Pliiditegu

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
nõginina
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 184
Liitunud: 06 Juun 2008, 19:32

Re: Pliiditegu

Lugemata postitus Postitas nõginina »

Pliit ei saagi sul põrandani soojaks minna,lõõristik lõppeb ju praeahju all.Pliit ju klassikaline eesti pliit olemuselt.Toa saad soojaks siis kui teed korraliku tellistest soojamüüri.
Nn koerakuudiga pliit toodab rohkem sooja sama raha eest kui koerakuudita.
Viimati muutis nõginina, 18 Veebr 2010, 18:46, muudetud 1 kord kokku.
juhan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 489
Liitunud: 10 Nov 2007, 10:09
Asukoht: hiiumaa
On tänatud: 2 korda

Re: Pliiditegu

Lugemata postitus Postitas juhan »

Tere!Sellepärast olengi vanameelne ja ehitan "eestimaist"!Olen praeahjualuse valuseguga teinud 120mm-ni(muidu 150mm),soemüüriava 140x200mm,praeahju ja külgseina vahe 80-100mm ja plaadi ning praeahju vahe 70mm.Toimib.
Manused
keskütte pliit 002.jpg
keskütte pliit 002.jpg (72.28 KiB) Vaadatud 4682 korda
renke
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 114
Liitunud: 24 Nov 2008, 23:30
On tänatud: 2 korda

Re: Pliiditegu

Lugemata postitus Postitas renke »

Lihtsalt niisama... Et kuidas see praeahi ka kasutust leiab?
Tõesti, lihtsalt küsisin.
Õhuke
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 05 Sept 2008, 21:58
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Pliiditegu

Lugemata postitus Postitas Õhuke »

nõginina kirjutas:Pliit ei saagi sul põrandani soojaks minna,lõõristik lõppeb ju praeahju all.Pliit ju klassikaline eesti pliit olemuselt.Toa saad soojaks siis kui teed korraliku tellistest soojamüüri.
Nn koerakuudiga pliit toodab rohkem sooja sama raha eest kui koerakuudita.
Ooooota nüüd ikka nõksa, mina oma lolli peaga tegin soome malli pliidi, praeahjust pole haisugi ja maani käib toss läbi. Kui sa selle teema kolmandat posti kaed siis on see alumise korruse lõõr üsna näha. Vahepeale on Savipea oma kena asja näha pannud, sellel on tõesti praeahi sees. Direktori arvamise järgi on puuküttega praeahi peaaegu et sõimusõna, kus ma siis kõrgema võimu ja vääramatu jõu vastu saan :banghead: :banghead:
Diletant ehituses aga ehitan....
...ainult endale
Õhuke
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 05 Sept 2008, 21:58
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Pliiditegu

Lugemata postitus Postitas Õhuke »

juhan kirjutas:Tere!Sellepärast olengi vanameelne ja ehitan "eestimaist"!Olen praeahjualuse valuseguga teinud 120mm-ni(muidu 150mm),soemüüriava 140x200mm,praeahju ja külgseina vahe 80-100mm ja plaadi ning praeahju vahe 70mm.Toimib.
Kas sul sellest pliidist valmis peast ka pilti on, pistad äkki selle ka ligi.
Kui suur boiler selle pudeli taga on ja kui kiiresti sooja vee kätte saad?
Diletant ehituses aga ehitan....
...ainult endale
juhan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 489
Liitunud: 10 Nov 2007, 10:09
Asukoht: hiiumaa
On tänatud: 2 korda

Re: Pliiditegu

Lugemata postitus Postitas juhan »

Et praeahi ei oleks sõimusõna,siis tulebki teatud mõõte järgida ja ise olen plekist praeahjude pooldaja,sest küpsetama hakkavad juba teise koldetäiega.Sellel pliidil on taga 100 l boiler ja 1radikas,mis kütab 20m2 kööki.Soemüür valge glasuur ning on toiminud 2 talve.Ei ole endale ehitatud,aga kliendiga ühendus olemas,sest elame samas linnas ning hoiame ühendust.Tagasiside on väga tähtis,isegi mitte kõige paremini välja tulnud töödega.Ahjaa seda ka,et kütmist soovitasin alustada peente puudega,et tekiks kohe paras kuumus,sest siis see pudel seal sees nii väga ei "higistagi"!
Manused
keskütte pliit.jpg
keskütte pliit.jpg (63.57 KiB) Vaadatud 4645 korda
nõginina
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 184
Liitunud: 06 Juun 2008, 19:32

Re: Pliiditegu

Lugemata postitus Postitas nõginina »

Õhuke kirjutas:
nõginina kirjutas:Pliit ei saagi sul põrandani soojaks minna,lõõristik lõppeb ju praeahju all.Pliit ju klassikaline eesti pliit olemuselt.Toa saad soojaks siis kui teed korraliku tellistest soojamüüri.
Nn koerakuudiga pliit toodab rohkem sooja sama raha eest kui koerakuudita.
Ooooota nüüd ikka nõksa, mina oma lolli peaga tegin soome malli pliidi, praeahjust pole haisugi ja maani käib toss läbi. Kui sa selle teema kolmandat posti kaed siis on see alumise korruse lõõr üsna näha. Vahepeale on Savipea oma kena asja näha pannud, sellel on tõesti praeahi sees. Direktori arvamise järgi on puuküttega praeahi peaaegu et sõimusõna, kus ma siis kõrgema võimu ja vääramatu jõu vastu saan :banghead: :banghead:
Sorry vaatasin jah kogematta savipea pilte.
Õhuke
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 05 Sept 2008, 21:58
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Pliiditegu

Lugemata postitus Postitas Õhuke »

juhan kirjutas:Et praeahi ei oleks sõimusõna,siis tulebki teatud mõõte järgida ja ise olen plekist praeahjude pooldaja,sest küpsetama hakkavad juba teise koldetäiega.Sellel pliidil on taga 100 l boiler ja 1radikas,mis kütab 20m2 kööki.Soemüür valge glasuur ning on toiminud 2 talve.Ei ole endale ehitatud,aga kliendiga ühendus olemas,sest elame samas linnas ning hoiame ühendust.Tagasiside on väga tähtis,isegi mitte kõige paremini välja tulnud töödega.Ahjaa seda ka,et kütmist soovitasin alustada peente puudega,et tekiks kohe paras kuumus,sest siis see pudel seal sees nii väga ei "higistagi"!
Miks küsin, olen ise teinud hallil ajal sama pudeliga pliidi, boiler oli küll 150L. Vesi läks soojaks vägevalt, ainult peale 4.a. kasutamist hakkas paukuma, tsirkulatsioon jäi lahjaks. Laiba lahkamisel selgus, et pliidist välja tulev sooja vee toru oli seest täis kasvanud, just väljatuleku kohalt. Peale toru vahetamist toimis jälle. Kui paukuma hakkab siis tead kust vea otsimist alustada.
Diletant ehituses aga ehitan....
...ainult endale
Õhuke
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 05 Sept 2008, 21:58
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Pliiditegu

Lugemata postitus Postitas Õhuke »

Avastasin siin ühe igivana posti, millele olen unustanud lõpu kirjutamata. Kindlasti need kes seda lõppu on oodanud on juba halliks läinud. Loodan, et vähemalt jahimaid pole nad vahetanud.
Aga niisugune see komplekt sai. Nüüd siis juba üle 10 aasta kasutuses olnud. Esimeste aastate jooksul ehitasin seda ka paar korda osaliselt ümber. Põhiliselt korstnaühendust. Mis kogu selle loo juures põhiline, sain just täpselt seda mida tahtsin. Korraliku kütmise peale on kaks päeva soe. Ilmaga kuni-10 kütan ülepäeva.
IMG_4233.JPG
Diletant ehituses aga ehitan....
...ainult endale
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2067
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Pliiditegu

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Paned ehk kõrgema nurga alt tehtuna ka mõne pildi siia väljanäitusele? Et oleks ka soemüüri näha ja pliidi pealmist rauaosa? Kas elektripliidi ümbriskest on laotud tellistest või lihtsalt mõnest plaadist kokku kruvitud? Siit nurga alt vaadates tundub, et nagu väga vähe ruumi oleks elektripliidi-ahju-telliste vahel selle jaoks, et tellistest oleks laotud.
Torutööd Tartus 56 932 898
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Pliiditegu

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Õhuke kirjutas: 02 Jaan 2022, 18:51 Mis kogu selle loo juures põhiline, sain just täpselt seda mida tahtsin. Korraliku kütmise peale on kaks päeva soe. Ilmaga kuni-10 kütan ülepäeva.
kumba? :P
Vasta