Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 367
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Olaf »

Alexy kirjutas:...mis minu arvestamist mööda teeb kilovati hinnaks mis küsitakse 0,129 senti...on seda vähe või palju?
Vast mõtlesid ikka 0,129 euri, mis teeb 12,9 eurosenti kWh hinnaks. Väike näpuviga !
Kuidas kommenteerida, seda pole vähe ega palju. See vist mahub täpselt eesti riigi poolt tõstetud elektrihinna tõusu ( 10 - 30 protsenti ). Ei ole seda 10 protsenti veel kuskil kohanud.

Minul ( u. sarnase öise ja päevase elektri suhtega ) oli 2013 a keskmiselt ühe kWh maksumus 0,1311 €.

Tõus 2012 aastaga võrreldes : 0,1311/0,101=1,298 s.o. 29,8 ℅
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Alexy kirjutas:kõik peas segi nagu pudru ja kapsad ... 12 kuu keskmine börsihind 5.18 ... kulu koos viivisega mis oli 1.01 oli 976.48 ruublit ... kilovati hinnaks mis küsitakse 0,129 senti ... kukkunud 20 000kWh-lt 7500-le
Sul on tõesti kõik rohkemgi segamini kui Kört-Pärtli särk pühapäeva hommikul.
1. 5,18 on ainult ELEKTRI hind, sinu 12,9 on koos võrgutasu ja kõigi maksudega.
2. Mis mõttes koos VIIVISEGA? Kas sa maksad ligi 1000€ aastas viivist ja arvestad seda elektri hinna sisse?
3. Mismoodi on võimalik tarbimist vähendada ligi 3 KORDA? Ilmselt ainult otsesest elektriküttest loobumisena. Aga seda ei saa minuarust kokkuhoiuks vaid küttesüsteemi muutmiseks nimetada.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

küsiks sama: kui suur maja ja mis sa tegid, et (ilmselt) küttekulud niipalju alla said?
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 37 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Alexy »

Vastan: vabandust näpuka pärast...õige on ikka jah 0, 129 euri kilovati eest.
5.18 on kilovati hind börsil(viimase 12 kuu keskmine)mis kajastub sel energia võrdluse lehel ja küsimus oli, et kas see on minu edastatud andmete järgi või on see hind ka teistel selline?

Kuna ühel kuul hilinesin arve maksmisega mõned päevad ja viivisarve oli 1 eur ja üks sent, siis loomulikult panin selle kogu hinna sisse enne Minu kWh hinna arvutamist viimase aasta jooksul.


Tegelik vähendamine on toimunud isegi rohkem kui kolm korda. Elektrit kütteks (põhi)ei ole kunagi kasutanud, maja on sopiliselt liigendatud ja 144 ruutu ning hetkel kütab seda üks ahi, 800w põrandaküte vannitoas ja samas kohas ka 60w käterätikuivati mis on uhanud aastast 1999 365 päeva aastas( v,a, kahe ööpäeva jagu kui on olnud elektri katkestus või lapsed kogemata välja lülitanud). Õhksoojuspumpa mida sai peale paigaldamist usinasti kasutatud alates 2000-ndast aastast, ei ole tõesti viimastel aastatel tarvitanud rohkem kui mõnel väga lämbel suvisel päeval. Samuti oli tütre tuba 1,2 kw elektriradika küttel enne kui ta ülikooli läks(hetkel tuba kütteta ja temp toas 14 kraadi) Küttesüsteemis muutusi pole teinud, küll aga harjumustes ja eks sealt ka kogu tarbimise vähenemine. Köögis põles vanasti laes 5X60w ja töötasapindadel 9x20w+6x10w halogeene pimedal ajal kogu aeg. Nüüd on grupeeritud ja pidevalt põleb 12w ledi ja vajadusel 5x18w sooje säästukaid mida julgen soovitada(idee ja vihje sain siit foorumist muideks). Eks mujalgi ole hõõglambid millegi säästlikuma vastu vahetatud, elektri keevitusi asemel on traadikas jnejne.Ainus mis jätkuvalt "peavalu" teeb on boiler:algne oli elektroluxi 200 liitrine, kolme küttekehaga(3x700w vist) mingi hetk roostetas flants läbi ja asemele sai kahe pesaga ja tarbimine tõusis 150-190kWh-ni kuus.Sinisilmselt vahetasin ta "säästu" boileri vastu mis 100l ja 1700w aga kulu(elektri ja seda ainult öösel küttes), on sama...jaanuari oma nt 158 kWh kuid sooja vee puudus on tuttav teema.Ka pidevalt olen sees hoidnud ja siis on energia kulu ca 25% kuus suurem. Olen kõiki arvestusi(mõõtmisi) teinud mitmeid aastaid, nii kuude kui päevade lõikes. Järgmine katsetus saab olema uue 200l atlantic, 3 faasilisega ja vist oli 2400w boileriga mis ootab siiani uue, suvise sauna valmimist(juba päris mitu aastat ootab).

Nii, et "mugavus ja laiskus" kuludes olen kokku hoidnud need kilovatid...toas on endiselt keskmiselt 23 kraadi kuid kolme tarbija-persooni asemel on jäänud "poolteist" ja eks see kajastub ka :)
Suvel(ca 5 kuud) on küll persoone 4-5 aga eks nemadki on oma harjumusi muutnud :thumbsup:

Ja viimase kümnendi jooksul on elektriarved kroonidesse arvestatult kogu aeg olnud 1000 ja 1500 vahel...rekord oli vist üks veebruar kui kulus 2300 eeku.Vesi ja fekaal käib kah kuram oma elektrist aga koos amordiga on see siiani tunduvalt odavam tulnud kui "mõisa" oma(õnneks seda valida ei saa kuigi mugavusest tahaks küll)
Aga tundub, et selle kogu "naha ja karvadega" ca 13 s/kWh suurt odavamat võimalust pole?
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas on aasta keskmist elektri kWh hinda üritanud arvutada ka keegi, kellel on juba tunniarvestus?
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Jaanuari kaks külma nädalat ja oma laiskus (ei viitsinud kaks korda päevas ahju kütta) on ka elektriarvel näha - ca 1600 kWh lõpphinnaga 11,5 senti kWh (kindel pakett jätkuvalt).

Elukondlik baastase näib möödunud aast juulikuu andmetel olema ca 750 kWh kuus. Ülejäänu on siis valgustus ja küte.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Meil siis üsna sarnane maja ja harjumused, mul juuli - 710kWh ja jaanuar - 1430kWh, ma ikka kütsin 2x päevas ka.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas madis64 »

2 korda päevas tuli mul üle päeva (selliste külmadega) kütta eelnevatel aastatel, kus seinal 09 seeria soojuspump tuksus, millest 15 kraadist allpool enam eriti kasu ei olnud. Ja õliradiaatoreid oli ka rohkem käigus.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

madis64 kirjutas:Jaanuari kaks külma nädalat ja oma laiskus (ei viitsinud kaks korda päevas ahju kütta) on ka elektriarvel näha - ca 1600 kWh lõpphinnaga 11,5 senti kWh (kindel pakett jätkuvalt).

Elukondlik baastase näib möödunud aast juulikuu andmetel olema ca 750 kWh kuus. Ülejäänu on siis valgustus ja küte.
Kas sul elektriboiler on soojas ruumis?
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Külaline kirjutas:Kas sul elektriboiler on soojas ruumis?
Keldris, seal praegu 9,8 kraadi.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Rets raiskaja ju. Vill ikka ümmer tõmmatud?
vanaema on sul veteran...
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas madis64 »

sashaobrok kirjutas:Rets raiskaja ju. Vill ikka ümmer tõmmatud?
Eks ta natuke põrandalaudade alust õhku kütab ...

Sai omal ajal ilma täiendava (see oma vahukiht on tal plekivahel ikka olemas ja välispind väga soe ei ole) villakasukata keldrinurka monteeritud, torud kohe tagant läbi veetud ja nüüd on tülikas villa ümber vedama hakata. Ilmselt saab selle kasuka järgmine boiler.
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Imelik »

madis64 kirjutas:Keldris, seal praegu 9,8 kraadi.
sashaobrok kirjutas:Rets raiskaja ju
Temp. vahe 45C versus 55,2 C = 1,227 korda. Ehk suureneb 22,7% ulatuses.
Muidugi jutuks on hoidekulu (et keegi ei hakkaks kogukulu 1,227-ga korrutama).
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Huvitav, mis suurusjärgus (boileri välispinna ruutmeetri kohta) see hoidekulu ka olla võiks :scratch:
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2811
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

madis64 kirjutas:Huvitav, mis suurusjärgus (boileri välispinna ruutmeetri kohta) see hoidekulu ka olla võiks :scratch:
pane boilerile arvesti ette, ja kui kord paar päeva kodunt ära käid, siis saad teada...

sõltub kindlasti temperatuuride vahest boileri sees ja väljas

ma enda boilerile panin, kui kunagi teada saan, annan teada...
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Imelik »

madis64 kirjutas:Huvitav, mis suurusjärgus (boileri välispinna ruutmeetri kohta) see hoidekulu ka olla võiks :scratch:
Erinev (ka tootjati). Mahu järgi umbes-täpselt ;)
50l-0,5 kWh 24h delta T 45C
200l 2 kWh 24h delta T 45C
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Elektri börsipakett oli veebruaris 22 protsenti soodsam
http://www.aripaev.ee/Default.aspx?Publ ... 91d4814a51
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Külaline kirjutas:Elektri börsipakett oli veebruaris 22 protsenti soodsam
http://www.aripaev.ee/Default.aspx?Publ ... 91d4814a51
Viidatud artiklist:

"Tarbijatel tasub paremaid valikuid otsida, kuna näiteks veebruaris oli populaarseima ja soodsaima fikseeritud paketi hinnaerinevus eramu puhul ligi 3 eurot,“ märkis Tamm."

3 eurot on 1 pakk "kassikrõbuskit" või 2 väikest pakki "kummikomme" või 3 pudelit õlut - huvitav, kas ükski neist kaalub üles "kindlustuse lätlaste hooldustööde" vastu :scratch:
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Energiaturg.ee: börsipakett oli märtsis lausa 29% soodsam
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/en ... d=68341715
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Kui keegi laeks siia teemasse viimase 12 kuu börsipaketihinnad oma reaalsetelt arvetelt, ma oleksin väga tänulik :hello:
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

See väide, et börsipakett on 29% soodsam on tõesti väga kummaline. Millest soodsam? Minul näiteks on EE kindel pakett, veebruaris oli 5,7 s/kWh st. elektri hind koos käibemaksuga. Ma küll ei usu et börsipaketi hind on 4,0 s/kWh.
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas laurit »

madis64 kirjutas:Kui keegi laeks siia teemasse viimase 12 kuu börsipaketihinnad oma reaalsetelt arvetelt, ma oleksin väga tänulik :hello:
Eesti Energia (marginaal 0.29) hinnad koos käibemaksuga. 2013 aasta.

Kood: Vali kõik

Päev	Öö
5.976	4.728
5.376	4.836
6.252	5.328
6.06	4.98
5.256	4.296
8.064	5.784
5.352	5.052
6.42	4.812
6.972	5.208
6.804	5.172
6.048	4.908
5.268	4.248
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas madis64 »

laurit kirjutas:
madis64 kirjutas:Kui keegi laeks siia teemasse viimase 12 kuu börsipaketihinnad oma reaalsetelt arvetelt, ma oleksin väga tänulik :hello:
Eesti Energia (marginaal 0.29) hinnad koos käibemaksuga. 2013 aasta. ...
Lõin siis oma eelmise aasta tarbimise (ca 12000 kWh) tabelisse kokku:

a) EE kindla paketiga maksin elektri eest 599 €

b) toodud börsihindadega oleksin maksnud 646 €

Säästsin kindla paketiga ca 47 € :)

Nii et uskuge aga rohkem ajakirjanikke ja taksojuhte - nendelt saab investeeringuteks ja raha säästmiseks alati hüva nõu :mrgreen:
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tulid märtsi elektriarved

1012 kWh ja kWh hind kokku 11,14 senti

mullu märtsis oli kallim , 11,67 senti

220 energia börsipakett ettemaksuta ja kuutasuta
Vasta