mis firma akutrelli valida?

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Külaline
külaline

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma Soomest nii odavalt ei leidnud kui Sina aga siit leidsi päris palju odavama: http://pood.epl.delfi.ee/makita-dk1059d ... 8e2slbu14o
Nikerdis
külaline

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas Nikerdis »

Festo on üsna kõva sõna, ainult see hind :scratch:
Laisk...
külaline

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas Laisk... »

Jõudu!
Mida mehed arvavad sellisest aparaadist :

http://boxes.ee/makita-akutrell-bdf450rfe

Suunitlusega suht universaalseks kasutamiseks.
ehitaja marek
külaline

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas ehitaja marek »

Mina soovitan soojalt hilti tööriistu olen soetanud endale nii akutrellid kui ka lööktrelli mis on 24v akkud on väga head ja joudu on samapalju kui mõnel elektrilisel tööriistal.Kõige ilusam on asja juure see et ei ole segavaid juhtmeid :D
Kasutaja avatar
anduke88
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 129
Liitunud: 27 Sept 2008, 14:16
Asukoht: TARTU
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas anduke88 »

Kuna tööde hooaeg on varsti algamas, siis oleks plaanis soetada uus akutrell.
Vana, mingi 18V noname (hall) töötab küll, kuid akud kestavad kuskil 15 minutit max ja puurides ja midagi karmimiat tehes kuskil 5 minutit kokku. Niiet võib öelda, et vana on läbi.

Ise mõtlesin, et väldin igasuguseid noname tooteid. Mõtlesin, et võtaks vaatluse alla Makita ja Bosch akutrellid. Sai siin Bauhofis Skil akutrelli ka näpitud, kuid see oli käes jube plastine tükk. Ei meeldinud üldse.
Läheks erinevateks töödeks koju. Tahaks asja, mis oleks vastupidav, kvaliteetne, millega saaks kaua akudelt tööd teha ja mille ühte akut ei pea laadima mingi 24 tundi järjest.
Komplektis peaks olema 2 akut, laadija, akutrell ja kohver. Muud nõudeid nagu ei olegi. Aga tore, kui mahutaks padrunisse suurema kui 10mm läbimõõduga puuri.

Hinnaklass võiks olla seal 100€ümber. Võib vaadata ka 200€, aga siis loodan, et neile tuleb mõni soodukas.
Kui palju peaks olema akudel Ah? 1,3? 2? 3?
Mitme V peaks aparaat olema? 12 , 14 või 18v? Mis neil vahet on?
Mulle tundub, et 18V akud on meeletult suured ja teevad omakorda akutrelli väga raskeks.

ja mis peamine, millist firma mudelit ka soovitate? On olnud soovitusi, et võta näiteks Makita, aga sry, Makita toodab väga palju erinevaid mudeleid. Kas odav mudel, keskmine, ülikallis? Mida täpsemalt?

Ala boschil on ju PSR, GSB, GSR. Värvid siis nii sinine kui roheline. Näiteks Bosch PSR-12? Näiteks GSR14.4-2?
Makital DWPE, BDF, SHE, DWE, DWPLE, SFE jne. Mõned näited: BDF343SHE, BDF453SHE 18V, DF330DWE, MAKITA 6271DWPLE, BDF442SFE,
ja hunnik numbrikombinatsioone. Kas ka siin on tõsiasi, et mida suuremaks läheb tootel number, seda parem/võimasam asi on.

Ei ole vahet, millisest poest asi osta. Bauhof, Ehituse abc, K-rauta, decora, jne.

Olen vaadanud, et omal tööl tootmistöölised kasutavad Makita akutrelle. Tegelikult kõik tööriistad on seal Makita omad. Siiani peavad päris hästi. Vahetatud vaid akukomplekte. Tundub, et 1,3Ah akud ei oma niivõrd palju vurtsu, kui 2,0Ah või 3,0Ah aku. Viimastega saab rohkem tööd ära tehtud. Mingisugune 3 kiirusega Makita on hea, kuid pikalt töötades läheb väga kuumaks see trell. Lisaks sööb see väga kiiresti akud ära, aga see-eest on päris suure jõuga.
Külaline
külaline

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mida sellest arvata, andmesd on ju head?
http://www.k-rauta.ee/Pages/Product.asp ... Catalog%29
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Külaline kirjutas:Mida sellest arvata, andmesd on ju head?
http://www.k-rauta.ee/Pages/Product.asp ... Catalog%29
Ilma akuta ja laadijatta? Mis sellise asjaga teha?
Ilus on küll, aga kamina äärele vast väga ei tahaks. Pigem lastele mängimiseks :yahoo:
Oma ala meister..
Kasutaja avatar
anduke88
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 129
Liitunud: 27 Sept 2008, 14:16
Asukoht: TARTU
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas anduke88 »

Huvitav, kas Makita BHP343 SHE ja 343 SHLE oleksid juba asjalikud riistad? Nendel ka löökrežiim peal? Saab healjuhul 199€ kätte. Li-ion akudega need ja 14 V oli vist.
Aga kuidas on löögirežiim akutrellil? On see ka kasulik? Jõuab ka tegelikult aku toel 8 mm betoonipuuri ligi 15 cm sügavusele lasta ja teha nii vähemalt 4x järjest (ala mingi suvaline kapp või riiul). Ilma, et aku kohe tühi oleks.

Muidugi hinna poolest oli ka Makita 6171DWPE seeria mudelid head, aga neil olid 1,3Ah need vanad "punased" akud küljes. Aga 100 € ka hinnaks.
tõhk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 25 Veebr 2010, 10:59
On tänatud: 2 korda

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas tõhk »

anduke88 kirjutas:Huvitav, kas Makita BHP343 SHE ja 343 SHLE oleksid juba asjalikud riistad? Nendel ka löökrežiim peal? Saab healjuhul 199€ kätte. Li-ion akudega need ja 14 V oli vist.
Aga kuidas on löögirežiim akutrellil? On see ka kasulik? Jõuab ka tegelikult aku toel 8 mm betoonipuuri ligi 15 cm sügavusele lasta ja teha nii vähemalt 4x järjest (ala mingi suvaline kapp või riiul). Ilma, et aku kohe tühi oleks.
Oman BHP343SHE-d ja olen rahul. Kiitma ei hakka, aga ühtegi paha sõna pole ka öelda. Ostsin selle siis, kui Tondil K-Rauta avati, oli mingi soodukas, sai trelli + 2x1.5Ah akut + laadija ja kohvri 2500 krooni eest. Kui ma ei eksi, siis ajaks oli 2007 aasta kevad. Seega 5 aastat tagasi. Löögi funktsiooni olen ise kasutanud ainult üks kord (seega suht mõtetu minu jaoks) ja seda 100 aastat vana punasest tellisest seina peal ja seal oli efekt märkimisväärne. Niisama puurimine ei tahtnud eriti edeneda, aga löögiga sai töö ilusti tehtud. SDS puurvasaratega ei maksa seda siiski võrrelda. See trell istub kenasti käes, on kerge ja on hästi tasakaalus, samas võiks ta veidi lühema kerega olla, sest igale poole ei mahu temaga toimetama.
Praeguseks hetkeks hakkavad akud kahjuks otsa saama ja tundub, et nende lõpp tuleb väga kiire. Mahtuvus väheneb silmnähtavalt iga järgneva laadimisega. Nii et olen ise ka väikese valiku ees, kas hakata 100€ akusid juurde ostma või hoopis uus komplekt soetada. Makital hetkel kevadpakkumine, mis paneb täitsa mõtlema http://www.makita.ee/failid/File/Kevad.pdf Akud 18 voldised ja 2x 3Ah + kompaktne kere + LED, mis on väga hea asi, kui töötad väheses valguses. Kuna akud on sellise ostu puhul kõige kallimad komponendid, siis tulekski tegelikult akude järgi oma ostuotsus teha. Ehk kas lisaks puurimisele/kruvimisele on plaanis midagi muud ka akutoitel teha? Kui vaadata Makita tootekataloogi, siis 18V seadmeid on nimekirjas 43, samas kui 14,4 voldiseid on 29. Kui akude hinda võrrelda, siis 18V akud on sama mahtuvuse juures 14,4V akudest mõned eurod odavamad!
See oli lühidalt minu 5 €-sendine nõuanne.
nooremkeemik22
külaline

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas nooremkeemik22 »

Tervist.


Vaja on akutrelli kodukasutusse- vaja siis näiteks kruvisid kinni keerata- näiteks kartulihoiu kaste vaja ehitada, kuskil paar kruvi vaja lahti-kinni keerata, mõned augud vaja puurida, sauna ehitamine plaanis.

Endale näiteks see komplekt silma jäänud: http://www.bauhof.ee/p/akutrell_6271dwp ... ita/469154,

samas olen leidnud ka sellise isendi:http://www.stokker.ee/elektrilised-kasi ... p:1103759/

Ehk oskate veel midagi soovitada? Hinnaklass siis nii 100- 170 eurot.
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Kui nende vahelt valida, siis pigem Makita. Saad akuga kauem tööd teha ja ikka natuke rohkem võimu ka kruvide kinni-lahti keeramiseks.
Oma ala meister..
raske algus
külaline

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas raske algus »

Naabrivana kirjutas:Kui nende vahelt valida, siis pigem Makita. Saad akuga kauem tööd teha ja ikka natuke rohkem võimu ka kruvide kinni-lahti keeramiseks.
Vale puha! Liitiumioon aku on väga vastupidav/jõuline ja annab vurtsu kuni lõpuni. Endal olemas see Makita ja liitiumioon akuga Kress ning viimast eelistan kordades esimesele. Teiseks on Metabo kergem ja mugavam käes hoida.
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Olen laupäeva nokitseja (pühapäeval puhkan), teen vaikselt enda ehitust jms.

Eelmine oli väiksemat laadi selline pool profi RYOBI ja sellele ajal oli tegu väikse ja hea riistaga. Riist ise (hinnaklass ei olnud kallis) pidas ikka üsna hästi vastu!

Oli ka veel üks METABO üks raskem ja ka nö. pigem kodukasutaja oma. Ei meeldinud suur ja kobakas jms.

Sel kevadel otsisin pikalt, vaatasin Saksa ja Inglise Ebaydesse, mida kasutatakse ja mis on hinnas (järelhind). Jäi ostmata aga tagantjärgi ostan ühe löögiga sealt siiski ära (võimalikult väikse).

Aga meie poodidest, ostisin BAUHAUSIST 99.- eest Makita, 2 akuga (roosad akud), kuna see tundus kodukasutuse jaoks kõige mõistlikum. Sama raha eest olid kaalumisel sinine BOSCH ja siis veel RYOBI teised olid juba siiski kallimad. Samuti otsisin HITACHI head pakkumist (aga jäi liiga kalliks). Elektri lööktrell on mul HITATCHI.

Kodukasutaja saab hetkel üsna hästi soodsaid kätte. Uued mudelid on peale tulemas, väiksed ja uut tüüpi akudega, nüüd saab vanemaid riistasid ja vana aku tüüpi üsna soodsalt!

Olen ostuga täna rahul, väike mugav ja stiilne kohver ja riist ise ka selline asjalik. Teen peamiselt puutöid ...
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
Kodukasutaja
külaline

Makita BDF343 küsimused.

Lugemata postitus Postitas Kodukasutaja »

Tere! Loen siit nii ja naapidi kõiki akutrelle puudutavaid foorumiteemasid, aga ühele küsimusele vastust ei leia: Kui mitu korda tuleb uusi LXT tehnoloogia (MAKITA Liitium-ioon) akusid laadida nii, et nad oleksid kasutatavad pikemal ajal? Ostsin K-Rautast BDF343SHE, mis tundus olevat hinna-kvaliteedi suhtes mõistlikeim valik (149€). Just seepärast et tahtsin võimalikult soodsalt liitium-ioonakuga komplekti. Trelli kohta ei oska sõna öelda, vist profiseeria kõige lahjam variant, aga akude käitumine teeb muret. Akulaadija tunnistab akud terveteks, kuid mahutavus kõigub. Üritasin siin 5x6mm kruve sisse lasta, koos pilootauguga, kuid tundub et vurtsu jätkub liiga lühikeseks ajaks. Pehmesse puitu laseb peenemaid kruve nagu võisse aga jämedatega tahab kasutajapoolset jõudu saada. Igakord kui trellil väänet väheks jääb, keeran võimsust juurde ja lõpuks siis vahetan aku ära. Akud ei kuumene üle ega midagi, nii et on vist siiski lihtsalt liiga uued? Või on trellikomplekt poes liiga kaua seisnud? Trelli etiketist saab tootmiskuupäeva välja lugeda, algab numritega 2012 nii et ei tohiks olla väga vana?!? Kiirlaadijasse pannes näitab punast, seega vähem kui 80% sees. Mingi 15 minutit läheb mööda ja juba täis???? 1,3Ah peaks laadima 30 minutit vähemalt. Eile siis nägin esimest korda kus aku laetuse tase oli üle 80% (roheline ja punane mõlemad põlevad). Muidu on paugupealt kohe 100% (ainult roheline). Tundub et üks akudest hakkab normaliseeruma??? Siinkohal siis küsiks üle, mis lugu selle Liitiumaku pooltühjade akudega on et tahtvat laadimist ka siis kui pooltühjad on????? Kasutusjuhend ütleb et ärge laske akukassetil päris tühjaks saada, laadida enne päris tühjenemist... No aga millal see õige moment on? Liigne laadimine keeravat akud nässu. Seepärast tahangi teada, mitme laadimisega aku normaalseks muutub???
Eks ma annan trelli akudele veel kohanemisaega. Aga küsiks teistelt sama mudeli või BDF453 seeria omanikelt, kuidas on?

Muidu kaks kuud varem ostetud Bosch PSR 1200 (ühe akuga, ostetud häda pärast, oli kiiresti trelli vaja aga raha polnud võtta rohkem) NiCd näitab juba normaliseerumise märke, kuid selle 3h laadkmistsükkel on tüütu.


Taustaks veel, et ei teeni ehitustöödega leiba vaid kasutan trelli majapidamises. Tehtud ajutine katus puudekuivatusalusele (metallpostid maassse ja siis isepuurivate katusekruvidega latid , mille vahele koormakate servad , paigaldatud paar uut niiskuskindlat lampi saunaruumidesse, ees ootab katusealuse ehitus (midagi terrassilaadset) jne pisitööd.
Kasutaja avatar
anduke88
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 129
Liitunud: 27 Sept 2008, 14:16
Asukoht: TARTU
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas anduke88 »

Nonii. Küisisin nõu. Ostsin seadme ja nüüd vastan. :good:
Sai soetatud Milwaukee profiseade pärast pikki kaalumisi. :good:
Siiamaani mulje- vastavalt rahale on ka tööriista. Tegu siis 3 reziimiga trelliga (puur, kruvi, löök) millel kaks erinevat kiirust. Korpus on igatipidi korralik. Käiguosa metallist. Käes istub hästi ning padrun on lihtsalt super kasutada- ülikiirelt käib tööriista vahetus. Ei ole padrun mingist libisevast plastist nagu Boschil- poes ma ei saanudki padrunit lahti, kuna käis käes lihtsalt ringi :o
Mis veel, LED valgusti- igati vinge asi kui ennem pole olnud. Töökoht on valge ning võib ära unustada kergelt pimenevas ruumis (ala ilm kisub vihmaseks jms) valgustuse sisse lülitamise.
Akud on 3.0 Ah Li-Ion. Kestavad nagu nalja-tööd saab ikka meeletult teha. Ja kui akuindikaator näitab et on otsas siis nii ka on- jaks lõpeb järsult, kuid hea on see, et maksimum power on saadaval kuni suremiseni välja.
Aku on üliväike all, kuna pool akust on käepidemes sees.
Laadimine oli vist natukene üle poole tunni. Laadija jahutusega. Esimest korda olid akud 75% peal. Lasin nood lõpuni ja siis laadisin. Müüja ka poes ütles, et kui igapäevaselt kasutada, polevat vahet, aga kui trell jääb pikemaks ajaks seisma kui 1 kuu, siis oleks soovitatav akud täis laadida ja niimoodi seisma jätta. On järgmise põlve li-ion akud, mis ei kartvat ka külmas olemist-ise ei hakka seda küll proovima :)
Hetkel laen akusid siis, kui enam kruvi sisse ei anna keerata ehk akuindikaator vilgub juba, kuid tühjalt trell toimib korralikult.
Trell ise mugavas kvaliteetses kohvris. Lisaks 3 aastane garantii.
Kaalub vähe ja kuskil lae all turnides on väga hea tasakaal trellil.

Kasutanud peaaegu kuu aega ja siiani olen laadinud vaid mõned korrad ja tänaseni pole kordagi isegi el. trelli välja otsinud, kuna kõik saab Milwaukee akutrelliga tehtud-kruvid, puurimised puitu, paksu metalli (cm), betoonseina jne. Isegi 15 cm pikkused kruvid pole mingi probleem tihedasse puitu.
Kuuga olen suutnud selle trelliga ära murda ka 4 puuri seina....Lihtsalt trellil on sedavõrd suur jõud taga...

Hetkel ütlen, et jumal tänatud et mingi noname tööriista ei ostnud. Hetkel tundub, et parem asi kui isegi Makita.... :hello:
Kodukasutaja
külaline

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas Kodukasutaja »

Õnnitlen ostu puhul. Kuid usun, et Milwaukee on neile, kes sellega leiba teenivad, minusugusele oleks seda "liiga palju" :mrgreen: . Milwaukee võib olla parem kui Makita, aga eks hind on kah parem.

Kuna minu kirjutisele keegi vastanud tuli mul endal oma Makitat ise jälgida:
1,3Ah on tegelikult vähevõitu, hea seegi, et kaks akut kaasas, töö tõepoolest tegemata ei jää. Akud vist hakkavad normaliseeruma ning trelli jõudlus samuti paraneb.Vääne 36/20 on kodus toimetamiseks päris piisav. Varsti puhkus ja siis saan trelliga rahulikult kodus tööd teha, tööst vabal ajal olen väsinud ja suurt ei viitsi liigutada. Mul vanem vend, kes ise aastaid on igasuguseid töid teinud ja ehituses samuti,ütles et see on hea valik, padrun küll 10mm aga mis sellest. Ledi puudumine tegelikult ei häiri, mul endal LED pealamp ja see valgustab normaalselt.

Ühte ütlen küll, suur viga oli 54,95€ eest see Boschi roheline PSR 1200 alguses osta. Maha visatud see raha ei ole, aga muuks kui kruvikeerajaks ei kõlba. Kõige suurem miinus et see on ühe akuga trell. Seepärast saigi see "viga" natuke hiljem parandatud ja Makita ostetud.
See BDF343 oli K-Rautas saadaval 149€ raha eest (kampaaniahind Jaanipäevani) . Kohvris, kus lisaboonusena on sees ka kruvikeerajaotsikute komplekt.
Nüüd on sama hinnaga Boschi GSR 14,4 LI (profiseeria), Juuli lõpuni vist ). Väänet 2 Nm võrra rohkem kui minu Makital aga ei tea, ei oska kahetseda. Küll aga olen rahul et ei võtnud Bauhofist 99 Raha eest vanema Boschi sinise (3x Nicd akut) või et jätsin võtmata PSR 14,4 Li. ja Makita punase akuga mudeli. See foorum oli mulle abiks valiku tegemisel. Siinkohal tänud kõigile, kes seda akutrelli teemat arendasid.
polukoli
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 73
Liitunud: 04 Sept 2009, 12:12

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas polukoli »

Mõtlesin soetada akutrelli ning avastasin, et võiks siis juba võtta ka sellise, millel on löögifunktsioon samuti juures ning silma jäi selline: http://www.boxes.ee/index.php?id=14248
Mis arvate ?
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

polukoli kirjutas:Mõtlesin soetada akutrelli ning avastasin, et võiks siis juba võtta ka sellise, millel on löögifunktsioon samuti juures ning silma jäi selline: http://www.boxes.ee/index.php?id=14248
Mis arvate ?
Arvan, et hea valik. Endal on kasutusel odavamaotsa Makita samade funktsioonidega ja senini hästi vastu pidanud.
Naaber ostis enam-vähem sarnase (ei tea kas löök oli) ja tema oli küll väga rahul masina tööga - kasutab profiriistane seda. 3.0 ah aku on ka hea võimsusega ja saab pikalt tööd teha väheste laadimistega.
Hind tundub küll krõbe, aga... maitse ja vajaduste asi.
Oma ala meister..
Kodukasutaja
külaline

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas Kodukasutaja »

Eks ta tõesti maitse asi ole, kuid kaal on minu meelest natuke üleliia... Alguses vaatasin et ainsad telliskivid on metabod, kuid ega Makitadki alla jää. Eks võimsam (suurem?!?) mootor ja 3Ah aku oma elementidega tõstavad kaalu.Tööriist peab ikka käes mugav olema.

Trell võiks olla ikka mõnusalt kerge, kui "lahjamad" Makitad kaaluvad 1,4 ja 1,6kg, siis ei kujuta enam ette et peaksin telliskiviga tööd tegema (sai küll tehtud, jah, isegi kruvimised Skili elektritrelliga, tehtud enne kui see ära kooles). Küll kirusin seda trelli (oi kui mugav oli võtmega padrunil kruviotsakut ja puuri kordamööda vahetada... :P ). Mis teha, kõhna rahakotiga pühapäevakasutaja värk...
polukoli
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 73
Liitunud: 04 Sept 2009, 12:12

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas polukoli »

Polekunagi trelli omanud, kuid nüüd on vajadus tekkinud. Antud Makita BHP456RFE saaks uuena 300€ eest, kuid kas on selles segmendis akulööktrell mõnd veel odavamat, kuid mitte nõrgemat toodet ? Pean silmas siis just Makita toodet.
Kodukasutaja
külaline

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas Kodukasutaja »

Sõltub, milleks sulle trelli vaja on. Kui sind väike väändeerinevus ei heiduta võiksid 50 Nm asemel valida 41-42 Nm, valikuks siis Makita Akulööktrell BHP453SHE. Minu meelest hetkel parim komplekt 235€ eest: 2x3,0 Ah Li-Ion+ akulamp, kohvris akutrelliga
http://www.boxes.ee/index.php?id=10654 . Väike miinus muidugi 1,3 Ah aku mahtuvus. 3-sega teed kauem tööd.
Endal ilma löögita BDF343SHE ja kergbetoonikruvi mõõtmetega 8x90mm sain narva plokile, (usun et silikaati keerab ka sisse) sisse keeratud. Mingi raudbetooni puhul vast vaja seda löögiga varianti. Betooni lõhkumisel või piikamisel tuleks valida midagi muud ja usun, et puurvasar on siiski õigem valik. Seega mõtle, kas sulle seda ülemäärast löögijõudu on vaja lihtsalt betoonseina augu puurimiseks või tahad midagi raskemat teha nt augufreesiga toru jaoks tellisest-betoonist auk läbi puurida- puurvasaraga peaks tulemus olema lihtsamini saavutatav kui akulööktrelliga. Et siis kui kasutad lööki paar korda aastas, pole just mõtet liiga võimast osta, kui puurvasarat vaja paar korda aastas, rendi see, tuleb odavam kui lasta kallil profiseadmel seista kodus tööriista panipaigas.

paljudel juhtudel kus võimalik ja kasulik, tuleks lihtsalt pilootauk mingi millimeeter-kaks väiksem, kui sissekeeratav kruvi-polt, siis teeb ka "lahjamaga" töö ära.Esiteks ei koorma trelli üle ja teiseks säästad niimoodi akut. See kehtib siis koduste ja lihtsamate tööde tegemise kohta. isiklik kogemus. Mäletan et mu vend tõi oma Metabo puurvasara kui oli vaja ühe aiaposti jaoks betoonplaadile auk teha, samuti kasutas ta seda puurvasarat et tellisest õhksoojuspumba torude jaoks auk sisse freesida. Selliseid töid ei tee just iga päev.
kodukasutaja
külaline

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas kodukasutaja »

Vabandust, aku spetsifikatsiooniga panin puusse, õige on tõestiBHP453SHE ja 2x 1,3 Ah. Ajasin sassi.
polukoli
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 73
Liitunud: 04 Sept 2009, 12:12

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas polukoli »

kodukasutaja, tänud kaasa mõtlemast ja vaatasin sinu poolt väljapakutud trelli. Hinnaklassilt juba tunduvalt kenam. Trell leiaks linnas rakendust betoonseina aukude tegemisel, kuid mitte igapäevaselt, vb korra-kaks aastas, et näiteks kapp seina panna ja maal olles oleks hetke seisuga vaja kemmerg püsti ehitada. Seal oleks vaja ca 8 cm kruve palki lasta. Hirmutab natuke see 1,43 Ah aku...Puudub igasugune arusaam kaua sellega saaks töötada võrreldes 3,0Ah...
Kodukasutaja
külaline

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas Kodukasutaja »

Kui võimalik, siis jah, 3Ah akuga oleks kindlasti asjalikum. samas ei maksa ka põdeda, mul endal ka 1,3Ah akud kuid eks aeg annab arutust võib-olla lähitulevikus ostan ühe kolmese lisaks. Makita on selles mõttes lollikindel, et on saadaval nii 18V kui ka 14,4V nii 1,3 kui ka 3Ah. Akulaadijat ei pea ka vahetama sobib üks kõikidele akukassettidele. Vahe on selles et 3Ah saad ühe laadimisega rohkem. Aga see ei tähenda seda et sa ühe laadimisega päev otsa betooni auke saad puurida. Sõltub koormusest. Tõsi ta on et 1,3Ah kipub nõrgaks jääma samas ei jää töö tegemata, sest laadimiseg 3Ah on kuni 60 minutit (vanema akulaadijaga vanema põlvkonna li-ion) , uue põlvkonna akud ja uuema Makstari akulaadijaga suisa 22 minutit ja lased rõõmsalt edasi. Näiteks minu vanema põlvkonna akulaadija laeb ca 25-30 minutiga akud täis. Palju mugavam kui oodata NiCd 3 tundi (ostsin hädaga ühe koduseeria Rohelise boschi,ost mida tegelikult kahetsen aga ära ka ei raatsi müüa, hea ühega puurida teisega kruvida)

Kui tahad kindlasti odavalt võimast trelli saada,mis täisvarustuses on kirves siis võta midagi Z seeriast ilma akuta. Ostad akulaadijaga akukomplekti juurde ja ongi olemas. Kahe Z seeria tootega saad ühe aku tasuta aga siis pead akulaadija ikkagi ostma nii, et kokkuvõttes ei tule see Z seeria sugugi nii odav. Tasub see ära juhul kui hakkad olemasolevat tööriistaparki uuendama, st kui sul vähemalt laadija on juba olemas. Mina arvutasin välja et kui peaksin oma BDF343SHE kõik osad eraldi ostma (trell, 2x aku ja laadija), läheks see lõbu mulle 2 korda rohkem maksma, sest ainuüksi uus laadija maksab ümmarguselt 100EUR+ 1 aku poole sellest. Seega tegelikult oleks kindlasti mõistlikum osta komplekt, saad vähemalt millegiga alustada.

8cm kruvid? Sõltub mille sisse ja kui jämedad. Makita kasutusjuhend ütleb, et peaks kuni 6mm olema minu trellil, aga ma teen pilootaugud sisse ja saan jämedamaidki lastud (spetsi järgi betooni kruvida ei saagi), põhimõtteliselt õiged kruvid peavad olema siis peaks saama ka pikemaidki lasta.Oksakohta muidugi tavalist kipsikruvi ei lase (järgi proovitud, suure vaevaga läheb ilma pilootauguta oksakohast läbi) . Betooni peaks kõige parem saama kruvida nii, et enne auk, siis tüübel ja pärast kruvi.
Kui lähed youtubesse ja sisestad sind huvitava trelli mudeli või tootjanime youtube otsingusse saad vastuseks hulga erinevaid teste, mõned neist pole tõsiseltvõetavad sest tegemist on ilmselgelt kallutatud, st tegemist on "konkurendi" tööriista ilmselge ülekoormamisega. Õnnestus näha isegi videot kus Makita aku ühe Dewalti fänni poolt peeti keerati. Samas annavad need videod aimu, kui suuri ja kuhu saab lasta. Üks asi on saepuru plaati augud sisse freesida teine asi on 100mm kruve kusagile prussi sisse lasta või 30mm puuriga auk puurida.
Kokkuvõttes, enne võta natuke võimsam, ka siis kui tundub olevat kallis, ajaga teenib tasa sest näiteks enam ma ei ole oma "lahjast" Makitast nii väga vaimustatud. Praegu mõtlen samamoodi et pidanuks võtma võimsama aga teha pole enam midagi. Võetud sai see riist aasta peale järelmaksuga. Eks pärast paistab, mis edasi saab.

Ja veel oma Makita kohvrist leidsin "üllatuse"- kruvikeerajaotsikute komplekti, oma ca 30 otsikut, koos magnetpadruniga, muidu on tavaliselt kohvris lihtsalt üks kahepoolne +/- otsik. Otsikud nagu "maast" leitud ;)
Kodukasutaja
külaline

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas Kodukasutaja »

Niisiis, väike tagasiside BDF343SHE kohta: Pigem kodune väiksema võimsusega kruvikeeraja kui akutrell. Natuke pettunud ostus. Pettunud olen sest trell jäi betoonikruvi tellisesse keeramisega jänni. Vaja oli 6x50mm. Tegin augu tellisesse ette. Augu puurimisega tuli trell toime. Ühte tellisesse keeras kuidagimoodi ära aga järgmisesse mitte. Tee või tina, vahetasin täis aku vastu, ikka sama seis.Asja pean nüüd lahendama tüübliga.
Puidu ja narva plokiga on siiamaani hakkama saanud. Kokkuvõttes, ei soovita kellegile, ka siis kui soodsa hinnaga saadaval. See mudel sobib korteritöödeks, kui tahad kodumööblit kokku panna või väiksemaid auke puurida. Ja sellele vastavad kruvid kah. Profitööriistaks ei taha seda nimetada, liiga lahja.

Või on tõesti nii, et üks tellis on "tugevam" ja teine "pehmem"?? Betoonikruvi kohta öeldakse tootejuhendis: Sobib betooni, tavalisse tellisesse, jne. Huvitav et nõutavat väändemomenti ei kirjelldatud. Oleks see info juures poleks ehk vaeva hakanud nägema.
Vasta