Kui kõrget masti võib ehitada ilma loata?

ehituslubadega jms seonduv
Lauri234
külaline

Kui kõrget masti võib ehitada ilma loata?

Lugemata postitus Postitas Lauri234 »

Kui keevitan ise masti. Kui kõrge võib see olla, et mingit luba vaja ei oleks, või millal on vaja tähistada punaste tuledega jne.
Kui üle puu latvade ei ulatu siis ei tohiks probleeme tulla? Aga kui on 40m ?
Ei leia kuskilt seadust selle kohta.
me
külaline

Re: Kui kõrget masti võib ehitada ilma loata?

Lugemata postitus Postitas me »

Ehitusseadue järgi ei või mingeid hooneid ega rajatisi teha ilma ehitusloata
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Kui kõrget masti võib ehitada ilma loata?

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

No see ei kehti nt. lipumasti kohta- temale ei ole vaja luba hankida. Reeglina on nii,et kui üle puu latvade ei ulatu-probleeme ei teki. Kuid ,kui juba piklat üle latvade siis peaks juba uurima nt. vallast ehitusnõuniku käest.

Nii uudishimust, et mida sa sellise mastiga teed/milleks kasutad?
Lauri234
külaline

Re: Kui kõrget masti võib ehitada ilma loata?

Lugemata postitus Postitas Lauri234 »

Aga mida nimetatakse hooneks või rajatiseks?
Mast oleks mitmeks otstarbeks, Antennid, internet, tuuleelektrijaam, ilmajaam jne
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Kui kõrget masti võib ehitada ilma loata?

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Sry,aga räägi asjast ,mida sa tahad.. Hetkel tundub suhteliselt "nalja" teemana. Natuke sisukamat infot ja ehk saad ka oma vastuse.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Kui kõrget masti võib ehitada ilma loata?

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Lauri234 kirjutas:Aga mida nimetatakse hooneks või rajatiseks?
Mast oleks mitmeks otstarbeks, Antennid, internet, tuuleelektrijaam, ilmajaam jne
Ma ei tea, kas see on nüüd viimane Ehitusseadus, kust tegin copy/paste, aga vast ei ole mõisted muutunud:

§ 2. Ehitis, projekteerimine ja ehitamine
(1) Ehitis on aluspinnasega kohtkindlalt ühendatud ja inimtegevuse tulemusena ehitatud terviklik asi. Ehitised jagunevad hooneteks ja rajatisteks.
(2) Hoone on katuse, siseruumi ja välispiiretega ehitis. Hoone, mille ruumiõhu kvaliteedi tagamiseks, sealhulgas temperatuuri hoidmiseks, tõstmiseks või langetamiseks, kasutatakse energiat, on sisekliima tagamisega hoone.
(3) Rajatis on ehitis, mis ei ole hoone. Rajatiseks loetakse muu hulgas mere või siseveekogu põhja süvendamise teel rajatud laevakanalit.
585BY
külaline

Re: Kui kõrget masti võib ehitada ilma loata?

Lugemata postitus Postitas 585BY »

Ma ei saa aru kus siin mingi nali väljendub :blink:
selle (1) järgi tundub, et mul on siis ka luba vaja kui ma ehitan õue korvpalli korvi, mis on statsionaarne st valatud maa sisse :roll:
Tegelt tuli mul veel üks (vb väga loll) küsimus meelde: kui mul on maa, siis kui kõrgele ja kui sügavale maa on minu ala?
Näiteks kui ma kevan 10m sügavuse augu kas see on veel minu maa?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Kui kõrget masti võib ehitada ilma loata?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kui juba ehitusseaduse valikuliselt toomiseks läks, miks siis ei toodud lõiku, kus on selgelt öeldud, et kuni 5 m kõrguse puhul pole luba vaja?
Koristaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 165
Liitunud: 12 Veebr 2006, 20:51
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Kui kõrget masti võib ehitada ilma loata?

Lugemata postitus Postitas Koristaja »

Lauri234 kirjutas:... Mast oleks mitmeks otstarbeks, Antennid, internet, tuuleelektrijaam, ilmajaam jne
kui kunagi materjali odavalt kätte juhtub tulema, siis tahaks midagi sarnast ...
piksekaitse masti nime all, muidugi riputan võimalusel muud värgid ka sinna otsa,
piksekaitset ei saaks lipuvardaga võrdsustada või peab lipuvardal ka projekt ja luba olema?
praegu ei kujuta ette kuidas tuulegene posti otsas ümber oma telje pöörleks, kui seal muud kolad ka riputatud
Kalvis kirjutas:... kuni 5 m kõrguse puhul pole luba vaja?
lipumast ei tohi siis üle 5m olla ja piksekaitse jaoks peab luba olema :roll:
Viimati muutis Koristaja, 03 Okt 2008, 11:52, muudetud 1 kord kokku.
Lauri234
külaline

Re: Kui kõrget masti võib ehitada ilma loata?

Lugemata postitus Postitas Lauri234 »

Ostan Espakist 6m rihtlati ja panen maja äärde püsti, olen kohe seaduserikkuja :P

Tegelikult on nii, et ehitan valmis ja eks siis näeb kas keegi hakkab kaebama. Tuulik oleks kõige üleval vertikaalne. Piksekaitse oleks ka jah üks funktsioonidest.
maalord
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 07 Okt 2008, 09:56

Re: Kui kõrget masti võib ehitada ilma loata?

Lugemata postitus Postitas maalord »

selline mast tundub mulle igaljuhul rajatis olevat, st on ehitusluba vajav tegevus. Nii piksekaitse kui ka generaator vajavad mõlemad projekti, kus on kajastatud nii ehituslik osa ja ka elektriosa, st piksekaitsel on maandus väga oluline ja selles peavad juba spetsialistid veenduma, et sa äikest lapsele liivakasti ei lase. 40m ei ole enam niisama mast, see on juba kaunikesti jäme rajatis ja vajab kindlasti korralikku vundamenti. Korvapalli lauda võib oma krundile rajada, kuid arvestama peab kehtima standardeid (mänguväljakute omi kui ma ei eksi). Igatahes igasuguste mastide ja postide rajamisel on kindlam saata meil KOV ehitusala korraldajale ja täpselt kohalikke nõudeid selgitada.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Kui kõrget masti võib ehitada ilma loata?

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Kalvis kirjutas:Kui juba ehitusseaduse valikuliselt toomiseks läks, miks siis ei toodud lõiku, kus on selgelt öeldud, et kuni 5 m kõrguse puhul pole luba vaja?
No ma vastasin ju konkreetsele küsimusele, et mis on hoone või rajatis.
Kaar
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 84
Liitunud: 22 Jaan 2007, 23:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kui kõrget masti võib ehitada ilma loata?

Lugemata postitus Postitas Kaar »

Kui mastil on all vundament(eeldan ,et 40 m mast ilma püsti ei seisa) on see ehitis,mille peab kooskõlastama.Tegema projekti jne.
Kõrgust võib reguleerida 2 seadusega.
1.Detailplaneeringus sätestatud max.kõrgus.
2.Lennuameti poolt välja antav AIP ,kus on määratletud õhuruumi klassid.Tallinna lennuvälja ümber on ühed reeglisd,aga Paides teised.
Vasta