küsige julgesti soojuspumpade kohta !!!!

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Kasutaja avatar
aare
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 274
Liitunud: 13 Veebr 2006, 18:56
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas aare »

Paraku on konditsioneeride-soojuspumpade tehnilisel iseloomustamisel välja kujunenud selline rahvusvaheline standard, et seadmete kütte kasutegurit COP (coefficent of power) väljendatakse +7C välistemperatuuri juures, ja pole see kaugelki nii, et ta on kõigil hea. Parimatel, alla 3kW nominaalvõimsusega õhusoojuspumpadel on see juba 6,5. Tõsi, temperatuuri alanedes halveneb COP ja väheneb küttevõimsus. Parematel pumpadel on COP ka -17C juures üle 2. Rootsi tarbijakaitse korraldatud õhusoojuspumpade võrdluskatsetes hinnataksegi eri mudelite efektiivsusnäitajaid madalamatel temperatuuridel. (vt Råd & Rön 2005 – http://www.radron.se/upload/tabeller/20 ... mepump.pdf )
Kasutaja avatar
Dolby
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 19 Jaan 2006, 22:34
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Dolby »

Hinnad seal naljakad. Ühtegi ei ole üle 40.000.- EEK
Ma ei ole ehitusspets...!
ekspert007
külaline

HALVAD JUTUD

Lugemata postitus Postitas ekspert007 »

unnie kirjutas:
sundehitaja kirjutas:Kasutan ise ka õhksoojuspumpa.Olen päri ,et ta ei saa majas olla ainuke kütteallikas, aga kas primaar või sekundaarküte,eks seda aeg näitab.Õhksoojuspumpade puhul ei pea ma peaprobleemiks mitte niivõrd tehnilisi parameetreid,kuivõrd seda,enne sellise õhuliigutaja paigaldamist peaks (eriti kahe korruselise maja korral) hästi selgeks tegema kuidas majas õhk liikuma hakkab kui kuhugi punkti paigaldada sissepuhe.Paraku paigaldajatel tundub selleks puuduvat kompetents ja viitsimine.Sellepärast olen siin foorumites alati soovitanud enne proovida 3-4 kW puhuriga katsetust koos puhuri paigutamisega eri kohtadesse.Arvan et see on kõige kindlam ja kiirem meetod kindlaks teha kas üldse õhksoojuspumbast konkreetses majas asja saab.Inverterile on vaja tagada õhk mida soojendada ja soe õhk peab ka kuhugi minema.Ta tekitab küll teatud õhu sundliikumise kuid eriti mitmekorruselise maja korral tuleb arvestada ka loomuliku tsirkulatsiooni olemasoluga.See on keeruline,raske ja vaieldav teema aga ma ei hakkaks neid pumpasid enne maha tegama kui pole veendunud asi on tõesti pumbas mitte paigalduse veas.Samu jamasid õhu liikumistega on kuulda ka õhkkütte kamina omanikelt.On näha, et müügispetsid tahavad müüa toodet mitte pakkuda lahendust ja selles osas on tarbija abitu.Tahaks teada kas mõni inverteri paigaldaja on ka mingit elemantaararvutust kliendile teinud, et mis kliendile sobiks või määritakse pähe esimene ettejuhtuv pump ,peaasi et papp jookseks.
Sama kästakse nüüd ka meil teha, et 3kW puhur küt,ma panna. LOOMULIKULT mingeid mõõtmisi eelnevalt ei tehtud. Kommentaar oli et selle 60-70 m2 onni (tulevikus umbes 90m2 kütab ära nii mis nalja). Majas oli küttekoldeks olemas kamin, nüüd sai ostetud ka pioneerpliit. Ja nüüd paigaldaja firma leiab, et maja tuleb infrapunakaameratega ära kontrollida, kus on külmalekked. Kui need on, siis pidavat meie mõõtmise kinni maksma. Olen 99,99% kindel, et need lekked on igas majas (võib-olla ehk mitte tuliuutes). Seda kõike oleks aga pidanud selgitama enne pumba paigaldamist. Kõigi eelduste kohaselt oleks sellisel juhul pump paigaldamata jäänud ja muidugi müügifirmal siis ka raha saamata. Ja muidugi oli kõige parem just see IVT Nordic Inverter, mitte mingi muu variant. Noh hinnaklassilt on ta kindlasti parim - ca 20000 EEK-i kallim kui teised. Ja õhu paremaks tsirkuleerimiseks ei saa ma ju ka maja lisaauke ometi täis teha ega olemasolevaid seinu päris maha võtta. Igal juhul täiesti tüüpiline - käige aga raha välja ja vaadake pärast ise kuidas hakkama saate. Konkreetne kemplemine käib meil Soojuspump OÜ-ga.



ARVAN ET TEGEMIST ON VÄGA SITA MAJAGA MIS ON HULLEM KUI MINU VANAEMA PUUKUUR ISE KASUTAN KA SEDA PUMPA 180M2 MAJAS JA OLEN RAHUL. VÄGA RAHUL......
jal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 23 Aug 2006, 08:29
On tänanud: 3 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas jal »

Olen jõudnud maja ehitamisega nii kaugele, et vaja maasoojuspump ära osta.

Sellest ka selline utoopiline küsimus, milline maasoojuspump on hea?
NIBE, CTC, IVT?


Parimat,
Jalmar
jal@hot.ee
trumm
külaline

Lugemata postitus Postitas trumm »

kui ma nüüd õigesti mäletan, siis minu toshibal (ras 13) oli -10 juures 2,44
jal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 23 Aug 2006, 08:29
On tänanud: 3 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas jal »

Maja plaanis teha 1,5 kordne, hetkel aga plaanis ehitada ainult esimene korrus valmis, kui ma nüüd ostan võimsama pumba, kas sellest ka mingit jama tuleb???

Plaanis siis ikkagi kasutada NIBE Fighter pumpa!
TT656
külaline

Lugemata postitus Postitas TT656 »

Nii palju kui aru saanud olen, hakkab sull pump lihtsalt tihedamine sisse-välja lülitama, mis lühendab kompressori eluiga. Miks valisid Nibe pumba mitte CTC?
jal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 23 Aug 2006, 08:29
On tänanud: 3 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas jal »

Ses suhtes, et ega ma NIBEt veel ostnud ei ole, kui keegi asjalik üritaks mind ümber veenda, siis võib isegi õnnestuda.
Tuttaval on NIBE ja see on töötanud 1,5 aastat ilma probleemideta.
Nagu mulle öeldi on selliseks juhuks nagu mul on üldse otstarbekas osta inverteriga pump. See aga maksab abckliima.ee lehel 140k!?
tt656
külaline

Lugemata postitus Postitas tt656 »

Minu teadmist müüda on nibe kompressorid kolb tüüpi. CTC on scroll tüüpi. Aga müügimeeste jutust pole selgunud, mille poolest on scroll parem kui kolb... kasutegur pidi sama olema? Inverteri kohta öeldi, et sellel ka sama kasutegur ja hind põhjendamatult kallis.
Oskab keegi kommenteerida?
jal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 23 Aug 2006, 08:29
On tänanud: 3 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas jal »

Inverteriga pump võimaldab muutuvat kütte võimsust!
Kui ma nüüd õieti aru sain on FIGHTER 1250 pumba võimsuseks 4,5 - 16 kW.
tt656
külaline

Lugemata postitus Postitas tt656 »

aga kolb ja scrolli vahe?
Kas maakontuuri paigaldad ise või lased panna ja palju meeter maksma läheb? Mulle tehti pakkumine 60-72 kr/jm toru koos mahapanekuga.
jal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 23 Aug 2006, 08:29
On tänanud: 3 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas jal »

Kompressorite kohta ei oska küll midagi öelda.
Maakontuuri paigaldan ise. Toru arvet ei ole veel näinud, aga toru sain hinnaga 15-16 eek (täpselt veel ei tea, aga seal vahel) meeter.
Traktori tund on 400 eeki. Oleneb asjaoludest (loe: pinnasest), aga üle kahe päeva mul kontuuri paigaldusele ei kulu. Torumees arvas, et ühe pika päevaga paneb maha. Mul on kontuuri pikkuseks 2x300m.
linnokas
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 06 Veebr 2006, 10:00

Lugemata postitus Postitas linnokas »

tt656 kirjutas:aga kolb ja scrolli vahe?
http://en.wikipedia.org/wiki/Scroll_compressor

seal kirjelduses "reciprocating compressors" on kolb kompressor
itipoiss ehitusmaalimas
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

ON-OFF võimaldab ka muutuvat kütte võimsust. Lihtsalt pool aega on sees pool, aega väljas ja ongi poole väiksem võimsus.
herila
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 16 Mär 2007, 18:31
On tänanud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas herila »

Kes müüb/paigaldab Eestis DAIKIN õhksoojuspumpasid (peale Bonair'i)?

Tänan!
Vasta