Betoonpõranda tolerantsid?

Onu Tom
külaline

Betoonpõranda tolerantsid?

Lugemata postitus Postitas Onu Tom »

Tere

Huvitaks selline asi, et kui tellida betoonpõranda paigaldamine koos "koptertamisega", mis oleks normaalne +/- hälve sellise põranda puhul?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10946
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Betoonpõranda tolerantsid?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

EV-s puuduvad vastavad standardid ja on olemas ainult mingisugune umbmäärane "hea ehitustava", mis vist sõltub ehitaja südametunnistusest ja oskustest, aga üldiselt juhindutakse soomlaste RYL nõuetest. Sa proovi helistada mõnda nimetatud töödega tegelevasse firmasse ja küsi, millise kvaliteedi ja kui suure +/- tolerantsiga nad oma töid tellijale pakuvad ning üle annavad.
tomask90
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 78
Liitunud: 29 Okt 2009, 09:43
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Betoonpõranda tolerantsid?

Lugemata postitus Postitas tomask90 »

Eestis peaks kehtima +/- 2mm tasapinnalisusest 2 meetri peale.
mti
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 17 Mär 2009, 10:47
Asukoht: Tallinn

Re: Betoonpõranda tolerantsid?

Lugemata postitus Postitas mti »

Võid uurida soomlaste by-sid (nt by 40). Eesti keelde on nad alles tõlkimisel (võibolla praeguseks juba mõni ka valmis).
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10946
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Betoonpõranda tolerantsid?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Lugemine kuni lubatud tolerantsideni ja siis panid numbrid mind kulme kergitama, et kas nad ei ole äkki midagi seal oma kasuks tõlkinud (just numbrid) - kuni 2m lati alla lubatakse A-klassil 7mm ??? Ja kui toa keskele jääb lubatud tolerantsiga sujuv muhk, siis mida hakkab tegema sellele paigaldatud 6mm laminaat ??? Mida mõõdetakse kuni 200 mm lati-loodiga ??? Reeglina ei ole tellijatel lasernivelli käepärast tööde vastuvõtmise ajal ja lihtsam on alati võtta nurgast töömeeste pikem latt/lood ning sellega kontrollida. Kas ongi nende tolerantsidega ette nähtud, et täiendavalt peaks peaagu alati kasutama isevalguvaid segusid peale põrandavalu enne mingi katte paigaldust? Äkki olen millestki valesti aru saanud?
stc 101
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 227
Liitunud: 25 Nov 2006, 12:02

Re: Betoonpõranda tolerantsid?

Lugemata postitus Postitas stc 101 »

Ma ei ole palju põrandaid valanud, ehk mingi paarkümmend tuhat ruutu. Loodetavasti peaks vist enam vähem teadma kuidas see asi käib. See pluss-miinus kahe millimeetri jutt ajab s...ta alati keema! Ja eriti veel siis kui tahetakse pinnase kõvendit! Ma oman nivelli Hilti pr 25- te ja minu teada on selle eksimine juba 2-3 mm lubatud paarikümne meetri peale. Kas töömeestele ei ole siis eksimust lubatud?
KõikOnRahul
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 396
Liitunud: 11 Jaan 2008, 19:48
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Betoonpõranda tolerantsid?

Lugemata postitus Postitas KõikOnRahul »

Reaalses elus paigaldan eriprofiilseid metallliiste põrandatele, kus kõikumine on TAVALISELT 5-15mm. Ise olen põrandaid valanud kokku u. paar tuhat ruutu- hindele 5. Suhtumise küsimus.
Vasta