Kas Atmos DC-40SX või siis Kalvis K-2-40?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Metsakohin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 06 Dets 2011, 12:57

Re: Kas Atmos DC-40SX või siis Kalvis K-2-40?

Lugemata postitus Postitas Metsakohin »

Kuu aega on möödas ja katlakütmine võtab mul nüüd õhtuti aega ~10-15 minutit. Olen jäänud selle juurde, et panen suitsukäigu alla koldesse ühe halu risti ja selle peale paberit ja natuke peenemat puud. Süütan ja panen kolde põhja veel natuke paberit ja puid, kokku ~2 kihti puid. Panen kaane täiesti kinni ja ketiga termostaadi 90 peale ja lähen tuppa, olen arvutis või vaatan telekat. 10-15 minutit hiljem, ala reklaamipaus, lähen vaatan katelt ja enamasti on puud ilusti süttinud ja saan katla puid täis panna ja otse korstnasse siibri kinni lükata, et suits käiks läbi kolme suitsukäigu. Turbod panin ka sisse tagasi, kuna muidu oli väljuvate suitsgaaside temp pidevalt ~300 kanti. Turbodega pole enam nii kõrgele tõusnud ja jääb sinna 250-270 kanti. Turbod ilmselt takistavad õhu liikumist ikka natukene. Kindlasti aitas süttimisele ja paremale põlemisele kaasa see, et toon 5-7 päeva puud ette valmis katlaruumi siis on nad ahju visates mitu päeva soojas katlaruumis kuivanud ja on koldesse minnes 25-30 kraadi.

Olen kuulnud, et "normaalne" on kütta akupaagis vesi 95 kraadi peale ja siis oodata järgmise kütmist. Kuid mulle tundub see võimatu, või olen ma millestki valesti aru saanud. Laupäeval mõtlesin proovida seda saavutada ja hakkasin hommikul kütma, saavutasin mingi ajaga akupaagis 75, samal ajal oli katel 90+ ja selle peale sulges katel oma ketiga alumise luugi. Katel hakkas vinduma, suitsugaasid olid seal 100-120 kanti ja katel oli kogu aeg 90+, aga akupaak üle 80 ei läinud. Terve päeva viskasin iga mõne tunni tagant 2-4 halgu alla ja hoidsin katelt 90+ peal, kuid akupaak jäi ikka 80 kanti. Kas see 95 on saavutatav vaid luuk lahti maksimum põlemisega ja kas see on siis üldse otstarbekas? Läheb ju niiviisi palju sooja korstnasse?

Lauri.
AndresP
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 11 Nov 2011, 23:42

Re: Kas Atmos DC-40SX või siis Kalvis K-2-40?

Lugemata postitus Postitas AndresP »

Tere.
Küsiks teema algatajalt ja ka teistelt kes omavad Dakon Dor katelt, et kuidas katel toimib ja kas on ka mingeid probleeme selle katlaga olnud? Ja kas keegi oskab kommenteerida tootja väidet, et kannatab seda katelt ka kivisöega kütta ja kuidas ta sellega küttes vastu peab jne.

Andres.
Vasta