Pelletiga õhkküttekamin...

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas rokikas »

:shock: Miks sa teed siis nii? :confused:
kamina huvi
külaline

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas kamina huvi »

Ega jah, siit ehitusfoorumist mõistliku vastust ei´saa, käib üks jantimine ainult. Ei tea nüüd mitte keda uskuda.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Mille kohta sa loodad siit vastust saada?
Kas pelletikaminad toimivad - jah.
Kas soojuspumbad toimivad - jah.
Kas katlad toimivad - jah.
Kas .... - jah

Kas on võimalik et nad ei sobi sulle/sinu elamisse - jah.

Üks väheseid asju mida nii üldise info põhjal konkreetsemalt saab üritada paika panna on saadava soojuse kWh hind aga nagu näha see ei huvita suurt kedagi.
kamina huvi
külaline

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas kamina huvi »

Palun öelge mis need kwh hinnad siis on.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Ja selle teema eelmist lehekülge sa ei loe sest ....?
Või kui sealne ei sobi siis tee siia ise parem!
Külaline
külaline

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Oh näed ongi! Sorry, ei näinud lihtsalt, kuna infot nii palju, siis ei jõua kõike läbi lugeda.
Pelletikaminaga 0.052 eur/kwh
Õhksoojuspump 0.04-0.048 eur/ kwh
Kas õhksoojuspumbal on selline kwh maksumus ka alla -10 kraadi. Pelletikaminast ma saan aru, et see pidevalt üks ja temperatuur seda ei muuda , ainult pelleti maksumus.
Polar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 04 Dets 2012, 22:55
On tänatud: 1 kord

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas Polar »

Külaline kirjutas:Oh näed ongi! Sorry, ei näinud lihtsalt, kuna infot nii palju, siis ei jõua kõike läbi lugeda.
Pelletikaminaga 0.052 eur/kwh
Õhksoojuspump 0.04-0.048 eur/ kwh
Kas õhksoojuspumbal on selline kwh maksumus ka alla -10 kraadi. Pelletikaminast ma saan aru, et see pidevalt üks ja temperatuur seda ei muuda , ainult pelleti maksumus.
Tegelikult kui nüüd aus olla, siis sõltub ükskõik mis kütteliigi kwh maksumus otseselt välistemperatuurist.
Mida külmem, seda suurem on kulu.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Polar kirjutas:Tegelikult kui nüüd aus olla, siis sõltub ükskõik mis kütteliigi kwh maksumus otseselt välistemperatuurist.
Mis trikiga? :scratch: Õhk - ... soojuspumpadel loomulikult aga teistel küttesüsteemidel?
Külaline kirjutas:Kas õhksoojuspumbal on selline kwh maksumus ka alla -10 kraadi. Pelletikaminast ma saan aru, et see pidevalt üks ja temperatuur seda ei muuda , ainult pelleti maksumus.
Vaevalt küll. Ilmselt on siis kallim aga oluline on tegelikult kogu küttehooaja keskmine hind mitte üksikute päevade oma. Pelletist saadava soojuse hinda mõjutab vägagi suurel määral pelleti kvaliteet! Nagu lugeda kõigub see eri tootjate/partiide vahel päris suurelt.
kamina huvi
külaline

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas kamina huvi »

Küsin siis üle ,et mitte valesti aru saada. Et kuni -kümne kraadi juures on soojuspumba kwh hind 0.04-0.048 eur/kwh.
Sellega ma olen nõus, et pelleti kvaliteet mõjutab kütteväärtust. Aga seda ei mõista kuidas temperatuur saaks mõjutada kaminat või katelt. Äkki keegi seletaks.
huvilisele
külaline

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas huvilisele »

kamina huvi kirjutas:Küsin siis üle ,et mitte valesti aru saada. Et kuni -kümne kraadi juures on soojuspumba kwh hind 0.04-0.048 eur/kwh.
Sellega ma olen nõus, et pelleti kvaliteet mõjutab kütteväärtust. Aga seda ei mõista kuidas temperatuur saaks mõjutada kaminat või katelt. Äkki keegi seletaks.
Mida külmem on välistemperatuur ja mida kehvem soojapidavus hoonel,seda suuremaks läheb kütusekulu,kui ei tee järeleandmist ruumi temperatuuri arvelt.
ronn01
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 85
Liitunud: 09 Jaan 2012, 21:17
On tänanud: 1 kord

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas ronn01 »

Temperatuur ei mõjutagi kaminat või katelt. Uuemad pumbad annavad soojust 0.04-0.048 eur/ kwh sellise hinnaga kuni -15 - 20 C olenevalt mudelitest, ehk siis COP on kuni sellise temp. 2,5 ja töötavad veel normaalse COPiga kuni -25C, http://www.kodukliima.ee//images/upload ... 0LEC_N.pdf
Minu arvates toodavad nad soojust enamvähem sana hinnaga, mõlemil on omad + ja - Pumbad on samas laialdasemalt levinu.
kamina huvi
külaline

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas kamina huvi »

Seega siis pumbal ja kaminal kwh hind sama.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Suures piires ilmselt hetkehindadega jah. Eks kõik kipub olenema asjaoludest (seadmest ja selle sobivusest antud hoonesse, asukohast, pelleti kvaliteedist, hinnaliikumistest, jne.).
kamina huvi
külaline

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas kamina huvi »

Kamina eelis vist ka see, et saad juba suvel küttematerjali ette ära osta. Suvel peaks pellet olema ka odavam või ma eksin? Nii fikseerid endale kütte hinna kütteperioodiks ja talvel ei pea eraldi kütte eest maksma. Aga eks suvel on teised mõtted:)
Loomulikult saab ka enda elektripaketi ära fikseerida. Kas elektrit ette ka saab maksta, peaks nagu saama.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kogu küttehooaja pelletite mahutamiseks peab ka hea kuiv ruum olema. Niiskes kohas kipuvad pikapeale lagunema hakkama.
Vaikselt olen isegi kaalunud ühe kamina hankimist aga enne kindlasti otsin koha kus saaks teda töös kuulata.
Külaline
külaline

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Eks ruumi ladustamiseks ole vaja jah aga kui lugeda siin inimese tarbimise kulu, siis väga palju ei peagi seda kokku ostma. "Mõnusalt soe" tarbimine oli umbes 20 kotti kuus või nii. Seega siis umbes 2 tonniga peaks hakkama saama. Eks selle mahutaks ikka ära kuhugi. Eks sõltub ka kamina võimsusest.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Vaadates siit http://www.diislikeskus.ee/puit40.html siis 896 kg. kaaluva aluse mõõdud on 1200*800*1900 mm. Nii et 2 t. on paras riit. Aga loomulikult palju kompaktsem ja lihtsamini käsitsetav kui sama soojusväärtusega halupuude hunnik! :)
kamina huvi
külaline

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas kamina huvi »

Krt ei saa seda diislikeskust avatud, kuna google leiab sealt mingi viiruse jama. Nii palju olen kuulnud , et 1-t pelletit võrdub 1,5 m3
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas rokikas »

mõnusalt soe
külaline

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas mõnusalt soe »

Tundub et inimesed on rahunenud. Hea vaadata kui asjaliku juttu aetakse. Nii palju lisan, et mina hoian oma pelletit garaazis. Auto tuli kohale ja vedas roclaga kaks alust sisse. Nüüd mugav võtta sealt aluse pealt.
edvard.
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 05 Veebr 2013, 13:13
On tänanud: 23 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas edvard. »

Ehk on veel kellelgi midagi lisada , kuidagi vähe infot ja see ka positiivne , kas muresi polegi ?
navigator
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 145
Liitunud: 26 Apr 2008, 16:18
On tänatud: 1 kord

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas navigator »

Mina oskan nii palju lisada, et ostsin endale pelleti keskküttekamina 18,4 kw 3 aastat tagasi, kahjuks ei ole seda siiani veel ühendatud saanud erinevatel põhjustel, aga enne kui ostsin käisin terve talve seal poes sellise kamina tööd jälgimas, just see sama pood kust ostsin kasutas seda seadet et kütta oma kahekorruselist suure kubatuuriga poodi, jälgisin ja uurisin nende kütuse kulu ja muid asju. Jäin rahul ja tellisin endale ka ära. Nüüd eelmise aasta lõpus soetas selle ka pitsa kohvik kus käin iga päev lõunat söömas, tegu on soojustamata 240 ruuduse majaga ja sinna pandi 25 kw seade, varem oli see puhtalt elektri küttel, omanik on siiani väga rahul ja rahaline kokkuhoid on mega suur võrreldes eeleneva küttega, niiet kõik kes tahavad jälgida ja vaadata kuidas antud seade töötab reaalselt siis Rakvere kesklinnas on pitsa kohvik, seal võivad kõik seda vaadata ja kohvi nautida. Ja loodan, et järgmiseks kütteperioodiks saan ka enda majja selle ülesse ja kogu maja küte jääb vaid selle kamina pealt, lisaks on ostetud 2,5 kw generaator juhuks kui peaks tekkima voolukatkestus.
Külaline
külaline

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kuidas reaalselt müraga lood on, kui näiteks võrrelda õhk-õhk pumbaga, kas samas ruumis magada kannatab?
Külaline
külaline

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Kuidas reaalselt müraga lood on, kui näiteks võrrelda õhk-õhk pumbaga, kas samas ruumis magada kannatab?
Mõni "linnu unega" kindlasti ei saa ja sellel iga krõpsu peale silmad lahti, et mis juhtus, aga unekotti ei häiri miski.
navigator
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 145
Liitunud: 26 Apr 2008, 16:18
On tänatud: 1 kord

Re: Pelletiga õhkküttekamin...

Lugemata postitus Postitas navigator »

Ma ise magan tavaliselt väga sügavalt aga jah selle kaminaga kütmise ajal ühes toas olla ei taha, hakkaks kindlasti häirima see pelleti klõbin ja ka vahepeal üles lööv hele leek, ehk siis mingi hetk lööb toa valgeks, samuti see klõbin ei ole valju aga arvan et kuna elan vaikses kohas ja magades on täielik vaikus siis hakkaks mingi hetk segama.
Ise plaanin panna koridoris asuva ahju asemele, ehk siis välja puhutav soe õhk soojendab ka trepi halli, siis ei pea sinna radikaid vedama.
Vasta