Kipsist nii- ja naapidi

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
anna
külaline

Kipsist nii- ja naapidi

Lugemata postitus Postitas anna »

Neid arutelusid on peetud juba aastaid, aga nüüd, värske majarenoveerijana, seisan taas silmitsi vana dilemmaga: kas kasutada siseviimistluses kipsi või otsida alternatiive? Remonti läheb 50ndatel ehitatud eramaja.
Ma saan aru, mis põhjusel ei soovitata niisketes ruumides teinekord kipsi kasutada. Aga mida mulle annab, kui ma väldin kipsi ka kõigis eluruumides? Kui kahjulik ja miks see kips tegelikult on? Kips koostiselt on ju looduslik, saan aru, et paber kipsi ümber on vastuvõtlik hallitusele, selge. Aga on mingit põhjust, miks ma ei peaks seda nö kuivades ruumides kasutama?

Ja oletame, et ma võtan pähe, et ma mitte mingil juhul kipsi ei kasuta, aga krohvimine ja roomatid on ka välistatud. Mis alternatiivid mulle jäävad? Laudist ei paneks mingil juhul, lihtsalt ei meeldi see eluruumides. Mis võimalused siis veel on, kui soov on saada looduslikest materjalidest värvitud seinad?
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Kipsist nii- ja naapidi

Lugemata postitus Postitas Andresto »

anna kirjutas:Neid arutelusid on peetud juba aastaid, ...
Ma saan aru, mis põhjusel ei soovitata niisketes ruumides teinekord kipsi kasutada. Aga mida mulle annab, kui ma väldin kipsi ka kõigis eluruumides? Kui kahjulik ja miks see kips tegelikult on? Kips koostiselt on ju looduslik, saan aru, et paber kipsi ümber on vastuvõtlik hallitusele, selge. Aga on mingit põhjust, miks ma ei peaks seda nö kuivades ruumides kasutama? ...
Tere!
Hallitus on kahjulik, mitte kips! Kõik materjalid võivad hallitama minna, kui "osatakse" mingitki ehitusnõuet rikkuda. Mu meelest parajalt totter arutelu hallitusohtlikust kipsist, nagu ka jutt "kõmisevast" kipsist!
Andres
anna
külaline

Re: Kipsist nii- ja naapidi

Lugemata postitus Postitas anna »

Tere,

Aitäh vastuse eest! Ma olen üsna kindel, et lõpuks valime kipsi nagunii, aga millised muidu, kui jätta välja krohvimine, oleksid alternatiivid?
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Kipsist nii- ja naapidi

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Must laudis, krohvivõrk, krohv, tapeet.
vanaema on sul veteran...
Külaline
külaline

Re: Kipsist nii- ja naapidi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Nagu eelmises postituses ütlesin ka, et sel juhul, kui krohvimine välja jätta. Kas panna krohvi peale tapeet või ei, see on juba maitseküsimus, aga krohvimine kui selline on välistatud nagunii.
GuidZ
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 310
Liitunud: 22 Aug 2008, 16:49
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Kipsist nii- ja naapidi

Lugemata postitus Postitas GuidZ »

OSB, pahtel, värv
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Kipsist nii- ja naapidi

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Külaline kirjutas:Nagu eelmises postituses ütlesin ka, et sel juhul, kui krohvimine välja jätta. Kas panna krohvi peale tapeet või ei, see on juba maitseküsimus, aga krohvimine kui selline on välistatud nagunii.
Krohvima ei pea roomati ja õrna saviga. Võib ka krohvida nii kõva tsemendiseguga, et sein on nagu betoon.
vanaema on sul veteran...
Suletud