Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

http://www.nordpoolspot.com/api/marketdata/queries
on puhas tekstiläbu kus puudub hinnainfo.
Sourcet vaadates on objektimuutuja kuskil ctrl.state.tData[ctrl.dk] objekti muutujates (kas .datatype ?) aga kuidas see saada välja pritsima javascriptis ma ei oska.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kalvis kirjutas:http://www.nordpoolspot.com/api/marketdata/queries
on puhas tekstiläbu kus puudub hinnainfo.
Sourcet vaadates on objektimuutuja kuskil ctrl.state.tData[ctrl.dk] objekti muutujates (kas .datatype ?) aga kuidas see saada välja pritsima javascriptis ma ei oska.
see on jah ära peidetud ja data tõmmatakse API -st angular librariga nii , et sa ei näegi seda datasource . Pikema häkkimise peale ehk selgitaks välja kus täpselt data loetakse , aga ilmselt on see API seal tasuline ja väljaspoolt seda lehte ei saa seda lugeda, see kõik ongi tehtud andmeallika varjamiseks. Lihtsam oleks otsida mõni nende partner kes hindu avaldab ja andmete avaldamisel pole andmeallika peitmiseks niipalju vaeva näinud.

Andmete tõmbamiseks peab nüüd nats kaugemale minema ja reaalselt selle lehe nodejs -is koos viledega käima laskma ja siis objektidelt ise andmeid küsida . Testisin http://www.nordpoolspot.com/Market-data ... view=table , võid minna sellele lehele ja näiteks google chrome konsoolis lasta käima järgmised read

Kood: Vali kõik

//andmeid hoitakse #datatable id -ga elemendi skoobis 
var dataparent = angular.element($('#datatable')).scope().ctrl.state.tData
//seal data objektis on üks liige mille sees on tabeli andmed , võtame selle esimese objekti  ja vaatame mida sisaldab dataMatrix muutuja seal
//kuna me ei tea selle objekti esimese liikme võtit/nime, siis Object.Keys() kaudu saame selle teada
dataobject = dataparent[Object.keys(dataparent)].dataMatrix
//edasi tuleks itereerida dataMatrix objekti mille iga liige ongi üks hinnatabeli rida mille esimene element sisaldab homse kuupäeva hinda
for (var i in dataobject) {console.log(i + ' - ' + dataobject[i][0].value)};
tulemuseks selline pilt https://www.dropbox.com/s/fedake9ydnqu8 ... 6.png?dl=0

et seda kõike nüüd lasta käima ja sealt andmed endalse savestama peaks kasutama vist mingit nodejs headless testimismoodulit nagu phantomjs , zombiejs vms ja teekond andmete lugemiseks oleks vaja korra päevas uue info avaldamise järgmselt:

Kood: Vali kõik

nodejs
|_ phantomjs request http://www.nordpoolspot.com/Market-data1/Elspot/Area-Prices/EE/Hourly/?dd=EE&view=table 
    |_ requseti skoobis andmeobjektide otsimine
    |_ andmete salvestamine
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2811
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Kas ei oleks lihtsam kohustada börsi avaldama paralleelselt andmeid lõppklientidele lihtsaimal kättesaadaval kujul?

See ei ole ju ainult Eesti probleem.

Kuidas meil selle uue struktuuriga nüüd oligi - kas ühtse siseturu volinik ja energeetikavolinik alluvad muuhulgas digivolinikule või tuleb Junckerile enesele peale hüpata ?

Lõppude - lõpuks teenib see ju ka energiavõrkude huve, sest kui tarbijad üritavad osta odavaima hinnaga, siis silub see koormusgraafikut, mis omakorda on jaamade töö seisukohast kasulik..

Ummile kohe kohustus kaasa... või jagab Kaja matsu paremini..?
:jooma
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ei usu , et see nii lihtne oleks , aga võiks ju olla. Veebist oma tarbeks tirida võib, edastada teistele ei tohi
You may download, store and use the contents of this website for use in connection with trading on the Nord Pool Spot market, and for analysis or research of your firm or company, provided you keep intact all trademark, copyright and other proprietary notices. You may not republish, retransmit, redistribute or otherwise make the contents of this website available to any other party or make the same available on any website, on-line service or bulletin board of your own or of any other party or make the same available in hard copy or on any other media without our express prior written consent from Nord Pool Spot's Power Data Services. You can contact them through pds@npspot.com.
muidu võib accessi ka kogu datale osta http://www.nordpoolspot.com/TAS/Power-D ... t-details/ mis on väga kirves :)

pole motivatsiooni , aga muidu võiks ju selle scripti lõpuni kirjutada ei saa kaua aega võtta , vaatab kui mingi auk tekib ja siis meeles on teeb nodjs -iga
A.S.
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Aga mis juhtub kui tuimalt tabelist lugeda? Ülemäära keeruline?
http://www.nordpoolspot.com/api/marketdata/page/47
 
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas laurit »

Vot seda oligi vaja :)
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Kuna just tuli kiri, et järgmine nädal tullakse vahetama arvestit (lisaks, et meil alles paar aastat tagasi välja ehitatud kogu piirkonna alajaam ja värk, siis on ka lootus, et suht kiiresti on võimalus üle minna tunni-börsi hinnaga tarbimisele), siis tekkis kohe õhin selle teema osas siin.

Samas kui veidigi jälgida igasugu tarbijate tarbimisi, siis ainuke asi tõesti mille võiks "targaks" teha, on veeboiler.

Ja kui natukenegi kõplad neid päevagraafikuid seal aastaringi suvaliselt, siis saab selgeks, et alati võid iga päev suht kindlalt valida 01-05 ajavahemiku, ja see on suht kindlasti ka odavaim ööpäeva jooksul. (Rohkem me ette ei tea niiehknaa ja seetõttu ei saa ka pikemalt ootama jääda odavamat elektrihinda)

Seega veeboileri paneks hoopis tõesti tavalise kellaga ülejäänud ajaks kinni.

Teine lugu aga oleks võibolla maakütte puhul mis kaval nipp, et kui on teada tulevas ööpäevas mingi ajaperiood, kus elekter eriti kirves, siis lükkaks max 3-4 tundi järjest õueanduri "lühisesse" - teisiti seletatult tuleks tolle sisse piiluda ja tuvastada mingi loogika, et ehk kuidas petta ta ära arvama, et õues on nüüd 20 kraadi sooja, mille peale lükkab pumba automaatika kütte ise maha.
Viimati muutis sashaobrok, 04 Nov 2014, 22:01, muudetud 1 kord kokku.
vanaema on sul veteran...
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

A.S. kirjutas:Aga mis juhtub kui tuimalt tabelist lugeda? Ülemäära keeruline?
http://www.nordpoolspot.com/api/marketdata/page/47
 
see on jah see mida otsitud, kuidas sa selle leidsid sealt :hello:
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

sashaobrok kirjutas: Samas kui veidigi jälgida igasugu tarbijate tarbimisi, siis ainuke asi tõesti mille võiks "targaks" teha, on veeboiler.
aga tee hoopis igiliikur, odavaga kütad elektri auruks ja kallil ajal lased aurust läbi turbiini elektri ja müüd võrku tagasi hahaha
A.S.
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Külaline kirjutas:
A.S. kirjutas:Aga mis juhtub kui tuimalt tabelist lugeda? Ülemäära keeruline?
http://www.nordpoolspot.com/api/marketdata/page/47
 
see on jah see mida otsitud, kuidas sa selle leidsid sealt :hello:
Lihtsalt vaatasin.
https://www.wireshark.org/
 
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

A.S. kirjutas:
Külaline kirjutas:
A.S. kirjutas:Aga mis juhtub kui tuimalt tabelist lugeda? Ülemäära keeruline?
http://www.nordpoolspot.com/api/marketdata/page/47
 
see on jah see mida otsitud, kuidas sa selle leidsid sealt :hello:
Lihtsalt vaatasin.
https://www.wireshark.org/
 
hea idee :hello:
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ma ei suuda A.S ära kiita, see oligi see mida vaja. Varasem skript GET käsuga luges lehe html stringi mis oli sarnane stringiläbu ning stringitöötlusega (simple cut) oli 3 käsuga tabel käes.
Edasi salvestasin stringi faili (perlis pole vahet kas trükid ekraanile või faili). Muidu perlis on if then else käsud olemas et luua ka IO fail kas input on sees või väljas. Ja sinna paned siis mingi statistilise suuruse mul oli näiteks suurem 45 € MWh, et üle selle on blokk. Kui algul oli nii lihtne siis mingi ajapärast boilerile tegin skripti ümber - boiler läks sisse 24 kõige odavamast hinnast ja välja siis kui hind tõusis üle 45 MWh. See on rahaliselt parem.
perlis saab rasperry IO juhtida otse. Selleks käivitas cron iga tund siis relee skripti, mis vaatas IO tabelit ja laadis uue väljundi IO-sse. Kord päevas (peale kella 15.00) käivitas cron ka uue hinnatõmbamise.
Kuna perl töötab nii windowsis, linuxis kui rasperry-l siis on NPS relee suht universaalne, arvutil võib kasutada LPT või COM porti ja windowsis cron asemel shedulerit.

Soojuspumpadel on see variant katsetamata, kuid arvan, et ka õhkpumpadel saab blokkida soojuspumpa selle 4 juhtsoone (4 juhet on siseosa ja välisosa vahel, teised on L1,N ja PE, neljas on juhtsoon, mille sagedusmodulatsiooniga juhitakse välisosa) katkestamisega. See genereerib tabloole küll vea aga on katsetamatta, kas taastumisel kaob ka viga.

Kuid veel NPS tariifidest. Ei ole nii, et kogu aeg on see tüüpkõver. Aeg ajalt on päevi kus ka päeval on soodne. Ja kui mingi estlink rikkis siis on 7-23 kirves elekter. Üldiselt on kaks halba aega kella 8-10 ja 17-19. Need on kellaajad mil tarbige elektrit nii vähe kui võimalik. 10-17 võib ka mitte väga soodus olla (enamus on tööl) ja kella 01 kuni 06 on väga soodus aeg (seni konkurentsitult olnud ka kõige kallima elektriga juhtumitel). Paraku laupäev on väga ujuv, pühapäev päeval on aga soodne.
A.S.
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Kaardi kujul andmed näevad esmapilgul välja veidikene segasemad. Samas aga, mõttetut jura oleks justkui oluliselt vähem.
http://www.nordpoolspot.com/api/marketdata/chart/47
Lihtsalt teadmiseks.
 
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas laurit »

Python'is väike skript:

Kood: Vali kõik

#!/usr/bin/python

import urllib2
import json

response = urllib2.urlopen('http://www.nordpoolspot.com/api/marketdata/page/47')
data = json.load(response)

ourResult = data['data']

Ltime = []
Ldate = []
Lprice = []

i = 0

for resultRow in ourResult['Rows']:
        Ltime.append(resultRow['Name'])
        Ldate.append(resultRow['Columns'][0]['Name'])
        Lprice.append(resultRow['Columns'][0]['Value'])

while (i < 24):
        print Ldate[i], Ltime[i].replace('&nbsp;', ''), Lprice[i].replace(',','.')
        i = i + 1
A.S.
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Igatahes http://www.compileonline.com/execute_python_online.php näitab, et skript täiesti töötab.
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas laurit »

Tasub veel märkida, et ajatsoonid on selles süsteemis CET ehk ühe tunni võrra taga võrreldes Eestiga.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Kena kui nii detailseid juhiseid antakse. Kui keegi veel näiteks raspberry kiirsetupi ja IO juppide ja nonde juhtimise täpsete detailidega kirja paneks, siis võiks vist eraldi teema alla kogujuhendnäidise üles panna.
vanaema on sul veteran...
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2811
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Nüüd siis tuli esimene tunnikaupa loetud (esialgu vaid pool kuud) elektriarve kah ära.
Energia keskmiseks hinnaks täpselt 4,00 senti/kWh (koos km). Sellest odavam on vabaturu ajastul olnud vaid tänavu aprillis - 3,94 senti.

Elektrilevi võiks võrgutasu kah tunnikaupa arvestada - neil seal ju üks komponent võrgukaod, mida nad ise kindlasti katavad tunnikaupa ostetud börsielektriga

PS
Kui veel juuksekarva lõhki ajada, siis tglt oli 3,999 - ehk siis alla 4 sendi.. :good:

PS2
Eelmises oktoobris oli 5,84 - huvitav, et mõni päevapoliitik pole veel teavitanud elektrihinna 32% alanemisest :jooma
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Siit saadud info kohaselt tegin perli skripti ümber. Pole eriline käsi, kindlasti saab lühemalt kirjutada aga ma ei osanud.

Kood: Vali kõik

#!/usr/bin/perl

use LWP::UserAgent;
use strict;
my $base_uri = "http://www.nordpoolspot.com/api/marketdata/chart/47";
my $ua = LWP::UserAgent->new;
my $hour = 0;
my @se1;
my $day = 0;
my @lines = split /[\n:]/, $ua->get($base_uri)->as_string; #see teeb lines massiivi iga reavahetus on oma reas

foreach my $line (@lines) {
	if ( $line =~ "Name") {
		$hour++;
		if ($hour>1 and $hour<194) {
			if ($day==0) {
				@se1= split (/"/,$line);
				my $arr=@se1[1]; #algselt liitsin @se1 nüüd valitud kokku ja sai lõpus faili kirjutatud. Siin oli teisiti
				print $arr,"\n"; 
			}
			$day++;
			if ( $day>7) {$day=0;}
		}		
	}
} 
#open(my $out, ">",  "NPS.txt") or die "Can't open output.txt: $!";
#print $out @se1;
#close $out or die "$out: $!";
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

trebla kirjutas:Nüüd siis tuli esimene tunnikaupa loetud (esialgu vaid pool kuud) elektriarve kah ära. :jooma
Kas ehk äkki on võimalik seda tunnikaupa arvestuslikku arvet teistele näha jagada? (udutad kriitilise infi kohad ära jms) Et kuidas ikkagi konkreetselt seal need numbrid kirjas on ja kas klapivad ka avalike börsihindadega kuidagi?
vanaema on sul veteran...
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2811
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Aitäh küsimast...
krt...enneaegu hõiskasin - olin võtnud arvelt käibemaksuta rea...
Hoopis 4,798 senti/kWh tuleb... ja mullusest hinnast 18% odavam
:write:



Ega neid tunnihindu ja -energiaid ei olegi seal.
Pead lihtsalt müüjat usaldama

Neid tunnitarbimisi saab vaadata ilmselt kuskilt elektrilevi lehelt.. aga ma pole viitsinud...

Energia

Elektrienergia börsihinnaga 842.44 kWh 4.6405 senti / kWh 39.09€
Börsihinna marginaal 842.44 kWh 0.24 senti / kWh 2.02€

Võrgutasu

Elekter, päev 611 732.264 121.264 kWh
Elekter, päev 732.264 975.924 243.66 kWh
Elekter, öö 1078 1257.87 179.87 kWh
Elekter, öö 1257.87 1569.866 311.996 kWh

ja sinna allpool atktsiisid ja maksud otsa


Tglt peab elektrimüüjalt järgi uurima... kirjutasin neile juba...
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

www.energia.ee ju peaks sul igaljuhul graafikut joonistatama. Sealt ei leia siis midagi? Maru kahtlane tundub, et kas siis ikkagi käib mingi ümardamine ja mahhineerimine?
vanaema on sul veteran...
Ping
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Ping »

Ma nii huvipärast küsin, et kuidas võrgutasuga on?
Kuidas see sõltub tunnihinnast? Või see on ikka päev ja öö.
Seal ju päris suur vahe kui akumuleeritavat energiat ksutada.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Võrgutasu ei sõltu tunnihinnast vaid on nii millise paketi oled võrguettevõtjaga sõlminud. Enamusel on EE võrk, seal saad valida kellaajast sõltumatu paketi, öö ja päev eraldi, siis peakaitse püsitasu + mingi valik.
NB! Algoritm tasub võrgu kellaaega ka jälgida - kui elekter on päeval samaodav kui öösel siis öö+päeva paketis tasuks võrgutasu alusel öösel tarbida.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Sa kalvis enda arvet ka ei taha näidata?
vanaema on sul veteran...
Vasta