Maasoojuspumba elektrikulu

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Maasoojuspumba elektrikulu

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Ah sa raks! Jaanuari pakane oli küll karm: elektrikulu 3519 kw / 3865 krooni (200 m2, all põrandaküte, üleval radikad)! Ilmselge rekord, aga pole ka ime. Paras hullus oli õues. Radikad tõmbasid ilmselt kõvasti. See-eest oli soe olla.
martm001
külaline

Re: Maasoojuspumba elektrikulu

Lugemata postitus Postitas martm001 »

Endal siis esimene aasta soooospump Thermia Diplomat TWS 6 kW 160 l soojaveeboileriga, maakontuur 370 m, maja 100 ruutm. soojustus 150 mm peno seintes, laes 500 mm villa, põrandaküte, põranda all 100 mm peno, põrandal 7 mm tammespoonparkett 2mm alusvaibal. Tubades 21 C keskmiselt.
Elektrienergia kulu SP-le detsembris 717 kWh, 970 kr.
Elektrienergia kulu SP-le jaanuaris 937 kWh ca 1300 kr.
Suht rahul võib olla.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Maasoojuspumba elektrikulu

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

ponkskar kirjutas:1210kW (1450eek). Momendil pool maja ~110m2 kasutuses, põrandaküte, soojustamine pooleli. Usun,et mingi ~20% sellest elektrikulust on muud elektritarbijad.
Jaanuaris siis elektrikulu ~15% suurem. Kulu oli 1395kW (1690EEK).
Külaline
külaline

Re: Maasoojuspumba elektrikulu

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Tere
Endal maja 220m2 köetavat pinda, millest garaaz 20m2(temp ~15`C). Mujal ruumides keskmiselt 22`C. Detsembri kuu kogu eleketer oli 1623kW, millest tavatarbimimine on ca 400kW.
Hoone valmistatud fibo plokkidest, soojustuseks EPS 150mm. Aknaid on kokku 55m2, lisanduvad välisuksed (2 tk) ja garaazi uks. Katusel on ca 45 cm puistevilla.
Jaanuaris tuli siis 2011kW, maksumusega 2993eek. Tavatarbimine on mul nagu eelnevalt mainitud ca 400kW. Kas peaks EE paketi ära vahetama ? Mõnel mehel tuleb siin 1,15 eek/kW, mul on 1,5 eek/kW, millest tuleb ikka väga suur vahe.....
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4226
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Maasoojuspumba elektrikulu

Lugemata postitus Postitas Hiid »

see maaküte on küll imeline värk.
halukatlaga läheb kütuse peale poole vähem raha, kui sellega elektri peale. Selle soetamine aga on kordades kallim...
Mis sellest kokkuvõttes kasu on, et soojus maa seest tasuta saadakse?
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Maasoojuspumba elektrikulu

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Külaline kirjutas: Kas peaks EE paketi ära vahetama ? Mõnel mehel tuleb siin 1,15 eek/kW, mul on 1,5 eek/kW, millest tuleb ikka väga suur vahe.....
Eesti Energia kodulehel on olemas pakettide võrdluse kalkulaator, mis ka soodsaima paketi ära näitab.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10865
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maasoojuspumba elektrikulu

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hiid kirjutas:see maaküte on küll imeline värk.
halukatlaga läheb kütuse peale poole vähem raha, kui sellega elektri peale. Selle soetamine aga on kordades kallim...
Mis sellest kokkuvõttes kasu on, et soojus maa seest tasuta saadakse?
Eks see mugavus või laiskus, kuidas kellegile, maksab. On ju vist automaatkäigukastiga auto ka nõksu kallim kui manuaalkastiga ja automaadi omanikud kiidavad taevani ja räägivad samuti, et ei osta enam iial manuaalkastiga autot. Kui küsid nende käest, et miks, siis tuleb praktiliselt 100% vastus- mugavus. Olin samuti kunagi vaimustunus sellest maasoojusküttest, aga nüüd on kategooriline ei, muidugi teatud mööndustega- Bill Gates pärandab mulle kasvõi 1% oma varandusest, Euroloto, või mis ta nüüd oligi, jackpot, mis on kogunenud nii kolm-neli kuud jne.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10649
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Maasoojuspumba elektrikulu

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Tegin kalkulatsioone, maasoojuspump ei ole nii kallis midagi. 4 kW isend maksis vaid 20000 ja 10 kW vaid 40000. See sisaldas juba tsirkulatsioonipumpasi, nii et vaja oli vaid ühte otsa ühendada maakontuur ja teise otsa kütteringid. Tõsi hind ei sisalda maaküttekontuuri. Sellega on ka mitu lahendust - kas puurid paar kaevu või songid maad. Kuna maapinna kaevamine on kergest kaevamisest raskeni sõltuvalt pinnasest siis on hinna kõikumine väga suur.
Tegin katla arvutused. Kõige odavam söekatel maksis 10000+ sama palju oleks vaja vähimale akupaagile. Lisaks pumbad, automaatika ja sellele vähemalt 10000. Korsten metalllõõriga veel 10000. Kütmisel pole mugavust ollagi. Sama raha eest saab ühel juhul mugavuskütte, teisel juhul nõgise nina, küttekulud on enam vähem samad. Kui söekatla asemel kasutada automaatset katelt siis odavaim katel oli 50000, kuigi vihjati, et ehk saab 10% tingida. Seega mugavuslik pelleti või puiduhakke küttesüsteem tuleb tavaliselt kallim kui maasoojuspump.
martinez
külaline

Re: Maasoojuspumba elektrikulu

Lugemata postitus Postitas martinez »

Tegin ka selle vea, et paigaldasin hiinlase. Päris mitu häirivat näitajat oli juba esimesel käivitamisel, aga jaanuari elektriarve (temperatuur majas 18-20C, ehitus alles käib) oli neist hulleim häire: 7K. Selgus, et nn 16kW soojuspumba sees on 24kW jahutuskompressor, millele on 407C asemel sisse pandud 134a. Veeboileri kütmisega mõõdetud COP tuli ca 1,2. Nüüd ei teagi, mida sellega edasi ette võtta. Tootja väidab, et pagaldusviga ja maakontuur on liiga lühike. Ideid?

Maja on uus, 230 m2, Fibost, täielikult soojustatud 170 mm penoga, 3-kordsed aknad selektiivklaasiga ja argoontäitega, võiks nagu suht odav kütta olla. Kontuur 40 mm x 900 m märjas liivapinnases.
Külaline
külaline

Re: Maasoojuspumba elektrikulu

Lugemata postitus Postitas Külaline »

endal ka 230 m2 köetavat,ehitusjärgus, toad keskmiselt 20 kraadi,soojustus 10 cm peno+ 2 korrus 25cm villa puitkarkassil.masinaks on nibe 1240 12 kw,maakontuur 2*350m.jaanuari küte+soe vesi 2200 eeku.hiinlane prügikasti
Puhh
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 08 Okt 2010, 10:44
On tänatud: 3 korda

Re: Maasoojuspumba elektrikulu

Lugemata postitus Postitas Puhh »

martinez kirjutas:Tegin ka selle vea, et paigaldasin hiinlase. Päris mitu häirivat näitajat oli juba esimesel käivitamisel, aga jaanuari elektriarve (temperatuur majas 18-20C, ehitus alles käib) oli neist hulleim häire: 7K. Selgus, et nn 16kW soojuspumba sees on 24kW jahutuskompressor, millele on 407C asemel sisse pandud 134a. Veeboileri kütmisega mõõdetud COP tuli ca 1,2. Nüüd ei teagi, mida sellega edasi ette võtta. Tootja väidab, et pagaldusviga ja maakontuur on liiga lühike. Ideid?

Maja on uus, 230 m2, Fibost, täielikult soojustatud 170 mm penoga, 3-kordsed aknad selektiivklaasiga ja argoontäitega, võiks nagu suht odav kütta olla. Kontuur 40 mm x 900 m märjas liivapinnases.
Tere,
ehk ütled ,mis hiinlasega tegu on ....
Selle probleemi saad lahendada suhteliselt väikese kuluga.Tõin samuti 5aastat tagasi endale 134a variandi ,mis ei hakanud norm. tööle.Tõsi küll ,et seal oli Hitachi kompressor.käesoleval ajal töötab seade sama kompressoriga ,aga 407 c -ga .Mingeid pretensioone hiinlasele mul hetkel ei ole.NB! ka minu pump oli 134a freooniga 10 kw võimsusega ,samas 407C on küttevõimsus 15kw. Sul oli arvatavasti pumba margi tähises -H e. temperatuuriga ..+65C,
- 407c ga saad max +55C.Klapi vahetusega peaks probleem lahendatud olema,kuid jälgida tuleks ühte asja.... kuna soojuspumba võimsus tõuseb 24kw-ni võib olenevalt pinnasest maakollektorit puudu jääda... samas ei pruugi ka.Endale panin Careli elektroonilise (digital expansion valve). Võib olla ka tavaline..
PS.Kuna tegelen hiinlaste maaletoomisega ,siis rohkem siin sel teemal rääkida ei saa/tohi...
martinez
külaline

Re: Maasoojuspumba elektrikulu

Lugemata postitus Postitas martinez »

Puhh, tänan sisuka vastuse eest. Nii on, mul on Kerami nimeline pump, mudel CSRS/S 16H3 ja Sanyo C-SCN603H8H kompressoriga. Automaatikaplokk on Careli oma ja konfigureeritavuselt päris edev. Sinu jutt maakontuuri ebapiisavuse kohta on ilmselt õige, seda kinnitas mulle ka Inglise edasimüüja, et Kerami pumpadega on alati maakontuuriprobleemid, peab suurem olema kui normaalse pumbaga. Tõenäoliselt siis kompressori üledimensioneerimise tõttu. Kui sul on aega ja viitsimist selle klapivahetusega tegeleda, siis see oleks super. Minema viskamine oleks veits hüsteeriline tegu. Ahjaa, maakontoruuri ringluspump on suvega kinni kiilunud, aga see ongi niikuinii nõrgavõitu selle pumba jaoks. 8)
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Maasoojuspumba elektrikulu

Lugemata postitus Postitas trebla »

Ma küsiks siin lihtsalt niisama naljaviluks vahele kas keegi on pannud paralleeli maasoojuspumba ja õ-v soojuspumba, et parandada kasutegurit soojemate kevad-sügiste ilmade korral ning säästa maa-alust ressurssi?

Ja kas Nõmme liivapinnases on maakontuuri paigaldamine mõttekas?
Kas tuleb teha pikem?, kas saab paigaldada ketiga?
Puhh
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 08 Okt 2010, 10:44
On tänatud: 3 korda

Re: Maasoojuspumba elektrikulu

Lugemata postitus Postitas Puhh »

Helista 5021564 (Tartu)ja saad abi klapi vahetamisel. See inimene on teadlik sinu probleemist.EDU!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10649
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Maasoojuspumba elektrikulu

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Liivasesse pinnasesse saab ikka paigutada, kuid kontuur tasub pikem teha.
Jüri12345
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 17 Aug 2010, 20:42

Re: Maasoojuspumba elektrikulu

Lugemata postitus Postitas Jüri12345 »

Aga palun...., inimesed ise täidavad e-tabeli (saksamaal), palju KW ja muud andmed....

http://wp-verbrauch.in-tostedt.de/index ... ch&lang=de

siit saab "shnitti" võtta

Võiks keegi sama tabeli siin teha! väga mugav võrrelda.
martinez
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 09 Okt 2010, 11:19
On tänanud: 2 korda

Re: Maasoojuspumba elektrikulu

Lugemata postitus Postitas martinez »

Puhh kirjutas:Helista 5021564 (Tartu)ja saad abi klapi vahetamisel. See inimene on teadlik sinu probleemist.EDU!
Suur tänu Puhhile, soovitatud mees tõesti tunneb asja. Pool päeva tööd ja pump käib nagu kell. Soovitas siiski ka sinu mainitud paisuklapi vahetada, kuna see on kompressori jaoks liiga väike.

Kokkuvõttes selgus, et mul on minu suurusega eramaja jaoks arutult võimas pump (küttevõimsus 29kW). Annab momentaalselt tulikuuma vett. Nüüd tulebki välja mõelda, mida teha, kas hakata mingit segusõlme aretama või kogu kupatus mõnele korrusmajale üldse maha müüa ja õige võimsusega agregaat osta.
aru
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 99
Liitunud: 25 Nov 2008, 12:43

Re: Maasoojuspumba elektrikulu

Lugemata postitus Postitas aru »

Martinez pole ainukene, kes on Kerami nimelisse ämbrisse astunud.

http://www.refrigeration-engineer.com/f ... hp?t=16552

"
Keram Heating follows the image of cheap Chinese products pinpoint.

I have an ongoing issue with them: a year ago I ordered a 16kW geothermal pump CSRSS 16H3 from them. The installer discovered it containing a 24kW cooling compressor (Sanyo C-SCN603H8H) instead of a 16kW heating unit. The enclosure is labeled as ordered but the compressor is different. Someone even cut the frame to accommodate the bigger compressor. Of course, the rest of the internals remained as supposed, for example a 17kW evaporator valve.

I had the ground loop (900 m) and the compressor professionally installed and started up. Immediately it alarmed with "low pressure cutout". I got suggestions of adjusting the pressure limiter, which helped to keep the machine running but it didn't really produce any heat, so we gave it a test run with a boiler tank only. The output power calculated from heating the tank was 8kW while the compressor alone draws 6kW. I also tried heating the house with it, it never got over 15C with the pump running 24/7, exactly the same as heating with electrical AUX heaters.

Keram Heating claims that it's an installation error (plus the ground loop is too short) and their pump is very good. The compressor is supposedly correct and they always include a "more powerful" compressor for the customer's preasure. They never explained the label data which does not match. They never respond to relevant questions and claims which they recognize as their error but come up with irrelevant answers which suit them.

I had the system checked by 2 different heat pump engineers and they both came to the same conclusion.

So my suggestion is - stay away from Keram Heating, they either don't know what they are doing or just assemble the units from leftovers providing no real tech support afterwards.
"
martinez
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 09 Okt 2010, 11:19
On tänanud: 2 korda

Re: Maasoojuspumba elektrikulu

Lugemata postitus Postitas martinez »

see on minu postitus seal :)

EDIT: kokkuvõttes võib öelda, et hiina kola nõuab süvenenult kulibiniseerimist. Ei ole nagu Maciga, et võtad karbist välja ja töötab.
v2ikejoss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 09 Nov 2010, 15:14

Re: Maasoojuspumba elektrikulu

Lugemata postitus Postitas v2ikejoss »

Tere !
Lugesin siit teie el-kulu ja arvamusi maakütte kohta, ning olen ka ise kuulnud , et pidavat kõige ökonoomsem ja mõnusam süsteem olema, ent mul on sellega suur mure, äkki oskate siin aidata.
Nimelt elan majas kuhu on paigaldatud maasoojuspump :
http://www.keevitus.ee/product.php?prod ... &keywords=

Kuna ise ostsin selle , siis ei olnud küttesüsteemi paigaldamise juures, ning mulle on jäetud asjast ainult kasutusjuhend. Et täpsemalt ülevaadet teile üritada anda, siis esimene korrus on mul põrandaküte - kokku umbes 60m2 ja teine korrus on ka muidu umbes 60-70m2 , ent seal on 3mes toas radikad,põrandakütet ei ole. Eraldi elektri-küte on veel teisel korrusel vannitoas,kuid see ei puutu maakütte alla. Mure on selles, et mul oli eelmise (okt) kuu elektriarve 2600kr ja märgiks ära, et elan naisega kahekesti ja muud elektrit kasutame igapäevaselt ainult õhtuti töölt koju tulles maksimaalselt 5-6h (tv-köögitehnika-lambid) Ja ülevalt vannitoa elektri põrandaküte on pandud täpselt keskmise (nr3) peale. St et jalge all on selline normaalne põrand,ei ole paljajalu külm,ning ei tunne ka jalaga väga,et põrand oleks soe.

Ja teine mure on üleüldse see,et kuna olen ka ühendust võtnud paigaldajaga,kes suurt asjadest midagi ei tea ja näppis niisama selle soojuspumba juures neid temperatuure ja kütte-graafikuid,siis täna hommikul ärgates näitas mul alumise korruse temperatuuri 15kraadi. Pidin hommikusöögiks jope selga tõmbama kodus.

Tahaksin teada,et millest üleüldse selline rike võis tulla ja kuna alguses oli pumba välistemp andur katki,st et kest ja juhe olid korras,aga see kate oli katki,kas sellest võib panna nüüd segast ?
Ja kuidas see elektri arve nii suureks saab minna? See 2600kr oli veel selle "küttepaketi"ga . Mida ma seal tegema või jälgima peaksin ja äkki soovitate üleüldse kellegi poole pöörduda,kes oskaks seadistada seda , et igakuiselt oleks nii elektri arve normaalne kui ka maja soe. Praeguse seisuga tundub,et detsembris ja jaanuaris kui õige talv käes on,pean 3me sulejopega telekat vaatama ja 10000kr elektriarvet maksma. Vaevalt et mul telekas või külmkapp sellest 2600st kroonist 50% moodustavad

Palju on siukse süsteemi normaalne kütte tarbimine üldse näiteks kuus ?

Igasuguse edasise info eest oleksin väga tänulik
aru
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 99
Liitunud: 25 Nov 2008, 12:43

Re: Maasoojuspumba elektrikulu

Lugemata postitus Postitas aru »

Viimasel talvel pakkus Sero pumpade paigaldust ja ka garantii-hooldust http://www.begenergia.ee/. Suhtlesin Jalmari nimelise tegelasega, tal endal olla sama pump kodus. Sellist probleemi telepaatilisel ja telemeetrilisel teel ei lahenda.

Mul endal oli kahe viimase nädala kogu el. kulu 550 kWh, see siis 10 KW Nibe maapump 180 m2 (toas 23-24C), Mitsu õhk-õhk pump garaazi kütteks (+20C) ja tarbeelekter.
v2ikejoss kirjutas:Tere !

Nimelt elan majas kuhu on paigaldatud maasoojuspump :
http://www.keevitus.ee/product.php?prod ... &keywords=

Ja teine mure on üleüldse see,et kuna olen ka ühendust võtnud paigaldajaga,kes suurt asjadest midagi ei tea ja näppis niisama selle soojuspumba juures neid temperatuure ja kütte-graafikuid,siis täna hommikul ärgates näitas mul alumise korruse temperatuuri 15kraadi. Pidin hommikusöögiks jope selga tõmbama kodus.

Tahaksin teada,et millest üleüldse selline rike võis tulla ja kuna alguses oli pumba välistemp andur katki,st et kest ja juhe olid korras,aga see kate oli katki,kas sellest võib panna nüüd segast ?
Ja kuidas see elektri arve nii suureks saab minna? See 2600kr oli veel selle "küttepaketi"ga . Mida ma seal tegema või jälgima peaksin ja äkki soovitate üleüldse kellegi poole pöörduda,kes oskaks seadistada seda , et igakuiselt oleks nii elektri arve normaalne kui ka maja soe. Praeguse seisuga tundub,et detsembris ja jaanuaris kui õige talv käes on,pean 3me sulejopega telekat vaatama ja 10000kr elektriarvet maksma. Vaevalt et mul telekas või külmkapp sellest 2600st kroonist 50% moodustavad

Palju on siukse süsteemi normaalne kütte tarbimine üldse näiteks kuus ?

Igasuguse edasise info eest oleksin väga tänulik
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Maasoojuspumba elektrikulu

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

v2ikejoss kirjutas:See 2600kr oli veel selle "küttepaketi"ga . Mida ma seal tegema või jälgima peaksin ja äkki soovitate üleüldse kellegi poole pöörduda,kes oskaks seadistada seda , et igakuiselt oleks nii elektri arve normaalne kui ka maja soe. Praeguse seisuga tundub,et detsembris ja jaanuaris kui õige talv käes on,pean 3me sulejopega telekat vaatama ja 10000kr elektriarvet maksma. Vaevalt et mul telekas või külmkapp sellest 2600st kroonist 50% moodustavad

Palju on siukse süsteemi normaalne kütte tarbimine üldse näiteks kuus ?

Igasuguse edasise info eest oleksin väga tänulik
Mul oli oktoobri elektrikulu ~780kW (summa oli küttepaketiga ~1100EEK), maja 180m2, tubades andurid keeratud 22-23 peale. Ise ma ka algul ikka suht tihti "istusin" pumba juures ja katsetasin erinevaid setinguid ja jälgisin. Algul kirjutasin näiteks iga päev ülesse, et mitu tundi pump igas ööpäevas töötas. Praegu kirjutan vahel harva ja praegu näiteks on pump töötanud alates 28.okt. keskpäevast kokku 70tundi ehk nati üle 5h ööpäevas. Kui töötaks praeguste ilmadega näiteks 20h ööpäevas oleks ilmatuma jama juba.
Küttekõveraid näppisin manuaali järgi. Panin mingid seisud paika ja siis paar kolm päeva jälgisin, et mis temp vesi läks põrandasse ja mis tagasi tuli ning kui soojad või külmad toad olid. Korraga palju ei muutnud. Ühesõnaga katsetamise ja jälgimise varianti kasutasin.
Puhh
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 08 Okt 2010, 10:44
On tänatud: 3 korda

Re: Maasoojuspumba elektrikulu

Lugemata postitus Postitas Puhh »

Lugupeetud foorumi külalised!
Lugesin lugedes antud teemal kirjutatut tekkisid mul mõningad küsimused.
- räägitakse soojuspumpade elektrikulust(kw-des , EEK-des) , hoone suurusest, väga heast-halvast või keskmisest soojustusest.Kirutakse või kiidetakse SP tootjaid jne.
Minul on küsimus : 1. Kas keegi on oma majas mõõtnud arvesitega nii soojuspumbale mineva energiakoguse ,kui ka toodetud/tarbitud energia?
Oletustel põhinev informatsioon võib olla tegelikult hoopis erinev tegelikust.
Konkreetne näide minu teeninduspiirkonnas oleva kahe kortermaja soojusenegia kulust.Majad asetsevad kõrvuti, ehitatud ühe projekti järgi ja samal ajal .Soojusenergia tarbimine aasta lõikes on 28% erinev(möödunud talvel 34,5%). Mõlemas majas on vahetatud aknad (sama tootja)... Nii ,et tingimused on mõlemas majas samad.
Millest nii erinev soojusenergia tarbimine!?.
Arvan ,et seni kuni me ei tea oma maja tegelikku soojusenergia tarbimist on kõik spekulatsioonid sel teemal üsna mõtetud.
Energia tarbimine sõltub hoone soojapidavusest , tarbimisharjumustest , asukohast , ilmastikust(välistemperatuurile lisaks tuleb arvestada selliseid tegureid nagu tuul ,niiskus jne.)
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4226
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Maasoojuspumba elektrikulu

Lugemata postitus Postitas Hiid »

äkki kontuurid erinevas maastikus või erineva pikkusega?
yello
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 16 Juul 2010, 15:57

Re: Maasoojuspumba elektrikulu

Lugemata postitus Postitas yello »

tere,

majas kõetavat pinda 200 m2. Kasutan teist kuud buderus logatherm 9kw pumpa. Seinad aeroc ecotherm 300, katus eps 300 mm. Maakollektori pikkus 580 m.

Siiamaani olen saanud kuludeks (majas 18C):
okt - elektrit kasutas pump 900 eek eest - pump töötas 250h, lisaelektrit kasutas 7h. maakollektorisse läks vesi ca 0 kuni 4 C ja tuli 4 kuni 7C tagasi. Põrandasse vesi vastavalt 17/22 C

Nov - elektrit kasutas pump 1500 eek eest - pump töötas 400h, lisaelektrit kasutas 10h. maakollektorisse läks külmakandja ca 0 kuni -2 C ja tuli 1 kuni 3 C tagasi. Põrandasse vesi vastavalt 19/24 C.

keegi, kes kasutab ka maasoojuspumpa, võis kirjutada andmeid, mis temperatuuriha tal praegusel hetkel maakollektorisse ja tagasi sealt külamakandja tuleb. See huvitaks
Vasta