Pelletiga õhkküttekamin...

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Fxz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 08 Aug 2008, 12:09

Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas Fxz »

Kas kellelgi on olemas reaalselt ka praktilisi kogemusi nimetatud tootega? Tahaks siis teada, et palju on tegelik pelleti kulu ja tegelik elektritarbimine keskmise kütmise korral? Kuna salongis pole kamin reaalselt sees olnud, siis ei osatud mulle seal sellele küsimusele vastata

Ühes teemas leidsin:
Postitas Svensson » 29 Jaan 2009, 13:35

mul sõbral 140m2 maja
tal läks eelmisel aastal graanulid + elekter keskm.igas kuus 2412.-
Arvestades seda, et ka kõige voolutarbijamad kaminad (180W) kasutavad 24/7 töös olles kuu jooksul max 200 EEK, siis sellisel juhul peaks kamin kasutama 667 kg pelleteid kuus (1,4 kg/h 24/7 töös) :shock:

See kogus pelleteid tundub mulle utoopiline!
Külaline
külaline

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Võtame teema uuesti üles. Keegi võiks jagada kogemusi korteri kütmisel pellet-õhkküttekaminaga. Hetkel valin, kas õhksoojuspumo või pelletkamin.
edvard.
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 05 Veebr 2013, 13:13
On tänanud: 23 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas edvard. »

Minulgi pelletikamin mõttes , et kel kogemused olemas , andke soovitusi .
motiskleja13
külaline

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas motiskleja13 »

Olen ka sellise variandi peale mõelnud. Tuttaval kodus ja töötab ideaalselt. Väidetavalt 35 L punkriga saab läbi kusagil 2 päeva. Kasutab seda primaarse küttena.
Vaatasin www.torujyri.ee pakub uudseid pelletikütte kaminaid, millel on hea korstna süsteem. Põhimõtteliselt läheb üks karp seinale ja see kõik. Seal toote kirjelduse all ka video (paigaldus tundub samuti lihtne)
marxman27
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 20 Veebr 2013, 06:16

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas marxman27 »

Tere!

Leidsin netist video kuidas see pellletikamin töötab. http://www.youtube.com/watch?v=boWOTiJnq0s
Uurisin ka Eestis, kes neid pakuvad. Netis pakub www.pelletikamin.ee ja poes nägin neid koltsikaminates.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas keemik »

Kui ahi ja ohksoojuspump ei sobi, siis hea lahendus. Naabri kogemuse najal julgen soovitada.
kaminaomanik
külaline

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas kaminaomanik »

Oman pelletikaminat juba aastaid ja tõesti elu väga mugav. Kevadel-sügisel kasutan õhksoojuspumpa lisaks, aga miinuskraadidega kindlalt pelletikamin. Mina ostsin kamina lehelt http://www.pelletikaminad.ee Väga kiire, konkreetne ja professionaalne teeningus ning tarne. Tehti korralik ülevaade teemast ja ostmine käis kiirelt. Julgen soovitada!
Uurisin ka torujyri lehelt kuid minul pole usku antud korstnasse. Esiteks mis juhtub siis kui vool peaks kõikuma või ära minema, tõmmet ju niimoodi ei ole. Samuti ma kardan, et seinast väljuv toss teeb varsti seinad mustaks. Igal juhul asi toimib ja ei pea olema katlakütja.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Väsimatud enesereklaamijad on ikka sellel subjektis mainitud küttemeetodil.
vanaema on sul veteran...
Külaline
külaline

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas Külaline »

sashaobrok kirjutas:Väsimatud enesereklaamijad on ikka sellel subjektis mainitud küttemeetodil.
Sasha....! Millest selline, noh, kuidas nüüd öeldagi, pessimism võinii. Kas kaamos on liiga teinud? Pole midagi varsti tuleb kevad ja loodus lööb õitsele. :)
Urmas
Polar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 04 Dets 2012, 22:55
On tänatud: 1 kord

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas Polar »

Korraliku pelleti puhul ei tule mingit tossu korstnast, väike virvendus ainult.
juroku
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 339
Liitunud: 17 Dets 2008, 16:55
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas juroku »

Ei tea tõesti mis see korsten asjase puutub kaminat saab kaa tavalisekorsnase ühendada.Ja kui tuleb tossu siis on põlemine mitte täiuslik ja kamina efektiivsus madal ja läheneb tava kaminale
edvard.
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 05 Veebr 2013, 13:13
On tänanud: 23 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas edvard. »

Kõik ? Üks - kaks kasutajat ja kolm - neli , kelle naabril on ? Et kogemused puuduvad ? Need , kes privaatsõnumiga asjatavad , saatke kiri , tänan .
keilast
külaline

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas keilast »

Olen rahul, mis siin ikka muud rääkida. punker võiks suurem olla aga see ei häiri nii väga. Enne ju kütsin igapäevaselt ahju.
Külaline
külaline

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas Külaline »

edvard. kirjutas:Kõik ? Üks - kaks kasutajat ja kolm - neli , kelle naabril on ? ...
Kui palju neid peaks olema siis sinu statistika järgi?
Külaline
külaline

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas Külaline »

edvard. kirjutas:Kõik ? Üks - kaks kasutajat ja kolm - neli , kelle naabril on ? ...
Aga näita üles initsiatiivi altpoolt ja tee Partsile ettepanek, et ta annaks välja määruse, kus kõik pelletiga õhkküttekamina omanikud oleksid alates kamina ostust 10 päeva jooksul kohustatud registreerima VE foorumi kasutajaks ja regulaarsed (a`1x kuus 5-ks kuupäevaks) aruandekohuslased.
mõnusalt soe
külaline

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas mõnusalt soe »

Tere!

Lasin endale paigaldada eelmise aasta oktoobris. Ma umbes 110-120 ruutu ning ei ole kõige parema soojustusega. Esimselt korrusel mul pliit soojamüüriga ja suur ahi. Kolm aastat tagasi lasin endale paigaldad õhksoojuspumba trepi halli kohale, et soe ka teisele korrusele jõuaks. Kõik oli väga tore ja ilus aga suuremet külmadega ei toitnud see ära ja elektrit võttis ka palju. Pelletikamin paigaldati teisele korrusele ning lisaks veel uus moodukortsen. Praegu töötab laitmatult ja üleval toas on mõnus temperatuur ja pelletit ei võta ka palju. Nii palju kui olen arvestanud, siis selle teise korruse kohta umbes 18-23 15 kg kotti kuus. Seda ma arvestasin detsembrist kuni selle kuu lõpuni. Kahetsen ainult seda, et miks ei lasknud ma seda pelletikaminat paigadada esimesel korrusel, et see oleks kütnud praktiliselt kõik toad soojaks. Aga nii palju öeld, et korstent saab esimese korruseni jätkata ja siis kamin alla viia. Mina olen igatahes väga rahul. Õhksoojuspumpa kasutan nüüd suvel kui toas palav on. Kahju rahast, mis läks soojuspumba peale. Oleks varem sellisest asjast teadnud. Mina leidsin selle kontakti siit foorumist ja ega enne ei teanudki sellest midagi. Inimesed kes pelletikaminatega tegelevad võiks rohkem endast märku anda. Mina soovitan öelgu teised mis tahavad.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Palju sul see pelletitega saadud soojuse kWh maksab? Koos kamina elektrikuluga loomulikult.
Palju soojuspumbaga saadud soojuse kWh aasta keskmisena maksab?
mõnusalt soe
külaline

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas mõnusalt soe »

Tere jälle! Vaatan, et see teema pakub huvi siis võtsin vaevaks natuke arvutada. loodan, et ei ole mingeid vigu sisse teinud ja olen arvutamisel ikka õiget lahendust kasutanud. Samas ütlen kohe ära, et ega need numbrid mulle küll midagi ei ütle. Olen selle pelleti kuluga rahul, mis talve kuudel läheb. Õhksoojuspumpa ostes loeti mulle ka igast rida numbreid ja COP-e ette aga kui asi paika pandi tõusis elektri arve talve kuudel märgatavalt ja säästmisest ei saanud juttugi olla ning tuba oli ikka jahe. Võibolla oli ka kehva seada aga ma ei ole ju spetsialist. Õhksoojuspumba osas ma elektrit ei arvestanud, kuna see tuli mul koos üldise elektriga. Teen siis selle arvutuse ära

Pelleti eest maksin sügisel 180 euri/t
Kamina kütteväärtus on 90%
1kg pelletit võrdub 4,7-5 kwh, võtame meie 5 kwh, siis hea ja lihtne jälgida ning arvutada
Arvutame palju üks kwh pelletit kaalub on 1:5=0.2 kg
Arvutame palju üks kg pelletit maksab 180:1000=0,18 eur 1kg pelletit maksab 0,18 euri ja see võrdub 5 kwh
Arvutame palju üks kwh pelletit maksab 0,18:5=0.036 eur
Arvutan kamina elektritarbimise juurde ja võtame börsihinna 0.0511 euri kwh
Kamin tarbib töötades 60-80 w elektrit, selle kontrollisin isegi üle. 0.0511*0.07=0.0036 euri
Liidame pelleti kwh ja elektri tarbimise kokku. 0.036+0.0036=0.0396 ümmardades 0,04 euri kwh
Arvan et nii peaks ju olema. Kas keegi kommenteeriks seda asja:)
Samas võin öelda, et need numbrid ei ütle minu jaoks midagi. Minu jaoks on oluline et pelletit läheks optimaalselt ja praegu nii on. Iga maja ju erinev ja et need numbrid täpselt paika arvutada läheb ikka ulmeks küll-.
Külaline
külaline

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mõnusalt soe kirjutas: Arvutan kamina elektritarbimise juurde ja võtame börsihinna 0.0511 euri kwh
Kuna Narvast seda elektrit süles ei too, kujuneb elektrienergia tegelikuks (lõpp-) hinnaks ikkagi mingi 0,12-0,15 euri/kWh, sõltuvalt paketist.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Oletame siis sinisilmselt et oledki tavatarbija mitte kaminamüüja kes soojuspumpi/muid küttelahendusi maha tehes oma kaupa reklaamib. ;)
mõnusalt soe kirjutas: Õhksoojuspumpa ostes loeti mulle ka igast rida numbreid ja COP-e ette aga kui asi paika pandi tõusis elektri arve talve kuudel märgatavalt ja säästmisest ei saanud juttugi olla .
Loomulikult pidigi elektriarve tõusma! Aga iga kulutatud elektri kWh eest said tuppa 2,5-3 kWh soojust! Nii et sealt saadud soojuse kWh maksab ~kolmandiku elektri hinnast.
mõnusalt soe kirjutas:1kg pelletit võrdub 4,7-5 kwh, võtame meie 5 kwh, siis hea ja lihtne jälgida ning arvutada
Tõelähedasem on ikka pigem see 4,7 kWh. Nii et kui kasutegur 90% siis tuppa jõuab järelikult ~4,2 kWh. Ehk siis 0,0428 €/kWh.
mõnusalt soe kirjutas:Arvutan kamina elektritarbimise juurde ja võtame börsihinna 0.0511 euri kwh.
Kas käid ise "börsilt ämbriga elektrit toomas" või ostad võrgust? Sellisel juhul hinnaks vist ~0,12 €/kWh.
Järelikult pellet + elekter = 0,0512 €/kWh. hinnaks saadud soojusel.
Soojuspumbalt saadu 0,048 - 0,04 €/kWh.
Aga see on loomulikult tore kui kaminaga rahul oled.
mõnusalt soe
külaline

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas mõnusalt soe »

Tere

Nagu ma ütlesin, et ega need numbrid mulle midagi väga ütle. Mulle on oluline, et kütab ilusti maja ja võtab mõistlikult pelletit.
No tore kui soojuspumba kwh hind selline tuleb. Aga endiselt jään endale kindlaks, et ega see numbrite jada ei küta ju maja soojaks. Minu jaoks oli soojuspump mõtetult kallis ja kõik. Kes on rahul soojuspumbaga palju õnne. Ja nagu siin mõni nii tundlik selles osas, siis ei tee ma ühtegi teist küttesüsteemi maha:) Mulle lihtsalt ei sobinud soojuspump ja olen nüüd rahul pelletikaminaga. Lisaks mul veel alumise korruse kütmiseks ahi ja pliit, mis tagavad mulle soojad elamisea ka siis, kui elektrit ei ole. Kohati naljakas foorum. Küsitakse arvamust ning kui räägid, arvatakse kohe, et teed reklaami. Küsiks vastu kellele ma seda reklaami teen? :) Kas enda kaminale, et rahul olen või? :)
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas rokikas »

mõnusalt soe kirjutas:Minu jaoks oli soojuspump mõtetult kallis ja kõik.
Kuigi ta võis olla tegelikult odavam kui pelletiküte :lol: Aga nagu juba ütlesin on ju tore et kaminaga rahul oled. :wave:
Külaline
külaline

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas Külaline »

see pole esimena ega jää ka viimaseks teemaks kus kamina "omanikud" ja "huvilised" teemat tõstatatavd ja tegelikuses on selle taga hale promo

seda on siin foorumis korduvalt nähtud :amen:

lisame selle kamina kasutamisele ka selle, et iga päev lähed teisele korrusele "magama" kott pelleteid õlal :mrgreen:
ja nurgas krabistab nagu hiireke keegi neid pelleteid kogu aeg hävitada

nagu ise ütlesid sai kamin valesti paigaldatud s.t. teisele korrusele
tõenäoliselt sai sul ka soojapump valeseti paigaldatud ehk ka vale seade.

ja kui asi on valesti siis ongi kerge tulema eksiarvamus.

huvitav miks ahjud, katlad, ja soojapumbad müüvad ennast ise aga seda krd. kaminat peab kogu aeg promoma ja vedu ei võeta.
mõnusalt soe
külaline

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas mõnusalt soe »

Meil kõigil on õigus oma arvamusele:)
Arvate ,et soojuspump mul valesti paigaldatud. No olen nii mõneski teises elamises sama paigutusega soojuspumpa näinud. Miks ta peaks valesti olema.

Ja kamina lasin ma ise üles paigaldada, kuna arvasin et nii on kõige parem. Mulle külla soovitati, et paigaldame selle esimesele korrusle. Aga ütlesin, et alumist korrust kütan puudega.
Ja ma ei saa aru miks kõik krdi negatiivsed on. Inimene küsis ju arvamust pelletikamina kohta. Kui kellelegi ei meeldi see, siis ärge lugege. Elu on lill:)
Polar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 04 Dets 2012, 22:55
On tänatud: 1 kord

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas Polar »

Huvitav, et asise kahekõne asemel siin lihtsalt "paska" toodetakse... kas see on foorumi eesmärk?
Vasta