Õhk-Vesi soojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Õhk-Vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Mina olen nüüd oma õhk-õhk pumba otsingutelt jõudnud hoopis õhk-vesi soojupumba juurde. See viimane tundub minu elamisse olevat otstarbekam, isegi kui ta maksab rohkem.
Kuna siin käivad ka maaletoojad/müügimehed siis tõstatangi oma probleemi just siin foorumis, et keegi teinegi sama küsimusega maadlev inimene saaks natuke tarkust juurde :)
Kas ja kui võimalik on komplekteerida õhk-vesi soojupump sellisena, et see süsteem kasutaks juba olemasolevat akupaaki, mida siis vajadusel/sobivusel aitan kütta olemasoleva katlaga?
Akupaak 1500l.
arutame sellel teemal ja mõtleme välja toimiva süsteemi. :wave:
melomaan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 39
Liitunud: 08 Okt 2008, 18:37
Kontakt:

Re: Õhk-Vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas melomaan »

Eestikinnisvara kirjutas:Mina olen nüüd oma õhk-õhk pumba otsingutelt jõudnud hoopis õhk-vesi soojupumba juurde. See viimane tundub minu elamisse olevat otstarbekam, isegi kui ta maksab rohkem.
Kuna siin käivad ka maaletoojad/müügimehed siis tõstatangi oma probleemi just siin foorumis, et keegi teinegi sama küsimusega maadlev inimene saaks natuke tarkust juurde :)
Kas ja kui võimalik on komplekteerida õhk-vesi soojupump sellisena, et see süsteem kasutaks juba olemasolevat akupaaki, mida siis vajadusel/sobivusel aitan kütta olemasoleva katlaga?
Akupaak 1500l.
arutame sellel teemal ja mõtleme välja toimiva süsteemi. :wave:
Süsteemlahendused on juba välja mõeldud, enamus õhk-vesi müüjatest suudavad selle ka teoks teha.
xxNIMETUxx
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 823
Liitunud: 24 Jaan 2006, 16:14
Asukoht: Tartu ja kogu Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Õhk-Vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas xxNIMETUxx »

1500l on väga palju õvsp (õhkvesi soojuspump) jaoks
vee- ja küttesüsteemid, ventilatsioon, soojuspumbad, elekter, kodumasinad/seadmed: müük, projekteerimine, hooldus, remont 58367067 spegrupp@gmail.com
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Õhk-Vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Palju peaks olema akupaak siis pumba jaoks? Eraldi süsteemi ei soovi, kuna mul oleks seda väga raske, kui mitte võimatu olemasoleva süteemiga ühendada ju. Milline oleks minule sobiv lahendus?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Õhk-Vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Aga milleks sul üleüldse sinna mingit akupaaki vaja on ? Seda on juba miljon korda jahutud aga siiski. Akupaaki on vaja mittejuhitava protsessi käigus tekkiva energia salvestamiseks. Soojuspumpa saab aga täpselt juhtida ja seal ei saa tekkida olukorda, kus sooja pole vaja aga pump muudkui uhab tekitada seda sooja, mida pole kuskile panna.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Õhk-Vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Mul on olemas puidukütte katel koos akupaagiga. Akupaagi taha on ühendatud radikad.
Mismoodi ma ilma akupaagita saan sooja radikasse?
Minu soov oleks luua nö. ühendatud küttesüsteem.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Õhk-Vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Kuna radikad on dimensioneeritud kõrgele veetemperatuurile, mis puitukütte katlast tuleb, siis on õhk-vesi soojuspumba kasutegur nõrk ja investeering mõttetu-poolne. Samas võib kevadel ja sügisel isegi ära toita see pump läbi nende radikate madala veetempiga küttes.
vanaema on sul veteran...
tommy4
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 437
Liitunud: 06 Apr 2009, 09:15
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Õhk-Vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas tommy4 »

Vabandan, et end teemasse vahele segan!
Eestikinnisvara, kas sa pole mõelnud oma akupaagist loobumisest seoses õhk-vesi pumba paigaldamisega ?
Soojuspump tagaks sulle ühtlase kütte. Puidukütet saaksid kasutada külmal talvel, kui soojuspumba küttest ei piisa, kuid ka siis ei oleks akupaaki vaja, kuna soojuspump tagaks temperatuuride ühtlustamist.
Selle teema resultaat huvitab ka mind ennast. Oman praegu keskküttesüsteemi, mida kütan õlikatlaga. Tahan samuti lisada õhk-vesi soojuspumba, et kulusid vähendada. Samas tunduvad soojuspumbamüüjate pakkumised liialt kallid - ma ei vaja ilmselt kogu pakutavat paketti, kuna toimiv keskküttesüsteem koos katlaga on juba olemas. Süsteemis on mul põhiliselt radikad, ühes ruumis ka põrandaküte, kuid katlast väljuva vee temp. on mul 40 - 45 kraadi. See peaks olema sobilik ka soojuspumbale ?
kaeramootor
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 09 Okt 2009, 15:56

Re: Õhk-Vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas kaeramootor »

Kas siis tõesti on väga rumal plaan täiustada olemasolevat puidukatla ja akupaagiga süsteemi, lisades sellele õhk-vesi soojuspumba.
Võiks ju kasutada odavat on-off tüüpi pumpa ja paigaldada akupaagi allaossa vasktorust soojusvaheti. Pumba juhtimine oleks kah sel juhul lihtne.
Selline lahendus annaks ju madala investeeringuga suhteliselt suure mugavuse kevad-sügis perioodil. Talvel kütaks edasi puidukatlaga, see oleks kasulikum kui mingi odavapoolse on-off pumbaga sussutamine.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Õhk-Vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Just just! Hakkame juba pointile lähemale jõudma. Minul samuti 40-45C temperatuur, mis läheb radikatesse. Akupaagist ei taha loobuda, kuna ma ei usu, et õhk-vesi soojuspump ise terve aasta vältel hakkama saaks NII, et mulle piisaks :) Sellepärast loobuda ei julge ja kas oleksi mõtet? Mõtekas on ju koguda soojus akupaaki, mis vajab enyway igapäevast kütet talveperioodil. Ja kui aus olla, siis õhk-vesi pumpa otsingi sügis,kevad, suvi perioodiks. Õhk-õhk ei sobi,kuna maja mitmekordne ja sopiline.
Minu mõte oleks selline, nagu kaeramootor mainis, et õhk-vesi pump kütaks ka seda antud akupaaki ja kui mul tekib vajadus kõrgema temperatuuri järele või ei suuda -30 välistemperatuuriga masin enam kütta, siis kütan kohe katlaga lisaks. Kui akupaagis on temp. tänau katlale üleval siis soojuspump lülitab ennast standby olekusse. Temperatuuri langedes teatud tasemele, hakkab õhk-vesi pump jälle tööle. Kujutan ette, et peaksin sellist süsteemi kaasa aitama katlaga vaid südatalvel, kui meil on temperatuur -20 ümber pikemat aega nagu nüüdne aasta näitab. Kevadel,suvel,sügisel sooviks katlaga jamamise üldse unustada.
Vot selline soov on minul. Välismaal ei ole õhk-vesi pump niiväga kallis. Ma arvan,et ma saaksin ilma akupaagita ja muu viguritta (ostaksin ainult need vidinad, mida mul vaja on) sellise pumba 40-45 tuhandega kätte. Või on see ilmselge ulme? :)

Edit: parandasin näpuvea.
Viimati muutis Eestikinnisvara, 26 Jaan 2010, 19:43, muudetud 1 kord kokku.
tommy4
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 437
Liitunud: 06 Apr 2009, 09:15
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Õhk-Vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas tommy4 »

Arvan ka, et 40 tuhat oleks maksimaalne hind, mida oleksin nõus välja käima, et oma õliküttesüsteemi õhk-vesi soojuspumbaga, koos vajalike lisavidinatega, täiendada. Kallima variandi puhul kipub tasuvusaeg väga pikaks !
Ostjatele!
külaline

Re: Õhk-Vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas Ostjatele! »

Ma ei saa aru, kas siin on mõni mees üldse kunagi paigaldanud ka õhk-vesi soojuspumasid???
Ma ei leia siit küsija vastusele ühtegi asjalikku kommentaari!

Akupaak on soojuspumbale VÄGA TÄHTIS!!!!! Erit kui teda pnna tööle koos mõne kõrgetemperatuurilise kütteallikaga, näiteks nagu õlikatel või puidukatel! Ma arvan, et enamus ei tea isegi MIKS!

NB! Kallid tulevased soojuspumba ostjad! Palun ärge uskuge seda suli-muli juttu, mida siin aetakse! Eestis on vähemalt 3 suurt firmat, kes on võimelised klienti nõustama sellisel tasemel, et te oma raha lihtsalt maha ei viskaks!!

Ja kui Teile kõik korralikult ära seletatakse ja teie tehniline kompetents sellisele tasemele haritakse, et Te olete võimelised õiget otsust langetama, siis saate Te isegi aru, et esialgne natuke kallim hind ei tundugi enam nii kallis, sest et see toode, mida Te vajate ongi oma tehniliselt lahenduselt natuke kallim!

EI OLE VAJA USALDADA ESIMEST ETTEJUHTUVAT TORUMEEST, sest et täna ei tea nad isegi, mis on hea ja mis mitte. Nad ise alles õpivad ja katsetavad TEIE PEAL!
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2791
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Õhk-Vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas trebla »

paluks siis nende kolme firma lingid..

ma küsiks kohe küsimuse - millise öise ja päevase õhutemperatuuri vahe juures tasub akupaaki soojust varuda pigem päevase kalli elektriga (kuid parema COP-iga) ja millise temperatuurivahega siis odavama ööelektriga...?
from Mars
külaline

Re: Õhk-Vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas from Mars »

tommy4 kirjutas:Arvan ka, et 40 tuhat oleks maksimaalne hind, mida oleksin nõus välja käima, et oma õliküttesüsteemi õhk-vesi soojuspumbaga, koos vajalike lisavidinatega, täiendada. Kallima variandi puhul kipub tasuvusaeg väga pikaks !
isegi kui 40,000se investeeringu juures tuleks tasuvusajaks 7...10 aastat, siis oletades et 3...4 aasta jooksul toimub õhksoojuspumpade arengus kvalitatiivne hüpe ja seisadki nõutult uue põlvkonna soojuspumpade stendi ees... sisuliselt on sul keldrinurgas röögatult kallilt ostetult moraalselt vananenud ja ebaökonoomne käkk. Ja ta rsk pole õudnud ennast isegi tasa teenida...
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Õhk-Vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Teeme nii,et lihtsalt hülge möla ka pole mõtet ajada. Tänud, postitaja "Ostjatele"!
Ma ei otsigi odavat käkki vaid töötavat süsteemi üritan luua. :)

Lisaks toon siia selle tasuvusteema omapoolse näite. Auto, millega sõidame ei tasu ennast vist mitte kungi ära, kui just ikka veel Lada 011 ei sõida.
Mulle on oluline mugavus ja mobiilsus. Katlaga kütmine ei ole ka mitte midagi hullu, kuid selle kütmisega kaasnevad ka lisatööd, mis röövivad parasjagu palju aega. Seetõttu otsingi majja lisaseadet, kuid ma ei soovi selle lisaseadme eest maksta "müstilist" hinda. Pigem siis mässan veel aasta ainult halupuudega edasi.

Kui kellelgi panin mingi mõtte kõrvade vahel tööle ja kui keegi arvab,et teab, mis seade sobiks sellise akupaagi külge, siis oleksin tänulik ka minu valgustamise eest.
graniidi
külaline

Re: Õhk-Vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas graniidi »

Ostjatele! kirjutas:Ma ei saa aru, kas siin on mõni mees üldse kunagi paigaldanud ka õhk-vesi soojuspumasid???
Ma ei leia siit küsija vastusele ühtegi asjalikku kommentaari!

Akupaak on soojuspumbale VÄGA TÄHTIS!!!!! Erit kui teda pnna tööle koos mõne kõrgetemperatuurilise kütteallikaga, näiteks nagu õlikatel või puidukatel! Ma arvan, et enamus ei tea isegi MIKS!

NB! Kallid tulevased soojuspumba ostjad! Palun ärge uskuge seda suli-muli juttu, mida siin aetakse! Eestis on vähemalt 3 suurt firmat, kes on võimelised klienti nõustama sellisel tasemel, et te oma raha lihtsalt maha ei viskaks!!

Ja kui Teile kõik korralikult ära seletatakse ja teie tehniline kompetents sellisele tasemele haritakse, et Te olete võimelised õiget otsust langetama, siis saate Te isegi aru, et esialgne natuke kallim hind ei tundugi enam nii kallis, sest et see toode, mida Te vajate ongi oma tehniliselt lahenduselt natuke kallim!

EI OLE VAJA USALDADA ESIMEST ETTEJUHTUVAT TORUMEEST, sest et täna ei tea nad isegi, mis on hea ja mis mitte. Nad ise alles õpivad ja katsetavad TEIE PEAL!
Ei tea miks see akupaak soojuspumbale VÄGA TÄHTIS on. Pigem oleneb see ikka küttesüsteemist, mis küttekehasid kasutatakse, erinevad kütteallikad ühes süsteemis jne...
erva
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 69
Liitunud: 19 Jaan 2010, 20:16
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Õhk-Vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas erva »

Ostjatele! kirjutas:Ma ei saa aru, kas siin on mõni mees üldse kunagi paigaldanud ka õhk-vesi soojuspumasid???
Ma ei leia siit küsija vastusele ühtegi asjalikku kommentaari!

Akupaak on soojuspumbale VÄGA TÄHTIS!!!!! Erit kui teda pnna tööle koos mõne kõrgetemperatuurilise kütteallikaga, näiteks nagu õlikatel või puidukatel! Ma arvan, et enamus ei tea isegi MIKS!

NB! Kallid tulevased soojuspumba ostjad! Palun ärge uskuge seda suli-muli juttu, mida siin aetakse! Eestis on vähemalt 3 suurt firmat, kes on võimelised klienti nõustama sellisel tasemel, et te oma raha lihtsalt maha ei viskaks!!

Ja kui Teile kõik korralikult ära seletatakse ja teie tehniline kompetents sellisele tasemele haritakse, et Te olete võimelised õiget otsust langetama, siis saate Te isegi aru, et esialgne natuke kallim hind ei tundugi enam nii kallis, sest et see toode, mida Te vajate ongi oma tehniliselt lahenduselt natuke kallim!

EI OLE VAJA USALDADA ESIMEST ETTEJUHTUVAT TORUMEEST, sest et täna ei tea nad isegi, mis on hea ja mis mitte. Nad ise alles õpivad ja katsetavad TEIE PEAL!
Mitte, et su enda postitusest oleks küsija mingisugustki infot saanud, mida ta küsib, ütlen ma need 3 soojuspumpade müüjat, kelle poole võid küll pöörduda JA SA SAAD ON MURELE VASTUSE - Movek, Kliimaseade, IVT. PS. Meie kliimatingimustes ning turukonkurentsis, kus loota ka mingisugustele teadmistele põhinevat konsultatsiooni ning realseid lahendus ning loomulikult hilisemale garantiihooldusele, ma hetkel teisi usaldusväärseid pakkujaid küll ei julge välja käia.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Õhk-Vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Ok, räägime 3 olemasoleva firma nimetamisele veel SEADMETEST, mida sellise süsteemi juurutamisel vaja oleks.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Õhk-Vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ma küsin lihtsalt. Mis otstarvet see akupaak täidab õhksoojuspumba puhul ? Seletage kasvõi teoreetiliselt ära. See ostjatele nimeleise tegelase jutt on siuke neljaõlle filosoof. Mina ei saanud sealt mitte mingit tarkust miks on vaja akupaaki. Eestikinnisvara aga võiks ju koos pumbaga panna radikatele lihtsalt kaks nö toiteahelat. 3T vebntiiliga saab imelihtsalt seda asja teha. Kas võetakse radikavesi paagist või pumbast.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Õhk-Vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Tarbevesi jääb sellisel juhul probleemiks minu süsteemi puhul.
Mul on akupaagis "spiraal" mida mööda tarbevesi soojeneb. Hetkel on paigaldatud tarbeveele eraldi kogumissüsteem 250l koos anduritega. Seda seepärast,et kuuma vee saamine oleks ühtlasem.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Õhk-Vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ok. See on juba hea põhjus. Samas mina mõtleks üsna tõsiselt, kas seda mitte otse elektriga teha. Jah see tuleb kirvem aga päris külma ilma puhul saab tuba kiiremini soojaks. Ja kui on mingi soojem ilm(no mingi -5 ja üles) siis paneks selle vee jällegi soojuspumba külge. Aga see sõltub ju pumbast kah. Kui pump on väga võimekas siis pole vaja selle tarbeveega sedasi jamada.
õhk vesi
külaline

Re: Õhk-Vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas õhk vesi »

Täpselt samad küsimused seoses pumba ühendamisega akupaagiga. Millised variandid siis ikkagi oleks kombineerida tahkekütte katelt, millel on akupaak ja soojuspumpa.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Õhk-Vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Variante on miljoniks. Reaalselt võiks aga tekitada sellise boileri mida saab kütta nii pumba kui elektriga. 1500 liitrit lihtsalt soojaks kütta, et ehk läheb vaja on minu arvates pisut paljuvõitu. Boiler on ise umbes 10 korda väiksem. Seega võiks otse boilerit kütta, mitte mingit akupaaki ja sellega siis omakorda veel tarbevett.
leyland
külaline

Re: Õhk-Vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas leyland »

Akupaagist.
Paak peab õ-v puhul vahel olema sulatuse pärast. Välisosa sulatuseks tuleb ju kuskilt sooja saada ja kui seda teha vaid süsteemist tagastuva soojuskandja arvel(soojusvaheti on süsteemis otse vahel), siis uhatakse sulatuse ajal radikatesse-põrandaküttesse külma. Põrandakütte puhul ei ole see võibolla nii tuntav aga süsteemile kahjulik kindlasti. Aga kui sulatuseks vajalik energia võtta akupaagist,siis toimub temperatuuri alanemine paagi ala või keskosas(oleneb kui kõrgel asub soojusvaheti ja millised on kraadid paagis) ja süsteemi antakse ikkagi stabiilse temperatuuriga soojuskandjat. Tean natuke, mida räägin, sest on endal õ-v pump, mille soojusvaheti ühendatud tagastuva vee torule. Minul kompenseeritakse sulatuse ajal toimuv temperatuuri alanemine akupaagist tuleva lisa abil. Kahjuks on automaatika suhteliselt aeglane ja täies osas temperatuuri alanemist kompenseerida ei jõua. Kui kellelgi on plaanis teha hästi toimiv kombisüsteem - eraldi akupaagid puu-õlikatlale ja soojapumbale, siis oleks mõistlik panna ka kaks kolmikraani koos juhtimisega ja magnetklapp, mis vastavalt vajadusele suleks katlaringi, kui paak on üles köetud ja hoiaks sooja paagis, mitte ei keerutaks seda katla vahel. Aga sellise süsteemi suudaks välja mõtelda ja toimima panna iga vähegi taiplikum katlamees, kel on olemas huvi antud asja vastu ja mitte ainult dollarimärgid silme ees. Usun, et firmalahendus läheks kordades kallimaks, kuna seal eriti midagi mõtlema ei hakata, vaid võetakse valmis lahendus(näiteks danfossil oli selline pakkuda ka minu jaoks) ning kataloogist vajalik automaatika ja jupid, mis ei ole just odavad. Ise läksin kõige lihtsama vastupanu teed ja tegin selle ise ära, kuna väga palju torusid just väänata vaja ei olnud.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2791
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Õhk-Vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas trebla »

Kena.
Aga et teema pealkirjaks on õ-v soojuspump, siis paluks ikkagi mõne matemaatikat oskava inimese kommentaari, milliste parametritega on kasulik kütta akupaaki õ-v pumbaga odava ööelektriga ja millistel hoopis kallima päevaelektriga.....? :write:
Vasta