Aerocist seina alustamine ja ladumine

mementoxy
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 85
Liitunud: 28 Aug 2007, 13:24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Aerocist seina alustamine ja ladumine

Lugemata postitus Postitas mementoxy »

Tere,
Küsimus/probleem siis selles et plaan aerocist teha aga kuna põranda valamisega osad vundamendi müüri kohad pisut konarlikud siis kohe sinna peale hästi aerocit panna ei saa. Ehk siis minu küsimus selles kas nt aeroci esimese rea võib ka seguga panna, millega saaks esimese kihi loodi ajada?
Ja teine küsimus kas Aeroci puhul ikka ka see ruberoidi taoline riba alla pannakse?

Tänud ette,
Kylaline kylast
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 276
Liitunud: 25 Jaan 2008, 16:31

Re: Aerocist seina alustamine ja ladumine

Lugemata postitus Postitas Kylaline kylast »

Tere.

Dejavu, ma iseehitajana alustasin kevadel sama tööga samast punktist. Jõudsin yksinda 9 rida ehk ca. 600 plokki laduda ja siis sai nii kõrini, et võtsin ehitajad peale. Praeguseks on majakarp 90% ulatuses valmis.

Soovitan põhjalikult ja huviga läbi lugeda teooria enne, kui tööle asud.
http://www.aeroc.ee/index.php?page=763&lang=est

Aroci juhend ytleb selgelt, et esimene rida pannakse myyriseguga. Sirgeks pead esimese rea saama piinliku täpsusega, et hilisemaid jamasid vältida. Laena või osta pöördlaser ja pane nurkade plokid selle järgi paika. Nurgaplokkide kylge kinnita hiljem nöörid.
Väga hea asi on aeroci hõõruti ja riiv (plekist, majapidamisriivi sarnane) millega on hiljem hea ebatasasusi õigeks riivida. Samuti hangi kõvasulamhammastega aeroci saag, ploki saagimise nurgik, liimikulp, liimikelk.

Muuseas, kui vaja siis on mul pakkuda aeroci 250mm liimikelk, nurgik ploki täpseks saagimiseks, 190mm murfor armatuuri 10tk, murfor nurgaelement-ca 20 tk, 250mm U-plokk- 40tk ja plokiliimi 15 kotti.

Jõudu.
Viimati muutis Kylaline kylast, 16 Juul 2008, 14:49, muudetud 5 korda kokku.
mementoxy
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 85
Liitunud: 28 Aug 2007, 13:24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Aerocist seina alustamine ja ladumine

Lugemata postitus Postitas mementoxy »

Tänud, oli abiks küll.
Mul plokk 200 ne see 250 kelk suureks jääb. Armatuur ka pakkumuses nagu 90, mitte 190 mm:(
Mis hinnaga plokiliimi muidu pakud?
Ei leia ka Aeroci kodulehet seda nurgaelementi, oskad selgitada või pilti lingi saata, milline välja näeb ja kuidas kasutada.

Kylaline kylast kirjutas:Tere.

Soovitan põhjalikult ja huviga läbi lugeda teooria enne, kui tööle asud.
http://www.aeroc.ee/index.php?page=763&lang=est

Aroci juhend ytleb selgelt, et esimene rida pannakse myyriseguga. Sirgeks pead esimese rea saama piinliku täpsusega, et hilisemaid jamasid vältida. Laena või osta pöördlaser ja pane nurkade plokid selle järgi paika. Nurga plokkide kylge kinnita hiljem nöörid.
Väga hea asi on aeroci hõõruti ja riiv (plekist, majapidamisriivi sarnane) millega on hiljem hea ebatasasusi õigeks riivida. Samuti hangi kõvasulamhammastega aeroci saag, liimikulp, liimikelk.

Muuseas, kui vaja siis on mul pakkuda aeroci 250mm liimikelk, 190mm murfor armatuuri 10tk, murfor nurgaelement-ca 20 tk, 250mm U-plokk- 40tk ja plokiliimi 15 kotti.

Jõudu.
Kylaline kylast
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 276
Liitunud: 25 Jaan 2008, 16:31

Re: Aerocist seina alustamine ja ladumine

Lugemata postitus Postitas Kylaline kylast »

L-element on L kujuline ja 90°nurga all, mis pannakse ploki nurkadesse, kuna murfor ei seo piisavalt tugevalt nurka ära. Sai ikka nurgeline jutt:)
Plokiliimi hinda ei teagi kohe hoobilt öelda. Mis hinnaga sul pakkumises on kott?

Kui mingit nõu või tahad objekti lähemalt vaadata siis astu Murastest läbi. Hyva nõu kulub sul marjaks ära.
Kuhu kanti ise ehitad?


53011230
Viimati muutis Kylaline kylast, 16 Juul 2008, 15:01, muudetud 1 kord kokku.
mementoxy
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 85
Liitunud: 28 Aug 2007, 13:24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Aerocist seina alustamine ja ladumine

Lugemata postitus Postitas mementoxy »

Koti hind 96 ja kaal 25 kg.
Kuna ma niikui nii vähem esialgu võtsin siis oleks ehk isegi huvitatud.
Ise need nurgad unustasin, ehk siis ehk vajan neidki. Palju nende eest?

Kaema võiks samuti tulla, äkki annan teada kui saaks tulla. Sul siis asi valma või kus maal oled?

Ise Kiisale ehitan.
Kylaline kylast
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 276
Liitunud: 25 Jaan 2008, 16:31

Re: Aerocist seina alustamine ja ladumine

Lugemata postitus Postitas Kylaline kylast »

Sel juhul ehk sobib 80 kr kott ja nurga elemendi eest kysiks sama hinna, millega ostsin ehk 18kr tk.
Mul seis sealmaal, et ootab ferme ja kui need peal siis laob parapeti (ca.240 plokki) ja valmis.
mementoxy
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 85
Liitunud: 28 Aug 2007, 13:24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Aerocist seina alustamine ja ladumine

Lugemata postitus Postitas mementoxy »

Ok, arvan et liimi võtan ära, nurkasid mõtlen kas kasutan neid spetsiaalseid või väänan ise, kuna mul vundast hulka alles jäi. Siiki kui kohapeale tulen ja nad mulle meeldivad siis võtan ikka ära:)
Aga annan siis teada kui järgi tulen. Kas sul nv sobib muidu või reede nt?
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Aerocist seina alustamine ja ladumine

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Kas aerocit seguga (tsement,liiv, vesi) ei või laduda? On's liimiga ladumine vajalik külmasildade vähendamiseks või veel millegi jaoks? Siseseintes külmasilla probleemi pole. Mõte lihtsalt see,et kasutada välisseintes Silbetit 250X200 ning sise kandvates seintes 200mm aerocit. Need plokid on ühekõrgused ning saaks ära siduda või jääb see väga porr :) .
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Aerocist seina alustamine ja ladumine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

spets. liimi kasutataksegi vaid seguvahelise külmasilla vältimiseks välisseinas. Siseseinad võib loomulikult tavalise seguga teha ja kama kaks mis plokk seal on.
Vasta