Planeedi Maa päästmine

Siin arutletakse naljakate juhtumite üle ehitusvaldkonnas
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1231
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

trebla kirjutas: 28 Nov 2023, 00:53..
Ahjaa.. ja veel öeldi AK-s, et tuumaregulaatori järelvalvekontor hakkab aastas maksma 7 miljonit.
Sinna lisanduksid siis veel päästevõimekuse arendamise kulud ja miskit veel...
Aga tuumajaama ehitamine pidavat kohe hakkama raha sisse tooma... ehitustööd tekitavat täiendavat maksulaekumist kohe...

..no siis oleks mõistlikum teha juba kohe 2 tuumajaama... ?
..ja näiteks miks mitte ka kosmodroom.... ?
See jah huvitav, et taastuvenergia tasuga on tohutu probleem, aga tuumaenergia dotatsioon, riigi garantiid jms pole probleem? Kusjuures Prantsusmaa näitel võib arvata, et tuuma dotatsioonid kujuneks väga suureks ja pikaajaliseks, aga see pole probleem? Kõike tuleks teha turu tingimustes, aga tuumajaama ei saa nii teha ja turg ise ilma garantiideta ei teeks seda, aga see pole jällegi probleem?

On olemas analoogsed põhimõtted, aga tuumaenergial on analooge mitte omavad принципы :)
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas rannamees »

val kirjutas: 27 Nov 2023, 22:09
rannamees kirjutas: 26 Nov 2023, 17:34 Nali naljaks ja jutt jutuks aga taastuvenergia tasu on konkreetselt üks asi, mis meie tootja näiteks soomlase ja rootslasega võrreldes ebavõrdsesse olukorda paneb.
Neil nimelt sellist tasu ei ole.
Suurtel tööstustel minuteada ei kehti päris samad reeglid mis tavatarbijal. Neil olevat pikaajalised fiks lepingud või suure fiks osaga lepingud.
Keegi maksukoormust ei taha Soome ja Rootsiga võrrelda, mis sellest ebavõrdsusest (mis on ikka oluliselt meie kasuks) arvate?
Just nimelt, neil on tööstustel pikad fix otselepingud tuumajaamadega.
Meil niimoodi fixida ei ole võimalik, max50% kogutarbimisest.
Nende fix on tasemel alla 50eur/Mwh, meil nõks alla 100....
Nende vabaturg on tasemel 50eur/Mwh, meil 100...150

Ma just võrdlesin maksukoormust.
Meil taastuvenergiatasu, neil pole.
Palgakulu pidasid silmas maksukoormuse all?
See on suurtööstusel marginaalne, tooraine- ja energiakuluga võrreldes.
Igasugu keskkonnatasud ja saastetasud- ausalt, ma ei tea sellist juhust viimased 20 aastat kui meil kasvõi mõni aasta poleks mingi tasu tõusnud. :(
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas rannamees »

trebla kirjutas: 28 Nov 2023, 00:34 ja nüüd saavad ka Urmas ja xxx rahu... telekas öeldi äsja just, et plaanitakse taastuvenergia tasu kaotamist.. selle asemel hakatakse elektriaktsiisi tõstmisega koguma 180 M€ kolme aasta kohta.. :good:
See on nii utoopiline plaan, et isegi U.Reinsalu hoidis eilsetes uudistes "kahe käega peast kinni"
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas rannamees »

elektron kirjutas: 27 Nov 2023, 19:41 Teoorias on mets meie ühisvara ja seda peaks jaguma kõigile. Vahet ei ole kas eramets või riigimets - see peab olema majandatud nii, et on tagatud ressurss kõigile elanikele. Kui metsa on nii palju, et kõik kodumaised vajadused on rahuldatud ja jääb veel kuhjaga üle, siis ma ei näe ekspordis probleemi, olgu see siis pellet või mõni muu väärindatud puittoode.
Mis huvitav teooria, et minu ostetud ja hooldatud mets on Sinu vara?

Minu mets on minu vara ja seda ma majandan just nii, nagu mina tahan. Punkt.
Sama jutt näiteks minu põlluga.
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas rannamees »

trebla kirjutas: 28 Nov 2023, 00:53 Ahjaa.. ja veel öeldi AK-s, et tuumaregulaatori järelvalvekontor hakkab aastas maksma 7 miljonit.
Sinna lisanduksid siis veel päästevõimekuse arendamise kulud ja miskit veel...
Aga tuumajaama ehitamine pidavat kohe hakkama raha sisse tooma... ehitustööd tekitavat täiendavat maksulaekumist kohe...
..no siis oleks mõistlikum teha juba kohe 2 tuumajaama... ?
..ja näiteks miks mitte ka kosmodroom.... ?
Siin ongi kogu projekti ainuke uba.
Kõik, peale liivaja killustiku tuleb sisse osta.
Projekt, materjalid, ehitus, käit, hooldus, remont, varuosad, kütus.
Kõige pealt laekub 22% KM. :)

Kasutatud kütuse utiliseerimisest ei ole mõtet isegi rääkida.
Kulud löövad hinge kinni.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 433
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas elektron »

rannamees kirjutas: 28 Nov 2023, 09:23
elektron kirjutas: 27 Nov 2023, 19:41 Teoorias on mets meie ühisvara ja seda peaks jaguma kõigile. Vahet ei ole kas eramets või riigimets - see peab olema majandatud nii, et on tagatud ressurss kõigile elanikele. Kui metsa on nii palju, et kõik kodumaised vajadused on rahuldatud ja jääb veel kuhjaga üle, siis ma ei näe ekspordis probleemi, olgu see siis pellet või mõni muu väärindatud puittoode.
Mis huvitav teooria, et minu ostetud ja hooldatud mets on Sinu vara?

Minu mets on minu vara ja seda ma majandan just nii, nagu mina tahan. Punkt.
Sama jutt näiteks minu põlluga.
Ilmselgelt pole sa ise metsa omanik, kui sellist juttu ajad.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2161
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 74 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Elektronile ausa kommunisti auraha.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 433
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas elektron »

kunn24 kirjutas: 28 Nov 2023, 00:01 Nõmmekate grupis on nutt ja hala, et roheline biojääde külmub konteineri külge ära.
Ehk avastati Ameerika. Pisiasi, aga näitab järjekordset rohepohmellist kainenemist.
Suletud grupp https://www.facebook.com/groups/1353726 ... 792729775/
Palun jagage nõuandeid, kogemusi- ma ei saa hakkama biojäätmete äraandmisega.
"Biojäätmete vedu ei teostatud, kuna mahutisse on jäätmed sisse pressitud/külmunud ning tühjenduse käigus ei kukkunud välja." Palutakse järgmiseks tühjenduse korraks jäätmed mahutist lahti teha.
Ma ei pressi jäätmeid sisse, kallan lihtsalt konteineris olevasse biolagunevasse kotti, need aga jäätuvad koos kotiga konteineri seinte külge. Mis teha? Viin konteineri tuppa sooja? Ja talv alles ees...
Järgmisena mõeldakse välja, et biojäätmete konteineri kütteks tuleb paneelid monteerida (mis muidugi talvel ei tooda). Ja kui sellest asjast ka kaineks saadakase, tuleb uus kulibin välja ideega vedada Afrikast rohe_vesi_niku toru.

Ja noh:
Üks asi on veel oluline- HAIS!
Kogu Nõmmel haiseb nagu Midsommeris-peaaegu igas väravas on oma roiskuv laip...kogu kevade,suve ja sügise ning talve. Nii hakkabki olema? Osad roisutünni omanikud lihtsalt ei saa aru,et selle haisuallika vahemaa naabri aiaga peab olema vähemalt 4 meetrit.Tegelikult ei aita see ka,no natukene ehk...Täiesti läbimõtlemata ja tagajärgedega mittearvestav ettevõtmine. Ametnikud said linnukese kirja,Nõmme haiseb!
Noh, elades ka ise Nõmmel, väidan vastu, ei haise. Hoopis vastupidi, haisu on vähem, kuna toidujäätmeid ei topita enam olmeprügikasti. Ja see jutt, et külmub kinni - las siis külmub, see on juba prügivedaja probleem.
Biokonteiner on koonilise kujuga ja ei usu mina, et prügivedaja seda tühjaks koputada ei suuda.
Mõni inimene lihtsalt ei suuda elada ilma tühja koha pealt probleeme välja mõtlemata - see on teatud inimtüüp ühiskonnas.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 433
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas elektron »

kunn24 kirjutas: 28 Nov 2023, 09:53 Elektronile ausa kommunisti auraha.
Tühja klähvimise asemel soovitan vahelduseks Metsaseadus läbi lugeda - teed ennast vähem täis.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2161
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 74 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Lisaks ausa kommunisti aurahale siis ausa põmmpea tiitel.
Kui vedajad ei saa tühjaks koputamisega hakkama, siis pole enam sinu asi jahvatada, kes mida kuidas peab tegema. Kui terve hulk inimesi nii väidab, siis pole enam sinu asi nende väiteid kahtluse alla seada.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 433
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas elektron »

kunn24 kirjutas: 28 Nov 2023, 10:05 Lisaks ausa kommunisti aurahale siis ausa põmmpea tiitel.
Kui vedajad ei saa tühjaks koputamisega hakkama, siis pole enam sinu asi jahvatada, kes mida kuidas peab tegema. Kui terve hulk inimesi nii väidab, siis pole enam sinu asi nende väiteid kahtluse alla seada.
Naljakas kuidas see hulk inimesi varem hakkama sai? Kuhu nad oma biojäätmed panid? See on juba ammu teada, et sellistes gruppides käivad teatud sotsiaalsete kalduvustega inimesed ennast välja elamas.
PS. kui vedaja hakkama ei saa, siis tuleks sellest vedajat teavitada.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5485
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 142 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Miks tuum ei võiks saada praegu mittejuhitavale minevaid toetusi
Kus on erinevus
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas rannamees »

elektron kirjutas: 28 Nov 2023, 10:03
kunn24 kirjutas: 28 Nov 2023, 09:53 Elektronile ausa kommunisti auraha.
Tühja klähvimise asemel soovitan vahelduseks Metsaseadus läbi lugeda - teed ennast vähem täis.
Mida puutub metsaseadus asjasse, kui suvaline kommunist püüab minu metsa enda omaks kuulutada? :banghead:
Tahtmine on taevariik, saamine hoopis iseasi. :hello:
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas rannamees »

xxx111 kirjutas: 28 Nov 2023, 10:17 Miks tuum ei võiks saada praegu mittejuhitavale minevaid toetusi
Kus on erinevus
Sellist raha pole olemas.
Pole ka tulemas. Peamine erinevus.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5485
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 142 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

rannamees kirjutas: 28 Nov 2023, 10:59
xxx111 kirjutas: 28 Nov 2023, 10:17 Miks tuum ei võiks saada praegu mittejuhitavale minevaid toetusi
Kus on erinevus
Sellist raha pole olemas.
Pole ka tulemas. Peamine erinevus.
Sa mõistsid valesti
KÕIK see mis suunatakse mittejuhitavale suunata tuumale sh KÕIK mis puudutab ka mittejuhitava kõrvalkulusid
Ning kui mittejuhitaval peaks olema hinnapõrand siis see rakendada hoopis tuumale
Mitte rohkem
Kõik muu jääb investorite mureks
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1231
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

xxx111 kirjutas: 28 Nov 2023, 11:29 Sa mõistsid valesti
KÕIK see mis suunatakse mittejuhitavale suunata tuumale sh KÕIK mis puudutab ka mittejuhitava kõrvalkulusid
Ning kui mittejuhitaval peaks olema hinnapõrand siis see rakendada hoopis tuumale
Mitte rohkem
Kõik muu jääb investorite mureks
Võtame sealt raha ära, kus midagi on olemas ja tehakse ja anname sinna kus pole reaalselt mitte midagi olemas ja järgmised 10a ka ei teki ning pole ka täit kindlust, et 10a raha sisse pumbates midagi reaalselt tekiks. Teiste tuumajaamade ehitus on näidanud, et esialgne plaan tuleb korrutada 2-3x nii aja kui raha osas. Ja sellist plaani propageerib see, kes väidab, et turg paneb kõik paika ja mingeid toetusi pole vaja. Hea nali :)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5485
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 142 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@ val

Kui Su ajuraasuke ei mõista mida räägitakse siis pole midagi teha - aga eriti debiilne on seda igal ajal välja näidata
Ma mitte ei propageeri midagi vaid esitan küsimuse kus on vahe...
So - miks peaks "toetused" minema just sinna kuhu nad lähevad aga mitte mujale...
See, et miski asi on olemas ei takista midagi - las olla olemas
Aga see ei tähenda, et nii peaks jätkama
Miks ei võiks neid suunata mujale
Jätkuvalt on küsimus, et kus on vahe
Miks ühe toetamine on väga õige ja teise toetamine SAMAS summas väga vale
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas rannamees »

xxx111 kirjutas: 28 Nov 2023, 11:29 Kõik muu jääb investorite mureks
Järjekordselt- saatan peitub detailides.
"Kõik muu" jääb riigi, ehk meie selga.
Investor "muigab vuntsi". :hello:
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5485
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 142 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

rannamees kirjutas: 28 Nov 2023, 13:10
xxx111 kirjutas: 28 Nov 2023, 11:29 Kõik muu jääb investorite mureks
Järjekordselt- saatan peitub detailides.
"Kõik muu" jääb riigi, ehk meie selga.
Investor "muigab vuntsi". :hello:
Ei mõista...
Kui raha peale ei voola (so summa on fikseeritud nt tänaste "taastuv"energia kulutustega) kuid see on hädavajalik siis Investor pankrotistub
Ja täiesti tavaline asi
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2161
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 74 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Lollidemaal algas sigin-sagin ehk kuidas seletada arhitektile, et kui seinu pole, siis tuul puhub ja võib lumi sisse tuisata ja kui katus on kaldega "ruumi" sisse, siis jookseb niimoodi ka vesi. :doh:
https://www.err.ee/1609177912/uus-raudt ... tegemisele
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5485
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 142 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@ kunn

Ma pean sisuliselt igapäevaselt selgitama arhitektidele, et "ilupiltidel" esitatud lahendused on ehitustehniliselt täiesti mööda sh energiatõhususe seisukohalt
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas rannamees »

kunn24 kirjutas: 28 Nov 2023, 13:32 Lollidemaal algas sigin-sagin ehk kuidas seletada arhitektile, et kui seinu pole, siis tuul puhub ja võib lumi sisse tuisata ja kui katus on kaldega "ruumi" sisse, siis jookseb niimoodi ka vesi. :doh:
https://www.err.ee/1609177912/uus-raudt ... tegemisele
Ainult 10+ aastat, klientide pidev kirjalaviin ja voilaaa, hakkabki aru tasapisi tagantpoolt ettepoole tulema :lol:
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2161
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 74 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Tuli selline tore film meelde Kilplased 1974: https://www.youtube.com/watch?v=D5V8QzqNwbw
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10944
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

elektron kirjutas: 28 Nov 2023, 10:02 Noh, elades ka ise Nõmmel, väidan vastu, ei haise. Hoopis vastupidi, haisu on vähem, kuna toidujäätmeid ei topita enam olmeprügikasti. Ja see jutt, et külmub kinni - las siis külmub, see on juba prügivedaja probleem.
Biokonteiner on koonilise kujuga ja ei usu mina, et prügivedaja seda tühjaks koputada ei suuda.
Mõni inimene lihtsalt ei suuda elada ilma tühja koha pealt probleeme välja mõtlemata - see on teatud inimtüüp ühiskonnas.
Ma vist kirjutasin kommentaari sitajunni nuusutamisest. Kui olmeprügikastis läksid biojäätmed haisema, siis mis imenipi järgi biojäätmete prügikastis biojäätmed ei lähe haisema? Äkki selgitad?
Vist paarkümmend lehekülge tagasi selles teemas meie kortermaja kogemuste näite varal ma juhtisin tähelepanu, et selline probleem(hais) hakkab tekkima. Vastuskommentaarid olid stiilis, et mul on haiglane fantaasia. No ja kui oligi haiglane fantaasia, siis on need osutunud reaalsuseks nagu omaaegsed Jules Verne fantaasiad tänapäeval. ;) Meie kortermaja biojäätmete prügikasti asukoht saab olema põhimõtteliselt päikesetõusust päikeseloojanguni päikese käes kui mingi õhtune 2-3 tundi välja arvata. No ei ole muud kohta prügikastidele. Nüüd lisandus külmumise probleem. ;) Ja miks see seadus peab hakkama just keset talve kui kortermajadel(näiteks meie omal) on praktiliselt võimatu ette valmistada ja teha prügikastide alused. Näide meie kortermajale prügiteenust osutava Eesti Keskkonnateenud kodulehelt.
Neljarattalisi plastikkonteinereid mahuga 0.66 m3, 0.77 m3 ja 1.10 m3 soovitame kasutada korterelamute ja väiksemate ettevõtete juures. Rattad võimaldavad konteineri transportimist jäätmekogumismasina juurde, kuid tee peab olema kindla põhjaga (asfalt- või betoonmaterjalist).
Tsitaadi allikas https://www.keskkonnateenused.ee/kodukl ... nteinerid/
Ärge hakake rääkima, et ei pea olema neljarattalised. Kui ma teen kortermaja juures(on võimalus) õunamahla ja viskan pressitud õunakoogid biojäätmete prügikasti, siis tahaks näha seda jõujuurikast prügivedajat, kes jõuab sikutada ääreni täis 0,66m3 ilma ratastega prügikasti praegusel ajal konarlikul pinnal. Ei, nad arvatavasti pigem panevad kirja tühisõidu ja kirjutavad põhjenduseks, et ei suutnud prügikasti liigutada, sest ei olnud stabiilset alust. Nagu iga asjaga, siis saatan peitub pisisasjades, aga need pisiasjad tuleb enne üles leida. Selleks omakorda on jälle vaja fantaasiat. ;)
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas rannamees »

https://roheportaal.delfi.ee/artikkel/1 ... bumise-ule

Eesti osaleb 100 inimesega ja püstitab oma paviljoni- raha nagu ratsahobusel s..ta :D


Eesti püstitab kõnelustel oma paviljoni
Eesti COP28 delegatsiooni kuuluvad läbirääkijate kõrval peaminister Kaja Kallas, kes on kohal kõneluste alguses, ning kliimaminister Kristen Michal ja kantsler Keit Kasemets, kes osalevad kõneluste teises pooles.

Kliimaministeeriumi rohereformi asekantsler Kristi Klaas tõi esile, et esimest korda on Eestil konverentsil oma paviljon, mille programm on pandud kokku koostöös era-, akadeemilise ja avaliku sektoriga. Paviljoni eelarve on Klaasi sõnul 260 000 eurot, millest annavad ministeeriumid ja ettevõtted kokku 120 000 ning Tallinna linn 20 000 eurot. „Eesti ettevõtete huvi COP-il osaluseks järjepidevalt kasvab ja nende varasema positiivse kogemuse pinnalt sündiski ettepanek minna seekord välja oma paviljoniga,“ märkis Klaas.
Vasta