Raudtoru korstnasse

vanad postitused
siim
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 18 Mai 2005, 22:01
Asukoht: Tallinn

Raudtoru korstnasse

Lugemata postitus Postitas siim »

Selline dilemma, et elamises oli kivisöe keskkütteahi. See sai renoveerimise käigus välja visatud ning plaan asemele panna gaasiküttekatel. Üks firma väidab, et ma pean korstnasse panema raudtoru sisse, sest gaasi põlemisjäägid lagundavat punastest tellistest laotud korstna ära. Samas teine firma arvas, et raudtoru oleks vajalik ainult sel juhul, kui m asoetaksin madalatemperatuurilise gaasikütteahju, mis eraldab 40 kraadilist veeauru vms. Iseenesest tundub loogiline, kuid järsku kellelgil on olemas praktilist kogemust sel teemal?
Kasutaja avatar
Jaan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 440
Liitunud: 01 Veebr 2005, 22:15
Asukoht: Tartu
On tänanud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas Jaan »

Minul lagundas korstnapitsi paari aastaga gaasikatel ära
mustakas
külaline

Lugemata postitus Postitas mustakas »

Sinna korstnasse ei tule mitte lihtsalt raudtoru, vaid happekindel-roostevaba (soovitavalt spetsiaalne) toru panna. Enne, võiks muidugi mõni asjtundja ka pilgu peale heita.
mustakas
külaline

Lugemata postitus Postitas mustakas »

Sinna korstnasse ei tule mitte lihtsalt raudtoru, vaid happekindel-roostevaba (soovitavalt spetsiaalne) toru panna. Enne, võiks muidugi mõni asjtundja, ka pilgu peale heita.
siim
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 18 Mai 2005, 22:01
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas siim »

Jajah, räägiti happekindlast spetstorust mitte raudtorust. Küsimus siiski õhus.

Jaan kas su ahi on/oli madalatemperatuuriline (~40 C) või kõrgetemperatuuriline?

Gaasiseadmeid paigaldava firma mehed väitsid et kui väljuv heitgaas vms on 100 C ligi, siis ei ole vahet, võib ilma metalltoruta teha. Teine mure on see, et katlamaja vent on ehitatud sama korstna sisse eraldi lõõrina, kui ma niisama lasen kõrvalt gaasiseadme tossama siis pärast tõmmatakse kogu saast teist lõõri pidi alla?
Kasutaja avatar
Jaan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 440
Liitunud: 01 Veebr 2005, 22:15
Asukoht: Tartu
On tänanud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas Jaan »

siim kirjutas:Jajah, räägiti happekindlast spetstorust mitte raudtorust. Küsimus siiski õhus.

Jaan kas su ahi on/oli madalatemperatuuriline (~40 C) või kõrgetemperatuuriline?

Gaasiseadmeid paigaldava firma mehed väitsid et kui väljuv heitgaas vms on 100 C ligi, siis ei ole vahet, võib ilma metalltoruta teha. Teine mure on see, et katlamaja vent on ehitatud sama korstna sisse eraldi lõõrina, kui ma niisama lasen kõrvalt gaasiseadme tossama siis pärast tõmmatakse kogu saast teist lõõri pidi alla?
Minu gaasiahi on madalatemperatuuriline
Meelis
külaline

Saab abi

Lugemata postitus Postitas Meelis »

Järsku saab sellisest firmast abi http://www.esbrula.ee
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ei saanud veel abi
Vasta