Tänud moderaatorile

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Tänud moderaatorile

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Ligi pooled postitused on täis just Teadja tühja vaidlemist, kõige selle vastu, mis enamusele huvi võiks pakkuda. Väga "peenelt" oskab näiteks jahuda, et Kaminahju 3,5-4 tonni kaaluv ahi kõlbab ainult abikütteks...( seda päris palju vanemates teemades...). Kellele seda teadmist vaja on??
teadja
külaline

Re: Tänud moderaatorile

Lugemata postitus Postitas teadja »

Robi 1 kirjutas:Ligi pooled postitused on täis just Teadja tühja vaidlemist, kõige selle vastu, mis enamusele huvi võiks pakkuda. Väga "peenelt" oskab näiteks jahuda, et Kaminahju 3,5-4 tonni kaaluv ahi kõlbab ainult abikütteks...( seda päris palju vanemates teemades...). Kellele seda teadmist vaja on??
Robi, kas sina oled pädev hindama minu juttu, kysitav, oled ainult kaminahju
lähikondlane. Need "enamus" on köik kaminahju nn. öpilased. Ja teevad täpselt
nii, nagu öeldakse. Aga kes on kaminahi, tuntud kaaperdaja. Foorumist on
ta minema peletanud köik, kelle arvamus tema omast erineb. Pottsepad on
köik omal nahal tunda saanud tema ähvardusi. MTY-le on ta söja kuulutanud.
Tösi, inimesed on viisakad ja lahkuvad. Mina aga ei lahku, sest pöhjus on lihtne.
Kylastajaid tuleb kaitsta mönemehe pooltödede eest ja seda ma ka teen.Minul
lihtne, ei pea pödema oma maine pärast, sest tööd, mis ma Eestis pean veel
tegema on ammu kokku lepitud. Need inimesed tunnevad mind, loevad ka seda
foorumit ja naeravad.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Tänud moderaatorile

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

teadja kirjutas:
Need inimesed tunnevad mind, loevad ka seda
foorumit ja naeravad mind.
Siis ei naera siin sind vaid minu "õpilased". :)
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Tänud moderaatorile

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Kui sinu jutt piirduks ahjudega ja oleksid nendes asjades oma arvamusel ja põhjendaksid seda, mida tead...siis oleks kõik parimas korras...aga sinu senist igale teemale vahele sorkimist ei oska kuidagi põhendada...sest, minu pädevuse piirid on tõesti ammu ületatud.
Näiteks sa lihtsalt lajatasid, et kohviku ahjul on liiga pisike tuharest...ja ei mingit põhjendust? Väike tuharest ongi parem,sest siis ei teki koldesse liiga palju korraga puugaasi ja samas ta jahtub paremini...jne.
teadja
külaline

Re: Tänud moderaatorile

Lugemata postitus Postitas teadja »

Robi 1 kirjutas:Kui sinu jutt piirduks ahjudega ja oleksid nendes asjades oma arvamusel ja põhjendaksid seda, mida tead...siis oleks kõik parimas korras...aga sinu senist igale teemale vahele sorkimist ei oska kuidagi põhendada...sest, minu pädevuse piirid on tõesti ammu ületatud.
Näiteks sa lihtsalt lajatasid, et kohviku ahjul on liiga pisike tuharest...ja ei mingit põhjendust? Väike tuharest ongi parem,sest siis ei teki koldesse liiga palju korraga puugaasi ja samas ta jahtub paremini...jne.
Robi, ära keeruta kui ei mäleta. Tuharesti suurusest pole juttu olnud, jutt oli
asendist. uksesiibri suurusest oli jutt. Ja midagi ma ei lajatanud. See kolle on
propotsioonilt ja pölemisöhu juurdevoolult normaalsusest kaugel. Tahtsin
kaminahjuga sellest rääkida, aga peale tema ylbe EI vaadaku ise.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Tänud moderaatorile

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Kuidas, siis peaks olemea?
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: Tänud moderaatorile

Lugemata postitus Postitas cartman »

Ahjumeeste teemasid lugedes tundub, et odavam on elektrit või muud kytet kasutada kui ahju/kaminat jne :D pole vist yhetgi lahendust , kus enamus oleks yhel ja positiivsel, meelel. :grin:
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Tänud moderaatorile

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Tegelikult enamus näeb asju üsna sarnaselt, sest laias laastus on ju tähtis, et tuba soe ja kunde rahul tööga...aga mõni mees julgeb siin Teadjale ka vastu rääkida...ja see on kurjast... :) .
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Tänud moderaatorile

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

cartman kirjutas:Ahjumeeste teemasid lugedes tundub, et odavam on elektrit või muud kytet kasutada kui ahju/kaminat jne :D pole vist yhetgi lahendust , kus enamus oleks yhel ja positiivsel, meelel. :grin:
Ega jah üheski teises teemas ei ole tõesti inimesi, kes julgeks ehitada eelmise sajandi keskpaiga õpikute järgi ja kiidaks samas oma eurotaset :blink: . Müürsepad vist Harju seina ainuõigsust ei vannu? Ma olen kokku keevitanud mitu katlamaja aga tõesti ei usu, et saaksin seda tänastele torumeestele eeskujuks seada. Pottsepanduses on igal mehel oma aegumatu tarkus ja kui sedagi ei ole ei takista see õpetamast teisi.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
teadja
külaline

Re: Tänud moderaatorile

Lugemata postitus Postitas teadja »

cartman kirjutas:Ahjumeeste teemasid lugedes tundub, et odavam on elektrit või muud kytet kasutada kui ahju/kaminat jne :D pole vist yhetgi lahendust , kus enamus oleks yhel ja positiivsel, meelel. :grin:
Pole sellel ahjukyttel häda midagi, tuleb osata ainult igas tingimuses osata leida
see optimaalne. Pottsepad on vaielnud aastakymneid ja ikka ei jöuta ideaalse
lahenduseni, ja vaevalt jöutaksegi. See vaidlus on jäänud ikka viisakuse piiridesse
Ja vaidlejateks ikka pottsepad kellel kogemused ja oskused erinevate ahjutyypide
osas. See, mis toimub siin foorumis peale mönemehe liitumist foorumiga on aga
midagi muud. Mees, kes öppis kusagil raamatukogus, ei tea mis jooniste järgi
laduma yhte tyypi ahjusid vöttis endale öiguse hakata kuulutama seda ainuöigeks.
Foorumi vanemad kylalised ju mäletavad seda köikke.Vähe sellest,pidevalt
muudeti oma postituste sisu. Köik teisiti arvajad taotakse madalaks, solvatakse
ja irvitatakse. Pole ju sugugi yllatus, et loomult rahulikud (kutsehaigus) foorumist
lahkuvad. Aga ei nad kao kuhugi, tööd teevad edasi ja muigavad.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Tänud moderaatorile

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Jah...Juhan läks ja kadus... :wave:Teised on kolinud tagasi Kodusoe foorumisse... Samas...kui keegi oleks tahtnud Teadja õpetuste järgi ahju ehitada endale, siis parema tahtmise juures poleks see ahi valmis veel saanud...sest selge on ainult see, et teised teevad valesti...aga kuidas oleks õieti...selleni pole seni jõutud ( kui välja arvata koldevõlvid ja mõned üksikud tarkuseterad, mis kogemata lipsanud tõesti)...Samas Kaiminahju juhendamisel on siin valminud nii mõnigi reaalne ja TOIMIV ahi, mida isegi paljud pottsepad eeskujuks saaks võtta ( no näiteks Edgari ahi). Ja kas Motamees oleks arenenud ahjumeistriks, pelgalt Teadja kriitika alusel? Ahju ehitus on ju põhimõtteliselt ikkagi puhas rõõm ja las ta jääb selleks ka siin foorumis!
Vasta