Melamiini lõikamine ?

insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Melamiini lõikamine ?

Lugemata postitus Postitas insippo »

Pliit ei lähe eriti soojaks alt. Pole küll katsunud. Arvestasin pliidile alla 50mm vahet. See peaks sobima küll.

Täispuidust tööpindade miinuseks on vajadus hoolduse järele. Hooldusvajaduse sõltub kasutamisest. Enamasti tuleks tööpinnad õli või Osmo õlivahaga töödelda ca 2 korda aastas.

Ära tüütab ju ?
Külaline
külaline

Re: Melamiini lõikamine ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

insippo kirjutas: Ära tüütab ju ?
kuidas kellelegi, melamiini sa ei saa üldse värskendada ja tuleb välja vahetada, kui määrdub, vigastub, pundub jne. sellesuhtes vahet pole kõiki tasapindu pead pesema või puhastama. kui arvad, et see on lihtsam ja põnevam (saad uue mustri valida aegajalt) siis vali melamiin, kui meeldib puidu ilu ja teised ka seda hindavad, siis vali täispuit. paaniliselt neid valikuid kartma ei pea, sest see ei ole nii tähtis.

hooldusvälp sõltub ju väga palju sellest mis õli(vaha)ga teha ja sellest palju seda pinda mehhaaniliselt vigastada suudad (noaga hakkida, mölkida jne, keedupeeti letile unustada), sest nendest kohtadest hakkab mustus kogunema, muu saab maha pesta, lausvett ei tohiks vedelema jätta ju ühelegi pinnale. Aastas korra võib õlitatud tasapindadele teha suuremat pesu (õlitatud põrandatele mõeldud) põrandaseebiga. Õli ja õli vahe saab vast selgeks tõesti alles hetkel, kui oled proovinud erinevaid ja hooldanud erinevaid.

pliit ei lähe alt soojaks siis, kui ta saab piiavalt jahtuda.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Melamiini lõikamine ?

Lugemata postitus Postitas insippo »

Täispuit meeldiks ka minule rohkem. Asi selles, et ma pole kunagi teinud taolisi asju aga ega käed ei ole kasvanud ka tagumiku külge.Laminaat on vast kordi odavam.
hetkel nii :
https://goo.gl/photos/4s7gMuAXV7jhBEeY8

Seda nurgakappi ei tule.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10922
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 312 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Melamiini lõikamine ?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

insippo kirjutas:Laminaat on vast kordi odavam.
Hetkele mõeldes ja hindasid vaadates on laminaat odavam, aga pikema aja peale mõeldes on täispuit odavam, isegi koos õlitamistega. Isegi 2x aastas õlitada või hooldusõlitamist teha ei ole tüütu!
Probleemivaba on vist ainult naturaalne lihvitud graniit.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Melamiini lõikamine ?

Lugemata postitus Postitas insippo »

Palju maksab saare või tamme kilp? Ise teha ka võimalus aga siis vaja hööveldada kuskil ja tegelt ka mahukas ettevõtmine. Pole paksusmasinat ja ka höövlit. Veel ei ole.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Melamiini lõikamine ?

Lugemata postitus Postitas ifffff »

http://www.mass.ee/liimpuit-pika-lamelliga
Siit leiad saare ja tamme kilbi hinnad.

Mul on saarest köögimööbel, nii umbes 14 aastat vana. Töötasapind on lakitud Plastofix RF 96 lakiga. Siiani on lakk seal ilusti peal. Töötasapinna vahatamine või õlitamine on küll uuest peast tore vaadata, kuid vastupidav ja praktiline ta pole.

Laminaadist töötasapind on hea ja praktiline esimese lekkeni kraanikausi juurest, siis pakatab laiali.
Külaline
külaline

Re: Melamiini lõikamine ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

insippo kirjutas:Palju maksab saare või tamme kilp? Ise teha ka võimalus aga siis vaja hööveldada kuskil ja tegelt ka mahukas ettevõtmine. Pole paksusmasinat ja ka höövlit. Veel ei ole.
mis tast ikka ise teha

töötasapinnad:
http://www.stragendo.ee/et/kampaania#spoiler_2
tamm 30x620x3120 = 103,79
saar 30x620x3000 = 89,28
pöök 40x620x4200 = 151,03 - saad vasaku kapi seina tööpinnaga samast materjalist

saicose õlivaha
http://www.lincona.ee/product/saicos-hardwax-oil-6/
-30% http://www.koduporand.ee/?id=1638&produ ... ory_id=145

kindlasti on ka teisi õlivahasid olemas mis on odavamad, saicosega siiani parim kogemus just hilisema hoolduse ja puhastamise osas, kuivab ka väga kiirelt.

Pärnu kohta ei oska öelda mis tasapindade hinnad võiks olla, ilmselt kallimad või transport otsa
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Melamiini lõikamine ?

Lugemata postitus Postitas insippo »

Pärnu on omaette oblast. Siin on kõik kallim. Sai on ka kallim. Okei. Kui ma teen tasapinna ja otsa seina tammest aga karkasss ja uksed ? Laminaadist ma ei tee.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Melamiini lõikamine ?

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Uksed tee ka tammest, aga kui hind oluline võid karkassi teha männist ja peitsida tammega ühte tooni.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Melamiini lõikamine ?

Lugemata postitus Postitas insippo »

Mõtlesin jah, et miks peaks olema karkass tehtud tammest. Kasutan männi kilpi. Karkassi võiks ju teha ka 50x50 männist. Hööveldaks ära nii 45x45. Alla terves pikkuses plaat ja otsa kah. Postide teeb sellest 45 materjalist. Minul ei pea olema vaheseinu vahel. Nõudepesumasinal peaks olema siis mõlemal pool seinad.
Külaline
külaline

Re: Melamiini lõikamine ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

insippo kirjutas:Mõtlesin jah, et miks peaks olema karkass tehtud tammest. Kasutan männi kilpi. Karkassi võiks ju teha ka 50x50 männist. Hööveldaks ära nii 45x45. Alla terves pikkuses plaat ja otsa kah. Postide teeb sellest 45 materjalist. Minul ei pea olema vaheseinu vahel. Nõudepesumasinal peaks olema siis mõlemal pool seinad.
karkassi võid teha vabalt hööveldatud lauast , et uste ja sahtlite vahed keskelt normaalsed jääks võta keskele selline karkass mis on 32mm paks , sest tavaliselt on kapid 16mm seinaga ja sul üks vahepost asendab 2 seina, äärtes , alt võid panna plaadiga , aga ülevalt 16mm paks laud kapi ja sahtli ääre jaoks arvesta töötasapinna alla lisaks (postid võivad olla ka laiemad kui 45 mm jäävad tugevamad) . karkass tee kappide/riiulite osas nagu kuubik ja sokli jaoks pane eraldi jalad. võiks ostad reguleeritavad jalad furnituuripoest. saad paremini loodi ja nendele müüakse ka sokli kinnitamiseks sobivaid klambreid, saad soklit kergelt ära võtta .

uksed võid teha ka männi/kase vms kilbist või vineerist, kui mdf ei istu. Männikilbiga on see jama, et see kipub kiirelt kolletama ja ega aeg teda eriti väärtusta, kergelt mölgitav ka, kask on tsipa tugevam. Uksena peab mdf hästi vastu ja ise ostaksin massist spoonitud mdfi ja sama spooniga kandid. Ühest tahvlist saad sokli , sahtlid ja uksed, hind kuskil 120 euri läheb 2.5mx2.2m plaat, spoonist ääreliist oli suht odav, liimid pva -ga. sul muidugi transport vahel ja spoonitud plaatidega tuleks vaadata, et vesi, näpujäljed vms pask ennem viimistlust peale ei lähe, praeguse ilmaga lahtiselt ei transpordi, kui , siis tihedalt kilesse jne.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Melamiini lõikamine ?

Lugemata postitus Postitas insippo »

Eks saab transportida ka. See ei oleks probleem. Mõtteid koguneb vaikselt seda teemat arendades :) Olen saanud tunduvalt targemaks. Vaatasin seda massi lehte ka. Põhja kapile siis männi kilbist ja reikad ka männist. Tunnen, et mul on paksusmasinat vaja. 500€ krt.
Külaline
külaline

Re: Melamiini lõikamine ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

insippo kirjutas:Eks saab transportida ka. See ei oleks probleem. Mõtteid koguneb vaikselt seda teemat arendades :) Olen saanud tunduvalt targemaks. Vaatasin seda massi lehte ka. Põhja kapile siis männi kilbist ja reikad ka männist. Tunnen, et mul on paksusmasinat vaja. 500€ krt.
paksusmasinast odavam on osta valmismaterjali https://www.k-rauta.ee/ehituspood/ehitu ... -m%C3%A4nd ja see 32 on soovituslik võid ju alati mingi muu mõõdu sinna käristada .

kõige suurem viga mis sa ise mööblit tehes teha saad on materjal transportides või käsitledes ära sitata. n: mdf plaadid on üsna suured ja rasked , üksi neid ei liiguta, isegi vihmapiisku sealt pealt välja ei lihvi (kuna spoon on õhuke ja imab kohe läbi endast) , tatised näpujäljed jne . peale viimistlust on ok muidugi.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Melamiini lõikamine ?

Lugemata postitus Postitas insippo »

Seda ma tean, et puidult plekke välja saada on raske. Selleks on mul alati olemas pakkekile rull.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Melamiini lõikamine ?

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Külaline kirjutas:
paksusmasinast odavam on osta valmismaterjali https://www.k-rauta.ee/ehituspood/ehitu ... -m%C3%A4nd
Hinnaga 950 eur/tm ostavad höövelmaterjali ainult raha peale väga vihased inimesed.
Külaline
külaline

Re: Melamiini lõikamine ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ifffff kirjutas: Hinnaga 950 eur/tm ostavad höövelmaterjali ainult raha peale väga vihased inimesed.
või need kellel ei ole, höövlit ega paksusmasinat, see on sõrmjätkatud liimpuit seal lingil ja ei vaidlegi, et kuskil on see odavam. pakun, et sellest 3m mööblile karkass teha läheb 50 euri
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Melamiini lõikamine ?

Lugemata postitus Postitas insippo »

Mis plaadi ma alla panen?

1 firma käis välja sellised hinnad
On olemas oksavaba 32x150x3000 hinnaga 800€/tm
ja 32mm plank 3m pikk hinnaga 775€/tm
Materjal on 7-9% kuiv
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Melamiini lõikamine ?

Lugemata postitus Postitas insippo »

Sellega on nüüd niikaugel, et esimese köögimööbli oma elus teen ma melamiinist. Kask. Sain saetud no nii enam-vähem. Viimased tükid tulid juba ilusad. Nüüd siis tekkis mõttepaus nõudepesumasina kapi sokli kõrgusega ja uksega. Peaks nagu olema alt ühel kõrgusel kõik. Mõtlen seda siis, et seal kus on nõudepesumasin peab olema sokkel sügavamal kui teistel kappidel.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6146
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 73 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Melamiini lõikamine ?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Sokkel lõigatakse ukse laiuselt natuke madalamaks.
jansten
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 24 Nov 2015, 23:54
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Melamiini lõikamine ?

Lugemata postitus Postitas jansten »

Mina soovitan valmistada ikkagi täispuidust kööki. Olen neid ise valmistanud juba mõnda aega ja kliendid väga rahul. Ja hind on tulnud isegi odavam kui melamiinist karkass ja esitükkid puidust. Meie müüme liipuitu kask 700 euri tihu ja mändi 600 euri tihu.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Melamiini lõikamine ?

Lugemata postitus Postitas insippo »

Sokkel teha 8 cm tahapoole esimesest servast oleks normaalne ?
Täispuidust teen järgmise. Kogemuste saamiseks teen selle nii nagu ma teen.

Alla sokli ja põranda ühenduskohta käib mingi liist ?
jansten
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 24 Nov 2015, 23:54
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Melamiini lõikamine ?

Lugemata postitus Postitas jansten »

Tere

8 cm on minuarust natukene palju. max 5 cm. Kui mõõta karkassist. Põranda ja sokli vahele käib üks kummist liist. Seda saad osta mööblifurniturist. Mööbli firmad muidugi kasutavad köögi jaoks plastik jalgu kuhu külge käib plekist vidin mis hoiab soklit kinni. Muidugi on ka hea regullida kui põrand on viltu.
http://www.mooblifurnituur.ee/et/soklij ... nitus-must
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Melamiini lõikamine ?

Lugemata postitus Postitas insippo »

Mõtlesin hiljem jalgade peale aga saan veel saagida lühemaks vaheseinad. Põrand on valatud aga egas ei tea jah kuidas. Praegusel kapil mis on poest on sokkel suht ees. Ma tean sellist vidinat jah kuidas sokli paneel kinni käib jalgade külge. Ma mõtlesin, et teen ühe pika kapi aga nõudepesumasin tuleb vahele.
Külaline
külaline

Re: Melamiini lõikamine ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

insippo kirjutas:Mõtlesin hiljem jalgade peale aga saan veel saagida lühemaks vaheseinad. Põrand on valatud aga egas ei tea jah kuidas. Praegusel kapil mis on poest on sokkel suht ees. Ma tean sellist vidinat jah kuidas sokli paneel kinni käib jalgade külge. Ma mõtlesin, et teen ühe pika kapi aga nõudepesumasin tuleb vahele.
kui integreeritav nõudepesumasin, siis jääb see sokli taha , selle masina järgi teegi oma sokkel, kui masinal soklit ei ole, siis tee sokkel kahes osas.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Melamiini lõikamine ?

Lugemata postitus Postitas insippo »

Pilt

Selline on. Tegin proovi tükid ja vaatasin kuidas jääb. Kui sokkel teha 100mm kõrge siis pesumasinal jääb ta tahapoole . Kapi külje kõrgus maast ülesse on 825mm saetud.
Vasta