Kipskrohv

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
veix
külaline

Kipskrohv

Lugemata postitus Postitas veix »

Mida kipskrohvist arvata kui võrrelda "tavalise" krohviga? Kas seisab üldiselt paremini/halvemini seinas, kas algajal (minul :lol: ) on seda lihtsam peale kanda kui tavalist krohvi. Kas võib ka kanda osaliselt vana krohvi peale?
veix
külaline

Lugemata postitus Postitas veix »

Natuke proovisin seda täna. Peab kiiresti ära tegema, üsna kiiresti hakkab kuivama. :P
wiinamiis
külaline

Lugemata postitus Postitas wiinamiis »

oleneb kõik aluspinnast.tahad paremat naket tõmbad aluspinna üle tispersiooniga.kips krohvi on muidu kergem peale kanda kui tavalist sment krohvi.kasutusaeg on u 1h.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas kipskrohvi saab kanda ka kipsplaadile ja imimiteerida nö. kindakrohvi?
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Lugemata postitus Postitas toomas »

Kindakrohvi tehakse sellise seguga nagu Modellerputz, toodab Caparol.
Kasutaja avatar
numan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 383
Liitunud: 15 Mai 2006, 16:16
Asukoht: Soome
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

Anonymous kirjutas:Kas kipskrohvi saab kanda ka kipsplaadile ja imimiteerida nö. kindakrohvi?
saab ikka.
Alati on alternatiivlahendus!
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tänud vastuste eest. Aga kui soov seda teha vannituppa ja plaat eelnevalt hydrotõketega töödelda siis kuidas see nakkuvus on? Mingit võrku ei takals küll niiskustõkestatud seina hakata naeltega toksima :cry:
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Hüdrotõke küll tõstab nakkuvust, kuid hea tulemuse saamiseks on krohvidel oma nakkevahendid. niisketes ruumides on oht krohvi mahapudenemiseks, ma kasutaks küll nakkevahendit.
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Lugemata postitus Postitas toomas »

Kasuta krundiks Sakreti QG. Jätab hea krobelise pinna. Pane see peale hüdrotõket.
Walterscheid
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 103
Liitunud: 18 Jaan 2019, 09:44
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Kipskrohv

Lugemata postitus Postitas Walterscheid »

Kas kellelgi on olnud sellist juhust, et kipskrohv (Rotband) hangub juba paari minutiga ämbris ära, nagu oleks ehituskipsiga tegemist? On olnud 2 juhust, kus vaja teha väike kogus kipskrohvi kodus, alla poole ämbri ja pole viitsinud mikrit määrida, olen saavutanud normaalse viskoossuse kelluga segades ja paari minuti pärast avastan, et ämbris juba suht kivistunudu segu. Enam segamine ja vee lisamine ei aita, kas juba ongi tükkis või isegi kui veega saan vedelaks tagasi, siis pärast seinas kuivab vist liigse vee pärast täiesti mõraseks.
Olen ennegi käsitisi seganud, aga nüüd kaks juhust nii olnud. Praegu olengi hämmingus, et kas natuke seisnud koti põhi või halvasti segamine põhjuseks olnud.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kipskrohv

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Põhjuseks võib vabalt olla, et on kusagil niisketes tingimustes kaua seisnud. Oli umbes pool aastat garaazis kott MP-d ja enam-vähem sama jama, kusjuures ma mikserdasin ikka suure ämbritäie(pool kotti), mis jõudis ära hanguda seni kuni otsisin töövahendeid. ;) Viska minema see kotitäis, sellest enam asja ei saa.
Walterscheid
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 103
Liitunud: 18 Jaan 2019, 09:44
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Kipskrohv

Lugemata postitus Postitas Walterscheid »

Siis vist suur õhuniiskus ei sobib, esimene kord seisis koti põhi 1 kuu keldris. Nüüd oli uue koti põhi 3 päeva värskelt krohvitud ruumis, kus oli tuntav suur õhuniiskus.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kipskrohv

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Lisaks sa ei tea, millised olid hoiutingimused ostukohas. Kuigi kipskrohvi tooteinfos on kirjas, et tuleb hoiustada kuivas ruumis, siis näiteks Keila vanas ehituspoes hoiti MP kotte poe hoovis lageda taeva all, sadas vihma või lörtsi, see ei huvitanud kedagi. Kuigi kotis on ka sisemine kile, ei ole see ei vee ega niiskusekindel. Oi kuidas olen hädas olnud tsemendi baasil armeerimiskrohviga just valede hoiustamistingimuste tõttu. No nii kivistunud tükke täis kui veel olla saab.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Kipskrohv

Lugemata postitus Postitas rundll »

Hiisem vee lisamine kiirendab hangumise protsessi. Vahest isegi nii, kui pange põhja jääb mingi lõpp ja uus peale teha siis hakkab mõjutama, kogu pange täis pm võib kivistuda ulmelise kiirusega.
auroraborealis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 02 Mai 2017, 16:50

Re: Kipskrohv

Lugemata postitus Postitas auroraborealis »

Oskab keegi komentaarida, mille poolest Rotband ja Goldband teineteisest erinevad ja kumba neist kasutada?
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Kipskrohv

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Nii palju kui mina neid kasutanud olen siis erinevus vaid pakendi kujunduses ja hinnas. MP-75 on ka sama, lihtsalt suuremas kotis ja pakend ei ole nii kirju.
Võimalik, et töötlusaeg on nendel kirjutel asjadel tiba pikem.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 517
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kipskrohv

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

Täitetera suuruse vahe on ka, ühega saab õhukesema kihi pinnale kanda(rotband)......
....tundub et täitetera suurus siiski sama, ju on koostisosad erinevad, kuna ühe seguga saab õhema kihi kanda.
Viimati muutis kaimagk, 20 Apr 2024, 23:23, muudetud 1 kord kokku.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Kipskrohv

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Õhema kihi jaoks on pahtel - MP-75 tera on alla millimeetri.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kipskrohv

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 20 Apr 2024, 16:02 Täitetera suuruse vahe on ka, ühega saab õhukesema kihi pinnale kanda(rotband).....
RaJy kirjutas: 20 Apr 2024, 16:45 Õhema kihi jaoks on pahtel - MP-75 tera on alla millimeetri.
Eksite, kaimagk ja RaJy, eksite. ;) Kõigil neil toodetel, nii Gold-, Rotbandil ja MP75-l on tera suuruseks 1,2mm. Ei viitsi nende tooteinfosid siia kopida,kel huvi, sorigu ise. ;)
Minu MP75 kasutamis% krohvitöödel umbes nagu eelmise riigikorra ajal Brežnevi valimisvõit(98,9%) . Olen väga harva kasutanud ka neid mõlemaid teisi tooteid, siis millegipärast on tundud(mälu järgi), et teistega on kivistumise aeg olnud järsem kui MP75-l. Lisaks veel, et millegipärast tundus, et emba-kumba teise variandiga(no ei mäleta) oli pealekandmine veidi plastilisem veidi. Ja veel, MP-ga on rohkem aega mängida kui tahetakse näiteks mõnda garaaži või tehnoruumi lihtsamat viimistlust. Mõtlen hõõrutatud pinda.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 517
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kipskrohv

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

Ei eksi Urmas, rotband on mõeldud kihipaksusele 5-50mm ja golband 8-50mm, seda küsija tahtiski teada mis on nende vahe(vähemalt üks)...
U, võid oma märkuse ära kustutada......
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kipskrohv

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 20 Apr 2024, 23:18 Ei eksi Urmas, rotband on mõeldud kihipaksusele 5-50mm ja golband 8-50mm, seda küsija tahtiski teada mis on nende vahe(vähemalt üks)...
Kas sa küsija küsimust ikka lugesid? Vist ei, sest tema küsis
auroraborealis kirjutas: 20 Apr 2024, 15:23 Oskab keegi komentaarida, mille poolest Rotband ja Goldband teineteisest erinevad ja kumba neist kasutada?
Oli juttu aukude sügavusest? Ei. Oli juttu, et kui paksu kihti on tal vaja seina panna? Ei. Oli juttu, milleks küsija tahab kipskrohvi kasutada? Ei. Kas sa oskasid oma kommetaaris välja tuua, et mille poolest nad erinevad? Jah, ainuke oli tootespetsist välja toodud minimaalne paksus. Ise nagu kirjeldasin oma kommentaaris MP ja nende teiste kipskrohvide töötlemise omadusi. Sa vist ei saanud sellest aru. Sa kommenteerisid mind kommentaari, et ühte kipskrohvi võib kasutada 3mm sügavamate aukude täitmiseks. Kas küsija käib kõikide aukude sügavused supleriga üle ja hakkab selle järgi materjali ostma.
Läheks teemasse tagasi, kasutaja auro ...., miks sa tahad kasutada MP75-st hinna poolest 1,5 ...x kallimat Rot- või Golband kipskrohvi? Omadused on neil kõigil kolmel ju praktiliselt samad? :scratch:
OT. VE kasutaja kaimagk, kui sinu haiglaslik huvi möliseda minu kommentaaride kallal ilma ise midagi tarka oma kogemustest rääkimata, siis, kas sa ei ole kaalunud võimalust pöörduda perearsti poole suunamiskirja saamiseks psühholoogi vastuvõtule. Või sa ei saa aru oma probleemist? Äkki annad mõne oma lähedase kontaktid ja võin neid abistada kontaktide loomisel sinu abistamiseks? ;)
kaimagk kirjutas: 20 Apr 2024, 23:18 U, võid oma märkuse ära kustutada......
Ootaks selgitust. No ei saanud sellele su mõttele pihta. :blush:
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Kipskrohv

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Ok. Tera suuruse osas ilmselt eksisin. Aga muus osas ilmselt mitte. Üks erinevus tuli veel meelde - kui on väiksemat kogust vaja siis Rotband on väiksemas pakendis saadaval.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1818
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Kipskrohv

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Mina saan aru nii, et MP-75 on tootja poolt välja töötatud spetsiaalselt masinkrohvimiseks masstöö tarvis. Tardumise kiirus neist kolmest kõige aeglasem. Kuna seda kõige rohkem läheb, siis ka hind saab olla soodsam.
Kui on väiksem töö, väiksemad pinnasuurused, sügavamad augud, paksemad kihid, kiirus sunnib tagant, siis võib olla oluline kiirem tardumine. Selleks puhuks parem ilmselt Rotband.
Mittespetsialistil ja aeglasemal tegijal võiks olla MP-75 kindlam valik ka seetõttu, et aeglasem tardumine laseb kauem tegutseda kui ei oska päris hästi aega ette planeerida.
On ju selge, et vilunud käsi ja silm saab palju vähemate ja kiiremate liigutustega sama tulemuse, võrreldes algajaga või väheste oskustega tegijatega.
Kindlasti on ka iga suurte kogemustega krohvimeister kunagi kogenud olukorda, kus krohv kipub kohati kiiremini tarduma kui jõuad normaalselt siluda ja piisavalt sirgeks saada.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 517
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kipskrohv

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

[
:
OT. VE kasutaja kaimagk, kui sinu haiglaslik huvi möliseda minu kommentaaride kallal ilma ise midagi tarka oma kogemustest rääkimata, siis, kas sa ei ole kaalunud võimalust pöörduda perearsti poole suunamiskirja saamiseks psühholoogi vastuvõtule. Või sa ei saa aru oma probleemist? Äkki annad mõne oma lähedase kontaktid ja võin neid abistada kontaktide loomisel sinu abistamiseks? ;)
kaimagk kirjutas: 20 Apr 2024, 23:18 U, võid oma märkuse ära kustutada......
Ootaks selgitust. No ei saanud sellele su mõttele pihta. :blush:
[/quote]

Asi pole minus, vaid ikka sinus U. Sa ajad oma mula pea igasse teemasse , tihti risustad neid mingi oma mulaga. Sulle on korduvalt öeldud ( mitte ainult mina) lõpeta pasa ajamine igas teemas. Minu kontakt on siin olemas.
Ja mis jama sa selle kohta ajad et ma pole teemasse rääkinud. Loe korralikumalt, kui mõistad.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kipskrohv

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 21 Apr 2024, 08:44 Üks erinevus tuli veel meelde - kui on väiksemat kogust vaja siis Rotband on väiksemas pakendis saadaval.
Jah, isetegijate pisemate tööde jaoks on Knaufil olemas väiksemad pakendid.
vuuk kirjutas: 21 Apr 2024, 09:41 Mina saan aru nii, et MP-75 on tootja poolt välja töötatud spetsiaalselt masinkrohvimiseks masstöö tarvis. Tardumise kiirus neist kolmest kõige aeglasem.
Jep, selle kõige põhilisema fakti selle teema oma eelmistes kommentaarides täiesti unustasin mainida. Isegi MP75 kotile on ju kirjutatud, et see on "Kipsmasinkrohv".
Viimati muutis Urmas, 21 Apr 2024, 10:57, muudetud 1 kord kokku.
Vasta