1822
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Soola raputada kellegi haavale, ei olnud minu eesmärk. Vabandust, kui tahtmatult seda siiski tegin.
Ja kindlasti ma ei saa vastu vaielda Urmasrl seisukohale.
Tegelikult süsteemist on vähe abi, kui pole miskit, mis peaks selle käivitama. Või mis suudaks, tahaks seda töös hoida.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Reaalses elus ei suju asjad aga nii nagu plaanitakse ja mõlemad pooled peavad olema valmis riske taluma. Töö teostaja peab suutma tellijale selgitama oma kogemustest, et millised probleemid võivad ette tulla ja, et tegelik töö maht võib olla oluliselt suurem kui tellija alguses arvab. Mitmed projektid ja kallid joonistused on osutunud täiesti tarbetuteks kui tööks on läinud, sest tihti on selline tunne, et kogu maja tuleks lammutada, et mitte petta inimest. Seega, tihti ma ei saa teha seda, mida alguses kokku leppisime ja seda ma teen selleks, et tellija parema lõpptulemuse saaks ja üldse asjal mingi mõte oleks. Ja kui pole mõtet, siis käsi ei tõuse lihtsalt .
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas maik »

Minu arust Vuuk pani täpselt naelapea pihta st. kirjeldas praegu valitsevat anarhiat ja kuidas tegelikult asjad PEAKSID toimima aga kahjuks ei toimi.
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas maik »

Lisaksin veel niipalju, et olen kaua aega töötanud erinevates skandinaavia riikides ja sellist bardaki ehituses (huiamist) kohtab ainult ew.
Vähesel määral ka mujal aga siis on alati tegemist ew pärit vahendus-firmadega.
noneehhh
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas noneehhh »

kõik on õige mida herr vuuk räägib. väga õige. paraku on tglt elu selline, et ka peris ja ametlikud ehitusfirmakesed petavad nii kuis jõuavad. töötavad ju sealgi need samad petised.

näiteks see kõnealune saunakene. kesse krt hakkab sinna projekti, ehitusjärelvalvet jne tellima. kesse selle kinni jõuab massa. ehitaja niru, kes neid töid mustalt saab küsib niikuinii keskmisest palgast kordades suuremat palka. üldjuhul tellija ka maksab selle. krt ehitajad teile makstakse ja te petate. mille poolest selline ehitaja tavalisest vargast erineb. mitte millegiga.
ka skandinaavias on erategijaid ja neid tellitakse. kuid sellist sigatsemist tõesti pole.

siit foorumist loeb koguaeg seda kuidas tellija maksab vähe ja ehitaja on rohkem väärt. ega ikke ole küll. tavalised töölised, kes peaksid saama eesti keskmist palka.
kessse krt eestlasest ehitusmehe margi täis on teinud kui ehitaja ise. ehitaja on eestis nagu sõimusõna ja seda õigustatult.

see ülaltoodud juhus näiteks. arvate , et tellijal ei jäänud sitamaik suhu. samamoodi on ka tal tuttavad, kes samuti hakkavad eelarvamustega ehitajatesse suhtuma. ja olgem ausad enamus ongi osskikari, kes kujutavad midagi ette. kui meeldi siin siis mingu soome nagu pidevalt olen kuulvat praalivat.

loomulikult on ka häid ja ausaid ehitajaid, aga nendega ongi see jama, et kui väga ära ei tõuse ja ülbeks ei lähe siis neil pikad järjekorrad.
*kvaliteet*
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas *kvaliteet* »

See kõik on õige, mida vuuk kirjutab, kuidas asjad tegelikult peaks käima, kuid tegelikus elus nad kahjuks nii ei käi.
Ka mina eeldan, et kirurg on (hea) kirurg, aga mitte paberitega kokk, kes oskab suurepäraselt noaga köögis kardulaid hakkida. Aga nii nagu on arste erinevaid, nii on ka ehitajaid. Vahe on vaid selles, buumi ajal ei hakanud arstiks ärakaranud kokk (et saada paremat palka) ning praeguseks ei otsi tööd 40.000 töötut arsti…
Mis puudutab MTR-s olevaid firmasid, siis kahjuks on ka seal nimekirjas igasuguseid. Mul endal on olnud ühe MTR-s nimekirjas oleva firmaga väga meeldiv kogemus, teenindus korrektne, kliendi suhtes tähelepanelik ning asjalik. Ühesõnaga, neile võis loota kui koostööpartnerile. Aga samas kogemus viimase firmaga jälle näitas, et ei saa usaldada ka kõiki MTR-s olevaid firmasid.. Nii ükskõikset suhtumist MTR-i nimekirjas oleva firma poolt kohtasin ma esmakordselt. Kui juba peale lepingu allakirjutamist öeldakse sulle otse, et ega kõik töö ei käigi selle lepingu järgi, leping olevat kuskilgi kõrgemal kokku pandud, no ei tea mida siin siis enam loota. Allkiri ju saadud kliendilt. Võta või leping tagasi ja kisu puruks….:-) Kui seesama asjapulk jaksab õuele sõita, kuid mis toimub objekti sees, teda muffigi ei huvita, egas siis minu eneseuhkus ka ei luba teda kõrvupidi kohale tirida. Ma ei hakka täiskasvanud mehi „vägistama“, kuna eeldan et huvi tundmine on tema töökohustus... Asjapulka ei huvitanud ka muffigi, et peaks olema lepingukohaselt ka protokoll tööde käigu kohta. Huvi pärast ootasin, et ehk teda huvitab, kuidas on töö lõpetatud. Muffigi ei huvitanud....Huvi pärast helistasin veel kõrgemale asjapulgale, et haloo, ehk teil annaks oma firma teeninduses natuke kliendisõbralikumaks muuta.... Ka kõrget asjapulka ei huvitanud muffigi, mida klient asjast arvab...
Nii et kala hakkab mädanema peast…

Ega nüüd mind ja minu tutvusringkonda ka enam muffigi see firma ei huvita... Logisema hakanud töö lasen järgmisel töömehel korda teha, aga kogu teenindusest jäi ka mulle mõru maik suhu... Alltöövõtja nihvet-nähvet tegevusest saan veel aru, et ka väikeettevõtja tahab ellu jääda. Kuid ma ei mõista peatöövõtja suhtumist, kes arvab, et kliendid ongi lollakad ja nendesse tulebki suhtuda kui õhku…
onuremus
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas onuremus »

vastaks katuserobile et ilmselt on enne tede selliselt objektilt läbi käinud vundamendirobi , põrandarobi , seinarobi , sarikarobi ja ei tea mitu robi veel , kes kõik on kõvad ehitajad ja inseneride joonised ei kõlba kuhugi , vaid nemad teavad kuidas õige on , lõpuks kui objektile jõuab katuserobi siis selgub et kõik see jama on vale . Tegelikult tahtsin seda öelda et meil ikka väga tihti puudub objektil selline inimene kes neid töid kordineerib ja kontrollib vastavust joonistele ning vajaduse korral laseb teha muudatused.Niikaua aga ongi iga robi see kõige kõvem tegija .
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Ah, mis te ohite, vaadake nasha-rasha tshum-tshukki ja nende "natshalnjikut".... Eestil on veel pikk maa minna sinna tasemeni... :)
vanaema on sul veteran...
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Täiesti õige Onuremus! Mina olen jah see viimane, kes peaks teiste vead ära peitma ja viimistlema aga ma käin juba varakult tööde kulgu jälgimas tegelikult kui tegu uue ehitamisega. Mitmed tähtsade sõlmede joonsed puuduvad üldse projektidelt ja aegsasti tuleb nendele probleemidele tähelepanu põõrata. Näiteks kuidas toimib harja tuulutus kui kilega on hari kinni kaetud või kuhu jookseb kondents all, kas tuulekasti? Siis peaks tuulekastilauad olema väga hõredad ja ka seest värvitud. Või kui kile jookseb üle tuulekasti, siis peaks nähtav osa alt pikendama plekist liistuga, sest kile on lihtsalt inetu silmale ja ka päike sööb selle läbi kiiresti jne. Selliseid lahendamatta probleeme on kümmneid uutel objektidel ja nendega peab keegi tegelema. Aga hoopis iseasi on vanad hooned kus ei tea keegi mis seisus tegelikult olukord on, enne kui lammutama hakatakse.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Aga imestamist on Eestis tõesti palju! Näiteks nii mõnigi arvab vist, et katuse tööga raha aina voolab tasku ja oskused tulevad iseenesest. Tegelik elu on aga see, et valtskatuse ehitamist peaks vähemalt 10 aastat ennem harjutama ja tohutu kooliraha maksma +kallid tööriistad ja, siis on ka veel palju, palju õppimist.
Sel suvel tahtis üks sell mulle paariliseks tulla ja kiitles oma kogemustega. Olevat 2 aastat valtskatuseid paigaldand ja suur soov edasi areneda. Oli teinud pikalt ka ehitusjärelvalvet ühes suures asutuses. Viimane vastab ka tõele aga oma käega tööd ta küll varem teinud polnud, sest see selgus kohe objektil kui ta ei mõistnud, et kumba pidi paanid katusele lähevad... Kuna ta aga ikkagi tahtis tööd teha ja ma olin lootnud ta peale, siis ma tegelesin temaga ja maksin tonn päevas +maksud . Üllatuseks tundus see summa talle naeruväärselt väike ja ma soovitasin tal omal käel tööd edsi teha ja andsin ühe oma väga lihtsa objekti talle. Ta tegi ise tellijaga lepingu ja leppis hinnad, millest ma ei tea siiani midagi täpsemalt. Kahjuks keeras ta seal suure käki kokku ja teine mees käis parandamas.Mulle on aga see sell juba kümme korda helistand ja ähvardand, et milla ma maksan talle raha juurde, sest tonn päevas on ikka vähe !!! Eile ta näiteks jälle helistas ja ütles, et on varemgi mehi kraavi roomama pannud ja mehed on ise anunud, et saaks talle raha maksta ... See on ju lihtsalt haige jutt , sest ma ise olen väga rahul tonn päevas+maksud aga ma olen palju investeeringuid teinud, rääkimatta muust .
robile
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas robile »

Aga ole hea mees ja pane selle asjapulga kontaktid siia ülesse-teinekord viinavõtmise juures hea kellegile helistada ja saab vast ka kena lõuatäie naerda tema kõvatamiste peale.Kääpapoistega sai siukest huumorit juba tehtud,päris naljakas oli...
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Jah, kui see sell peaks tõesti vägivalda kasutama või relvaga ähvardama, siis ma panen tema kontaktid siia üles ja võipolla teatan ka politseile ( tegu on endise poliseinikuga ) . Asja juures on veel see huvitav seik, et samal objektil oli ka teine mees, kes küsis ise vähem kui poole võrra palka ja ei tahtnud isegi, siis juurde kui pakkusin. Mõtlesin , et teen talle meeldiva üllatuse ja maksan hoopis talle selle osa, mida see haige sell küsib juurde.
nonehhh
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas nonehhh »

kindlasti pane selle huiari nimi üles. juba sellepärast, et teised teaksid kellega tegu. 1000 eeku+maksud päevas nõuavadki enamus aega ehitajakesed, kes sitttagi ei mõista ja sitttagi ei teee.

tee heategu ja pane üles see hiuar. ja soovitus soe kõigile , kes on selliste tõbraste otsa kukkunud. kõikidesse kõivõimalikesse foorumutesssse sitakottide nimi koos tööde kirjeldusega üles. internet on võimas jõud ja aasta pärast kärvab see huiar nälga
ohhoooo!
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas ohhoooo! »

tükkaega jälgin seda teemat ja ohhoo! imesta imesta kuidas tasapisi muutusid siin enamus postitajaid eneseimetlejateks ning ausateks maksumaksjateks :lol:
Külaline
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tohohh, kas viimasedki "norm ehitajad" on kadunud :grin:
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas marguso »

mul on "norm2 ehitajad praegu objektil :) s.t jälle kadunud ja 2 elektriradikat huugavad (-id) ja kütsid ilma :):)

naer tuleb juba peale, sest ennast huvitab ka kui kaugele sõbrakesed läheavd
:hello:
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

marguso kirjutas:mul on "norm2 ehitajad praegu objektil :) s.t jälle kadunud ja 2 elektriradikat huugavad (-id) ja kütsid ilma :):)

naer tuleb juba peale, sest ennast huvitab ka kui kaugele sõbrakesed läheavd
masohist oled
*kvaliteet*
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas *kvaliteet* »

Meie idaeuroopalikku ehituskultuuri ongi põnev pealt vaadata... :lol:
Seda radikate lugu nimetatakse piiramatus koguses elektri ja vee tarbimiseks, mis CCCP ajal käis lause alla "Riigi köis, las lohiseb..."
Nüüd panevad ustavad jüngrid selle julgelt isegi lepingusse sisse...
Kas pole tore, et CCCP saba lohiseb ajaga kaasa...,mh?... sest iga rakuke õpib ruttu selgeks selle inimgrupi käitumisjooned, kuhu ta arvab ennast kuuluvat...
Muidu ta ju ei sulandu massi... :lol:
alg
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas alg »

Ehitaja Karu, teinud tööd halvasti ja ei tunnista et tal midagi valesti tehtud. Seinad pidi olema sirged aga nad on ikka kõverad. Ütles et torud korterisse pole mõttet viia liiga raske töö, värvis seinad pärast teine ehitaja käis vaatamas ja tegi torud ilusasti, aga tuli lisatööd teha, põrand lahti teha ja kokku panna, jne Karu number 51 64 402. Päris nimi pole teada.


Hetkel üks ok noor ehitaja töötab, teeb korralikult tööd.



Tundub kui töö pole korralikult tehtud pole mõttet maksta, las parandavad omal kulul. Ei mingit ettemaksut. Võib maksta igapäev kui päeva töö on korralikult tehtud.

Kes siin on juba palkanud ehitajaid välismaal?

Ja kui leping olemas kindlasti kohtusse, olgu et kohtutäitur võttab aega aga parem midagi kui mitte midagi.
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas marguso »

[quote="alg"]Ehitaja Karu, teinud tööd halvasti ja ei tunnista et tal midagi valesti tehtud. Seinad pidi olema sirged aga nad on ikka kõverad. Ütles et torud korterisse pole mõttet viia liiga raske töö, värvis seinad pärast teine ehitaja käis vaatamas ja tegi torud ilusasti, aga tuli lisatööd teha, põrand lahti teha ja kokku panna, jne Karu number 51 64 402. Päris nimi pole teada./quote]

kuna hetkel olen "ehitajatega" hädas siis sulle teadmiseks vennikese nimi. ja jõudu kulude väljanõudmisel. loomulikult hoiatuseks teistele, et selline mees on ..........:(

kui sul leping olemas võin natuke nõu anda kui tahad tropp ehitaja vastu kohtusse minna.

Karhu Vaidi Rapla maakond 516 4402 , info siis ekspress hotline

selle tegelase kasutuses veel sellised numbrid:

Karhu Vaidi Rapla maakond 5301 2982
Karhu Vaidi Rapla maakond 5300 5848


kui juba inimene on pettunud siis pole teistel vaja tellida sellist venda.

krt need vennad on nagu metallivargad, kes lõhuvad 10 kg vase pärast 50 000 kr maksva masina.
:hello:
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas marguso »

Võitlus petiste vastU
Võlaõigusseadus:
§ 646. Lepingu täitmise nõue õiguskaitsevahendina
(1) Kui töö ei vasta lepingutingimustele, võib tellija nõuda töövõtjalt töö parandamist või uue töö tegemist, kui sellega ei põhjustata töövõtjale ebamõistlikke kulusid või põhjendamatuid ebamugavusi, arvestades muu hulgas asja väärtust ja lepingutingimustele mittevastavuse olulisust. Töövõtja võib töö parandamise asemel teha lepingutingimustele vastava uue töö.

(3) Kui töövõtja teeb puudustega töö asemel lepingutingimustele vastava töö, võib ta nõuda puudustega töö tagastamist. Sel juhul kohaldatakse käesoleva seaduse §-des 189-191 sätestatut.

(4) Töövõtja kannab töö puuduse kõrvaldamise või uue töö tegemisega seotud kulud, eelkõige veo-, töö-, reisi- ja materjalikulud.

(5) Kui tellija nõuab õigustatult parandamist ja töövõtja ei tee seda mõistliku aja jooksul, võib tellija töö ise parandada või lasta seda teha ja nõuda töövõtjalt selleks tehtud mõistlike kulutuste hüvitamist.



§ 116. Taganemine ja ülesütlemine õiguskaitsevahendina
(1) Lepingupool võib lepingust taganeda, kui teine lepingupool on lepingust tulenevat kohustust oluliselt rikkunud (oluline lepingurikkumine).

(2) Olulise lepingurikkumisega on eelkõige tegemist, kui:
1) kohustuse rikkumise tõttu jääb kahjustatud lepingupool olulisel määral ilma sellest, mida ta õigustatult lepingust lootis, välja arvatud juhul, kui teine lepingupool ei näinud kohustuse rikkumise niisugust tagajärge ette ja temaga sarnane mõistlik isik ei oleks seda tagajärge samadel asjaoludel samuti ette näinud;
2) rikuti kohustust, mille täpne järgimine oli lepingust tulenevalt teise lepingupoole huvi püsimise eelduseks lepingu täitmise vastu;
3) kohustust rikuti tahtlikult või raske hooletuse tõttu;
4) kohustuse rikkumine annab kahjustatud lepingupoolele mõistliku põhjuse eeldada, et teine lepingupool ei täida kohustusi ka edaspidi;



Lisaks kirjeldada juhtunit kõikvõimalikkutes foorumites koos nimedega. Et hoiata teisi teie võimalike tellijaid sattumast samasugustesse probleemidesse .
Lisaks hagiavalduse esitamisega kohtusse üritada ka teha ka politseile avaldus kelmuse kahtlustusega. Eriti kui on makstud ettemaksu ja "ehitajakesed" on jalga lasknud. Ja ärge unustage ka maskuametit teavitamast.

Minu ettepanek oleks siia luua ka alateema petistest ehitajatest. Üks petturite teema küll on, aga see oleks nn eratellijatele keda "ehitajad" on petnud, röövinud ja varastanud.

Ennem ei muutu midagi kui huiarite vastu võitlusse ei asuta. Mingu või kallimaks, aga huiar peab teadma, et ei pääse karistuseta.
:hello:
Vasta