1. leht 1-st

Üld wc erastamine

Postitatud: 01 Aug 2005, 18:51
Postitas rei
tere!
Soov enda omandusse saada korteri küles asuv uldwc mida jagame korvakorteriga kuid neil nuud siisseehittud omal seega kuhu peaksin poorduma et enda nimele see pind ametlikult saada?

Postitatud: 20 Okt 2005, 08:34
Postitas Kalvis
Kõigi maja korteriomanike poola ja pead kõigilt saama notariaalselt kinnitatud õiendi et nad on nõus. Kui kasvõi üks ei ole nõus siis ime näppu.

Postitatud: 27 Okt 2005, 22:07
Postitas Imre
Kas tõesti notarjaalselt peab olema,ennemuiste piisas avaldusel naabrite allkirjadest.

Postitatud: 07 Nov 2005, 20:17
Postitas Kalvis
Kahjuks omab seaduse jõudu vaid notariaalne allkiri kaasomandi puhul. Või sulle müüakse kortereid ka ilma notariaalse allkirjata?

Postitatud: 07 Nov 2005, 23:29
Postitas Imre
Ei hakka kaklema,kuid aastaid 7tagasi sai ainult majaelanike allkirjadega osa trepikojast ja wc eraldatud,kõik oli ametlik.

Postitatud: 09 Nov 2005, 11:04
Postitas Kalvis
Ja kinnisturaamatusse tehti kanne ilma notariaalse kinnituseta? Ei noh kui tehakse siis milleks meile notareid veel vaja.

Postitatud: 09 Nov 2005, 21:11
Postitas Imre
Sa kas oled imelik või mängid seda,jutt oli majaelanike allkirjadest,et nendest piisas notari juures.Majaelanikest kedagi polnud vaja notari juurde vedada.

Postitatud: 10 Nov 2005, 09:48
Postitas Kalvis
Alguses polnud su kirjades seda võimalik välja lugeda, et oleksid notariaalse toimingu teinud. Minu mõte oli toonitada, et lihtkiri ilma notari kinnituseta ei maksa mitte midagi, kui kinnistus tehakse muudatusi omandisuhetes. Aga kui tähte närida siis ei tohi notar ikkagi teha toimingut, kui kõik lihtkirjale alla kirjutanud isikud pole käinud notari juures kinnitamas ja isikutuvastamisel, et just nemad olid need, kes alla kirjutasid. Siiski antud juhul jääb süüdi notar, mitte uue wc omanik ja ta võib rahus seda ümber ehitada.

Postitatud: 15 Nov 2005, 20:28
Postitas alekokk
Imre kirjutas:Sa kas oled imelik või mängid seda,jutt oli majaelanike allkirjadest,et nendest piisas notari juures.Majaelanikest kedagi polnud vaja notari juurde vedada.
meil oli selline lugu, et tahtsime teha juurde ühe katuseakna.
on kahe korruseline staalini aegne maja, mille pööningu arvelt on kolmas korrus peale tehtud.
mõtlesime samuti, et mis see katuseaken on, küsime maja rahvalt allkirjad kokku ja ongi kõik, kuid oleksime pidanud võtma kõik notari juurde ja seal ära kinnitama, et kellegil pole selle avstu midagi. seda saime teada kui katusekorteri ostsime, notar ise rääkis.
nii et notari juurde on vaja ikkagi kõigil minna, et ei oleks pärast probleeme.