Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Vasta
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

elektrumi kindla hinnaga pakett (kõige soodsam kusjuures sai maha magatud)
märtsi tarbimine 1451 kWh

elektri eest
päevatariif 617 kWh 0.05031 31.04
öötariif 834 kWh 0.03457 28.83
Kuutasu 1 tk 1.75000 1.75
Read kokku: 61.62

Võrgu jm. tasud (peakaitse 17,5 A) 75.66

kokku ja sellele kõigele veel km juurde = 164,74

1 kWh kohta 11,35 senti
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:elektrumi kindla hinnaga pakett (kõige soodsam kusjuures sai maha magatud)
märtsi tarbimine 1451 kWh

elektri eest
päevatariif 617 kWh 0.05031 31.04
öötariif 834 kWh 0.03457 28.83
Kuutasu 1 tk 1.75000 1.75
Read kokku: 61.62

Võrgu jm. tasud (peakaitse 17,5 A) 75.66

kokku ja sellele kõigele veel km juurde = 164,74

1 kWh kohta 11,35 senti
samas majas teine korter , mis tarbis 348 kWh (p/ö 158/190) maksab sama peakaitsega ja sama paketiga kWh eest 13.38

Elektrihinda saab üksjagu alandada peakaitse tarbimisele vastavusse viimisega ja tarbimise hajutamisega. Tahaks näha, kas on võimalik hind alla 10 sendi kWh kohta...?
tommy4
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 437
Liitunud: 06 Apr 2009, 09:15
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tommy4 »

Külaline kirjutas:
Võrgu jm. tasud (peakaitse 17,5 A) 75.66
:scratch: Kust siukse kaitsme said ?
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tommy4 kirjutas:
Külaline kirjutas:
Võrgu jm. tasud (peakaitse 17,5 A) 75.66
:scratch: Kust siukse kaitsme said ?
35/2=17,5
TumeTumba
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 96
Liitunud: 14 Nov 2011, 15:53
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas TumeTumba »

Särts kirjutas:Võrrelda tuleb ju samasuguseid pakette.
Ühel kahetariifne, teisel ühetariifne. Tarbimise suurus jne.

Te kindla paketi omanikud võrdlete lihtsalt enda rahustuseks Kwh hinda
ja saate küll odavama hinna kui börsihind.

Aga võrdleme siis arve hinda.

TumeTumba
EE aastane kindel + Elektrilevi pakett Võrk2
jaanuar 103,62 eur
veebruar 92,95 eur
märts 106,24 eur

Küülaline
EE kindel pakett
veebruar 122,85 eur

tkko
EE- tunniarvestusega börsihind+0,26 senti/kWh
Jaanuar 75,16 eur
Veebruar 70,11 eur
Märts 82,55 eur

Selgelt näha, et kindel pakett on euri kallim börsihinnast.
Küülalise kindel pakett veebruaris suisa 53 euri kallim tkko börsihinnast.
sul, särts, tuleb suust lausa lapsejutt. sa ei taju, mis on ühikuhind ja mis on ühikute summa. ja mul ei ole vaja siin ENDA RAHUSTUSEKS mitte midagi võrrelda. panin lihtsalt teistele võrdluseks, et oleks rohkem statistilisi andmeid mõttetööks. EE valisin teadlikult, hoolimata, et AASTANE elektriarve tuleb minu tarbimise juures 15 eurot suurem kui soodsamal pakkujal. kui saab valmis estlink 2 ja saan omale funktsioneeriva kaugloetava tunnipõhise arvesti, alles siis lähen reaalselt börsihinnale.
Säts
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Säts »

Kordan
Võrrelda tuleb ju samasuguseid pakette.
Ühel kahetariifne, teisel ühetariifne. Tarbimise suurus jne.

Siin kindla paketi kahetariifse arvesti omanikud kiitlevad oma kwh hinnaga ühetariifsete pakettide ees. Te kasutate enamuses öist elektrit, mille hind kindlas paketis on odavam. Siililegi selge, et kwh hind tuleb kokkuvõttes odavam. Kindlsti kütate ka elektriga. Kui mitte otse elektriga, siis mingi soojuspumbaga.

Ühetariifse pakkettide omanikud ei kasuta üldjuhul elektrit öösel, sest neil on küttesüsteem erinev, st mitte elekter ja neil ei tasu kahetariifne ära. Ka tarbimine on väiksem.

Siin üks külaline väitis, et kwh hind on see mida tuleks ikka võrrelda, see palju tarbitakse ei oma mingit tähtsust.
Omab ikka küll, kui seda tarbitakse enamus veel öösiti. Ja neil tarbijatel on üldjuhul kahetariifsed arvestid.

Ega need elektri paketi valiku portaalid niisama ei küsi tarbimist ja muid andmeid.
Mida rohkem tarbid seda odavam vist ka elektri kohaletoomistasu.

Sellistele kahetariifsete kindla paketi omadele kes oskavd enda rahustuseks võrrelda ühetariifset börsipaketti ja öelda, et kindel paketi kwh on odavam börsihinnast tulebki sellist jahu ajada, et naabri elektriarve on minu omast suurem nii, et mul on parem pakett. Aga lähtuvalt suuremst tarbimisest nii ka ongi. Ja kui aru ei saada on esimene reaktsioon rääkida kellegi lapsejutust või kas tehakse nalja jne.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Säts kirjutas:Kordan
Võrrelda tuleb ju samasuguseid pakette.
Ühel kahetariifne, teisel ühetariifne. Tarbimise suurus jne.

Siin kindla paketi kahetariifse arvesti omanikud kiitlevad oma kwh hinnaga ühetariifsete pakettide ees. Te kasutate enamuses öist elektrit, mille hind kindlas paketis on odavam. Siililegi selge, et kwh hind tuleb kokkuvõttes odavam. Kindlsti kütate ka elektriga. Kui mitte otse elektriga, siis mingi soojuspumbaga.

Ühetariifse pakkettide omanikud ei kasuta üldjuhul elektrit öösel, sest neil on küttesüsteem erinev, st mitte elekter ja neil ei tasu kahetariifne ära. Ka tarbimine on väiksem.

Siin üks külaline väitis, et kwh hind on see mida tuleks ikka võrrelda, see palju tarbitakse ei oma mingit tähtsust.
Omab ikka küll, kui seda tarbitakse enamus veel öösiti. Ja neil tarbijatel on üldjuhul kahetariifsed arvestid.

Ega need elektri paketi valiku portaalid niisama ei küsi tarbimist ja muid andmeid.
Mida rohkem tarbid seda odavam vist ka elektri kohaletoomistasu.

Sellistele kahetariifsete kindla paketi omadele kes oskavd enda rahustuseks võrrelda ühetariifset börsipaketti ja öelda, et kindel paketi kwh on odavam börsihinnast tulebki sellist jahu ajada, et naabri elektriarve on minu omast suurem nii, et mul on parem pakett. Aga lähtuvalt suuremst tarbimisest nii ka ongi. Ja kui aru ei saada on esimene reaktsioon rääkida kellegi lapsejutust või kas tehakse nalja jne.
Kordan!
Ära jumala pärast enam peale võta!
Särts
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Särts »

Külaline kirjutas: Kordan!
Ära jumala pärast enam peale võta!
See on küll asjalik argumenteritud jutt. Ilmselt võtsid enne :jooma julgust.
:rotfl:
Särts
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Särts »

Toon ka näite ühe pensionäri märtsi arvest. Julgen arvata, et nii on ka enamuste pensionäride arvetest ja mitte ainult.

Pakett EE kindel
kuus tarbitud 105kwh
arve selle kohta 14,64 euri
kwh hind 13,95 senti koos võrgutasudega.

Hiljuti toodi välja EE kindel pakett ja kwh hind oli 11,35 senti.

Keegi nüüd valetab?
Ometi on mõlemil EE Kindel pakett.

No, kas keegi teist eelpool EE kindla paketi odavuse kommenteerijatest oskab selle peale midagi vasata, miks see nii on.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Keegi ei valeta. Kui sa veel aru pole saanud, just selle üle me siin arutlemegi, et milline hind kellelgi on. Kindel pakett küll, aga kWh hind sõltub väga paljudest asjadest. Näiteks kasvõi sellest, millal leping sõlmiti, siis veel ka "kauplemisest", tarbitud kogusest jpm.
Mulle tehti pakkumine, üsna alguses, sõlmisin lepingu, siis vaatasin, et hind on langenud, kauplesin natuke ja sain uue hinna, nüüd vaatan, et mõnel on veel odavam. Kuigi jutt käib muidugi sendi kümnendikest ja sajandikest.
Särts
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Särts »

Õigus, keegi ei valeta. Jah kWh hind sõltub väga paljudest asjadest.
Seda ma siin kordangi.
Võrrelda tuleb ju samasuguseid pakette.
Ühel kahetariifne, teisel ühetariifne. Tarbimise suurus jne.

EE kindel paketid
kwh hind 13,95 senti on 1 tariifse arvestiga.

kwh hind 11,35 senti on 2 tariifse arvestiga, millel üle poole kulub öise tariifiga, mis on odavam päevasest.

Ja kui nüüd võrrelda näiteks ühetariifse arvestiga pakkete ja samasugust tarbimist, siis nende kindlad paketid on kallimad kui börsihinnaga paketid.

Ja kohatu on võrrelda kahetariifset kindlat paketti ühetariifse börsihinna paketiga ja väita selle järgi, et kindel pakett on soodsam kui börsihinnaga pakett.

Aga iseenesest kõlab kindel pakett küll paremini kui börsipakett.
Annab kohe "kindlustunde" asjale juurde. Sarnase jutuga räägitakse ära vanad ja väetid ja muidu need kel jõud ei käi üle nendest elektripakkettidest.
Nagu Ansip ütles: Võid kindel olla!

PS! Ma ei ole veel :jooma hakanud.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Särts kirjutas:Võrrelda tuleb ju samasuguseid pakette.
Ühel kahetariifne, teisel ühetariifne.
No aga vaheta tariifiarvestust kui miskit enda paketil vastumeelt on :banghead:
Särts kirjutas:Ja kui nüüd võrrelda näiteks ühetariifse arvestiga pakkete ja samasugust tarbimist, siis nende kindlad paketid on kallimad kui börsihinnaga paketid.
Jutuks hea küll - too mõned konkreetsed numbrid tegelikelt arvetelt, siis nagu on põhjust edasi arutada.
Särts kirjutas:Ja kohatu on võrrelda kahetariifset kindlat paketti ühetariifse börsihinna paketiga ja väita selle järgi, et kindel pakett on soodsam kui börsihinnaga pakett.
Miks kohatu - vaheta tariifiarvestust, kui teine arvestusviis parema tulemuse annab.
Särts kirjutas:Sarnase jutuga räägitakse ära vanad ja väetid ja muidu need kel jõud ei käi üle nendest elektripakkettidest.
Ja-jah, mul põlved juba tudisevad - kus need kargud nüüd mul olidki :scratch:
Särs
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Särs »

Ühetariifne arvesti
13,32 börsihind + marginaal
13,95 EE kindel (sellga võib kindel olla, et hind on kallim)

Kui vahetada 2 tariifse vastu, siis läheks hind veel kallimaks, sest päevane on veel kallim kui 1 tariifsega, ning öise elektriga pole midagi peale hakata.
Seda võivad kasutada elektri- soojuspumbaga kütjad.

Kui ollakse elektriga kütja, siis valitakse 2 tariifne pakett. Nüüd kui
kütteperiood läbi saamas, siis tuleb teie suvine kwh hind kõige kallim.
Öine protsent saab olema väike.

Kui pole elektriga kütja, valib inimne ikka omale paketi 1 tariifse arvesti järgi.
Ja valib selle järgi omale üldjuhul soodsaima. Aga on ka erandeid kes soovivadki kalleimat ja rohelisemat või kui ise ei jaga matsu, siis valitakse tema eest. Ikka see kindlam kirvem.
Rahval raha nagu raba. Või oli see nii, et lollidelt tulebki raha ära võtta.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Särs kirjutas:Ühetariifne arvesti ... 13,32 börsihind + marginaal ... 13,95 EE kindel (sellga võib kindel olla, et hind on kallim)
Sinu näites toodud tarbimine oli 105kWh. Arvan, et sellel pensionäril ei ole ka eriti suurt vahet, kas maksta 14,65€ või isegi ilma marginaalita 13,99€ kuus.
keskkooli matt
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas keskkooli matt »

koostage võrrand -
1)
a x (öise elektri + öise võrgutasu hind) + b x (päevase el + päev. võrgut. hind) + kahetariifse arvestussüsteemi kuutasu

2)
(a+b) x (ühetariifse el. + võrgutasu) + ühetariifse arv. süsteemi kuutasu

ja joonistage vastavad graafikud ja vaadake, kus nad lõikuvad.

Järgmise sammuna võtke juurde veel peakaitse ampritasu...
Särts
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Särts »

Küülaline kirjutas:
Särs kirjutas:Ühetariifne arvesti ... 13,32 börsihind + marginaal ... 13,95 EE kindel (sellga võib kindel olla, et hind on kallim)
Sinu näites toodud tarbimine oli 105kWh. Arvan, et sellel pensionäril ei ole ka eriti suurt vahet, kas maksta 14,65€ või isegi ilma marginaalita 13,99€ kuus.
Siin mõnel kwh hind pidi tähtis olema mitte tarbitud kogus ja lõpphind.
Aga see selleks.
Selle pensionäri tarbimise juures on vahe väike jah.
Kes tarbib näiteks 500kwh kuus on summa 3 euri kuus, mis pole ka palju,
Aastas 35 euri. Kellele suur summa, kellele väike.

Aga väga paljudele määriti EE poolt seesamune kallim pakett.
Kokku teeb see suure summa.
Aga mis meil sellest, küll Sandor, Ansip ja Parts juba teavad, mis selle rahaga peale hakata. Kilk oma 6 milli sai kätte. Amerika ja Jordaania ootavad oma osa.
Kesikud tahavd elktriaktsiisi vähendada, või üldse ära kaotada. See summa päris olematu mille pärast põdeda.
Küll me selle kõik kinni taome. Miks valida odavamat.
TumeTumba
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 96
Liitunud: 14 Nov 2011, 15:53
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas TumeTumba »

kuule, Särts, ma ei saa aru, milles su probleem on. sa käid ja lajatad siin kõigile mingit oma südamevalu välja, kõik su ümber on lollid ja pilluvad raha. MIS SEE SINU ASI ON!? siiani said kõik ilma sinu maailmapäästmiseta hakkama, lisades oma tarbimisandmeid. nüüd on sul äkki tekkinud mingi vaen kahetariifse kindla paketi vastu. sa ülbitsed ja haugud selle kasutajate kallal. veelkord: mis see sinu asi on, see pole sinu raha, sinu elu ja sinu paigaldis. räägi oma asjast, mitte ära alaväärista teisi. sa muutud tüütuks, troll.
Särts
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Särts »

Kahetariifne olgu see kasvõi EE kindel on sobilik pakett neile kes tarbivad üle poole öist elktrit. Ja õigesti teete.

Ütlen ka seda, et kes ei tarbi öist elektrit, need ei hakka tellima kahetariifset ja selle päevase kallimat hinda maksma. Vaid jäävad ühetariifse peale. Ja võrdlevad ühetariifseid pakette. Kellele kindel, kellele börsihind. Teie oma valik.

Vaenu mul pole kahetariifse vastu, vaid siin võrreldi kahetariifset paketi hinda börsipaketiga, aga nii ei saa võrrelda erinevaid asju, kuna võrreldi võrreldamatut.
Maha tehti minuarust börsihinda.
Inimestel jääb vale arusaam.

Selle peale ma siin muudkui kordangi.
Võrrelda tuleb ju samasuguseid pakette.
Ühel kahetariifne, teisel ühetariifne. Tarbimise suurus jne.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Särts kirjutas:Kahetariifne olgu see kasvõi EE kindel on sobilik pakett neile kes tarbivad üle poole öist elktrit. Ja õigesti teete.

Ütlen ka seda, et kes ei tarbi öist elektrit, need ei hakka tellima kahetariifset ja selle päevase kallimat hinda maksma. Vaid jäävad ühetariifse peale. Ja võrdlevad ühetariifseid pakette. Kellele kindel, kellele börsihind. Teie oma valik.

Vaenu mul pole kahetariifse vastu, vaid siin võrreldi kahetariifset paketi hinda börsipaketiga, aga nii ei saa võrrelda erinevaid asju, kuna võrreldi võrreldamatut.
Maha tehti minuarust börsihinda.
Inimestel jääb vale arusaam.

Selle peale ma siin muudkui kordangi.
Võrrelda tuleb ju samasuguseid pakette.
Ühel kahetariifne, teisel ühetariifne. Tarbimise suurus jne.
Kuule, jää vait noh.
Särts
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Särts »

Külaline kirjutas: Kuule, jää vait noh.
Tulles teile vastu ma püüan vait olla. Mõnel vajab elu elamist.
Korruptsioon? Eesti Energia maksis enda nõukogu liikmele 9 miljonit?
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Särts kirjutas:
Külaline kirjutas: Kuule, jää vait noh.
Tulles teile vastu ma püüan vait olla. Mõnel vajab elu elamist.
Korruptsioon? Eesti Energia maksis enda nõukogu liikmele 9 miljonit?
Ja mis sa selleks teinud oled, et seda ei juhtuks, halad ainult siin. Kui riik seda võimaldab, siis teda ka kooritakse, see oli on ja jääb nii.
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Kui riik seda võimaldab, siis teda ka kooritakse, see oli on ja jääb nii.
See "riik" ei ole külaline? Herr hõimupäälik on külatola, kel pole ratseid asja muuta
ning peab zeitungis sooja õhku tekitama?
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Kiirustage, seltsimehed unetud,. kiirustage ...

http://majandus.delfi.ee/news/elektritu ... d=66040720

"Kuna elektrimüüjate paketihinnad osutusid Energiatunneli kampaania tulemusel soodsamaks kui avalike hinnakirjade järgi keskmised paketihinnad kõige aktiivsemal lepingute sõlmimise perioodil elektrituru avanemise eel, siis õnnestus portaalil elektrimüüjatega läbirääkimiste teel teha need paketid kättesaadavaks kõigile tarbijatele.
Energiatunneli elektripakettide pakkumised kehtivad vaid 30. aprillini 2013, mistõttu peaksid tarbijad kiirustama oma praeguse elektripaketi ja Energiatunneli pakutava elektrihinna võrdlemisega, mida saab teha portaali iseteeninduskeskkonnas,"
:wave:
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas fanatic »

madis64 kirjutas:Kiirustage, seltsimehed unetud,. kiirustage ...

http://majandus.delfi.ee/news/elektritu ... d=66040720

"Kuna elektrimüüjate paketihinnad osutusid Energiatunneli kampaania tulemusel soodsamaks kui avalike hinnakirjade järgi keskmised paketihinnad kõige aktiivsemal lepingute sõlmimise perioodil elektrituru avanemise eel, siis õnnestus portaalil elektrimüüjatega läbirääkimiste teel teha need paketid kättesaadavaks kõigile tarbijatele.
Energiatunneli elektripakettide pakkumised kehtivad vaid 30. aprillini 2013, mistõttu peaksid tarbijad kiirustama oma praeguse elektripaketi ja Energiatunneli pakutava elektrihinna võrdlemisega, mida saab teha portaali iseteeninduskeskkonnas,"
:wave:
Paraku on see poolik tõde, sest 220 Energia ettemaksuga börsipaketid on soodsamad, paraku pole neid seal pakkumistes üldse kirjas.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas madis64 »

fanatic kirjutas:Paraku on see poolik tõde, sest 220 Energia ettemaksuga börsipaketid on soodsamad
Palju see kokkuhoid (loe "hind ettemaksu eest") ka ca 1000 kWh kuutarbimise pealt ka tuleks?
Vasta