1. leht 1-st

jälle õhksoojuspump

Postitatud: 27 Juun 2008, 09:19
Postitas gayly
korteris on hetkel keskküte, aga plaanis minna üle elektriküttele ja kasutada kla õhksoojuspumpa.86 rm koreter, arvan et peaks ära tasuma .....aga mis võimsusega pump muretseda ja mis kogemused on - kas tasub?

Re: jälle õhksoojuspump

Postitatud: 27 Juun 2008, 09:28
Postitas yks
Mul on vanematel oma majas õhksoojuspump, talvel külmematel aegadel kütsid ainult 2 tuba ja elektriarve oli ca. 1500kr. Need 2 tuba on suurusega um. 35m2. Ja külla minnes oli nende juures alati külm. Meil endal on ahiküte ja kütsime ülepäeviti 1 ahjutäie puudega...kuu küttehind um. 400kr/kuu ja pind mida kütsime on 45m2. Nii, et tee enda järeldused. Ma väga ei kiidaks seda õhksoojuspumpa. Peale selle ta müriseb päris kõvasti ja kui ostad sellise tavalise pumba, millel 1 välisosa ja 1 siseosa, siis peab sul olema avatud ruum üleni, sest teistesse ruumidesse ikka väga seda soojust ei jõua. Siis peaks juba igas toas olema eraldi siseosa. Pealegi puhub parajalt see õhk peale, koguaeg selline tuuline on toas. Võrdlesime, et õhksoojuspumbaga köetav tuba 28 kraadi juures tundus ikka palju külmem kui meil 23 kraadi ahjuküte. See siis minu arvamus!

Re: jälle õhksoojuspump

Postitatud: 05 Juul 2008, 15:35
Postitas kaks
Eelmine on nii loll jutt, et seda on mõtetu hakata punkthaaval ümber lükkama. Ise kütan õhksoojuspumbaga 150m2 maja ja 1500.-EEK-ga saan umbes kaks kuud toad soojas hoida. Lapsi pole ka tuul toast välja puhunud. Edu sulle puudega mässamisel, mina eelistan sama raha eest mugavust. Kui kraadiklaas näitab toas 23 kraadi, siis ei ole vahet millega sa kütad, toas on ikka sama temperatuur.

Re: jälle õhksoojuspump

Postitatud: 21 Dets 2008, 13:03
Postitas Jorhh
See ei ole mitte rumal,vaid lausa debiilne jutt.Mul on omal ühekordne maja ja selles lausa 3 ahju sees pluss veel pliit ja soojamüür.Ahi on tore asi,otse loomulikult,kuid siiski muudab ahi toaõhu umbseks,peab olema hea ventilatsioon.Näiteks ise kütan ahju väga harva,kuna õhk muutub nii kuivaks,et lapsel on öösiti ninaverejooksud.Jõua ma neid niisuteid ja veeämbreid tassida.Nii kui ostsin õhksoojuspumba oli probleem lahendatud-korraga nii soojus,ventilatsioon ja paras niiskustase..Aeg on ju edasi läinud.Soojust võib ju ka teistmoodi saada kui lõkkeääres kükitades! :amen:

Re: jälle õhksoojuspump

Postitatud: 21 Dets 2008, 14:53
Postitas Hiid
seda viimast juttu ei oska küll kuidagi teisiti kommenteerida, kui et mõistus tule koju :scratch:
ahikütte eeliseks on see, et niiskusreziim ei ole nii kuiv. Samas toimub ka hea ventilatsioon.
Soojuspump aga kuivatab õhku, samas aga ei ventileeri grammigi.
Su jutus on aga just kõik vastupidi.... :banghead:

Re: jälle õhksoojuspump

Postitatud: 21 Dets 2008, 15:25
Postitas Jorhh
Ei ole siin vastupidi midagi.Nimelt on mul maja väga tugevalt soojustatud.Ventilatsioon on aga kehvemapoolne.Kui kütan suure ahju soojaks,siis hommikuti ärkasin kummis peaga.Õhk on kuiv ja lämbevõitu.Ainus niisutaja oli suur akvaarium,kuhu iga kord peale suuremat kütmist pea ämbri vett sisse kallasin.
Pump aga paneb õhu ringlema ja toob esikust jahedama ja niiskema õhu tuppa.Fakt jääb faktiks.Täna kütsin just ahju,pump urab eesruumis ja ei mingit problet.Öösel on tõesti hea magada.Nii kui õhu sain ringlema,nii kõik probleemid kadusid.

Re: jälle õhksoojuspump

Postitatud: 21 Dets 2008, 15:43
Postitas Priit Pärn
See võib olla tõesti nii, sest väga paljud ahjuga kütjad on ka varem väitnud, et pärast õhusoojuspumba paigaldust on sisekliima paremaks läinud. Ega seal ei saa tõesti mingit muud loogilist seletust olla, kui see, et puhur segab õhu hoones ühtlaseks. Väidetakse ka seda, et ahju soojus jõuab paremini erinevatesse tubadesse laiali, kui õhusoojuspumba ventilaator ahju kütmise ajaks tööle jätta. Alati kahjuks ei saa nii väita, sest õhk liigub erinevates majades erinevalt ja mõnes kohas on tulemus parem, mõnes kehvem. Iseenesest traditsiooniline õhusoojuspump ruumis õhku ei vaheta.

Mis puudutab ahjuga kütmist, siis ahi vajab kütmiseks õhku. Kui korsten tõmbab, siis peab kuskilt see õhk peale tulema. Tavaliselt tuleb põlemiseks vajalik õhk hoone ebatihedustest ja nii ventilatsioon toimibki. Uutemates majades näiteks tuuakse toru abil põlemisõhk, kas ahju või kaminasuu ette. Sellisel juhul muidugi ventilatsioonina ahi ei toimi.