Kus Eestis leiad norm ehitajad?

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
*kvaliteet*
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas *kvaliteet* »

marguso kirjutas:(5) Kui tellija nõuab õigustatult parandamist ja töövõtja ei tee seda mõistliku aja jooksul, võib tellija töö ise parandada või lasta seda teha ja nõuda töövõtjalt selleks tehtud mõistlike kulutuste hüvitamist.

See võib sul ka lõppeda nii ja naa. Omal kogemus kus 22 aastane ehitusalane ärikutt oskas esineda üle oma võimete ning sellist veel tagasi kutsuda ja lasta tal oma käkerdis üle teha on oht kuubis. Lubas saata kellegi teise kuti, kuid samas keeldus esitamast parandaja andmeid, nime, tel.nr-t ega ka pädevustunnistust ning ei soovinud maksata ka kulutuste hüvitamist ja lõpuks ei vastanud isegi enam meilidele...

Nii et üks kutt võib sulle saata teise "virtuoosse kuti".... :lol:
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Andresto »

marguso kirjutas:Võitlus petiste vastU ...

Minu ettepanek oleks siia luua ka alateema petistest ehitajatest. Üks petturite teema küll on, aga see oleks nn eratellijatele keda "ehitajad" on petnud, röövinud ja varastanud.

Ennem ei muutu midagi kui huiarite vastu võitlusse ei asuta. Mingu või kallimaks, aga huiar peab teadma, et ei pääse karistuseta.

Tere!
Ei hakka samuti marguso ja teiste ehitustöid tellivate haavu lahti rebima ja ei küsi taas seda, et kust piixuaugust, Te need tegelased leiate. Seda ütlen küll taas, et nende vastu, tuleb Teil tõesti vaid Teil endil võidelda!
Seepärast võtan marguso postituse viimases lauses väljaöeldu v. mõtte ees, mütsi maha :hello:!
Andres
*kvaliteet*
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas *kvaliteet* »

Ega Meistrid tunnedki ära sellest, et neil puuduvad massile omased stereotüüpsed käitumisjooned. Neid Meistrile omaseid loomuse jooni ei saa osta, müüa ega ka vahetada. Nad kas on või ei neid ole…..
Kui tänapäeval toetub teenuste võid toodete müügikunst rohkem sellele, kuidas lasso kiire liigutusega „metsikule sälule“ (vabandust, kliendile) kaela visata. Ja mis ta saadanas üldse vastu puikleb, maksta on vaja!!!
Kõlab rohkem tõrksa taltsutusena kui oma talendi müümisena… :lol:
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas marguso »

vot mina ka müügimehena :) lasingi endale mütsi pähe tõmmata headel jutu ja müügimeestel. ja loomulikult me ei tee ilma rahata tööd. muidugi hea töö maksab ja mõne meistri pakutud hind on jama. tead ju küll, et hitajatega peab ettevaatlik olema :):):) jne. ja jutt oli tõesti hea ja on siiani. mõelge ise. igapäev genereerida uus vale miks materjale ei saa tuua ja miks täna tulla ei saanud.

andresto: soola enam haavale riputada ei saa. haav on armistunud. aga ikkagi vastan sulle. siit leodsin need "meistrimehed". õigemini nemad leidsid minu.
:hello:
*kvaliteet*
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas *kvaliteet* »

marguso kirjutas:tead ju küll, et ehitajatega peab ettevaatlik olema :):):) jne.

Nujah, egas siis dzunglisse minna ja dzunglis olla tuleb nagu vana indiaanlane - kogu aeg jälgida, jälgida ja jälgida...ükski näolihas ei tohi sul liikuda...
Ehk teiste sõnadega - toimi ilma toimimata.... :lol:
Külaline
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Järjest raskem on inimesi usaldada. Kõik on saanud äriks. Juba koolide tasemelgi õpetatakse lastele: ausus = naiivsus. No mida siin veel rääkida. Noor põlvkond kasvabki peale mõtteviisiga: kõik on äri ja äri ongi kavaldamine, teiste pügamine, kas-või üle laipade rikkaks. Oled aus, siis oled naiivne, sest teised pole sinu suhtes ausad ja siis sisuliselt pügad vaid ennast.
Siin keegi püüdis selgeks teha, et "mõisa köis las lohiseb" pärineb CCCP ajast. Sel inimesel vist ei olnud ajaloo tunnis viitsimist õppetööga tegelda. See ikka ju mõisa ajast. Aga kaudses tähenduses kõlbas käibele ka CCCP aega.Nüüdne majandusmudel soodustab uuesti mõisate tekkimist. Toimub väga kiire kihistumine - enamus vaesub, vähesed rikastuvad. See-tõttu ongi loogiline kui köis järjest rohkem lohiseb. Miks peakski teomees mõisniku köie pärast muretsema, kui mõisnikul pole sooja ega külma, kas tema põllul rügav inimene ja tema pere on näljas ja paljas. Piitsa, kui näljast nõrkenud ja tööd ei jaksa teha. Piitsa...
*kvaliteet*
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas *kvaliteet* »

Külaline kirjutas:Siin keegi püüdis selgeks teha, et "mõisa köis las lohiseb" pärineb CCCP ajast.

Ma kirjutasin....." mis CCCP ajal käis lause alla "Riigi köis, las lohiseb...".... :)

Kuid ega sellel ei ole mingit tähtsust, kas "mõisa köis, riigi köis või kliendi köis" -- mõte jääb ju samaks ehk siis pidevalt kantakse kaasas oma stereotüüpset käitumist...

Nii on seesama teenusepakkuja peremees oma hinna pakkumisel, kuid oma ludru olemise väljavabandamiseks võib ta muutuda ka kohe koheselt "orjaks", kellele tehakse liiga kui temalt töötegemist nõutakse..... :lol:
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Tundub, et mõisa kõis lohiseb igal pool sama hästi, sest ka Soomes tööl olles toimus seda plätserdamist väga palju.Kuna seal on plekkseppadest, suur puudus, siis käitusid meie firma juhid klientidega väga ülbelt, isegi ei teretand hommikul.Võimalikest vigadest ei teatatud ja lihtsalt lasti üle käe minna vabalt. Näiteks kord kui aknaplekke paigaldasime, siis kõik nägid, et akende paigaldaja oli pooled vuugid tühjaks jätnud ja võib vaid arvata kuidas see pärast puhub. Mul aga keelati klientidega otse suhelda, sest kardeti, et võtan objekti üle. Muidugi, see polegi viisakas, et ma ennast vahele kuskile topiks aga lihtsalt inimlik on ju tekkivaid probleeme kõrvaldada kui võimalik. Tuuleveskite vastu aga ei võitle, praegu näiteks selline projekt käsil, kus ümber maja paigaldan karniisivõõdele katteplekke. Projekti ja ehitusjärelvalve nõudmisel, keerab plekk seina peale ainult 4-5 cm. Voodrilaua ja pleki vahe on jäätud ilusti 15-20 mm. ja laud seinast(tuulutusvahe) 32 mm. Seega on seal suur tuisuvahe ja sisse saavad ka hiired ning putukad. Minuarust õige oleks olnud 10 mm pleki ja voodrilaua vahel +kasutada võrkku seespool, plekk seinale vähemalt 100 mm ja tagasilõõginokk. Alumisel real, tuuletõke pleki peale, mitte alla, sest kondents ja muu niiskus, valgub, siis välja, praegu aga jookseb teadmatta suunas.
Mitte, et ma tahaks viriseda aga lihtsalt raske on tööst rõõmu tunda kui " kõis lohiseb".
Külaline
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Võrk on muidugi asendamatu abiline nendes kohtades.
10mm tuulevahe pleki ja laua vahel nulliks tuulutuse jaoks jäätud 32mm tuulevahe efektiivsuse ära.
4-5 cm üleskeeratud plekil poleks ka "nokk " paha ja see, mis sealt harva sisse tuiskab kuivab sama kiitesti ka ära.
Kas plekk paigalda tuuletõkke peale või alla, eks see sõltub olukorrast. Ideaalne oleks ehk kui nad asetseks ühel tasapinnas - saad plekile noka keerata ja tuuletõkke sellel kandama panna. Minu arust :)

taastaja


..ja mis sa nende vahendajatega jändad? .... otsi rohkem omanikest kliente kes ise on võimelised ka kaasa mõtlema ja/või asjade olemusest aru saama, siis ei lähe sa vastuollu oma südametunnistusega!
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

No kui oleks tegemist kolmekordse majaga, siis küll jääks 1cm pilu laua ja pleki vahel väheks aga seal on juba esimesel korrusel kolm rida selliseid plekke ja pilusid .Seega päris hõre asi.
Olen näinud, et isegi naelaaugust tuiskab meeletult sisse teatud juhtudel ja terve lagi on rikutud.
Ja, siis teine asi. Puutõrva ja linaõli ei taheta kasutada eriti ??? Paremat asja ju pole olemas. Ma plõkerdan aknapleki alused näiteks kokku aga samas kõrval on puidust karniisid sedasi kokku kruvitud, et vesi jookseb vahele ja varsti mädaneb, rääkimatta sellest, et värv tuleb sealt juba paari aastaga maha.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

..ja mis sa nende vahendajatega jändad? .... otsi rohkem omanikest kliente kes ise on võimelised ka kaasa mõtlema ja/või asjade olemusest aru saama, siis ei lähe sa vastuollu oma südametunnistusega![/quote]

Nagu ma olen juba varem mainind, normaalsete katusefirmadega on lust koos töötada, lepingud peavad, rahad tulevad üle, keegi ei küsi mis kell ma tööle tulen jne. Probleeme tuleb sellistega, kes ei tea ise ka mida tahavad ja kes usuvad pigem naabrinaise nõuandeid kui aegade jooksul väljakujunend töövõtteid ja häid kombeid, mis muidugi maksavad veidike rohkem alguses aga pärast võib rahuliku südamega linnulaulu kuulata.

Lisaks veel seda, et need omanikust kliendid ei sobi alati FIE-le, sest tööde hindades on ikka päris suur vahe.Firmadele pole see aga üllatus, et maksud on pool hinnast,see selleks.
Aga vahepeal rääkisime lepingute tegemisest, et raske on vahel ette ennustada peensusteni, mis tuleb .Nüüd oleks kohe hea näide tuua. 2aastat vanal katusel on jää lumetõkke ära väänand ja loomulikult teen selle korda kui juriidiliselt ka asi areneb.Aga seda jääd poleks sinna katusele üldse tekkind kui lagi oleks soojustatud olnud ( ainult 5-10 cm. liiva ja ehitusprahti ) ja kui põõningule ei tuleks venttorude otsad, sooja õhuga.Lepingus mul kirjas ju polnud, et need asjad peaks ka korda tegema.Nüüdsest aga põõran tähelepanu ka sellistele asjadele, sest mina ju annan garantii ja ka nõuan, et kõrvalised tegurid ei rikuks minu tööd.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

sashaobrok kirjutas:Prääga kadus igasugune usaldus ära urmasr-i vastu. Vaatasin muidu juba, et peaks selle venna kunagi viimistlema sebima omale...
... ja kahjuks/õnneks mul ei ole sulle ka ehitusviimistleja mitte ühegi taseme kutsetunnistust ette näidata. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
tunnistus
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas tunnistus »

urmasr kirjutas:
sashaobrok kirjutas:Prääga kadus igasugune usaldus ära urmasr-i vastu. Vaatasin muidu juba, et peaks selle venna kunagi viimistlema sebima omale...
... ja kahjuks/õnneks mul ei ole sulle ka ehitusviimistleja mitte ühegi taseme kutsetunnistust ette näidata. :)


Höhöh. No kui lugeda, kuidas sa oma töö eest oskad tellijale priskeid hindu juurde "keevitada" , siis oled kindlasti ka võimeline selle papre saama.
Ära ainult ütle, et oled selleks liiga vaene ja väeti ja naine tahab ka oma osa saada ja sul vaja enne ka veel oma kortlile põrandalauad panna.. :lol:

Tegelikult tekkis juba päris hasartne huvi - kui palju neid papretega ehitajaid üldse ehitusel on? Või on nad kõik...?
maicu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 17 Juun 2010, 15:01
On tänanud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas maicu »

kuda koer külale nõnda küla koerale.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas vuuk »

tunnistus kirjutas:
urmasr kirjutas:
sashaobrok kirjutas:Prääga kadus igasugune usaldus ära urmasr-i vastu. Vaatasin muidu juba, et peaks selle venna kunagi viimistlema sebima omale...
... ja kahjuks/õnneks mul ei ole sulle ka ehitusviimistleja mitte ühegi taseme kutsetunnistust ette näidata. :)


Höhöh. No kui lugeda, kuidas sa oma töö eest oskad tellijale priskeid hindu juurde "keevitada" , siis oled kindlasti ka võimeline selle papre saama.
Ära ainult ütle, et oled selleks liiga vaene ja väeti ja naine tahab ka oma osa saada ja sul vaja enne ka veel oma kortlile põrandalauad panna.. :lol:

Tegelikult tekkis juba päris hasartne huvi - kui palju neid papretega ehitajaid üldse ehitusel on? Või on nad kõik...?
Tere
Mõni mees ütleb: "ega papper ei sõida - ikka mees"
Ometi ei kahtle ilmselt peaaegu keegi, et autojuhil peaks "papper" taskus ja sõiduoskus ning ka teoreetilised teadmised olema.
Mina olen selle poolt, et ka ehitajal peaksid olema "paprid".
Ja eriti, mis puudutab ehitusjuhtimist. Kõik ju algab tegelikult juhtimisest.
Edukates firmades vaadatakse personali valikul teadmiste ja kogemuste pagasit. Aga baasteadmiste välja selgitamiseks on võimalus küsida haridust tõendavat dokumenti. Haridus on oluline selleks, et see annab teoreetilised teadmised. Muidugi on tähtsam kindlasti praktika. Kuid kuidas ilma teooriat tundmata osata otsustada, milliseid praktilisi kogemusi on õige omandada ja mida mitte? Olen tihti kohanud ehitustel olukordi, kus suurte kogemustega ehitajad teevad midagi põhimõtteliselt valesti. Miks? Ütleb: aga olen näinud, et nii tehakse. Ja nii õpitakse üksteiselt valesid kogemusi.
Aga eks ka valesti tegemisel on omad plussid - töö ei lõpe nii ruttu otsa. :scratch:

Soovitangi tellijatele: Küsige haridust tõendavat dokumenti. Kui tegemist firmaga, näidaku asjapulk kõigepealt ette oma ehitusjuhi haridust tõendav dokument, edasi selgitage välja refferentsid. Kui võtate tööle üksikettevõtja, näiteks maalri, siis näidaku ette maalritunnistus.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vuuk kirjutas:....Soovitangi tellijatele: Küsige haridust tõendavat dokumenti. Kui tegemist firmaga, näidaku asjapulk kõigepealt ette oma ehitusjuhi haridust tõendav dokument, edasi selgitage välja refferentsid. Kui võtate tööle üksikettevõtja, näiteks maalri, siis näidaku ette maalritunnistus.
Tegelikult tulekski kõigepealt hakata harima tellijaid, et keda nad lasevad oma objektile töid tegema ja keda mitte, saaks ehitajate suhtes kah asja natuke klaarimaks. Kuigi endal VEEL paberit oskuste kohta ei ole, on ainult referentsid, aga see-eest olen näinud-käinud paberitega (kutsekooli) maalrite praaki ümber tegemas. Selliseid lollusi on tehtud, et anna ainult kannatust.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Ma arvan ka, et üldist taset oleks vaja tõsta ja tellija võiks rohkem järelvalvet kasutada aga järelvalveks võib igasuguse lamba saada ja pole haruldus, et paberite järgi teeb järelvalvet keegi X aga tegelikult hoopis tööde teostaja ise või ei toimugi midagi üldse.
Ma aga olen tihti probleemi ees, sest garantii annan vähemalt 5 aastat katusele aga eelnevad tööd ei ole päris korras. Kui järelvalve oleks nõus minu töölepingusse märkuse tegema, et olen probleemidele tähelepanu põõranud, siis ei saaks hiljem mind süüdistada, et ma pole rääkind... aga järelvalve ei julge... sest ei mõista ise ka täpselt alati neid peensusi ( Kas näiteks on õige rihtida katuseroovitust väikeste puukiiludega, mis pannakse laudade alla? No mina ütlen , et EI TOHI nii, selleks peaks kasutama niiskuskindla vineeri ja tõrvapapi tükikesi näiteks ( millest naelad läbi ). Puidu kuivades kukuvad sellised kiilukesed sealt lihtsalt maha ja roovi naela pead suruvad pleki puruks ja lahti ).
tunnistus
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas tunnistus »

Ja kolmas soovitus:

Tellijad: Ärge kasutage enam võtmed kätte teenust vaid jälgige ka ise tähelepanelikult, mida tehakse ja kuidas tehakse. Tehke pilte tegemistest. Teie pimesi usaldust võidakse väga kurjalt ära kasutada ja tulemuseks võib olla _seest siiruviiruline, pealt kullakarvaline._ ning seesama _siiruviiruline_ võib esile tõusta alles tükk maad hiljem..


"Edukates firmades vaadatakse personali valikul teadmiste ja kogemuste pagasit."

Just. Ja edukad firmad ei moosi oma veebilehtedel kliente filosoofilise laialivalguva jutuga, samuti ei koguta sinna hasartselt tellijate kiidusõnu.
entu1151
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas entu1151 »

aastate kogemus on näidanud,et kui järelvalve ning peatöövõtja hakkavad tellija juuresolekul närviliselt maalritöö vigu otsima ning neist suurt katastroofi tellijale maname siis võib arvata,et sellega tahetakse tellija tähelepanu hulga tõsisematelt ehitusvigadelt eemale viia. muidugi on siin ka soov õigustada maalritöös alltöövõtjatele mitte maksta.
Külaline
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

alltöövõtt on alati võrreldav narkodiileriks olemisega.
kerge raha,sest endal vähe kohustusi,riski võlu-kas pepu mullas või kullas jne.
ka väike tegija leiab omale koha ja leiva lauale,aga julgust ning ettevõtlikust on vaja,et ise hakkama saada.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

entu1151 kirjutas:aastate kogemus on näidanud,et kui järelvalve ning peatöövõtja hakkavad tellija juuresolekul närviliselt maalritöö vigu otsima ning neist suurt katastroofi tellijale maname siis võib arvata,et sellega tahetakse tellija tähelepanu hulga tõsisematelt ehitusvigadelt eemale viia. muidugi on siin ka soov õigustada maalritöös alltöövõtjatele mitte maksta.
Aga sina ju peaks enne maalritöödega pihtahakkamist eelnevad tehtud pinnad vastu võtma ja nõustuma, et nende pindadega ei hakka mingeid jamasid tekkima. Suurtel objektidel on sellega natuke raskusi, aga mitte võimatu, kuid eramajadel olen näiteks julgelt lasknud kipsipaigaldajad tagasi kutsuda, laeplaadid lasknud uuesti lahti võtta ja otsavuukidesse samuti tugevndused alla panna, kusjuures lae karkass oli pandud veel 60cm sammuga. Ma oleks ainult lihvimisega lakke kohe praod tekitanud. Firmas töötades olen keeldunud ka korrektselt vormistamata aknapalesid jätnud tegemata kuni tuli komisjon objektile ülevaatust tegema. Küsimuse peale, et kas probleeme on, näitasin näpuga aknapalede ja kehitasin õlgu, kuigi olin sellest rääkinud nädalakese või paar kipsimeest ülemustele. Saadi korda küll ja seda järgmisel päeval.
Selliste maalri pe..es urgitsemiste vastu aitab tihti õigeaegne tähelepanu juhtimine eelnevatele vigadele esialgu suuliselt ja kui ei likvideerita, siis kirjalikult ning fotoaparaat. Ma võin näida küll nokkijana, aga see-eest keegi ei saa minu peale näpuga näidata ega süüdistada mind üldehitajate praagi varjamises ja mul praktiliselt puuduvad hilisemad probleemid pärast oma töö lõpetamist.
Viimati muutis Urmas, 09 Jaan 2011, 15:09, muudetud 1 kord kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Aastaid tagasi tundus mulle see imelik, et tööde teostaja teeb ka ise järelvalvet endale. Aga nüüd arvan, et selles pole midagi halba, sest järelvalve vastutab ja korvab ka kahjud hiljem. Pikaajalise kogemusega firma teab mida ta teeb ja ei taha oma nime määrida. Sellistes firmades on ka mul mõnus alltöövõttu teostada, sest ma tean kui kõrgele nad oma " lati" on tõstnud.
Külaline
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

aga teoreetiliselt oled tegija küll.
Külaline
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

"tõekomisjon" olgu teile kallid alltöövõtjad alati abiks ja eeskujuks!olge tublid,ausad ja kohusetundlikud!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas ping »

maik kirjutas: 31 Mai 2023, 19:17 Ehk kõlbab siia teemasse, igal-juhul uudne lähenemine probleemile, igaüks teeb ise omad järeldused.
https://www.delfi.ee/artikkel/120195948 ... tse-eetris
Ei ole siin mitte midagi uut.
Kui lepingus on kirjas, et materjali omandiõigus vahetub peale lõppsumma maksmist, siis nii ongi, et töömees võtab oma materjali tagasi, kui rahad maksmata.

Isegi samamoodi võlglastega tehtud ja 2008 buumi aegu viidi ära isegi nii kütteseadmed kui ventagregaadid, peale muu tehnika.
Ka juba arendaja poolt müüdud majadest, kui arendaja jättis tehnika eest maksmata.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vasta