Puurkaevu puhastamine

multiprofiil
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 76
Liitunud: 04 Jaan 2009, 17:51
On tänanud: 1 kord

Puurkaevu puhastamine

Lugemata postitus Postitas multiprofiil »

Siin foorumites on selle küsimuse peale üldjuhul vastuseks - helista ja vaatame üle, teeme pakkumise.
Mind aga huvitab kuidas see protsess tegelikult/õigesti (profesionaalselt) käib. Ise ma tellija ehk potensiaalne klient ei ole ja seega pole mõtet pakkumisi teha - pigem olen ise huvitatud teenuse pakkumisest :grin:

Niiet, kui spetsid omi ametisaladusi avaldada ei taha, siis ehk on keegi kes on seda teenust tellinud/näinud kuidas seda täpselt tehakse ja võiks rääkida. Või on lihtsalt niisama tarku ja andekaid kellele see töö ei ole sissetulekuks ning tahaks oma teadmisi suurema ringiga jagada?
See ei oleks ju ainult mitte mulle teadmiseks vaid paljud teisedki "erakad" saaks targemaks, ning tõenäoliselt võiks asjalikumad mehed oma kaevude puhastamisega ka ise hakkama saada. :good:

Suurt kompressorit saab ju igast ramirendist-cramost rentida ja kui ma õieti ette kujutan siis suurt muud vaja polegi..., suruõhk pika slangiga kaevu põhja vett välja uhama (võibolla ka vahepeal kogub vett jälle juurde ning siis uhad edasi), niikaua kui sete/liiv/sodi on ennast maapeale uhunud ja peakski vist ok. olema :confused:
Kui ma nüüd väga valesti ette kujutan siis ärge kohe lööma hakake :blackeye:

Mantlitoru seisukord ja selle remontimis/vahetusvõimalused pole hetkel päevakorras, kuid usun et enamuses on nad ussitanud maapinnalähedases osas (a´la 2-3m.) ja seal abiks ekskavaator, relakas, uus toru ja keevitus....
Aga parandage mind ka selles osas, kui ma eksin :beg:

Ning võimalikele ärritujatele lohutuseks - mul ei ole kellelegi plaanis minna oma poolikute teadmistega teenust pakkuma ja turgu solkima ....ehk isegi kaevu peesse keerama...., veel mitte
Välistrassid ja pinnasetööd.
Ekskavaatorite ja kallurite rent.
www.multiprofiil.ee info@multiprofiil.ee 5527014
Külaline
külaline

Re: Puurkaevu puhastamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See on hea küsimus, tahaks ka seesugust infot saada, kuid paistab, et keegi ei taha oma oskusi/teadmisi/kogemusi jagada. Minule on arusaamatu just see, kui suur(võimas) see kompressor peaks olema(5m3/min?10m3/min?) ja kas ta survega voolikut kaevupõhjast välja ei löö. Ja kas aeg-ajalt tuleks ka vett peale lasta,kui seda piisavalt ise peale ei tule? Muidu ei tohiks ju midagi ülemõistuse käivat olla, oma kaevuga peaks asjalik tegelane küll hakkama saama vist?
hybrid
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 28 Okt 2009, 10:23
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 2 korda

Re: Puurkaevu puhastamine

Lugemata postitus Postitas hybrid »

Minu jaoks on ebaselge see, et kui puurkaev läbib erinevaid pinnasekihte, kas siis on tagatud, et suure survega kuskilt midagi varisema ei hakka? On üldse võimalik, et allpool manteltoru võivad seinad variseda? Üldjuhul peaks pinnas ise olema oma raskusega väga tihedalt kokkupressitud, aga kui see õhu surve on nii suur, siis tekib minusuguses võhikus kartus. Eriti puurkaevude puhul, mis on vanemad ja mitte sügavamad kui 20m.

Aga mis puutub välismaistesse tegijatesse, siis siin on infot: http://www.northwestgeothermal.com/wate ... aning.html
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Puurkaevu puhastamine

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Suurt kompressorit saab ju igast ramirendist-cramost rentida
Ramirent ennemuiste eraisikuse ie andnud, cramos tagatis 15.000-.

ja kui ma õieti ette kujutan siis suurt muud vaja polegi
Kompressoti ja pesutoru ühendused.

suruõhk pika slangiga kaevu põhja vett välja uhama
Iga slang ikka selleks ei sobi.

kuid usun et enamuses on nad ussitanud maapinnalähedases osas (a´la 2-3m.) ja seal abiks ekskavaator, relakas, uus toru ja keevitus....
Ussitavad sealt kus jumal juhatab. Oli juhus kus vennad kaevasid kopaga 6m mantli välja ja siis helistasid et kuidas see tagasi panna.

Minule on arusaamatu just see, kui suur(võimas) see kompressor peaks olema(5m3/min?10m3/min?)
8m3 on hea. Juhul kui mantel on suur ja sügavus üle 30m on 10m3 sobilik.

kas ta survega voolikut kaevupõhjast välja ei löö
Lööb küll. Ja hästi kõrgele ja kaugele. Ja kui juhtud pihta saama siis on kondid puru.

Ja kas aeg-ajalt tuleks ka vett peale lasta,kui seda piisavalt ise peale ei tule
Ei tule.

Muidu ei tohiks ju midagi ülemõistuse käivat olla, oma kaevuga peaks asjalik tegelane küll hakkama saama vist?
Vajad paarimeest kes õhku peale laseb ja sul silmist loeb kas õhku juurde või maha, või üldse kraan kinni.

On üldse võimalik, et allpool manteltoru võivad seinad variseda?
On võimalik ja seda tuleb ikka vahest ette. Siis aitab ainult kogemus. Sellepärast ei soovitagi proovida.

Toomas.
Külaline
külaline

Re: Puurkaevu puhastamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tänud infi eest! Paistab ,et see töö ikka nii lihtne ka ei ole, kui kondidki võid puruks saada. Kui õigesti aru saan, siis põhja läheb hoopis toru (PEM?), mitte survevoolik ise?Ja see kinnitatakse siis ka kuidagi, et välja ei lenda ja vastu vahtimist ei anna?
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Puurkaevu puhastamine

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Alla läheb tõesti PEM, aga ühes tükis ilma ühendustetta. Ise hoiad toru kinni.

Toomas
Külaline
külaline

Re: Puurkaevu puhastamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

toomas kirjutas:On üldse võimalik, et allpool manteltoru võivad seinad variseda?
On võimalik ja seda tuleb ikka vahest ette. Siis aitab ainult kogemus. Sellepärast ei soovitagi proovida.
Oletame, et tellin sinult teenust ja läheb halvasti, tuleb mingi 20cm kivi 12m sügavusel seinast lahti. Kas sa suudad 90% juhtudel sinna pumba tagasi panna nii et kaev ilusti tööle jääb? Või on see pigem 50/50 või ütled lihtsalt sorry, et teen sulle uue kaevu odavamalt.
Huvitab just selle töö risk (oletades, et teostab proff).
Külaline
külaline

Re: Puurkaevu puhastamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

TERE,lihtsalt kõrvalt targutajana arvan, et kuna ebaõnnestumise risk on olemas, siis ilmselt päris profülaktikaks ei hakkaks ise seda teenust kindlasti tellima. Teisalt-kui sul on puurkaevuga mingi probleem-vesi reostunud,midagi kaevu kinni jäänud või lihtsalt sodi täis kukkunud,siis tasub ju proovida.Kui seda ei taha katsetada,on teine variant kohe hakata uut auku tellima, sest veeta ju läbi ei aja. Aga arvan, et uus auk on kindlasti kordi ja kordi kallim, kui pesu. Nii, et kui ikka tõsine häda käes, tasub igal juhul läbipesu ette võtta-kui õnnestub, oled võidumees ja kui mitte, pole ju ka midagi kaotanud.Ilmselt tuleks lihtsalt enne töö tegemist need asjad meistriga kokku leppida. Lihtsa inimese mõtted... :)
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Puurkaevu puhastamine

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Ei taha nüüd ara sõnuda, kuid siiani kõik korda saanud. Ega sealt nüüd nii kergesti midagi varisema ei hakka, kui just õhuga oskamatult lammutama ei hakka. Suurem oht on kende kaevudega mis on suurte teede läheduses ja kus on tehtud teetöid.

Toomas
Külaline
külaline

Re: Puurkaevu puhastamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Nii, sai see ränk töös siis tehtud ja kaev puhastatud. Nimelt keegi elukas oli kaevu parasjagu mulda kühveldanud ja see oli süvaveepumba kinni kiilunud. Sai laenatud kompressor Kaeser,mille tootlikkus 3,2m3/h.Vooliku otsa 20 mm Pem-toru ja selle ots kaevu. Pump sai üsna kiiresti lahti uhutud aga paraku oli ilmselt mõni kivi kaevuseina ja mumba vahele kiilunud ja pump sai välja tõmmates muljuda. Tööle see enam ei akanud ja tuli paraku uus muretseda.Vähemalt ei olnud uut kaevu tarvis!Pärast pumba väljatõstmist sai ka ülejäänud muda välja uhutud.Nii,et saab ise kaevu puhastamisega hakkama küll,kui õiged riistad käepärast. Selle töö eest küsiti esimese hooga 23000.
P.S. Tänud Toomasele asjalike näpunäidete eest!
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Puurkaevu puhastamine

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.
Külaline kirjutas:Nii, sai see ränk töös siis tehtud ja kaev puhastatud. Nimelt keegi elukas oli kaevu parasjagu mulda kühveldanud ja see oli süvaveepumba kinni kiilunud. Sai laenatud kompressor Kaeser,mille tootlikkus 3,2m3/h.Vooliku otsa 20 mm Pem-toru ja selle ots kaevu. Pump sai üsna kiiresti lahti uhutud aga paraku oli ilmselt mõni kivi kaevuseina ja mumba vahele kiilunud ja pump sai välja tõmmates muljuda. Tööle see enam ei akanud ja tuli paraku uus muretseda.Vähemalt ei olnud uut kaevu tarvis!Pärast pumba väljatõstmist sai ka ülejäänud muda välja uhutud.Nii,et saab ise kaevu puhastamisega hakkama küll,kui õiged riistad käepärast. Selle töö eest küsiti esimese hooga 23000.
P.S. Tänud Toomasele asjalike näpunäidete eest!
Aga palun. Selle summa eest oleks ma sulle uue Grundforsi pumba ka toonud ja raha veel tagasi andnud.

Toomas
puurija
külaline

Re: Puurkaevu puhastamine

Lugemata postitus Postitas puurija »

toomas kirjutas:Tere.

Suurt kompressorit saab ju igast ramirendist-cramost rentida
Ramirent ennemuiste eraisikuse ie andnud, cramos tagatis 15.000-.

ja kui ma õieti ette kujutan siis suurt muud vaja polegi
Kompressoti ja pesutoru ühendused.

suruõhk pika slangiga kaevu põhja vett välja uhama
Iga slang ikka selleks ei sobi.

kuid usun et enamuses on nad ussitanud maapinnalähedases osas (a´la 2-3m.) ja seal abiks ekskavaator, relakas, uus toru ja keevitus....
Ussitavad sealt kus jumal juhatab. Oli juhus kus vennad kaevasid kopaga 6m mantli välja ja siis helistasid et kuidas see tagasi panna.





kas ta survega voolikut kaevupõhjast välja ei löö
Lööb küll. Ja hästi kõrgele ja kaugele. Ja kui juhtud pihta saama siis on kondid puru.

Ja kas aeg-ajalt tuleks ka vett peale lasta,kui seda piisavalt ise peale ei tule
Ei tule.

Muidu ei tohiks ju midagi ülemõistuse käivat olla, oma kaevuga peaks asjalik tegelane küll hakkama saama vist?
Vajad paarimeest kes õhku peale laseb ja sul silmist loeb kas õhku juurde või maha, või üldse kraan kinni.

On üldse võimalik, et allpool manteltoru võivad seinad variseda?
On võimalik ja seda tuleb ikka vahest ette. Siis aitab ainult kogemus. Sellepärast ei soovitagi proovida.

jah toomase juttus on nats iva sees kah :D
tegelikult on see kaevupuhastamine suht erinev vahest ei piisa isegi 10 kandisest kompressorist
puhastasin ühte kaevu mis hakkas ühel päeval hägust vett andma põhjus oli see et lubjakivi vahe olevates lõhedes asuv savi kihikesed olid liikuma hakkanud 10 kandise kompressori töö oli suht 0
sai kohale toodud 21 kandine kompressor ja 20 bar manteltorule sai otsa keevitatud kolmik ja kolmiku pealt kinni keevitatud ja hülss sinna paigaltatud ja läbi hülis sisestatud 42 pem
ja siis sai pumpamine alata lihtsalt pumpamine ei andnud tulemust aga kui sai alustatud tsüklitega et kraan lahti ja kui kaev oli tühjaks löödud kraan kinni ja nii kogu aeg läks aega 2 pikka tööpäeva kui enam kaev ei andnud hägu sellise tootlikusega kaev töötab korralikult nüüd


ja manteltoru roostetab üldjuhul see osa kus pole vett sees kaevus. hapniguga kokku puutuv osa kui ei ole just veel eripära näteks happelisus on liiga kõrge

Toomas.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4226
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Puurkaevu puhastamine

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Mind huvitab selle manteltoru roostetamise värk.
Kui vee tasapind kõigub manteltoru sees, siis see roostetav toru tilgub alla vette, kus ma pumbaga vett tuppa lasen ju?
Oletame, et vee tootlikus on väike ja pind kõigub 20m. Siis muud vett, kui roostevett ei saagi või?
aivo58
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 16 Mai 2010, 19:24

Re: Puurkaevu puhastamine

Lugemata postitus Postitas aivo58 »

meil on siis olnud umbes pool aastat rauast manteltoru maa sees ja ämbri põhja koguneb ikka päris arvestatav kogus roostet.tundub,et isegi veel on vahel päris halb lõhn ja maitse.mida teha?kas pöörduda kaevu puurijate poole või prooviks ise toru kuidagi läbi pesta.kaev on ametlikult puuritud ja kas mul on veel õigus puurijatele nõudmisi esitada?
Indrek Rebane
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 224
Liitunud: 13 Mär 2011, 17:46
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Puurkaevu puhastamine

Lugemata postitus Postitas Indrek Rebane »

aivo58 kirjutas:meil on siis olnud umbes pool aastat rauast manteltoru maa sees ja ämbri põhja koguneb ikka päris arvestatav kogus roostet.tundub,et isegi veel on vahel päris halb lõhn ja maitse.mida teha?kas pöörduda kaevu puurijate poole või prooviks ise toru kuidagi läbi pesta.kaev on ametlikult puuritud ja kas mul on veel õigus puurijatele nõudmisi esitada?
Kindlasti ei või olla tegu kõrge rauasisaldusega veega?

Puurkaevu puurimisel võeti ilmselt ka veeproovid ja analüüsiti neid.
Sealt on hea üle vaadata vee puhastusvajadust. Sageli tuleb näiteks
rauafilter paigaldada, et kõigile normidele vastaks.
Anonüümsus on uus must
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Puurkaevu puhastamine

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

aivo58 kirjutas:meil on siis olnud umbes pool aastat rauast manteltoru maa sees ja ämbri põhja koguneb ikka päris arvestatav kogus roostet.tundub,et isegi veel on vahel päris halb lõhn ja maitse.mida teha?kas pöörduda kaevu puurijate poole või prooviks ise toru kuidagi läbi pesta.kaev on ametlikult puuritud ja kas mul on veel õigus puurijatele nõudmisi esitada?
Puurija mees pidi võtma vee proovid, kui suur on raua sisaldus?
aivo58
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 16 Mai 2010, 19:24

Re: Puurkaevu puhastamine

Lugemata postitus Postitas aivo58 »

uurisin siis lõpuks veeproovi tulemused ka välja ja vastuseks oli,et normi ei ületa,aga rauasisaldus on täpselt piiri peal.kas keegi teab kust odavamat rauafiltrit muretseda?
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Puurkaevu puhastamine

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

odav=kvaliteet? :banghead:
Kõikvõimalike seadmete valiku aluseks on mingid parameetrid, mida seade peab tegema.
Kui neid ei ole, siis saa keegi ka midagi soovitada.
Kõike lihtsam on paigaldada vee pehmendi, mis minuteada EI OLE mõeldud raua eemaldamiseks.
Kuna aga need on ODAVAD, nagu sa tahad ning oma kogemustest ka töötavad mingi aja.
Mittetöötavaid lahendusi on turg täis, kasuta googlit ja leiad vastused.
kanni8
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 02 Nov 2011, 18:59

Re: Puurkaevu puhastamine

Lugemata postitus Postitas kanni8 »

Tere
lasin augusti teha puurkaevu ja alguses kõik ok !
Mured algasi sepembris kui vesi muutus häguseks ja hakkas haisema. lasin ka uued veeproovid võtta ja need tulemused olid kaevu tegijate poolt täiesti erinevad nimelt kaevumeistrite poolt olid proovid norm ja minu uued terviseameti poolt tellitud proovid näitasid vees kõrget rauasisaldust ja karedust. Vesi haiseb nii nagu oleks see hapu või midagi selle taolist lausa vastik ...
ma ei tea mida teha ehk oskab keegi soovitada kardan et seda vett ei puhasta mulle ka need filtrid kui neidki vahele toppida ...???
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Puurkaevu puhastamine

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Ja kus Eestimaa otsas see kaev asub? Saada kaevu pass ja mõlema analüüsi andmed.

Toomas
5050278
kanni8
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 02 Nov 2011, 18:59

Re: Puurkaevu puhastamine

Lugemata postitus Postitas kanni8 »

Kaev asub Lääne -Virumaal Tapa vallas ja missugune see pass peab välja nägema, mul on ainult selline leheke saadetud meilile nagu ( Keskkonnaregistrisse kantud puurkaevu/puuraugu andmed ) teenuseosutaja poolt!
muud mul midagi ei ole muidugi on leping mida tegin teenuseosutajaga !
Aga saadaks sulle andmed ehk on e-mail kuhu saata .. võid mu meilie kirjutada kanni8@hot.ee , enda meili siis saadaks sulle vajaliku info lähemalt...
kuusik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 25 Nov 2011, 09:57

Re: Puurkaevu puhastamine

Lugemata postitus Postitas kuusik »

Tere
Enne maaparandus oli mul joodav puurkaevu vesi. Nüüd on vesi ka juba aastaid mäda muna lõhnaline ja kõrge raua sisldusega sest kuhu ka see natukeseks anumas seisma jääb tekkib korralik sette. Mida teha kas asi selles et vee soon rikkutud ja toppiks söefiltri vahele või prooviks ionisatorit v mis ta oligi. Või aitaks kaevu puhastamisest see olukord on siin majas kestnud aastaid nüüd tahaks korda teha.
Külaline
külaline

Re: Puurkaevu puhastamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Toomas,kas sa kaevude seisundi hindamisega ja konsulteerimisega tegeled...ja vajadusel läbipesu ning muu remondiga ? Ja kas üle Eesti ?
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Puurkaevu puhastamine

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Toomas,kas sa kaevude seisundi hindamisega ja konsulteerimisega tegeled...ja vajadusel läbipesu ning muu remondiga ? Ja kas üle Eesti ?

Ikka veel tegutsen.

Toomas
5050278
Külaline
külaline

Re: Puurkaevu puhastamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Toomasele...annad maili aadressi åkki,ma hetkel vålismaal...saan asjast rohkem kirjutada ja arutada asja.
Vasta