Palun tooge näiteid pelletikatelde pelletikulu kohta

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
tkko
külaline

Re: Palun tooge näiteid pelletikatelde pelletikulu kohta

Lugemata postitus Postitas tkko »

pellet kirjutas:tahan ka pelletikütet panna.

mis arvate sellest katlast?

http://www.kyte.ee/?did=33

hind on ju väga hea ikka?
Automaatikaplokk on pildi järgi üsna tuletoru lähedal. Tuha eemaldamine vist ukse kaudu- ei tea, kui hästi avaneb ja kui suur uks on. Küsi kõigepealt automaatika kasutusjuhendit näha (kurb kogemus poola sarnase tootega- kasutusjuhend on poolik ja kõike vajalikku infot sealt ei saa, samuti pole seda puuduvat infot ka müüjal).
pannonia
külaline

Re: Palun tooge näiteid pelletikatelde pelletikulu kohta

Lugemata postitus Postitas pannonia »

Olen ise nüüd pelletit kasutanud siis ca 2 kuud, mina olen rahul.
Räägitakse katla puhastusest, siis mina võin öelda et tegelt tuleb 1 tonni pelleti kohta suht vähe tuhka.
Kuluks võib jah pidada ca 1tonn pelletit kuus ( selle sees on ikka soe tuba 23-25c)

Kui kellegi veel kuludest mingit aimu , anna teada.
juroku
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 339
Liitunud: 17 Dets 2008, 16:55
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Palun tooge näiteid pelletikatelde pelletikulu kohta

Lugemata postitus Postitas juroku »

pannonia kirjutas:Olen ise nüüd pelletit kasutanud siis ca 2 kuud, mina olen rahul.
Kuluks võib jah pidada ca 1tonn pelletit kuus ( selle sees on ikka soe tuba 23-25c)

Kui kellegi veel kuludest mingit aimu , anna teada.
Kui suur on maja ja kui hästi soojustatud :hello:
tere jorku
külaline

Re: Palun tooge näiteid pelletikatelde pelletikulu kohta

Lugemata postitus Postitas tere jorku »

pannonia kirjutas:minul hetkel kütta ca 200m2 I korrus põranda küte teine radikad, uus maja pelleti kulu on praegu olnud 1100kg , selle sees ei ole sooja vett.
terves majas temp 24c. aga praegu suht soe ka olnud väljas.
ennem kütsin õliga ca 400L läks kuus külmadega... ja kui oli puit sii 4-5 ruumi kuus. st kui ikka väga külma

jõudu teile... arvutage mis tahate... või istuge külmas.
Loe ikka veidi enne teemat ka .
Külaline
külaline

Re: Palun tooge näiteid pelletikatelde pelletikulu kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tõstan vana teemat.

Esimest aastat kütan pelletiga ja tahaks teada, palju teistel pelletile kulub.

Mul 90ndate maja, kõetavat pinda 180m2, nov-dets, kus temperatuur 0 ringis on hetkel läinud kokku 1,5 tonni pelletit. Pelletikatel kütab põrandakontuuri ja soojaveeboilerit. MAjas 4 inimest, lapsed vannis pea iga päev, temp tubades 23-24 paiku. Ehk pelletikulu umbes 750kg kuus ja ruutmeetri kohta siis 4,1kg kuus...

HUvitav oleks teada, palju teistel kulub. Mulle tundub nagu palju võitu...Tore oleks, kui keegi viitsib oma numbrid kirjutada - palju teil m2 peale kuus pelletit kulub.

Nagu kirjutasin, esimest aastat pelleti peal ja ei oska seisukohta võtta...kas mul kulub palju või vähe.
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Palun tooge näiteid pelletikatelde pelletikulu kohta

Lugemata postitus Postitas kütja »

Norm kulu. Omal umbes sama kulu.150m2 90ndate keskpaigas valminud,suured aknapinnad,kolm last,kes suht tihti vannis,esimene korrus põrandaküte teine korrus radikad.Toas 23+,naine tahaks veel sooja juurde.
tarzan99
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 17 Mär 2011, 12:46

Re: Palun tooge näiteid pelletikatelde pelletikulu kohta

Lugemata postitus Postitas tarzan99 »

maja kütte alune pind 270 (pool keldrit ja 2 korrust põranda ja katuse all 2 tuba radika peal) klaasi pinda väga palju
arvestan aasta peale 7 tonni ehk ca tonn kuus ( sept okt.nov vähem, dets märts tonn, jan vebr krt seda teab -eelmine aasta ikka jan ca 1,8 neelas). muidugi tahaks vähem aga olen rahul
waterman
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 20 Apr 2010, 20:55

Re: Palun tooge näiteid pelletikatelde pelletikulu kohta

Lugemata postitus Postitas waterman »

Mul täitub kohe esimene täisaasta pelletiküttega+soe vesi. Maja on uuem 250 m2 köetava pinnaga; suurte akendega ja mere ääres. Esimese 12 kuuga on kulunud ca 8,5 tonni. Jaanuar-aprill oli majas ca 24-25 kraadi sooja (siseviimistlustööde kuivamise kiirendamise pärast), hiljem olen hoidnud 22 peal. Augusti lõpus sai mahuti viimati täidetud (3 tonni) ja siiamaani on sellest kulunud 2,5 tonni.
Katel on täisautomaatne ja eraldi on ca 3-tonni mahutav bunker. Tuhakasti peab tühjendama ca 1 tonni pelleti põlemise järel ehk talvel igas kuus 1-2 korda. Olen rahul. Usun, et edaspidi peaks keskmine aasta kulu jääma 7-7,5 tonni piiresse (22 kraadi).
pannonia
külaline

Re: Palun tooge näiteid pelletikatelde pelletikulu kohta

Lugemata postitus Postitas pannonia »

pannonia kirjutas:Olen ise nüüd pelletit kasutanud siis ca 2 kuud, mina olen rahul.
Räägitakse katla puhastusest, siis mina võin öelda et tegelt tuleb 1 tonni pelleti kohta suht vähe tuhka.
Kuluks võib jah pidada ca 1tonn pelletit kuus ( selle sees on ikka soe tuba 23-25c)

Kui kellegi veel kuludest mingit aimu , anna teada.


see aasta on mul läinud praegu 2,5 tonni , aga muidugi jube soe on ka väljas.

Aga minu kulu oli kuskil jah 900kg kuni 1000kg kuus .
Kasutaja avatar
erks
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 231
Liitunud: 13 Apr 2005, 08:40
Asukoht: Keset Eestit
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Palun tooge näiteid pelletikatelde pelletikulu kohta

Lugemata postitus Postitas erks »

Katlaks sakslaste Künzel 15 kW ( ja seda 4 aastat olnud), köetavat pinda 210 ruutu, graanulikulu külmemal hooajal-----küte+ 200 L veeboiler--- 25 kilone kott ca poolteist ööpäeva, soojemal hooajal-----kütab ainult veeboilerit----25 kilone kott ca 5 ööpäeva
ants-rani
külaline

Re: Palun tooge näiteid pelletikatelde pelletikulu kohta

Lugemata postitus Postitas ants-rani »

Jah sinna 1t kanti läheb:)
Ise sai ka õliga katsetatud ennem seda puiduga.
Köetavat pinda ca 200m2
arendaja
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 72
Liitunud: 16 Mai 2011, 21:36
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Palun tooge näiteid pelletikatelde pelletikulu kohta

Lugemata postitus Postitas arendaja »

Tervist

Kütan 250m2 umbes täpselt, kogupinda hütil 300m2 ja mõistlikuma külmaga läks pabulaid 1t kuus ja selle eriti käreda külmaga 1.5t kanti. Selle sees on ka soe vesi.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2811
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Palun tooge näiteid pelletikatelde pelletikulu kohta

Lugemata postitus Postitas trebla »

Külaline kirjutas:Tõstan vana teemat.

Esimest aastat kütan pelletiga ja tahaks teada, palju teistel pelletile kulub.

Mul 90ndate maja, kõetavat pinda 180m2, nov-dets, kus temperatuur 0 ringis on hetkel läinud kokku 1,5 tonni pelletit. Pelletikatel kütab põrandakontuuri ja soojaveeboilerit. MAjas 4 inimest, lapsed vannis pea iga päev, temp tubades 23-24 paiku. Ehk pelletikulu umbes 750kg kuus ja ruutmeetri kohta siis 4,1kg kuus...

HUvitav oleks teada, palju teistel kulub. Mulle tundub nagu palju võitu...Tore oleks, kui keegi viitsib oma numbrid kirjutada - palju teil m2 peale kuus pelletit kulub.

Nagu kirjutasin, esimest aastat pelleti peal ja ei oska seisukohta võtta...kas mul kulub palju või vähe.
Pelleti kütteväärtus olla keskmiselt 5 kWh/kg ja õlil 10 (9?) kWh/l (kg?)
Head ümmargused numbrid, lihtne peast arvutada..

750 kg kuus tähendab, et siis 3750 kWh jagu pelleteid kuus.

Ise kütan 140 ruudust maja elektriga ja üle 19 000 kWh pole aastane koguelektrikulu kunagi läinud.
Viimastel aastatel tiksub üks õ/õ pump kah abiks (hea suvel jahutada),
Mullu veebruaris vahetati arvestit - kohe saab siis viimase 24 kuu kulu ka kokku - jääb vist 14 000 kWh kanti.

Vaata oma aastast elektrikulu - kui sul elektripliit ka on, siis pakun, et see jääb 5000 kWh kanti..?

Arvan, et minu maja soojustus jätab soovida - 99-ndal sai karkassi vahel saepuru asendatud 15 cm villaga ja peale tuli veel 10 cm penot pluss krohv. Kuid põranda alla sai vaid 10 cm penot ja kardan, et seal on mitmeid külmasildu vundamendiga.

Jaanuari elektrikulu oli mul 2300 kWh.

Lugedes siin, et norm kulu on tonn kuus, siis see tähendab 5000 kWh kuus,,, jääb mulje, et ei peagi oma maja soojustuse pärast muretsema...
Vasta