1. leht 1-st

Hüdrofoor kaevu kõrvale putkasse!

Postitatud: 02 Juun 2008, 09:53
Postitas kults
Olen mõelnud varjandile paigaldada veeautomaat kindluse mõttes kaevu kõrvale õue. Maja pole küll kaugel (8-10 m) ja pumbata pole vaja kõrgele (vaid esimene korrus) aga ikkagi tundub kindla peale minek pump kohe kaevu kõrvale panna. Putka plaaniks panna osaliselt maa sisse (ilmselt tuleb maaalune osa siis valada või laduda) ja ülemise otsa lüüa kokku kasvõi laudadest vms, oluline et sisse saaks iseseisev ja hermeetiline peno kast. katuse teeks siis äravõetava et ei peaks mingit ust aretama. Külma talve puhuks sisse veel kas mingi lamp või väike küttekeha. Kas on kellelgi kogemust taolise "ehitisega", kuidas korrosiooniga suhe oleks? Pumba majast välja jätmine oleks positiivne müra suhtes ka, mis ta töö käigus tekitab, kuna maja suht väike. Lisaks saaks siis vee majja tuua just sealt, kust kõige mugavam, ei peaks suruma kõige otsemat ja lühemat teed pidi, mõeldes et pump ikka jaksaks pärast tõmmata...
Või mis?

PS kas poes müüdavate hüdrofooridel kaasasolevaid tehnilisi andmeid saab usaldada (imemisvõime, tõstekõrgus) ja kust võiks leida laiema valiku hüdrofoore. Praegu silma hakanud vaid Nocchi omad.

Tänud kõigile kes võtavad vaevaks vastata!

Re: Hüdrofoor kaevu kõrvale putkasse!

Postitatud: 02 Juun 2008, 13:18
Postitas eml
Mul kaev majast 40 meetri kaugsel ning otsustasin hoopis puurkaevupumba kasuks.Pole mingit müra ja ka jäätumisohtu ning jäävad ära igasugused punkrite ehitamised. Peaasi, et veetoru sügavale saab, ise panin 1,8 meetri sügavusele.

Re: Hüdrofoor kaevu kõrvale putkasse!

Postitatud: 03 Juun 2008, 11:25
Postitas Kalvis
Soovitan sellise juhtumil eml soovitust järgida
Siiski on üks võimalus hüdrofoor kaevu paigaldada, kaevupealse soojustad ära ja igaks juhuks küttelement regulaatoriga pumba juurde. Seda eeldusel, et vesi ei tõuse pumbast kõrgemale.

Re: Hüdrofoor kaevu kõrvale putkasse!

Postitatud: 03 Juun 2008, 11:37
Postitas High-Q
minul on puurkaevupump + hüdrofoor kõrvalhoone keldris (torud lähevad maa alt). Keldri müüritis 50mm penoga soojustatud ja talvel muret pole.

naaberkandi mehel aga tehtud nii, et puurkaevu ülemises osas on ühest kaevurakkest (rõngast) tehtud nii 1,5m sügavune auk, mis siis tiba tsementeeritud ja seinad väljastpoolt soojustatud (vahtplasti jääkidest). peal lihtsalt ümmargune puidust ja alt vahtplastiga "vooderdatud" kettakujuline luuk. niiviisti otsest putkat ei ole, kõik maa all. maa pealt ainult puidust luuk paistab.
kaevurakke "põrandal" siis veeautomaat (pump+hyrdo) ja jaotus. 100W pirnikene rippus ka seal kuskil.
kuna niiviisi mitu talve üle elanud (sh ka üleeelmise aasta megakülma), siis paistab, et toimib.