õhk rippkamin

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
lill
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 06 Okt 2010, 07:25

õhk rippkamin

Lugemata postitus Postitas lill »

Ei ole spetsialist, ei tea kaminatest mitte midagi!

Vaja oleks lasta teha kamin aga rahaga napib. Millised oleks kõige odavamad ja targemad lahendused?
Üritan oma sõnadega anda ülevaate

Kahekordne karpmaja, ca 150m2 sisepinda, paneelist vahelaed. Põrandaküte on olemas (gaas).

Kamina all ei ole vundmamenti, seega peaks olema tegemist rippkaminaga (või mis see õigem nimetus oleks). Ja kuna ei ole müüri siis peaks olema ka mingi viis, kuidas soojus liigub tubadesse, ilmselt venttoru moodi asi.

Mulle endale meeldiks ilmselt selline stiil.

Pilt Pilt

Kas see oleks sobiv lahendus ja mis selline asi võiks maksta? :blush:
voltts
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 07 Dets 2009, 01:19
On tänatud: 1 kord

Re: õhk rippkamin

Lugemata postitus Postitas voltts »

Kõigepealt tee selgeks endale,mis on see hinnapiir,millest üle ei ole nõus minema.
Siis vaata netis on siin selliste kaminatega kauplevaid firmasi ikka üksjagu.Ma kaldun arvama,et ega piltidel toodud kaminad ka just odavad variandid pole.Kui asi rahas,siis ikka kõigepealt summa,mida oled mõelnud ja nõus kamina peale kulutama,siis saab edasi minna :)
lill
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 06 Okt 2010, 07:25

Re: õhk rippkamin

Lugemata postitus Postitas lill »

voltts kirjutas:Kõigepealt tee selgeks endale,mis on see hinnapiir,millest üle ei ole nõus minema.
Siis vaata netis on siin selliste kaminatega kauplevaid firmasi ikka üksjagu.Ma kaldun arvama,et ega piltidel toodud kaminad ka just odavad variandid pole.Kui asi rahas,siis ikka kõigepealt summa,mida oled mõelnud ja nõus kamina peale kulutama,siis saab edasi minna :)
Üks põhjus, miks ma siia foorumisse tulin küsima ongi see, et saada teada, mis hinnaga oleks võimalik saada kõige odavamalt? Rahaga on viimasel ajal väga kehvad lood ja, et mul kuskil pangaarvel vedeleks 75 000 selle eelarveks - Ei, seda ei ole!

Ei pea olema just sellised nagu siin pildil, mina kui naisterahvas eeldasin, et see on kõige odavam, lasta kuskil kokku keevitada midagi sellist :shock: aga ma heameelega kuulaks spetsialistide arvamust.
juhan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 489
Liitunud: 10 Nov 2007, 10:09
Asukoht: hiiumaa
On tänatud: 2 korda

Re: õhk rippkamin

Lugemata postitus Postitas juhan »

Mina,kui meesterahvas,ütlen ja soovitan üldse kamin tegematta jätta,sest siis on summa-0.
Kasutaja avatar
varukas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 194
Liitunud: 19 Nov 2008, 11:31
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: õhk rippkamin

Lugemata postitus Postitas varukas »

Kas korsten on olemas ? See tuleb ka eelarvesse lisada.Korralik korsten on kallim kui odav kamin.
Suured kogemused kaminatest ja moodulkorstendest.Tel.51970570.
juhan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 489
Liitunud: 10 Nov 2007, 10:09
Asukoht: hiiumaa
On tänatud: 2 korda

Re: õhk rippkamin

Lugemata postitus Postitas juhan »

ei ole spetsialist,aga rippkamin ja muud teadmised asjast.Ei saa aru ja mõtlen,et polegi tegemist naesterahvaga,vaid transvestiidiga!
lill
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 06 Okt 2010, 07:25

Re: õhk rippkamin

Lugemata postitus Postitas lill »

juhan kirjutas:ei ole spetsialist,aga rippkamin ja muud teadmised asjast.Ei saa aru ja mõtlen,et polegi tegemist naesterahvaga,vaid transvestiidiga!
ma olen harjunud, et pool eestit on troppe täis aga lootsin, et mõni asjalikum klemm on ka siin olemas :amen:
lill
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 06 Okt 2010, 07:25

Re: õhk rippkamin

Lugemata postitus Postitas lill »

varukas kirjutas:Kas korsten on olemas ? See tuleb ka eelarvesse lisada.Korralik korsten on kallim kui odav kamin.
ei ole korstent olemas

Tahaks kuskilt otsast peale hakata võimalikult odavalt, st ostma juppe kokku, poodi võib igaüks minna ja osta sealt müüja soovitusel aga mina tahaks uskuda, et on mingeid alternatiive olemas, st allhanked, Hiina jne. :write:
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: õhk rippkamin

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Sellised asjad on justnimelt komplektsena poest ostes odavamad ja silmale seeditavamad kui juhuslikult kokkukogutud "individuaalprojekt keevitused".

Tegelikult aga pettud sellises odavas plekkprojektis kiiresti ja väiksestki kulutusest rohkem kahju kui kasu.

Lisan, et 100-sele EPS-ile valatud põrandale võib vabalt ehitada salvestava kaminahju, sest kandejõud on kolm tonni ruudule.

kena köik
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: õhk rippkamin

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

lill kirjutas:
juhan kirjutas:ei ole spetsialist,aga rippkamin ja muud teadmised asjast.Ei saa aru ja mõtlen,et polegi tegemist naesterahvaga,vaid transvestiidiga!
ma olen harjunud, et pool eestit on troppe täis aga lootsin, et mõni asjalikum klemm on ka siin olemas :amen:
kui pool on siis milline poole ei ole :)
Meelis Vaiksaar
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 12 Apr 2010, 08:18
On tänatud: 1 kord

Re: õhk rippkamin

Lugemata postitus Postitas Meelis Vaiksaar »

Nõus kaminahjuga.
Arvamus selline..Kahte head ei ole võimalik kunagi saada.Olematu finantsiga,tipptasemel disaini ja pealekauba,et ühe koldega kõtab ära krt teab mitu kuupmeetrit. Head inimesed tulge ikka maapeale.
Need ripp kaminad on ju mõeldudki kaminaks e. disaini elemendiks. Need ei ole ahjud ja nad ei mõeldud ka eluruume soojendama ja eiole selleks ka kunagi mõeldud olnud.Iga asi ikka omasse kliimasse,interjööri ja otstarbesse.
Lugupidamisega Meelis Vaiksaar
lill
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 06 Okt 2010, 07:25

Re: õhk rippkamin

Lugemata postitus Postitas lill »

vaaderman kirjutas:
lill kirjutas:
juhan kirjutas:ei ole spetsialist,aga rippkamin ja muud teadmised asjast.Ei saa aru ja mõtlen,et polegi tegemist naesterahvaga,vaid transvestiidiga!
ma olen harjunud, et pool eestit on troppe täis aga lootsin, et mõni asjalikum klemm on ka siin olemas :amen:
kui pool on siis milline poole ei ole :)
see oli mõeldud protsentuaalselt :this:
lill
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 06 Okt 2010, 07:25

Re: õhk rippkamin

Lugemata postitus Postitas lill »

Salvestav kaminahi... meil on vahelaes, paneelis umbes 50x50 cms auk. Tea, kas seda võib suuremaks teha?

Ja kui hakata laduma ahju, all on põrandaküte ja kui need torud katki lähevad raskuse peale.... :shock:
lill
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 06 Okt 2010, 07:25

Re: õhk rippkamin

Lugemata postitus Postitas lill »

Kas kaminasüdamikud (sisud) on erinevad olenevalt kaminaotstarvest, kas on tegemist õhkkaminaga või mitte?
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: õhk rippkamin

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

lill kirjutas:Salvestav kaminahi... meil on vahelaes, paneelis umbes 50x50 cms auk. Tea, kas seda võib suuremaks teha?

Ja kui hakata laduma ahju, all on põrandaküte ja kui need torud katki lähevad raskuse peale.... :shock:
Alati peab olema ettevaatlik kõiges, ka selles , et liiga palju inimesi korraga põrandal jenkat ei hüppaks. :shock:
Paari tonnine ahi ei tee põrandale ega selles keerutavatele plöastvoolikutele küll rohkem kui kartma peaks.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
lill
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 06 Okt 2010, 07:25

Re: õhk rippkamin

Lugemata postitus Postitas lill »

kaminahi kirjutas:
lill kirjutas:Salvestav kaminahi... meil on vahelaes, paneelis umbes 50x50 cms auk. Tea, kas seda võib suuremaks teha?

Ja kui hakata laduma ahju, all on põrandaküte ja kui need torud katki lähevad raskuse peale.... :shock:
Alati peab olema ettevaatlik kõiges, ka selles , et liiga palju inimesi korraga põrandal jenkat ei hüppaks. :shock:
Paari tonnine ahi ei tee põrandale ega selles keerutavatele plöastvoolikutele küll rohkem kui kartma peaks.
Soojust salvestav õhkküttekamin Tolli külas (sinu kodulehe alt)
Kas selline sobiks siis meile ka arvestades põrandakütet ja mis selle hinnaks tuli, korsten ja kõik muu kupatus?
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: õhk rippkamin

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Kirjuta oma asukohast ja muust PS või liistaka@hot.ee ja küllap kohapeal saab ka lahenduse ja see ei pea olema kindlasti Tolli küla analoog.

kena köik
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Vasta