Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 192
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

trebla kirjutas: 05 Sept 2022, 15:40
selliseid pilte meil ei näe :
https://www.freepik.com/free-photos-vec ... cleaning/3
Miks ei näe? Paar-kolm nädalat põuda ja paneelidel selline tolmu ja linnusita kiht. Aga meil tuleb õnneks vahest vihma sekka ja peseb ära. Neil seal aga ei pruugi tulla kuid vett taevast.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

vtl kirjutas: 05 Sept 2022, 14:33 Kalvis, loe nüüd uuesti see tekst läbi, millele vastasid. Inimene kirjutas selge sõnaga, et talle piisaks ka 3-4 päeva tagant kütmisest, seega 24h on ilmselgelt liiga väike aken selleks. Ise mäletan, kus augustis oli mitu päeva järjest, kus hind ei langenudki alla 30 sendi ja siis ühel päeval sai pikalt poolmuidu.
NPS hinda ei saa mitte kuidagi pikemaks teha.
Teiseks - arvutil kulub otsuse langetamiseks mikrosekundid. Lihtne miinimumi leidmise ülesanne 24 hulgast.
Kolmandaks - boilerile tavaliselt jääb ühest tunnist väheks. Tuleks arvestada 2 tunniga (leiad 2 kõige soodsamat tundi). Aga algoritmi muudab see vähe. Külmkappidel peab olema 1h iga 4 tunni kohta tööaega. Ja pesumasinal peab miinimum olema 4 järjestikust tundi.
See kõik on lihtne programmeerimise ülesanne, millega Raspberry kenasti saab hakkama. Vähemalt mina tegin nii. Et ei pea jalgratast leiutama, see on juba olemas. Loodetavasti oli abi.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2100
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 43 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

trebla kirjutas: 05 Sept 2022, 08:44 Nonii, lõpuks ka minul arve käes.
Tootmise eest makstakse 36,04 senti (ilma müüja komisjonita oleks hind siis 36,13 senti , minu oma rehkendus andis 36,06) , tarbimisel pean ise maksma 34 + km senti ja sinna otsa veel kohaletoomine ning aktsiis ja Urmast ärritav taastuvenergiatasu. Tarbimine 554 kWh - elektri eest 226 ja võrguteenuse osa 48,5 €.
Nagu ma aru saan siis ise oled sa laias laastus rahul sellise tulemusega? Kindlasti oled sa kokku arvestanud, kui suur on see rahasumma mille oled kokku paneelidesse investeerinud, et sellise raha eest sellist elektrit toota? Tõenäoliselt oled sellest kusagil ka kirjutanud, kuid kuna mulle pole silma jäänud siis on lihtsam siin otse küsida kui mööda foorumit taga otsida. Natuke häguseks jääb, kui palju sa eelmise kuu jooksul toota suutsid? Tarbisid 554kWh kokku 226 euro eest, aga tootmise kohta oled sa vaid makstava kWh hinna välja toonud.
Torutööd Tartus 56 932 898
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas vtl »

Kalvis kirjutas: 06 Sept 2022, 07:44NPS hinda ei saa mitte kuidagi pikemaks teha.
Jajah. Sinu jaoks jääbki vist mõistetamatuks AKF jaguar3 repliik "Kui vaid teaks paar päeva hinda ette... "
Kalvis kirjutas: 06 Sept 2022, 07:44Teiseks - arvutil kulub otsuse langetamiseks mikrosekundid. Lihtne miinimumi leidmise ülesanne 24 hulgast.
Arvuti otsustuskiirus on antud kontekstis täiesti irrelevantne. On see mikrosekund, millisekund või veerand tundi, olukorda see ei muuda kuidagi.
Kalvis kirjutas: 06 Sept 2022, 07:44Kolmandaks - boilerile tavaliselt jääb ühest tunnist väheks. Tuleks arvestada 2 tunniga (leiad 2 kõige soodsamat tundi). Aga algoritmi muudab see vähe.
Ühe, kahe või kuue tunniga ei ole samuti praegu küsimus. Põhimõtteline vahe on selles, kas mõnda tarbijat peab üldse iga päev kütma või ei. Nagu sa ise kirjutasid, siis näiteks külmkappi peab. Boilerit võiks teatud juhtudel kütta ka üle(paari)päeva ehk mõne kalli hinnaga päeva üldse vahele jätta. Samas kui kallis hind jätkub nädalaid, siis ikkagi mingi aeg tuleks kütta, muidu saab soe vesi ikkagi lõpuks otsa.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas vtl »

pikk88 kirjutas: 06 Sept 2022, 08:03
trebla kirjutas: 05 Sept 2022, 08:44Nonii, lõpuks ka minul arve käes.
Nagu ma aru saan siis ise oled sa laias laastus rahul sellise tulemusega? Kindlasti oled sa kokku arvestanud, kui suur on see rahasumma mille oled kokku paneelidesse investeerinud, et sellise raha eest sellist elektrit toota? Tõenäoliselt oled sellest kusagil ka kirjutanud, kuid kuna mulle pole silma jäänud siis on lihtsam siin otse küsida kui mööda foorumit taga otsida. Natuke häguseks jääb, kui palju sa eelmise kuu jooksul toota suutsid? Tarbisid 554kWh kokku 226 euro eest, aga tootmise kohta oled sa vaid makstava kWh hinna välja toonud.
Võin oma numbrid siia kõrvale tuua. August on olnud siiani kõige sitem ja samas kõige parem kuu.
Mina tarbisin päevasel ajal võrgust 108 kWh keskmise hinnaga 49 s/kWh (+ võrgutasud ja maksud).
Öisel ajal tarbisin 522 kWh keskmise hinnaga 24 s/kWh ja kokku (päevane + öine) läks see maksma ~179 € + võrgutasud ja maksud
Samal ajal tootsin 1895 kWh, millest ise tarbisin päevasel ajal ära ca 400 kWh ja tagasi võrku müüsin 1495 kWh keskmise hinnaga 33.6 s/kWh ehk 502€ eest.

Ehk siis kokku tootsid paneelid augustis võrku müüdud energia eest 502 € pluss päevaseks omatarbeks kulunud 400 kWh, mida ma ei pidanud ostma (hinnanguline maksumus veel 134 €) pluss ca 80€ taastuvenergia toetust Eleringilt mis laekub millaski kuu lõpus. Kokku ca 716 €

14 kW jaama maksumus tuli pisut alla 10 tuhande ja suurema osa ehitus- ja paigaldustöödest tegin ise.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

vtl kirjutas: 05 Sept 2022, 14:28
Ac457765 kirjutas: 05 Sept 2022, 08:42
vtl kirjutas: 05 Sept 2022, 02:11Sõltub tootjast. Loe ise lähemalt:
https://news.energysage.com/shopping-so ... -warranty/
Ilusat juttu paneelide garantii kohta võib internetist võibolla lugema jäädagi, aga kuidas siis reaalselt on, kas su paneelid vahetatakse tasuta välja (sh. vahetamise töö) või makstakse lubatust väiksema toodangu saamise eest kompensatsiooni? Ja kuidas seda vähenemise % tuvastatakse/kes seda teeb?
Ilmselgelt Sa ei lugenud minu antud viidet, seal on vastused sinu küsimustele olemas.
Ac457765 kirjutas: 05 Sept 2022, 08:42Seda sa ju reaalselt ei tea kui hästi need elektroonika komponendid sinna pandud on ja kui kvaliteetsed need on, loodad vaid, et "kena nimega firma, ju nad teevad head asja".
Ma olen erialalt elektroonik, "natukene" ikka tean seda asja.
Ac457765 kirjutas: 05 Sept 2022, 08:42Ei saanud veel piisavalt ja ei aita, rumalaid leidub palju ja neid tärkab nagu seeni pärast vihma.
See tuletab meelde juttu pioneerist, kes vanainimest üle tee aitas. Ja kui küsiti, miks tal nii kaua läks, siis ütles, et "ta ei tahtnud alguses minna". Sinuga on sama asi - Sind vist ei huvita, kas teised seda õigele teele juhtimist tahavad.
Linke pole mõtet loopida, räägi kuidas sul garantii reaalselt välja näeb, väidetavalt pidid ju ka erinevatel tootjatel erinevad tingimused olema? Kas oled paneelidega seotud elektroonika lahti lammutanud, komponentide kvaliteedi ja nende paigaldamise kvaliteedi ära hinnanud ning heaks tunnistanud?
Ei huvita tõesti kas õigele teele jutimist tahetakse- rumalad lihtsalt ei tea mis õige on ja seega ei oska ka õiget asja tahta. :thumbsup:
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

vtl kirjutas: 06 Sept 2022, 09:17 suurema osa ehitus- ja paigaldustöödest tegin ise.
Ja selle maksumus on täpselt selline, mida keegi teine oleks nende tööde eest sulle maksnud kui oleks sind tegema tellinud. Nagu see "tasuta" küttepuude teema. :wave:
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas vtl »

Ac457765 kirjutas: 06 Sept 2022, 09:18Linke pole mõtet loopida, räägi kuidas sul garantii reaalselt välja näeb, väidetavalt pidid ju ka erinevatel tootjatel erinevad tingimused olema? Kas oled paneelidega seotud elektroonika lahti lammutanud, komponentide kvaliteedi ja nende paigaldamise kvaliteedi ära hinnanud ning heaks tunnistanud?
Tänan küsimast, kõik töötab ja pole põhjust olnud garantiiprotsessi reaalselt läbi viia.
Kui midagi peaks juhtuma, eks siis võtan ühendust oma paneelide/inverteri müüjaga ja saan temalt edasised juhised.

Inverteri sisse olen näinud ja heaks kiitnud.
Ac457765 kirjutas: 06 Sept 2022, 09:18Ei huvita tõesti kas õigele teele jutimist tahetakse- rumalad lihtsalt ei tea mis õige on ja seega ei oska ka õiget asja tahta.
Mille poolest sa siis erined Jehoovatunnistajatest, kes Vahitorn käes ukselt uksele käivad ja jumalasõna kuulutavad?
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1036
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Sellel teemal on teadustöid , hinna ennustamiseks üks päev ette. See ei ole piisav, et tarbimist oluliselt mõjutada. Võit saab tulla stabiilse tarbimise ja salvestusvõimaluse olemasolu korral, salvestusvõimsuse maksumus on täna ja ilmselt ka tulevikus kallim, kui sääst. Olukord võib olla teine suurema tarbimise korral, kodune tarbimine ei ole piisav.

Võit saab tulla , aga ei pruugi ka pikas perspektiivis nagu börsilgi pika ja madala põhjade ülemaksmise strateegiaga. Ka see periood on liiga pikk ja võit kodutarbimise juures marginaalne. N periood 10 aastat (ei saagi fixida nii pikalt ikka tuleb korrektuur sisse) kõige pikema ja madalama hinna strateegiaga suudad ehk säästa tuhat eurot ja tarbimise vähendamise strateegia on siin mõistlikum valik. Jaga sääst päevadele ja pane iga päev need sendid kõrvale, et tippu ületada jne.

Kellel on rasberry, shelly, homeassistant jne lihtsad asjad. Madalama tunni otsimine hulgast on üks võimalus lisaks võib kasutada tippude vältimise strateegiat kus leiad 8 kallimat tundi ja nende ajal ei küta boilerit ei anna ahjule toidet jne, võib lisada ka tingimusi, et need ei tohi olla järjest jne toote oma keskmise tarbimishinna kolinal alla. Võib testida, võta eleringist aastate tarbimise ajalugu ja lase tipud maha.arvutada võib ka väiksema võimsuse salvestamist , et need 8 tippu katta madalamal tasemel salvestatud energiaga, väike salvestusvõimsus võib olla hinnalt soodsam.

Arvutada võib palju kulub, aga kodutarbimise juures on kõik need tegevused mõttekad ainult neil kes ise suudavad teostada.

Augusti keskmine koos maksudega tuli 0.40, suurim tarbija oli elektriauto, laadimiseks valitud valdavalt öine aeg vmi päris põhjahinnaga päev.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas vtl »

Ac457765 kirjutas: 06 Sept 2022, 09:21
vtl kirjutas: 06 Sept 2022, 09:17 suurema osa ehitus- ja paigaldustöödest tegin ise.
Ja selle maksumus on täpselt selline, mida keegi teine oleks nende tööde eest sulle maksnud kui oleks sind tegema tellinud. Nagu see "tasuta" küttepuude teema.
Jah, kindlasti oleks see jaam mõned tuhanded kallimaks läinud, kui oleks võtmed kätte lahenduse sisse ostnud.

Samas ei saa ma seda hinda 1:1 võrrelda, sest ma põhimõtteliselt tahan oma maja ehitus- ja elektritööd ise teha. Ma kulutan selleks ilmselgelt rohkem aega, kui elukutseline ehitaja, aga see-eest tean, kuidas asjad tehtud on ning saan rahulikult nokitseda nende detailide kallal, mida palgatud mees kunagi tegema ei hakka.
Kuna ma seda tööd välja ei müü, siis ei ole ka sellel hinnasilti küljes.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

vtl kirjutas: 06 Sept 2022, 09:34 Kui midagi peaks juhtuma, eks siis võtan ühendust oma paneelide/inverteri müüjaga ja saan temalt edasised juhised.
Ehk siis saad teada et ise oled rumal ja saad viisakad juhised P* minemiseks. :jooma
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas vtl »

Ac457765 kirjutas: 06 Sept 2022, 09:45
vtl kirjutas: 06 Sept 2022, 09:34 Kui midagi peaks juhtuma, eks siis võtan ühendust oma paneelide/inverteri müüjaga ja saan temalt edasised juhised.
Ehk siis saad teada et ise oled rumal ja saad viisakad juhised P* minemiseks.
Ilmselt Sa räägid oma kogemustest. Kahju et sul on läinud elus nõnda, et sind on problemide korral viisakalt p... saadetud. Eks tuleb valida, kellega äri teha ja suhelda.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2811
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Kui palju sa eelmise kuu jooksul toota suutsid?
Tootsin 10 korda rohkem kui tarbisin. 5720 kWh.

Iseloomulik on see, et kui 2021 märtsis ei piisanud elektriarvel plussijäämiseks ka 2,1 kordsest ületootmisest, sest hind oli 5,1 senti/kWh, siis 2022 jäi plussi juba veebruaris 1,6 kordse ületootmisega (hind 12,5 senti).

Seega on veider lugeda miskist "optimaalse" võimsuse valimisest. :scratch:
Paigaldada tasub nii palju kui võimalik.

Ootan huviga järgmisi talvekuid...kas õnnestub praeguste uute hindadega jääda plussi ka novembris?
(tarbimise kokkuhoiu kallal olen muidugi ka töötanud)
Nii ost kui müük toimub börsihinnaga. Muidugi poleks probleemi olla plussis juba 5 sendise fix ostuga, müües samal ajal 36 sendiga , nagu augustis oli.
:jooma
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10949
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 06 Sept 2022, 09:41 Kuna ma seda tööd välja ei müü, siis ei ole ka sellel hinnasilti küljes.
Huvitav, miks meie pere vabal ajal tehtud metsatöödele topitakse hinnasilti vägisi külge? Kas töödel on mingi vahe? Me ju ka ei müünud oma metsast ise tehtud küttepuid, vaid tarvitasime oma katlas ja rm hinna sisse olid arvestatud ainult otsesed ja kaudsed küttepuude tegemisega seotud kulud.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

vtl kirjutas: 06 Sept 2022, 09:00 Jajah. Sinu jaoks jääbki vist mõistetamatuks AKF jaguar3 repliik "Kui vaid teaks paar päeva hinda ette... "
Kalvis kirjutas: 06 Sept 2022, 07:44Kolmandaks - boilerile tavaliselt jääb ühest tunnist väheks. Tuleks arvestada 2 tunniga (leiad 2 kõige soodsamat tundi). Aga algoritmi muudab see vähe.
Ühe, kahe või kuue tunniga ei ole samuti praegu küsimus. Põhimõtteline vahe on selles, kas mõnda tarbijat peab üldse iga päev kütma või ei. Nagu sa ise kirjutasid, siis näiteks külmkappi peab. Boilerit võiks teatud juhtudel kütta ka üle(paari)päeva ehk mõne kalli hinnaga päeva üldse vahele jätta. Samas kui kallis hind jätkub nädalaid, siis ikkagi mingi aeg tuleks kütta, muidu saab soe vesi ikkagi lõpuks otsa.
Akf Jaguari võib siis teadmiseks võtta, et täna ja pikalt tulevikus jääb NPS hinna ette teadmiseks 24 h ja see on sama kindel, kui päevale järgneb öö.
Boilerile paned temp.anduri külge, vead kontrollerisse ja võid üsna täpselt ette arvutada aja. Selle ülesandega saab põhikooli füüsik hakkama. Küsimus on - kas on mõtet rohkem rabeleda, kui hoides enamus juhtudel boiler 1h odavamal tunnil siis piisava küttekeha võimsuse korral suudab boiler peaaegu alati kütta ennast lõpptemperatuurile.
Boileri pikem väljashoidmine pole mõttekas, minu katsed näitasid - vesi jahtub liiga maha ja see on ohtlik, tekib kergesti elu. Teiseks, ülejärgmise päeva hindu pole ette teada. Võit on siiski olemas - kord päevas enam odavamalt kütta ei saa!. Seega lihtsalt teostatud automaatika töötas parimal viisil.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Urmas kirjutas: 06 Sept 2022, 12:43
vtl kirjutas: 06 Sept 2022, 09:41 Kuna ma seda tööd välja ei müü, siis ei ole ka sellel hinnasilti küljes.
Huvitav, miks meie pere vabal ajal tehtud metsatöödele topitakse hinnasilti vägisi külge? Kas töödel on mingi vahe? Me ju ka ei müünud oma metsast ise tehtud küttepuid, vaid tarvitasime oma katlas ja rm hinna sisse olid arvestatud ainult otsesed ja kaudsed küttepuude tegemisega seotud kulud.
Eks see ole tuntud anektoodi tänane versioon kus poeg teatas, et hoidis kokku trammipileti ja kõndis kogu tee jala. Ja siis isa ütles loll oled, kui palju oleksid taksoga võitnud...
Minu kulu oli 3+3+3 tööpäeva ja pisikene kulu auto kütusele ja partner saele. Ei mõtle ratsa rikkaks saamisele, kui selle puukoguse oleksin Statoilis täna maha müünud. Aga mu käsi ei tõuseks seda kogust ostma kui omal metsas puud olemas. Kindlalt võin väita, et ma pigem ei plaanikski mitte kunagi rabelemist kellegile puude müügiks, selleks on paremad teenimisvõimalused.
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Vaidlust on alati lahe vaadata/kuulata.
Lõpuks saavad kõik teada, et just temal endal oligi õigus.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas vtl »

Urmas kirjutas: 06 Sept 2022, 12:43
vtl kirjutas: 06 Sept 2022, 09:41 Kuna ma seda tööd välja ei müü, siis ei ole ka sellel hinnasilti küljes.
Huvitav, miks meie pere vabal ajal tehtud metsatöödele topitakse hinnasilti vägisi külge? Kas töödel on mingi vahe?
Juhin tagasihoidlikult sinu tähelepanu sellele, et mina ei ole sinu metsatöödele hinnasilti külge pannud.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

vtl kirjutas: 06 Sept 2022, 09:50
Ac457765 kirjutas: 06 Sept 2022, 09:45
vtl kirjutas: 06 Sept 2022, 09:34 Kui midagi peaks juhtuma, eks siis võtan ühendust oma paneelide/inverteri müüjaga ja saan temalt edasised juhised.
Ehk siis saad teada et ise oled rumal ja saad viisakad juhised P* minemiseks.
Ilmselt Sa räägid oma kogemustest. Kahju et sul on läinud elus nõnda, et sind on problemide korral viisakalt p... saadetud. Eks tuleb valida, kellega äri teha ja suhelda.
Paraku mul selline kogemus puudub ja seoses paneelidega ei saa seda kogemust ka tekkida, jätan selle kogemuse saamise teistele, tundub et soovijaid jagub. :jooma
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas vtl »

Ac457765 kirjutas: 06 Sept 2022, 18:10. . . :jooma
Lihtsalt infoks kasutaja Ac457765-le, et ma peidan nüüd tema trollivad postitused ja nendega pidevalt kaasnevad tobedad emotikonid ära (lisades kasutaja foorumis "vaenlaste" nimekirja). Ma ei ole lasteaias, et pidevalt on vaja oma kirjutisi liikuvate gif-idega illustreerida.

Seega, rohkem ei ole vaja vaeva näha minusuguse "rumala aitamise" ja õigele teele juhtimisega. Soovitan seda ("lisa vaenlaseks") foorumifunktsiooni ka teistele, kellele antud kasutaja närvidele käib. Las ta siis räuskab üksinda kui soovib.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Soovin edu, jaanalind ka arvab, et pea liiva alla peitmine kuidagi aitab. :lol:

Küllap sa näed mõnda mu postitust ikkagi siis kui keegi tsiteerib seda (?).
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 518
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 11 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas new1 »

Ega su postituste mitte nägemise korral tal millestki ilma jääda pole, äärmiselt tühised postid, kus ainult mingi tüüpiline foorumikuke kõvatamine käib.
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 192
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

Ise te kõik reageerite, provotseerite ja vastate talle. Ma näiteks viskan pilgu peale, vaatan et mõttetu möla käib, panen kinni. Tulen vaatan kuu aja pärast tagasi. Ja siis ka lihtsalt sirvin lehekülgede kaupa.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2811
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

ma ükskord üritasin tema mõtteviisi sisse elada ja sain aru, et elada tuleks ühikatoas, sest korteris või majas elamine oleks mõttetu kulutamine - nende alla mineva raha saaks palju paremini teenima panna...
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Eilset UV faktorit vaadates sai järeldada, et hinnad püsivad üleval veel pikalt, 3...4...5 aastat julgelt.
Elektrilevi ja Elering on pakkumistega umbes ja minugi uue pargi 300 päevasest tähtajast on märkamatult 120 päeva vaikides läinud. Mis seal ikka, ootame, idee ja teostuse osas plaan ei muutu.

Naabrimehed said äsja oma xMW tuulikule projekteerimistingimused kätte, kuigi ehitus on lubatud väidetavalt alates 2025.
Vasta