seinapaksuse vähendamine

tuuslar
külaline

seinapaksuse vähendamine

Lugemata postitus Postitas tuuslar »

projektis seinaks 250 fibo 3, ehitaja soovitab 200 Fibo 5 -ega teha. et vähemalt sama tugev aga odavam, lihtsam laduda, lisaks 5cm tubadesse ruumi juurde. soojapidavuses pole ka suurt vahet, kuna 150mm peno tuleb peale.
kuidas suhtuda? :roll:
ainuke jama mida mina näen on see, et projektis ka sillused välja arvutatud (250mm seinapaksusele). lambist ju sillust 5cm õhemaks ei tohi teha. või kui palju sellega tugevuses kaotaks (sarrus jääb ju samaks, mõningal määral lüheneb põikisarrus)?
mida arvata.
hetkel veel fibo 5 200 soodukad ka. :yahoo:
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4248
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 76 korda

Re: seinapaksuse vähendamine

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ma eiole küll insenöör, aga ühtlasi kaotab see sillus ju ka ise massi ja peab vähem ka kandma hakkama, kui tema peal ka sein kitseneb. Kui sarrust sama palju jätta, siis muutub ta tinglikult hoopis tugevamaks :scratch:
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: seinapaksuse vähendamine

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Peaks mingi arvutuse tegema ikkagi, niisama tunde järgi ei pruugi just hea tulemus olla. Samas ei saa ma aru, kas ehitaja hakkab seal elama või tellija ? Vbl tahab ta veel palju muudki välja vahetada.
jörm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 31 Mai 2008, 00:56

Re: seinapaksuse vähendamine

Lugemata postitus Postitas jörm »

dumbuser kirjutas:Peaks mingi arvutuse tegema ikkagi, niisama tunde järgi ei pruugi just hea tulemus olla. Samas ei saa ma aru, kas ehitaja hakkab seal elama või tellija ? Vbl tahab ta veel palju muudki välja vahetada.
ma usun, et elamise seisukohalt pole mingit vahet, kas sein on fibo 3 või fibo 5... :)

ehitaja üritab anda hüva nõu (st. minu raha kokku hoida), küsimus ongi, kas see nõu on piisavalt hüva, et sellega kabetama hakata. Kui selline muutus eeldaks sisuliselt uue konstruktsiooniprojekti koostamist ( ja silluste uuesti arvutamist) siis pole ju mõtet, teistpidid võttes kui ploki hinnal on vahe 5-6 krooni + vähenev betooni, segu ja transpordi kulu siis läheneb kõnealune sääst sinna c.a 30-35K kanti .. mida nii väga vähe polegi... :scratch:
wake
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 19 Sept 2007, 11:11
Asukoht: Põlva lähedal

Re: seinapaksuse vähendamine

Lugemata postitus Postitas wake »

Hiid kirjutas:ma eiole küll insenöör, aga ühtlasi kaotab see sillus ju ka ise massi ja peab vähem ka kandma hakkama, kui tema peal ka sein kitseneb. Kui sarrust sama palju jätta, siis muutub ta tinglikult hoopis tugevamaks :scratch:
Fibo3 250mm plokk kaalub 15kg, fibo5 200mm plokk kaalub 16kg. Segu visatakse vahele ikka enamvähem sama palju. Seega sillusele tulev koormus ei vähene.
Sillustega ei juhtu midagi, kui sarruse samaks jätad (va kitsamad rangid, kuid rangidel töötavadki püstvardad ning eramutel on need tavaliselt konstruktiivsed), nagunii on seda varuga.
~300kg kuumi kive, kolm vihta ja paar õlut
jörm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 31 Mai 2008, 00:56

Re: seinapaksuse vähendamine

Lugemata postitus Postitas jörm »

wake kirjutas:
Hiid kirjutas:ma eiole küll insenöör, aga ühtlasi kaotab see sillus ju ka ise massi ja peab vähem ka kandma hakkama, kui tema peal ka sein kitseneb. Kui sarrust sama palju jätta, siis muutub ta tinglikult hoopis tugevamaks :scratch:
Fibo3 250mm plokk kaalub 15kg, fibo5 200mm plokk kaalub 16kg. Segu visatakse vahele ikka enamvähem sama palju. Seega sillusele tulev koormus ei vähene.
Sillustega ei juhtu midagi, kui sarruse samaks jätad (va kitsamad rangid, kuid rangidel töötavadki püstvardad ning eramutel on need tavaliselt konstruktiivsed), nagunii on seda varuga.
seega võiks väga suure tõenäosusega tare rahulikult Fibo 5 200-jast püsti panna.
ploki kaalu vahe kogu maja peale siis c.a +300...400kg mida sisuliselt polegi ..

tänud
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: seinapaksuse vähendamine

Lugemata postitus Postitas ifffff »

väheke OT vblla aga mitmekordset maja sa ehitad et fibo 5 seina laod ? ... eeldan et ühe kuni pooleteistkordset sel juhul on küll natukese ülepakutud
jörm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 31 Mai 2008, 00:56

Re: seinapaksuse vähendamine

Lugemata postitus Postitas jörm »

ifffff kirjutas:väheke OT vblla aga mitmekordset maja sa ehitad et fibo 5 seina laod ? ... eeldan et ühe kuni pooleteistkordset sel juhul on küll natukese ülepakutud
pooleteise kordne, monoliit vahelaega (20cm paks) , millele veel põrandakütte plaat peale valatud....
muus osas peaks suht tavaline oleme ..
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: seinapaksuse vähendamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ma laseks ehitajal ilma pikema jututa litsenseeritud arhitektil esitada tugevusarvutused.
Silwer
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 157
Liitunud: 21 Jaan 2007, 20:57
Asukoht: Tallinn

Re: seinapaksuse vähendamine

Lugemata postitus Postitas Silwer »

Kalvis kirjutas:Ma laseks ehitajal ilma pikema jututa litsenseeritud arhitektil esitada tugevusarvutused.
mina kah.
wake
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 19 Sept 2007, 11:11
Asukoht: Põlva lähedal

Re: seinapaksuse vähendamine

Lugemata postitus Postitas wake »

Silwer kirjutas:
Kalvis kirjutas:Ma laseks ehitajal ilma pikema jututa litsenseeritud arhitektil esitada tugevusarvutused.
mina kah.
Arhitketilt ma küll midagi sellist ei julgeks küsida, teades nii mõnegi töödest ühtteist.
Monoliitvahelagi muudab asja veidi. Projekti koostaja peaks jah üle vaatama, kas sobib (tugede pikkused muutuvad jne).
~300kg kuumi kive, kolm vihta ja paar õlut
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: seinapaksuse vähendamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Litsenseeritud arhitekt peab oskama teha tugevusarvutusi.
Vasta