peakaitse

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
ott1
külaline

peakaitse

Lugemata postitus Postitas ott1 »

kui mul on praegu ühefaasiline vool ja peakaitse 25 A, siis kolmefaasilise voolu puhal paigaldatakse mulle 3 x 25A. kas see tähendab et edaspidi loetakse minu peakaitsme tugevuseks 75 A ?
Imelik
külaline

Re: peakaitse

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Ei,muutub pingesüsteem, peakaitse nimivool jääb samaks. Suureneb üheaegselt tarbitav võimsus ja peakaitse läbilaskevõime amprites. See vastab tõesti 3*25A peakaitsme puhul 1*75A le (eeldusel et tarbimine on jagatud faaside vahel võrdselt).Päriselt neid siiski võrdsustada ei tohiks sest 3*25A ga sa näiteks ei saa kasutada 1F 32A tarbijat.
Ilmselt huvitab sind pingesüsteemi vahetamise tasu (vastava hinnakirja ja arvutamise valemid peaksid leidma energiamüüja kodulehelt).
Tsitaat Fortumi lehelt- 2.10. Ühefaasiliselt pingesüsteemilt kolmefaasilisele üleminekul kasutatakse tasu arvutamisel koefitsienti, mis kujuneb 3-faasilisele pingesüsteemile ülemineku prognoositava ühe ampri maksumuse ning ampritasu või peakaitsme suurendamise liitumise prognoositava ühe ampri maksumuse suhtena. Seejuures on aluseks kaitsme nimivool.
Vasta