Kus Eestis leiad norm ehitajad?

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1808
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Et kus Eestis leiad norm ehitajat?
Aga võib-olla see küsimus on püstitatud pisut poolikult.
Küsimus oleks pidanud ehk olema: kust leiad norm ehitajaid vähese raha eest.
Samamoodi võiks ju küsida kui raha on vähe, et kust saaks osta norm auto.
Ja valibki inimene paljude rimakate seast ühe välja, vastavalt hinnale. Ja selle auto tegelik väärtus ilmneb alles mõne aja möödudes.
Poliitikud ja majandusteoreetikud on väitnud, et turg ja masu selekteerib halva kauba, teenuse välja ja jätab alles parima. Tegelikult näitab elu, et nii see päris ei ole. Viletsal ajal on suur nõudlus odavatele ja ka mittelegaalsetele kaupadele ning teenustele. Kvaliteetkaupa (teenust) on aga järjest raskem pakkuda kuna selle omahind tuleb tunduvalt kallim. Kauba, teenuse kvaliteeti on aga palju raskem hinnata, kui hinnanumrit.. Ja siis ongi nii, et nagu piim, vorst, juust, kartul... lettidel muutub järjest vedelamaks ja lisaainetest kontsentreetitumaks, paralleeli võib ses mõttes piltlikult tõmmata ka ehituses.
Muidugi võib ka, kui hästi läheb, odavalt saada head kaupa. Aga poleks mõtet uskuda ja loota, et see peaks või saaks olla reeglina nii. See on pigem ikka meeldiv erand. Ja tihti kulub selle saavutamiseks endal rohkem aega ja tööd. Mis aga samuti midagi maksab.
*kvaliteet*
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas *kvaliteet* »

vuuk kirjutas:Et kus Eestis leiad norm ehitajat?
Aga võib-olla see küsimus on püstitatud pisut poolikult.
Küsimus oleks pidanud ehk olema: kust leiad norm ehitajaid vähese raha eest.
Samamoodi võiks ju küsida kui raha on vähe, et kust saaks osta norm auto.
Ja valibki inimene paljude rimakate seast ühe välja, vastavalt hinnale. Ja selle auto tegelik väärtus ilmneb alles mõne aja möödudes.
Poliitikud ja majandusteoreetikud on väitnud, et turg ja masu selekteerib halva kauba, teenuse välja ja jätab alles parima. Tegelikult näitab elu, et nii see päris ei ole. Viletsal ajal on suur nõudlus odavatele ja ka mittelegaalsetele kaupadele ning teenustele. Kvaliteetkaupa (teenust) on aga järjest raskem pakkuda kuna selle omahind tuleb tunduvalt kallim. Kauba, teenuse kvaliteeti on aga palju raskem hinnata, kui hinnanumrit.. Ja siis ongi nii, et nagu piim, vorst, juust, kartul... lettidel muutub järjest vedelamaks ja lisaainetest kontsentreetitumaks, paralleeli võib ses mõttes piltlikult tõmmata ka ehituses.
Muidugi võib ka, kui hästi läheb, odavalt saada head kaupa. Aga poleks mõtet uskuda ja loota, et see peaks või saaks olla reeglina nii. See on pigem ikka meeldiv erand. Ja tihti kulub selle saavutamiseks endal rohkem aega ja tööd. Mis aga samuti midagi maksab.

Sellise teooria järgi on pea kõik meie kauplustes ja teenusfirmades ülehinnatud kaup/teenus kvaliteetne. Tuuakse Hiinast, makstes selle eest sente, kuid maha müüakse kullahunnikute eest, et võimalikult kiiremini kasumit saada. Kallis ja kvaliteetne, eksole...?
Kvaliteet algab siiski ehitaja oskustest ja aususest, mitte tema poolt küsitavast rahanutsust. Meil aga on vastupidi, enne küsitakse suur summa ja öeldakse, et selle taga on peidus kvaliteet. Kui tehtud (vabandust TEHTUD!, nagu levib kurikuulus sõna), siis järgmiselt küsitakse veel suurem summa, aga kvaliteet jääb samaks...
Neid meistreid tuleb otsida nagu nõelu heinakuhjast ja vahest tekib tunne, et talendid on jooksujalu minema plaganud või käivad nad üldse nähtamatutena ringi...
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1808
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Kui ühes firmas on mitu töötajat ja kõigil on ühed samad tingimused (samaväärsed tööriistad, samad töötingimused, sama töökorraldus), siis iga ehitaja töö kvaliteet selles firmas algab küll tema oskustest, aususest ja kohusetundest.
Kuid ehitusteenuste turul on siiski kvaliteet ja hind omavahel enamasti üsna tihedas seoses.
Kui teenust osutav ettevõtja saab oma teenuse eest madalat hinda, mis võimaldab vaevalt vaid kuidagi moodi ära elada, siis selline ettevõte ei ole jätkusuutlik. Näiteks kas-või hea teenuse osutamiseks on vaja teadmisi täiendada. (vaadake, mis maksavad, koolitused, seminarid, täiendõpped, erialane kirjandus, konsuldatsioonid)
Samuti on vaja soetada häid (kalleid) tööriistu, mis aeg-ajalt vajavad remonti või välja vahetamist.
Kas-või korralikud tööriided ja enda välimuse korda tegemine maksab midagi.
Ma ei tahaks uskuda, et klient, kes sõidab uhke džiibiga soovib näha oma objektil kaltsakat, räämas prükkari moodi välimusega töömeest.
Kliendid, ehitusobjektid on mööda ilma laiali. Sellega kaasnevad sõidukulud.
Selleks, et ehitusettevõtja tohib üldse Eesti ehitusturul tegutseda, peab olema registreeritud ettevõtjaks ja täitma kohustusi riigi ees. Samuti peab seaduslikul teel teenust osutav ehitusettevõtja olema registreeritud Majandustegevuse registris.
Kõik maksab. Tasuta lõunaid ei ole.

Meistrid ei ole kadunud, lihtsalt kusagil on piir :write:, millest allapoole pole võimalik kvaliteetset teenust osutada.
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas marguso »

Kvaliteet algab siiski ehitaja oskustest ja aususest, mitte tema poolt küsitavast rahanutsust. Meil aga on vastupidi, enne küsitakse suur summa ja öeldakse, et selle taga on peidus kvaliteet. Kui tehtud (vabandust TEHTUD!, nagu levib kurikuulus sõna), siis järgmiselt küsitakse veel suurem summa, aga kvaliteet jääb samaks...
Neid meistreid tuleb otsida nagu nõelu heinakuhjast ja vahest tekib tunne, et talendid on jooksujalu minema plaganud või käivad nad üldse nähtamatutena ringi...[/quote]
*kvaliteet*
Ma olen sinuga 100% nõus. Otsisin ka siit ehitajat ja võibolla püstitasin teema valesti. Kindlasti ei otsinud kõige odavamat tegijat vaid korraliku töömeest. Sain selle eest siin sõimata nii, et vähe pole. Samas 75% kaadrist kes tulid objekti üle vaatama ei kannatanud mitte mingit kriitikat. Aga raha oskasid kõik küsida. Ja seda tunnihinde alusel. Küsimusele, kas sul kulub siin 150 või 300 tundi ei vastatud.
See selleks. Lõpuks lõin käed "ehitajatega", kes olid suurte "kogemustega, ausad, peavad tähtaegadest kinni jne" Loomulikult küsisid sellised "kuldaväärt" spetsialistid siit ka turu keskmisest ca 25% kõrgemat hinda. Loomulikult lubasid nad materjali ise tarnida ja said selleks ka raha. Siinsed spetsialistid ju õpetasid, et tuleb maksta siis on korralik töö garanteeritud. Tulemus on lahe. Teostatud on maksimaalselt 5% töödest küsitava kvaliteediga ja vennikesed on kohal käinud ainult 3-4 korda. Hommikul kell 11.00 laekusid ja kell 15.00 kadusid.
Muude päevade kohta on olnud ainult vabandused. Ühed jaburamad kui teised. Möödas on 35päeva. Mõelge ise kus peab fantaasia olema vabanduste genereeerimiseks.
Tundub, et ehitajad on üks seda sorti tõug, kes oskavad raha küsida ja oskavad ainult siis tööd teha (kui sedagi) kui piits seljas laksub. SAMAS OTSISID NEED VENNIKESED SIIN TÖÖD EDASI !!!
Kuna minu vale ja õnnetu valiku lepingu tähtaeg saabub 03. detsember siis esialgu nende tegelaste nimesid jne ei avalikusta, aga peale seda küll.
Sry kui keegi ennast puudutatuna tunneb, aga emotsioonid keevad üle.
Samas minu õppetund, mis osutus küll kalliks on järgmine. Inimlikult ja arusaaja inimesena ei saa nn omapäi tegutsevatesse ehitajatesse suhtuda. Sest siis kasutatakse sind jõhkralt ära.
Muideks on siin keegi teadja, kes on kunagi kohtusse pöördunud eraisikust ehitaja vastu kellega ka leping sõlmitud.
Puhtalt põhimõtte pärast lähen selle asjaga lõpuni.
:hello:
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

teema hakkab jumet võtma
viimasel ajal on minu praktika selline, et
tööd on üha rohkem rahastaja nägu
peab olema nõus kõigega peaasi, et oma raha saad
vaatan mõnda oma tehtud tööd ja oksemaik tuleb suhu
aga tellijad on rahul, vastik aga tõsi
ainuke asi mis veel kuidagi kannustab edasi tegutsema on see, et
eesti mees saab eesti maal oma tööd edasi teha
olematta ori mõnele välismaalasele
pidevalt tahaks oma isamaad maha parseldada ja orjana edasi tegutseda
aga mingi kohustus esiisade ees sunnib olema edasi eestlane ja sööma teist eestlast jne....
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas marguso »

vaadermann sul läks natuke teemast mööda. teema on, kust leida normaalseid ehitajaid. ega see, et tellija debiilik on ja nõuab lollusi ei tähenda, et sina kehv ehitaja oled. lihtsalt tellija on jobu. tavaliselt sellised tellijad on nn vahendajad, arendajad jne. neil on ükskõik kuidas tehyud. peaasi, et tehtud ja oma kliendilt omakorda raha kätte saab.
oma töös puutun kokku paljude ehitusfirmadega ja nende projektijuhid pole kunagi varjanud, et tahavad alati kõige odavamat toodet saada, sest ei ehita ju endale.
:hello:
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

läks mööda küll
aga see jura piinab ju hinge
Külaline
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Nii, siis nüüd saime teada kes me oleme! Aga lubage küsida, mis tõugu on need tellijad kes sellist tõugu ehitajaid oskab välja valida :grin: On neil mingeid ühiseid jooni? ...või on tõug erinev :oops:

taastaja
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas marguso »

vaata taastaja. minu number ja kontaktid on siin olemas. helista ja ma seletan sulle. väga tuttav tundub selline ilkumine.

aga vastan sulle. olen tavaline spetsialist, kes teeb head tööd ja kellele makstakse selle eest. samuti eeldan, et ka mulle tehakse normaalset tööd ja olen alati seda meelt, et inimene peab saama oma töö eest õiglast palka. minust oleneb väga paljude inimest palk ja keegi. kordan mitte keegi pole kurtnud. aga ma ei tolereeri sinuatolisi huiareid, kes arvavad, et peavadki saama raha mitte millegi eest. ega asi polegi alati rahas. pigem pettumuses, vihas, kaotatud ajas jne.

olen täheleldanud, et kõige "kõvemad" ehitajad on internetiavarustes anonüümselt ennast reklaamivad "ehitajad". NAGU SINA. seega, kus on sinu soovitajad. mitte pildid mida oled varastanud. kui tellid firma siis sinutaolistel laksub ka väga väikse palga eest piits turjal ja sa ei julge petta.

nagu öeldud mu kontaktid on siin ja kõvata edasi telefoni teel. kuradi anonüümne tatiprits. tase........

jahh, mis salata sinutaolise otsa sattusin ka oma lollusest, aga inimene õpib kogu elu. ja sinutaoliste "ehitajate" tõttu ongi kliendid-tellijad võibolla natuke ettevaatlikud.

äkki oled see vendakene kellel tööd pole js naine ei anna ensm keppi ka isegi mitte
Viimati muutis marguso, 28 Nov 2010, 01:14, muudetud 1 kord kokku.
:hello:
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas marguso »

vaaderman kirjutas:tegelt on nii, et kõik ehitajad on normaalsed
lihtsalt õiget juhendajat on vaja
ehk siis raudse käega kubjast
vaadermann 5+

lugesin peale oma haiget lohku saamist siin palju teemasid läbi. ja sinu sõnad on puhas kuld
:hello:
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas marguso »

ToomasT kirjutas:Ära otsi odavamat ehitusmeest.
Tunnikaup ei motiveeri töö tegijat.
Kui on kindlad kokkulepped ja mõistlik töö teostamise tähtaeg ,leiad ka normaalse ehitaja.
Kuidas sulle meeldiks kui sinu enda asemele hinlasi toodaks.

ära solvu. aga mine seenele. just sinutaoliste soovituste järgi valisin kõige kallima pakkumise.mis läks mulle ikka väga kalliks.
:hello:
Külaline
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

marguso kirjutas:vaata taastaja. minu number ja kontaktid on siin olemas. helista ja ma seletan sulle. väga tuttav tundub selline ilkumine.

aga vastan sulle. olen tavaline spetsialist, kes teeb head tööd ja kellele makstakse selle eest. samuti eeldan, et ka mulle tehakse normaalset tööd ja olen alati seda meelt, et inimene peab saama oma töö eest õiglast palka. minust oleneb väga paljude inimest palk ja keegi. kordan mitte keegi pole kurtnud. aga ma ei tolereeri sinuatolisi huiareid, kes arvavad, et peavadki saama raha mitte millegi eest. ega asi polegi alati rahas. pigem pettumuses, vihas, kaotatud ajas jne.

olen täheleldanud, et kõige "kõvemad" ehitajad on internetiavarustes anonüümselt ennast reklaamivad "ehitajad". NAGU SINA. seega, kus on sinu soovitajad. mitte pildid mida oled varastanud. kui tellid firma siis sinutaolistel laksub ka väga väikse palga eest piits turjal ja sa ei julge petta.

nagu öeldud mu kontaktid on siin ja kõvata edasi telefoni teel. kuradi anonüümne tatiprits. tase........

jahh, mis salata sinutaolise otsa sattusin ka oma lollusest, aga inimene õpib kogu elu. ja sinutaoliste "ehitajate" tõttu

ongi kliendid-tellijad võibolla natuke ettevaatlikud.

äkki oled see vendakene kellel tööd pole js naine ei anna ensm keppi ka isegi mitte





Küll mõnel on aga auru sees minusuguse peale seda välja kallata! :D Huvitav on see, et kuda sa minusuguse peale üldse sattusid, kui väidad, et olen anonüümne? Vaata nüüd ennast ja loe oma teksti ja vaata veel ennast ja loe.....Edu?

taastaja
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

No te ei tea küll, kellest te räägite kui Taastajast nii lahmite.
Viimati muutis Robi 1, 28 Nov 2010, 15:06, muudetud 1 kord kokku.
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas marguso »

Mina ei tea, kes see Taastaja on? Ei huvita ka. Oma iroonilise kommentaari kirjutas ta anonüümsena "külalisena"

"Nii, siis nüüd saime teada kes me oleme! Aga lubage küsida, mis tõugu on need tellijad kes sellist tõugu ehitajaid oskab välja valida On neil mingeid ühiseid jooni? ...või on tõug erinev"

Huvitav mismoodi mina tellijana peaksin teadma, kes on korralik ja hea ehitusmees, kes lihtsalt niisama jutumees. Jutt on ju kõigil ilus.
:hello:
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

No vaata ometi ta varasemaid töid ja kui palju on neid, kes teda soovitavad . Ja kui pikad on ta järjekorrad.
Viimati muutis Robi 1, 28 Nov 2010, 15:04, muudetud 1 kord kokku.
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas marguso »

Olen praegu oma ebaõnnestunud ehitajate valiku tõttu väga kuri ja emotsioonid löövad üle pea kokku. Krt enda arust nagu ei teinud midagi valesti. Tulemus ikkagi ääretult kehv ja kulukas.
Kohe surfan ja uurin hr Taastaja tegemisi.

Heal mehele ongi järjekorrad pikad ja kui satud nagu mina meeste otsa, kes on kohe võtta siis tõenäoliselt ongi tellija portsu otsas nagu mina.
:hello:
Külaline
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Robi kustuta see jama ära, mis minust kokku oled mõtelnud. Ja tee seda kohe ja ära seda enam iial tee. Asi ei ole ju üldse minu isikus!
Siin on üks registreeritud isik, kes mõtleb, et kui ta on ennast registreerinud, siis võib igasugust ila suust välja ajada ja paistab et kõiges tema hädades on nüüd süüdi kõik ehitajad :shock: nope tema esimest kirjutisest:

........................................................................................................................................
Tundub, et ehitajad on üks seda sorti tõug, kes oskavad raha küsida ja oskavad ainult siis tööd teha (kui sedagi) kui piits seljas laksub. SAMAS OTSISID NEED VENNIKESED SIIN TÖÖD EDASI !!!
.........................................................................................................................................


Ja kui tema tõu kohta küsin, siis olen kohe anonüümne postitaja, irriteerija ja tatiprits....


taastaja
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas marguso »

robi kustuta palun ära jahh. lihtsalt liiga vihane olin ja tegin taastajale liiga. vabandust.
järgmise postitusega valgustan natuke oma õnnetu diili tagapõhjasid.
:hello:
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas marguso »

Lühidalt.

22 oktoober sõlmisin kahe "ehitajaga" kokkuleppe, et 03.detsembriks renoveerivad mu saunamaja, mis on ehitatud 1980. Kokkulepe oli selline, et ehitajad teavad mida teevad. Võtavad arvesse kõiki riske (lisatöid mis võivad lammutustöödel tekkida jne) Kuna ka mina täpselt ei teadnud, mis näiteks seina taga on siis "ehitajad" arvestasid küsitud hinna sisse ka selle riski ehk siis küsisid raha täie eest. Samuti pidid tooma peale kerise, plaatide, boileri, segisti, akende ka kõik materjalid. Tulemus on järgmine. Materjalide raha küsiti ette ja lubati nädala jooksul ära tuua. Praeguseks siis ei ole 95% materjali ja tööde kvaliteeti seletavad paremini pildid, mis leiate all olevalt lingilt. Objektil on viibitud 5 - 6 päeva ja seda kõikidel päevadel kokku maksimalselt 4 -5 tundi.
Vabandusi on olnud täpselt niipalju kui on töölt puudutud päevi. Rääkimata muidugi sellest, et pidevalt ei vastata kõnedele, mailidele jne . Sellest, et kui villa eest võtsin avastasin mädanenud prussid sealt jne. Et lapitakse sama materjaliga, mis lammutamiselt saadud nagu näiteks vana saunalava jne. Materjal oli ju hinna sees ja tekib ju kokkuhoid. Mis siis, et minu arvelt. Mida mina ju tean :) Kuigi kui objektilt leitud pruss on korralik siis minu arust paigalda see. Aga ära jäta seina sisse jama.

Saanud olen siis: töötunde ca 30. Küsitava väärtusega tööd ja materjale
Kivivill Paroc 100mm 3 pakki
Plaatimissegu Cerecit CM11 - 25 kg - 5 pakki
Niiskuskindel kipsplaat 2600x1200x1.25 - 7 plaati
Tasandussegu VetonitMaxit 25 kg - 10 kotti
Karkassi kipsi jaoks natuke.
Põranadakütte kaabel ca 4 rm jaoks

Ja uskuge mind. Jutt oli väga-väga hea härrastel. Oma elus on nad ehitanud sadu saunasid, väga palju puidust treppe, plaatinud tuhandeid ruutmeetreid. Ja mitte ühelgil kliendil pole kunagi probleeme polnud. Samuti ei varasta tööaega, peavad lubadustest ja pole ka napsimehed. Noo mida mul veel vaja. Meistrid missugused ja lõingi käed. Taastaja, huvitav mis tõugu ma siis olen????
Ehitajad on siit foorumist leitud. Õigemini nemad leidsid minu.

http://nagi.ee/photos/marguso/sets/294311/
:hello:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

marguso kirjutas:.....Puhtalt põhimõtte pärast lähen selle asjaga lõpuni.
Pilte vaadates tunnen kaasa ja ei tahaks raputada soola su veritsevale haavale, aga kas ise ikka olid teinud enne nendega käelöömist taustauuringuid, käinud vaatamas nende eelnevalt tehtud töid, küsinud lepinguid eelnevatelt klientidelt, et ikka nende tehtud jne? Muidugi võid minna lõpuni või pigem peaksidki, aga iseasi, kas oma ettemaksud ja rikutu ümbertegemiseks kuluva raha nendelt tagasi ka saad nagu sina maksid neile koheselt peo peale või ülekandega. Sellest 25.- kaupa aastate jookusl kohtutäituri kaudu tilkumisel ei näe suuremat mõtet ja et kogu summa korraga kätte saada, pead jällegi vist hakkama täiturit moosima. Ässitaja ei ole, aga verd tahaks näha! :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Nojah jäma ja tunnen kaasa aga ikkagi tundus see igati õel kui hakati väga korraliku inimese kallal lahmima, saage minust ka aru.
Arusaamatuste vältimiseks võiks edaspidi foorumis kirjutada ainult oma päris nimega, sest mida oleks korralikul inimesel varjata ?
*kvaliteet*
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas *kvaliteet* »

marguso kirjutas:.... Materjalide raha küsiti ette....
....seda kõikidel päevadel kokku maksimalselt 4 -5 tundi....
... et lapitakse sama materjaliga, mis lammutamiselt saadud....
....ja uskuge mind. Jutt oli väga-väga hea härrastel.....
...ja mitte ühelgil kliendil pole kunagi probleeme polnud. Samuti ei varasta tööaega, peavad lubadustest ja pole ka napsimehed. Noo mida mul veel vaja. Meistrid missugused ja lõingi käed....

Sa vaene vanemateta laps.... :lol: Kogu see kammajaa vist käibki igalpool samamoodi...Tegelikult pole vahet, kas leiad töömehed kuskiltki Kükametsast, foorumist või pöördud firma poole, puht õnne asi kes ja kuidas tegema hakkab ja nende garantiikirjadega võib varsti seina tapetseerida...
Ka mul küsiti firma poolt materjalide raha ette ja igavesti kifft oli kaeda, mis säästukat kohale tassiti...Isegi töömehe omaenda kasutatud vana metallkarkass tiriti kohale ja pandi mängu, isegi lammutamisel minu vana kipsplaat kõlbas karbikuks, kuigi oli makstud niiskuskindla kipsplaadi ja karkasside eest.. Ka minu kui tellija inimlikkus kõlbas, et seda kõike teha...

Meil ei ole olemas ärikultuuri...Meil on ärikate kultuur...seesama, mis sai alguse 90 aastatel...Ja see pole paljude arvates õige elumees, kes kasvõi natuke ei oska kliendil nahka üle kõrvade tõmmata..
Ah et mis mul sellest? Ega ei olegi, kuna ma tean, sellistel ärikatel kaob....ÄRIõnn...ükskõik kui ilusa jutu või piltidega ta ei esineks... :lol:

Jõudu!
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas marguso »

Ei vaadanud eelnevaid objekte. Süüdi. Taustuuringut tegin pealiskaudselt. Süüdi.
Tegelikult eeldasin, et "tüssu" ei tehta. Raske on ju elada nii,et kõiki ja kõike kahtlustad. Ja tegemist oli ja on ju saunaga. Heale ehitusmehele ei saa ju seal midagi ülejõu käia. Nii ma mõtlesin.
Kui kunagi rikkaks saan ja maja vaja renoveerima hakata siis seda viga ma enam ei tee.
Samas sain ehitajaga täna kokku ja kokkulepe jäi, et kirjutab mulle jutu, mis toimus, miks toimus, palju kulus jne.

Mis puudutab kohtusse minekut siis seda ka teen kui nendega kokkuleppele ei saa. Samuti toon välja ka meeste pärisnimed jne. Ma saan aru, et raha tagasi saamisega on jama ja kaotatud närvirakke ja aega ei saa hoopiski. Aga viha. Ei see on hoopis solvumine. Krt seda teab, mis see on, aga suur on see.
:hello:
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Mul on küll välja uuritud, et kes on minu piirkonnas head puusepad, autoremontijad, juuksurid jne. , et kui mingit teenust vaja, siis tean kuhu minna.
Võibola tasuks tõesti rohkem suhelda inimestega ja asjadega kursis olla. Enamus meie probleemid tulevad ju just sellest, et me ei räägi omavahel piisavalt, kui aga häda majas, siis hakatakse karjuma küll aga lahendused ei tule eriti lähemale sellest.
*kvaliteet*
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas *kvaliteet* »

Meie ühiskonnas on tehtud kõik selleks, et tee Meistrini oleks võimalikult okkaline...ja neid inimesi on peetud lihtsalt juhmakateks, kes ikka veel loodavad ja usuvad... :)
Vasta