Koldevärk numbrites

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
hundipoeg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 06 Mär 2009, 20:51

Re: Koldevärk nubrites

Lugemata postitus Postitas hundipoeg »

veebimeister kirjutas:
hundipoeg kirjutas:
veebimeister kirjutas:
hundipoeg kirjutas::hello:

üritaks ka foorumist tarkusi koguda, aga kurvastuseks on väga palju laus lahmimist, kui mitte suisa sõimamist, millest paganama kahju. aga eks tule asised postitused pahna seast välja raalida
edu teile ja kõigile teistele ning värvilisi mune!
hundipoeg kogub poste?
:hello:

paraku ei ole postide hulk foorumis minu jaoks oluline, pigem kasulik teave, mida siit üritan nokkida! postide hulk on oluline aia või istanduse toestamisel! :scratch:
aga miks peab mitmes postituses järjest foorumi kohta moraali lugema?
:hello:

vabandan, kui olen kellegile liiga teinud! kui sage külastamine ja kirjutamine on patt, siis tuleb edaspidi ka anonüümse külalisena siin foorumis käima hakata.
edu foorumi pidajatele ja värvilisi mune!
Paremat homset Teile ja konkurentsivõimelist sissetulekut mulle!!
pottkivi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 20 Okt 2008, 19:21
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Koldevärk nubrites

Lugemata postitus Postitas pottkivi »

Tere Motamees.
Mis asjad on "vindiga lõõrid"? Paraku ei valda ma motoristide slängi. Võibolla nimetaks asju pottsepandusega seotud foorumis ikka nende õigete nimedega.
Kuna olin ise üks selle koolituse korraldajatest, võin kindlalt öelda, et nn. pööriskambriga lõõristikust(sel ajal kutsuti süsteemi veel järelpõlemiskambriga lõõristikuks) tuli juttu ainult koolituse viimasel päeval, ehk siis vaba mikrofoni korras. Selgitasin ise tahvli ees Austria kolleegidele selle süsteemi toimimispõhimõtteid ja eeliseid. Kui olin jõudnud jutuga järelpõlemiskambrini ja seal toimuvani, ütles kolleeg Ronald Teuff Austriast kohe , et selles kambris pole võimalik järelpõlemist saavutada. Parim mis, seal toimub on suitsugaaside segunemine. Nagu paar kuud hiljem selgus jõudis hr Hyytiainen Soomes samale tulemusele. Loo moraal on selles, et asjad, mis vahel surmkindlad tunduvad ei pruugigi seda olla. See, miks ma kaminahjuga oponeerin ei tule mitte isiklikust vimmast, vaid sellest, et ajast mil hr Kaminahi hakkas foorumeid külastama on tekkinud ohtlik fenomen- igasuguse teadmise, mis ta parajasti omandanud on, kuulutab ta hetkega ülimuslikuks. Need, kes selles kahelda julgevad on pahatahtlikud ketserid. Kõik need lingid, mis Kaminahju poolt viimasel ajal üles riputatud, on harivad. Samas tuleks neid võtta kui ühe teatud ahjutüübi juurde kuuluvaid, mitte aga absoluutsete reeglitena. Vaadakem või selle teema esimest postitust. Sinusugune foorumi kaudu õppija Motamees, võtabki sellist postitust kui universaalset reeglit, sest guru Kaminahi on nii kirjutanud. Kõik oleks korrektne kui igale sellisele lingile lisandub ka lingi ülesriputaja kommentaar iseõppijatele, et uurimustulemused või andmed on ühe kindlate parameetritega küttekolde tarvis. Tuleks ka kirjutada ohtudest, mis kaasnevad süsteemi jõuga kohandamisel teisele küttesüsteemile. Ei soovi kellegi materdamist, vaid ainult seda et igasugune inf jõuks objektiivselt lõpptarbijani.
Kena pühade jätku kõigile!
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Koldevärk nubrites

Lugemata postitus Postitas motamees »

pottkivi kirjutas:Tere Motamees.
Mis asjad on "vindiga lõõrid"? Paraku ei valda ma motoristide slängi. Võibolla nimetaks asju pottsepandusega seotud foorumis ikka nende õigete nimedega.
... Ei soovi kellegi materdamist, vaid ainult seda et igasugune inf jõuks objektiivselt lõpptarbijani.
Kena pühade jätku kõigile!
Tere herr Pottkivi.
http://www.ortner-cc.at/Ortner.aspx?target=106823&l=2&
No seal see "spiral" nime all olev asi on ilmselgelt üks ahju moodul. Kui neid panna ahju kõrguselt üksteise otsa, siis tulebki "vindiga" ahi. Ma pole mingi pottsepp, et teaksin teie kasutusel olevaid spetsiifilisi nimetusi. Minu arusaamist mööda ongi see pööriskambriga ahi. Kui pole, siis jagage inffi ja tehke pimedad nägijateks.
Selle materdamise kohta olen ma mitmed korrad sõna võtnud. Tolku pole sest midagi.
Paraku jääb kasutaja Kaminahi senikaua guruks, kuni ka teised hakkavad andma infot oma tegemiste kohta. Näidake oma tegemisi ja õpetage ka väheke amatööre. Ega see teil tükki küljest ära ei võta.
.
Tel 5o9279o
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Koldevärk nubrites

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

pottkivi kirjutas:Tere Motamees.
Mis asjad on "vindiga lõõrid"? Paraku ei valda ma motoristide slängi. Võibolla nimetaks asju pottsepandusega seotud foorumis ikka nende õigete nimedega.
Kuna olin ise üks selle koolituse korraldajatest, võin kindlalt öelda, et nn. pööriskambriga lõõristikust(sel ajal kutsuti süsteemi veel järelpõlemiskambriga lõõristikuks) tuli juttu ainult koolituse viimasel päeval, ehk siis vaba mikrofoni korras. Selgitasin ise tahvli ees Austria kolleegidele selle süsteemi toimimispõhimõtteid ja eeliseid. Kui olin jõudnud jutuga järelpõlemiskambrini ja seal toimuvani, ütles kolleeg Ronald Teuff Austriast kohe , et selles kambris pole võimalik järelpõlemist saavutada. Parim mis, seal toimub on suitsugaaside segunemine. Nagu paar kuud hiljem selgus jõudis hr Hyytiainen Soomes samale tulemusele. Loo moraal on selles, et asjad, mis vahel surmkindlad tunduvad ei pruugigi seda olla. See, miks ma kaminahjuga oponeerin ei tule mitte isiklikust vimmast, vaid sellest, et ajast mil hr Kaminahi hakkas foorumeid külastama on tekkinud ohtlik fenomen- igasuguse teadmise, mis ta parajasti omandanud on, kuulutab ta hetkega ülimuslikuks. Need, kes selles kahelda julgevad on pahatahtlikud ketserid. Kõik need lingid, mis Kaminahju poolt viimasel ajal üles riputatud, on harivad. Samas tuleks neid võtta kui ühe teatud ahjutüübi juurde kuuluvaid, mitte aga absoluutsete reeglitena. Vaadakem või selle teema esimest postitust. Sinusugune foorumi kaudu õppija Motamees, võtabki sellist postitust kui universaalset reeglit, sest guru Kaminahi on nii kirjutanud. Kõik oleks korrektne kui igale sellisele lingile lisandub ka lingi ülesriputaja kommentaar iseõppijatele, et uurimustulemused või andmed on ühe kindlate parameetritega küttekolde tarvis. Tuleks ka kirjutada ohtudest, mis kaasnevad süsteemi jõuga kohandamisel teisele küttesüsteemile. Ei soovi kellegi materdamist, vaid ainult seda et igasugune inf jõuks objektiivselt lõpptarbijani.
Kena pühade jätku kõigile!
Kui sina, suur õpetaja, suudad leida minu postitustest aegade algusest peale ühe koha, kus ma kuulutan midagi ülimuslikuks, saad minult väärika auraha ja kui ei, oled lihtne ja labane savinina ja enam teisi ei õpeta. Nõus?
Ennekõike proovi selgusele jõuda mõistes põõriskolle ja ära aja seda meile segamini järelpõlemiskambri ja lööridega.. Ära lase ennast ka Motamehel selles segada.
Ma olen ehitanud ka ahju, kus järelpõlemiskambri ees on küpsetusahju klaasiga uks ja võin sulle kohapeal värviliselt näidata, mis seal toimub. Kui see ei ole puugaaside põlemine ja soojuse eraldumine, saad teise auraha.
Ka Kesk-Euroopas ehitatakse koldeid, kus kõik toimub( ehitatud) analoogiliselt soomlaste uuringule.Küsi Leevilt, näitab sulle värvilisi reklaame.
Kordan ka seda, et sina mu sõnavabadust pole volitatud normeerima, ole sa juhatuse liige, asutajaliige või koguni korraldaja. Näita oma kolded ja ahjud, et kõik saaksid ise otsustada. Kui soovid diskuteerida, siis ära depateeri .

Tõsiselt lapsiku naeruväärsusena mulle on antud teema ajend ja järg. Minult nõuti arvutusi antud kolde kohta, mida mina kasutan kindlat tüüpi ahjudes. Kolle koos ahjuga on olnud näha korduvalt siin foorumis ja on näha kodulehel ja ka ...MHA uudistelehes. Tabu! .Ainukesed, kellele sellest infost ei piisa on teadagi "profid ". Tõin ühe arvutuse ja siis tuleb ümberlükkava faktina jutt , et just plangu pindalast oleneb värava laius millimeetri täpsusega.
"Üha enam nõutud" ahjupassist ei ole volitatud kõnelema ja ootan koos teiste foorumlastega vastust püstitatud "nõudele". Kui MTÜ-lane peab minu teemasi ähvardustena peatselt meid ahistavatele Euronormidele, siis ei oska ma pehvelväljendudes muud arvata kui , et see mees on "püstihull" ja üritab kohe kõik ikka peapeal seisma panna. No kelle asi, aga tehku seda siis Sinu korraldatud koolitustel.

Kui on midagi teemakohast arutada, ootan huviga, kui ei, pole vaja oma foobiatest kordusi esitada.

Munegi näe tuleb värvida kindlal päeval...Homme!
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Koldevärk nubrites

Lugemata postitus Postitas Leevi »

kaminahi kirjutas:
pottkivi kirjutas:Tere Motamees.
Mis asjad on "vindiga lõõrid"? Paraku ei valda ma motoristide slängi. Võibolla nimetaks asju pottsepandusega seotud foorumis ikka nende õigete nimedega.
Kuna olin ise üks selle koolituse korraldajatest, võin kindlalt öelda, et nn. pööriskambriga lõõristikust(sel ajal kutsuti süsteemi veel järelpõlemiskambriga lõõristikuks) tuli juttu ainult koolituse viimasel päeval, ehk siis vaba mikrofoni korras. Selgitasin ise tahvli ees Austria kolleegidele selle süsteemi toimimispõhimõtteid ja eeliseid. Kui olin jõudnud jutuga järelpõlemiskambrini ja seal toimuvani, ütles kolleeg Ronald Teuff Austriast kohe , et selles kambris pole võimalik järelpõlemist saavutada. Parim mis, seal toimub on suitsugaaside segunemine. Nagu paar kuud hiljem selgus jõudis hr Hyytiainen Soomes samale tulemusele. Loo moraal on selles, et asjad, mis vahel surmkindlad tunduvad ei pruugigi seda olla. See, miks ma kaminahjuga oponeerin ei tule mitte isiklikust vimmast, vaid sellest, et ajast mil hr Kaminahi hakkas foorumeid külastama on tekkinud ohtlik fenomen- igasuguse teadmise, mis ta parajasti omandanud on, kuulutab ta hetkega ülimuslikuks. Need, kes selles kahelda julgevad on pahatahtlikud ketserid. Kõik need lingid, mis Kaminahju poolt viimasel ajal üles riputatud, on harivad. Samas tuleks neid võtta kui ühe teatud ahjutüübi juurde kuuluvaid, mitte aga absoluutsete reeglitena. Vaadakem või selle teema esimest postitust. Sinusugune foorumi kaudu õppija Motamees, võtabki sellist postitust kui universaalset reeglit, sest guru Kaminahi on nii kirjutanud. Kõik oleks korrektne kui igale sellisele lingile lisandub ka lingi ülesriputaja kommentaar iseõppijatele, et uurimustulemused või andmed on ühe kindlate parameetritega küttekolde tarvis. Tuleks ka kirjutada ohtudest, mis kaasnevad süsteemi jõuga kohandamisel teisele küttesüsteemile. Ei soovi kellegi materdamist, vaid ainult seda et igasugune inf jõuks objektiivselt lõpptarbijani.
Kena pühade jätku kõigile!
Kui sina, suur õpetaja, suudad leida minu postitustest aegade algusest peale ühe koha, kus ma kuulutan midagi ülimuslikuks, saad minult väärika auraha ja kui ei, oled lihtne ja labane savinina ja enam teisi ei õpeta. Nõus?
Ennekõike proovi selgusele jõuda mõistes põõriskolle ja ära aja seda meile segamini järelpõlemiskambri ja lööridega.. Ära lase ennast ka Motamehel selles segada.
Ma olen ehitanud ka ahju, kus järelpõlemiskambri ees on küpsetusahju klaasiga uks ja võin sulle kohapeal värviliselt näidata, mis seal toimub. Kui see ei ole puugaaside põlemine ja soojuse eraldumine, saad teise auraha.
Ka Kesk-Euroopas ehitatakse koldeid, kus kõik toimub( ehitatud) analoogiliselt soomlaste uuringule.Küsi Leevilt, näitab sulle värvilisi reklaame.
Kordan ka seda, et sina mu sõnavabadust pole volitatud normeerima, ole sa juhatuse liige, asutajaliige või koguni korraldaja. Näita oma kolded ja ahjud, et kõik saaksid ise otsustada. Kui soovid diskuteerida, siis ära depateeri .

Tõsiselt lapsiku naeruväärsusena mulle on antud teema ajend ja järg. Minult nõuti arvutusi antud kolde kohta, mida mina kasutan kindlat tüüpi ahjudes. Kolle koos ahjuga on olnud näha korduvalt siin foorumis ja on näha kodulehel ja ka ...MHA uudistelehes. Tabu! .Ainukesed, kellele sellest infost ei piisa on teadagi "profid ". Tõin ühe arvutuse ja siis tuleb ümberlükkava faktina jutt , et just plangu pindalast oleneb värava laius millimeetri täpsusega.
"Üha enam nõutud" ahjupassist ei ole volitatud kõnelema ja ootan koos teiste foorumlastega vastust püstitatud "nõudele". Kui MTÜ-lane peab minu teemasi ähvardustena peatselt meid ahistavatele Euronormidele, siis ei oska ma pehvelväljendudes muud arvata kui , et see mees on "püstihull" ja üritab kohe kõik ikka peapeal seisma panna. No kelle asi, aga tehku seda siis Sinu korraldatud koolitustel.

Kui on midagi teemakohast arutada, ootan huviga, kui ei, pole vaja oma foobiatest kordusi esitada.

Munegi näe tuleb värvida kindlal päeval...Homme!
Ortneri ahjul ei ole häda midagi. Käidi Austrias, pandi ahi päeva jooksul kokku, kaaluti 8kg puid ja põletati see koldes ära. Veel 12h pärast mõõtmisel näitas ahi pinnatemperatuuri 65 kraadi. Kolm spiraalselt tõusvat lühikest lõõri on piisavad, et nende poolt kasutavate materjalide puhul salvestada vajalik soojushulk ja saavutada nõuetekohane kasutegur. Ortner on Austrias ikka tipulähedane tegija ahjunduses. Nende peainsener töötas aastaid RATHis, mis on ju soomlastegi jaoks ilmselt aktsepteeritav firma.

Kahjuks tõesti, spiraallõõridel ei ole pööriskoldega midagi ühist. Pööriskolle on Tulikivi poolt patenteeritud ja katsetustega tõestatud efektiivne koldesüsteem, mis tagab puu puhta põlemise. Soomlased on teinud suure töö. Ja Tulikivi pööriskolle on heaks mõtlemisaineks igale ahjuehitajale. Aga nagu kõnelesid Ortneri esindajad Tartu koolitusel, on ahjus kasutatavatel materjalidel ülitähtis roll. Ei saa toimemehanismi üks-ühele üle kanda.

Kui nüüd rääkida hr. Kaminahi postitustest läbi aegade, siis leiame näiteid teatud kolde- ja ahjutüüpide ülimuslikustamise kohta. Leiame ka kirjalõigu, kus hr Kaminahi lubab oma ahju kasuteguriks 90 ja enamgi protsenti. Sama jutt oli paar aastakest tagasi ka soomlaste lehekülgedel. Olgem ausad, tahkekütust kasutavate ja manuaalselt laetavate kollete puhul ei ole isegi laborites saavutatud kõrgemat kasutegurit kui 89 protsenti. Sest... ...minimaalselt 11 protsenti kulub puu põlemisprotsessi läbiviimiseks, ahju konstruktsioonide soojendamiseks ja suitsugaaside korstnast välja juhtimiseks. Hääd aurahade vermismist ses osas siis....

Mis puudutab järelpõlemist, siis olen kahel korral kohtunud inimesega, kes väitsid, et nägid kambrikeses eredat tuld. Eks ta ole... Segastel aegadel posijaid palju ja ikka nähakse Tundmatuid Lendavaid Objekte ja muud säärast... Mis mulle enesele meeldib, on see, et soomlaste viimaste laborikatsete puhul on kõrgem temperatuur ikka koldes, mitte kuskil ahju lae all. Pean silmas siis termopilte, mis laborites tehtud. Põhimõtteliselt näitab see jalgadele maandumist. Et seda tehti käratult ja erilise tulevärgita, on muidugi mõistetav.

PS Kaminahi. Kordan üle, et mu meelest oled hea ahjuehitaja. Ja enamus meie kodumaistest ei ehita sugugi nii häid küttekoldeid kui sa. Aga pisut ettevaatust uuest innustumisel ja vana manamisel oleks abiks. Ja ei saa olla nii, et ühes ahjus on austerlane, Nunnauuni, Tulikivi ja veel sada sõpra ahjuteadlast koos. Ahi ei ole matrjoshka, et lappad aga laiali ja iga villakihi alt vaatab vastu uuem ja parem kolde- ja lõõristikusüsteem.
Viimati muutis Leevi, 11 Apr 2009, 20:20, muudetud 1 kord kokku.
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Koldevärk nubrites

Lugemata postitus Postitas Leevi »

veebimeister kirjutas:
hundipoeg kirjutas:
veebimeister kirjutas:
hundipoeg kirjutas::hello:

üritaks ka foorumist tarkusi koguda, aga kurvastuseks on väga palju laus lahmimist, kui mitte suisa sõimamist, millest paganama kahju. aga eks tule asised postitused pahna seast välja raalida
edu teile ja kõigile teistele ning värvilisi mune!
hundipoeg kogub poste?
:hello:

paraku ei ole postide hulk foorumis minu jaoks oluline, pigem kasulik teave, mida siit üritan nokkida! postide hulk on oluline aia või istanduse toestamisel! :scratch:
aga miks peab mitmes postituses järjest foorumi kohta moraali lugema?
Äkki seepärast, et probleem on postitaja Hundipoeg jaoks püsiv? Olen ka ise siinses foorumis nö lahminud küll ja küll. Kindlasti ei ole see kasuks ega selgustloovaks ei ahjuhuvilisele ega ahjude ehitajale. Tunnetan ja tunnistan süüd. Sestap otsustasin tänasest postitada üksnes materjali ja ütlusi, mida suudan 100%-liselt must-valgel tõestada.
aivar0102
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 514
Liitunud: 30 Nov 2008, 16:13

Re: Koldevärk nubrites

Lugemata postitus Postitas aivar0102 »

Ütlen oma arvamuse siin spetsialistide-proffesionaalide vahele.
Kõik uus teretulnud ja huvitav aga hea kui faktid-tõststused-katsed selle taga on. Kui kusagilt tekstist lihtsalt üks lõik välja võetud ja tõe pähe esitatud siis väärtus küsitav. Ja kahju klientidest kes seda absoluutse tõe pähe võtavad.
Endal pottsepa koolitus pooleli ( huvitav kes seda koolitajate pädevust kontrollib :scratch: , Tööturuamet ei osanud midagi öelda ).
Grupp venekeelne ja Idablokis toimub.
Näiteks olen teada saanud selliseid asju:
-vene ahi väga kõrge kasuteguriga a 75%
-pottahi on nö. feodalistlik igand.
-lõõride kitsenemisel ja seinte erineval paksusel pole mitte mingit tähtsust.
-EPN, Päästeameti ja tuleohutuse nõudeid ei tunnista mitte olemasolevaid vaid GOST-e (kõige vanem oli aastast 1945 ).
Ühesõnaga õpetamine nonii 19. saj. tasemel. Ja mis kõige hullem, enamik usub ja ei mõtle ega küsi.
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Koldevärk nubrites

Lugemata postitus Postitas Leevi »

aivar0102 kirjutas:Ütlen oma arvamuse siin spetsialistide-proffesionaalide vahele.
Kõik uus teretulnud ja huvitav aga hea kui faktid-tõststused-katsed selle taga on. Kui kusagilt tekstist lihtsalt üks lõik välja võetud ja tõe pähe esitatud siis väärtus küsitav. Ja kahju klientidest kes seda absoluutse tõe pähe võtavad.
Endal pottsepa koolitus pooleli ( huvitav kes seda koolitajate pädevust kontrollib :scratch: , Tööturuamet ei osanud midagi öelda ).
Grupp venekeelne ja Idablokis toimub.
Näiteks olen teada saanud selliseid asju:
-vene ahi väga kõrge kasuteguriga a 75%
-pottahi on nö. feodalistlik igand.
-lõõride kitsenemisel ja seinte erineval paksusel pole mitte mingit tähtsust.
-EPN, Päästeameti ja tuleohutuse nõudeid ei tunnista mitte olemasolevaid vaid GOST-e (kõige vanem oli aastast 1945 ).
Ühesõnaga õpetamine nonii 19. saj. tasemel. Ja mis kõige hullem, enamik usub ja ei mõtle ega küsi.
Kaasaegne versioon nn vene ahjust saavutab ikka pisut kõrgema kasuteguri.
Nimetada pottahju feodaalseks igandiks on lauslollus.
Lõõride kitsenemisel ja seinte paksusel pole mingit tähtsust - selles on oma iva.
EPN ei kehti enam ja EVS tuleohutuse osas on soovituslik. Seis on kehv.
Õpetamise kohta ei mõista kaasa rääkida, sest pole taolistel kursustel-koolitustel käinud.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Koldevärk nubrites

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Leevi tänased kirjutised, millele allpool vastan.

Kui nüüd rääkida hr. Kaminahi postitustest läbi aegade, siis leiame näiteid teatud kolde- ja ahjutüüpide ülimuslikustamise kohta. Leiame ka kirjalõigu, kus hr Kaminahi lubab oma ahju kasuteguriks 90 ja enamgi protsenti. Sama jutt oli paar aastakest tagasi ka soomlaste lehekülgedel. Olgem ausad, tahkekütust kasutavate ja manuaalselt laetavate kollete puhul ei ole isegi laborites saavutatud kõrgemat kasutegurit kui 89 protsenti. Sest... ...minimaalselt 11 protsenti kulub puu põlemisprotsessi läbiviimiseks, ahju konstruktsioonide soojendamiseks ja suitsugaaside korstnast välja juhtimiseks. Hääd aurahade vermismist ses osas siis



Äkki seepärast, et probleem on postitaja Hundipoeg jaoks püsiv? Olen ka ise siinses foorumis nö lahminud küll ja küll. Kindlasti ei ole see kasuks ega selgustloovaks ei ahjuhuvilisele ega ahjude ehitajale. Tunnetan ja tunnistan süüd. Sestap otsustasin tänasest postitada üksnes materjali ja ütlusi, mida suudan 100%-liselt must-valgel tõestada

----------------------------------------------------------------------------------

Too palun need ülimuslikustamised 100%, enne kui auraha tahad.
Kasuteguri ,vist oli kuni 93 %, tsiteerisin siis soomlastelt kui sina lubasid väikese , umbkoldega pottahjuga minu ehitaud ahjud üle kütta.Kui uuesti seda loed, saad vast aru, kui tõsiselt ma seda % siis ise võtsin.
Siis see seletus, et minimaalselt 11% kulub puu põlemisprotsessi läbiviimiseks, ahju konstruktsioonide soojendamiseks ja suitsugaaside korstnast väljajuhtimiseks ...? Vast teed siin ise väikesed parandused.

Kuna teema on koldevärk, siis edaspidi oleks kõigilt oodatud teemakohased postitused siin ja kõik muu, mis hingel, leiavad omale eraldi teema.

PS Homme hakkame ahjusi värvima. Just!
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Koldevärk nubrites

Lugemata postitus Postitas Leevi »

Kõnealune ümarahi kahhelpottidest oli muide nelja spiraallõõriga ahi. Ja töötab ning kütab imeheasti tänaseni. Lihtsalt lõõrid olid pikemad kui Ortneri ahjul, sest salvestusvõime meil müügis oleval kivil on väiksem.

See, et väidad meid omistavat ahjule ülivõimeid, on sinu meelevaldne tõlgendus. Ja selle kohta, et väitsid oma ahjude kasuteguriks kuni 93% on su enese sulest mitu teksti. Ole mureta, need saavad kõik avaldatud. Nii nagu saavad avaldatud sinu poolt ühe kindla ahjutüübi ülimuslikuks kuulutamised.

Kui nüüd rääkida sellest 11% kuludest, siis parandusi ei tule. Kordan, parem kasutegur saavutatakse ainult automaatsel kütuse laadimisel. St, pean silmas erinevaid pelleti- jm tahkekütusekatlaid. Tavaahjude laeks on 89%.Sellegi saavutamine on seni olnud laboritegi tingimustes suht teoreetiline. Siiani on optimaalseks piiriks 85% kasutegurit.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Koldevärk nubrites

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

ahju konstruktsioonide soojendamiseks

Kas see on siis kasutu soojus?

Koos Tiiduga väitsite , et on nii kui ütlesin.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Koldevärk nubrites

Lugemata postitus Postitas Leevi »

PS Kaminahi, see üle 90% kasutegur oli sul kasutusel jube enne me ümarahju. Sest ka sommid laiasid sellega. Ja see kasutegur saavutati nii, et liideti tegelikule kasutegurile see 11%, mis on tarviline puu põlemisprotsessi läbiviimiseks, ahju konstruktsioonide soojendamiseks ja suitsugaaside korstnast väljutamiseks. See oli tollal tavapärane hädavale. Tänasel päeval selline lähenemine ei toimi ja siit ka vaimustus juba pööriskolde puhul, mis põletab puud 85% kasuteguriga. Loe vähem reklaame, teed vähem rumalaid psotitusi.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Koldevärk nubrites

Lugemata postitus Postitas motamees »

Leevi kirjutas: ...minimaalselt 11 protsenti kulub puu põlemisprotsessi läbiviimiseks, ahju konstruktsioonide soojendamiseks ja suitsugaaside korstnast välja juhtimiseks. Hääd aurahade vermismist ses osas siis....
Kütmise mõte peaks olema ahju konstruktsioonide soojendamine. Järelikult peaks siis ülejäänud 89% just sinna minema. :scratch:
.
Tel 5o9279o
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Koldevärk nubrites

Lugemata postitus Postitas Leevi »

kaminahi kirjutas:ahju konstruktsioonide soojendamiseks

Kas see on siis kasutu soojus?

Koos Tiiduga väitsite , et on nii kui ütlesin.
Poja,tsiteeri, mitte ära tõlgenda meelevaldselt. Kusjuures, kõnealuse ümarahju võimsus on kindlasti suurem kui su kastil. Ja see on põhikütteahi. Sa kahjuks ei mõista, miks su kast ei saa olla põhikütteahi. Nimelt, nagu hakkab saabuva standardigi järgi olema, peab põhikütteahi saavutama oma väljundvõimsuse u. 1,5h peale kütmist. Sinu ahi on nii uimane, et selleks ajaks kui soojaks läeb, on väljas juba kevad...
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Koldevärk nubrites

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Jää edaspidi oma lubatud 100% juurde.
Kas ahju kütmine ei olegi ahju konstruktsioonide soojendamine? Mida sa selle all mõtled?
Kasuteguri prossega on nii, et mina ütlen ja rehkendan kõigile 75%. Kilo puid, 3 kW sooja.
Tee tänasest ka nii, et mida kohe täita ei suuda seda ka ei luba.

Ma pean nüüd lahkuma.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Koldevärk nubrites

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Nii hapralt sul Leevi siis viisakust jätkuski...
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Koldevärk nubrites

Lugemata postitus Postitas Leevi »

kaminahi kirjutas:Nii hapralt sul Leevi siis viisakust jätkuski...
Olin piisavalt viisakas.

http://www.tulisijat.info/ Heikki Hyytiäise ohjatav lehekülg. Leiad sa seal midagi puuga köetavate ahjude kui põhiküttekehade kohta? Või kumb meist soome keelt ei oska?

PS Heikki Hyytiäinen väidab, et varaava takka ehk siis salvestav kamin(ahi) saavutab väljundvõimsuse alles 10 - 12 tundi pärast kütmise algust. Kas seegi on jama? Kui ei ole, kas see on siis paslik põhiküttekehale?
Viimati muutis Leevi, 11 Apr 2009, 22:46, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Koldevärk nubrites

Lugemata postitus Postitas motamees »

Leevi kirjutas: Nimetada pottahju feodaalseks igandiks on lauslollus.
Kui juba pottidest jälle juttu... , siis miks eelistavad oma jutus nn vanakooli mehed sooja andvuse poolest pottahje?
Mina loen Arvo Veski raamatust lk 14, et pott- ja tellisvoodriga ahju pinna ühiku soojaandvus on üks ja sama.
.
Tel 5o9279o
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Koldevärk nubrites

Lugemata postitus Postitas Leevi »

motamees kirjutas:
Leevi kirjutas: Nimetada pottahju feodaalseks igandiks on lauslollus.
Kui juba pottidest jälle juttu... , siis miks eelistavad oma jutus nn vanakooli mehed sooja andvuse poolest pottahje?
Mina loen Arvo Veski raamatust lk 14, et pott- ja tellisvoodriga ahju pinna ühiku soojaandvus on üks ja sama.
Lihtpottahju ehk glasuurimata pottidest ahju ja tellisahju soojandvus on ligilähedaselt sama. Glasuurpottahju soojaandvus ikka suurem. Põhjus lihtne, sest glasuur, mis on siis pm klaas, on suurema tihedusega ja juhib sooja oluliselt paremini.

PS See on sama ka Auna raamatus, kus autor ütleb, et talle meeldib enam lihtpottahju soojus, mis on nö pehmem. Tegelikult ei ole küsimus mitte pehmuses ja teravuses vaid väljundvõimsuses. Galasuurpottahihju kiirgus on võimsam. Aga Aun oma raamatu eesssõnas vist vihjas ka, et ei pretendeeri teaduslikkusele vaid pajatab subjektiivsete kogemuste najal.
Viimati muutis Leevi, 11 Apr 2009, 22:50, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Koldevärk nubrites

Lugemata postitus Postitas motamees »

Leevi kirjutas: Nimelt, nagu hakkab saabuva standardigi järgi olema, peab põhikütteahi saavutama oma väljundvõimsuse u. 1,5h peale kütmist.
Minu ahi läheb soojaks umbes 4tundi peale kütmise alustamist. Mina arvan, et just selline ahi sobib põhiküttekehaks.
Kui ahi läheb soojaks kiiresti, siis läheb ta ka külmaks kiiresti.
Selle kinnituseks üks näide elust.
Ostsin omale 27 aastat tagasi maja. Kohendama tulles olid toad külmad. Tegin siis tuled ahju. Alumine ahi läks kenasti soojaks, ülemine ei kõssugi. Mõtlesingi siis, et ülemine ahi omadega õhtal, alumine väga hea. Teise õhtu tagasi tulles, oli ülemine korrus ilusti soe. Alumist poleks nagu köetudki.
Mis on mul uhkest standardist kasu, kui see ei hoia mu maja soojana. Standardi koostajad elavad järelikult keskküttega majas.
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Koldevärk nubrites

Lugemata postitus Postitas motamees »

Leevi kirjutas: Glasuurpottahju soojaandvus ikka suurem. Põhjus lihtne, sest glasuur, mis on siis pm klaas, on suurema tihedusega ja juhib sooja oluliselt paremini.
Nõus.
Järelikult ei tohiks rääkida pottahjudest. Tuleks eristada glasuurpottahje ja tavapottahje.
Järelikult läheb glasuurpottahi ka kiiremini külmaks.
Hästi soojustatud elamisse ta siis väga häste ei sobigi.
.
Tel 5o9279o
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Koldevärk nubrites

Lugemata postitus Postitas Leevi »

motamees kirjutas:
Leevi kirjutas: Nimelt, nagu hakkab saabuva standardigi järgi olema, peab põhikütteahi saavutama oma väljundvõimsuse u. 1,5h peale kütmist.
Minu ahi läheb soojaks umbes 4tundi peale kütmise alustamist. Mina arvan, et just selline ahi sobib põhiküttekehaks.
Kui ahi läheb soojaks kiiresti, siis läheb ta ka külmaks kiiresti.
Selle kinnituseks üks näide elust.
Ostsin omale 27 aastat tagasi maja. Kohendama tulles olid toad külmad. Tegin siis tuled ahju. Alumine ahi läks kenasti soojaks, ülemine ei kõssugi. Mõtlesingi siis, et ülemine ahi omadega õhtal, alumine väga hea. Teise õhtu tagasi tulles, oli ülemine korrus ilusti soe. Alumist poleks nagu köetudki.
Mis on mul uhkest standardist kasu, kui see ei hoia mu maja soojana. Standardi koostajad elavad järelikult keskküttega majas.
Võimalik, et eksin, aga sinu ahi oli vist ilma lisavoodrita? Seetõttu lähebki kiiremini soojaks kui villatatud soomlane. Standardi koostajad ei elas kindlasti keskküttega majas vaid on inimesed, kes üritavad säilitada pottsepaametit kui käsitööd. Standardi järgi peab ahi, olenevalt konstrukstsioonist, püsima lubatud väljundvõimsuse tasemel 8-24 tundi. Need asjad on juba kümmekond aastat Kesk-Euroopas juba normide tasemel kasutusel olnud. Seal ei ole mõeldav, et marketis müüakse ahju, mille kohta kirjas üksnes miskid ruutmeetrid, mida müüdav eksemplar ära kütab. Ikka on kirjas max puude kogus, min puude kogus, nimivõimsus, väljundvõimsus ja aeg, kui kaua ahi seda võimsust tagab. Mu meelest selgemad näitajad kui meie marketites müüdavail.

PS Heikki Hyytiäinen on ülimalt kriitiline praeguse müügivormi peale Põhjamaades. Mis on muidugi sarnane meil toimuvaga. See ruutmeetrite lubamine on jabur, sest pole ju teada, kuhu ahi läheb, milline saab olema tema asetus ruumis jne. Aga mine ja vaata, milliseid andmeid pakuvad oma ahjude kohta Tiileri, Tulikivi või Nunnauuni... Isiklikult leian, et eurostand(ite) tulek aitab luua korda ja vähendada mõttetuid vaidlusi.
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Koldevärk nubrites

Lugemata postitus Postitas Leevi »

motamees kirjutas:
Leevi kirjutas: Glasuurpottahju soojaandvus ikka suurem. Põhjus lihtne, sest glasuur, mis on siis pm klaas, on suurema tihedusega ja juhib sooja oluliselt paremini.
Nõus.
Järelikult ei tohiks rääkida pottahjudest. Tuleks eristada glasuurpottahje ja tavapottahje.
Järelikult läheb glasuurpottahi ka kiiremini külmaks.
Hästi soojustatud elamisse ta siis väga häste ei sobigi.
Glasuurpottahi ei pruugi minna kiiresti külmaks. Kõik oleneb ju salvestavast massist ja ahju välisseina paksusest ja muust. Ahi projekteeritakse kui tervik. Oluline on, et ta suudaks väljutada ettenähtud ajaühikus ettenähtud soojahulga. Ja seda nt standardis kehtestatud ajavahemikus.
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Koldevärk nubrites

Lugemata postitus Postitas Leevi »

Näiteks oleme hetkel ehitamas nelja glasuurpottidest küttekollet majja, kus saab olema maaküte ja mis on hästi soojustatud. Ja usu mind, need küttekolded saavad hakkama kogu maja kütmisega juhul kui maaküttega miskit juhtub(nt elekter läheb ära). Niisamuti saab neid küttekoldeid kasutada ka lisaküttekehana või niisama silmarõõmuks. Viimase all ei mõelnud seda, et külmana vaid, et teha lihtsalt tuld kaminarezhiimil.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Koldevärk nubrites

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Leevi kirjutas:
motamees kirjutas:
Leevi kirjutas: Glasuurpottahju soojaandvus ikka suurem. Põhjus lihtne, sest glasuur, mis on siis pm klaas, on suurema tihedusega ja juhib sooja oluliselt paremini.
Nõus.
Järelikult ei tohiks rääkida pottahjudest. Tuleks eristada glasuurpottahje ja tavapottahje.
Järelikult läheb glasuurpottahi ka kiiremini külmaks.
Hästi soojustatud elamisse ta siis väga häste ei sobigi.
Glasuurpottahi ei pruugi minna kiiresti külmaks. Kõik oleneb ju salvestavast massist ja ahju välisseina paksusest ja muust. Ahi projekteeritakse kui tervik. Oluline on, et ta suudaks väljutada ettenähtud ajaühikus ettenähtud soojahulga. Ja seda nt standardis kehtestatud ajavahemikus.
Kõik oleneb massist ja välisseina paksusest....
Kui "minu" ahjud ei lähe kohe mitte , siis kas saan õigesti aru, et mida kergem ja õhema seinaga ahi seda olulisemalt ta suudab väljutada ettenähtud ajaühikus soojahulka ja seda nt. standardis kehtestatud ajavahemikus....Kui savipotid, st lihtpotid on kaetud glasuuriga, kas siis saviplaadid mis on kaetud glasuuriga on samuti kõige heamad soojendajad ?
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Vasta