Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5353
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 135 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Mitte päris teemasse aga siiski asjakohane

Kas keegi oskaks selgitada milleks (peale asjaosaliste kasumi)...

https://www.err.ee/1608564916/riik-on-2 ... giatoetusi
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Sellepärast, et taastuvenergia ei ole muidu konkurentsivõimeline (hinna poolest). :roll:
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rannamees »

trebla kirjutas: 14 Apr 2022, 12:59 kas keegi praegu veel sõlmib 0,08 sendise marginaaliga ostulepingut?..
Täna on 0,46
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rannamees »

xxx111 kirjutas: 14 Apr 2022, 17:03 Mitte päris teemasse aga siiski asjakohane

Kas keegi oskaks selgitada milleks (peale asjaosaliste kasumi)...

https://www.err.ee/1608564916/riik-on-2 ... giatoetusi
Lühidalt öeldes, nagu paljude muudegi asjadega, et Brüsselile head muljet jätta...
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 192
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

xxx111 kirjutas: 14 Apr 2022, 17:03 Mitte päris teemasse aga siiski asjakohane

Kas keegi oskaks selgitada milleks (peale asjaosaliste kasumi)...

https://www.err.ee/1608564916/riik-on-2 ... giatoetusi
Aga selleks, et näiteks mina omale päikesejaama üldse ehitaks. Tol ajal olid sellised hinnad et isegi koos toetusega jaama kasumlikus oli nii fifty-fifty, ikka mitu korda mõtlesin, teha või mitte teha. Reaalne tagasiteenimise aeg oli nii 12-15a. Ilma toetuseta 110% ei oleks ehitanud.
Nüüd on ajad muutunud loomulikult. Energia hinnad palju kõrgemad, jaamade seadmed samas odavamad. Seega enam ei ole vaja toetust maksta.
Viimati muutis jaguar3, 14 Apr 2022, 18:50, muudetud 1 kord kokku.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1035
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Eks energiasektor jääb alati selliseks kus riigina peamegi kindluse ja soovide eest tuimalt peale maksma. Ja mured on ju käes ka peale makstes, defitsiit, aegunud jaamad , st tuleks kordades rohkem valdkonda panustada. Kõiki neid kaableid ja välisühendusi on väga vaja ja suht pudelikaelad, kohalikku tootmist ka taastuvat tuleb ikkagi ulmeni upitada. Lootus jääb , et need jaamad töötavad mõninga aja ka peale toetamise lõppu. Iga toetus on ju sisuliselt ette ostetud energia.

Mõneti tekitab ju tuska et kedagi toetatakse , aga ise investeerida ka ei suuda ja kui kallim oleks veelgi kohe tuled surnuks
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5353
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 135 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Aga selleks, et näiteks mina omale päikesejaama üldse ehitaks...
Aga katsu palun selgitada miks peaks kedagi huvitama kas Sa ehitad või mitte...
Ja veel enam - mis krdi pärast pean mina Sinule selle jama eest maksma...
Lollimat jutt on harva kuulda...
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rannamees »

xxx111 kirjutas: 14 Apr 2022, 19:13
Aga selleks, et näiteks mina omale päikesejaama üldse ehitaks...
Aga katsu palun selgitada miks peaks kedagi huvitama kas Sa ehitad või mitte...
Ja veel enam - mis krdi pärast pean mina Sinule selle jama eest maksma...
Lollimat jutt on harva kuulda...
Vale puu all haugud!
Küsima pead meie eurobürokraatidelt, kes iga ideed agara ogarusega seadusena võtavad ja ennetavalt täitma tormavad. Eesmärk pühitsevat abinõu, juunõu :hello:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10922
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 312 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

rannamees kirjutas: 14 Apr 2022, 21:36 Küsima pead meie eurobürokraatidelt, kes iga ideed agara ogarusega seadusena võtavad ja ennetavalt täitma tormavad.
Kas meie euroametnikud sundisid kedagi, püstol oimu kohal, paigaldama PV paneele ja saama parasiitlikku tulu kogu EV elektrit tarbivate elanike arvelt? Kas ikka peab alati iga pakkumist omakasupüüdlikult ära kasutama? Kah mul heategijad, my ass, kes lahendavad planeedi Maa "kliimakatastroofi" teiste arvelt tegelikult oma pangaarvet suurendades! ;)
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4541
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 87 korda
On tänatud: 225 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

rannamees kirjutas: 14 Apr 2022, 21:36
xxx111 kirjutas: 14 Apr 2022, 19:13
Aga selleks, et näiteks mina omale päikesejaama üldse ehitaks...
Aga katsu palun selgitada miks peaks kedagi huvitama kas Sa ehitad või mitte...
Ja veel enam - mis krdi pärast pean mina Sinule selle jama eest maksma...
Lollimat jutt on harva kuulda...
Vale puu all haugud!
Küsima pead meie eurobürokraatidelt, kes iga ideed agara ogarusega seadusena võtavad ja ennetavalt täitma tormavad. Eesmärk pühitsevat abinõu, juunõu :hello:
Selleks, et parandada EU väliskaubanduse bilanssi ja vähendeda EU strateegilist energiasõltuvust.

(Just nägin siin ühte teksti, et "Suurt pilti peab vaatama" aga seda kohe ei leia.)

Muidugi rahakulutamisega uute tehniliste lahenduste levimisel suureneb pankadele ja poliitikutele, nii tähtis asi nagu SKP.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 192
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

xxx111 kirjutas: 14 Apr 2022, 19:13
Aga selleks, et näiteks mina omale päikesejaama üldse ehitaks...
Aga katsu palun selgitada miks peaks kedagi huvitama kas Sa ehitad või mitte...
Ja veel enam - mis krdi pärast pean mina Sinule selle jama eest maksma...
Lollimat jutt on harva kuulda...
Aga variante oli ju kaks: maksta mulle et ma ehitaks või siis ehitada ise, siis mina maksaksin Sulle.
Eesmärk oligi et keegi ehitaks. Nüüd on neid tänu sellele ehitatud piisavalt, nautige odavat elektrit keskpäeviti.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5353
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 135 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

jaguar3 kirjutas: 14 Apr 2022, 22:42
xxx111 kirjutas: 14 Apr 2022, 19:13
Aga selleks, et näiteks mina omale päikesejaama üldse ehitaks...
Aga katsu palun selgitada miks peaks kedagi huvitama kas Sa ehitad või mitte...
Ja veel enam - mis krdi pärast pean mina Sinule selle jama eest maksma...
Lollimat jutt on harva kuulda...
Aga variante oli ju kaks: maksta mulle et ma ehitaks või siis ehitada ise, siis mina maksaksin Sulle.
Eesmärk oligi et keegi ehitaks. Nüüd on neid tänu sellele ehitatud piisavalt, nautige odavat elektrit keskpäeviti.
Ei - variant oli mitte seda jama üldse ehitada ja veel vähem toetada
KÕIK eramute PV jaamad pole mitte elektri toodang (toodang on ainult jaama omanikule aga ma ei suuda mõista miks mina selle eest maksma peaks) vaid võrgu reostus...
Nende summadega mis toetusteks makstud (ära põletatud) oleks saanud ikka midagi palju mõistlikumat teha...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10922
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 312 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 14 Apr 2022, 22:41 Selleks, et parandada EU väliskaubanduse bilanssi ja vähendeda EU strateegilist energiasõltuvust.

(Just nägin siin ühte teksti, et "Suurt pilti peab vaatama" aga seda kohe ei leia.)
Näiteks "Suure pildi vaatamine" vaatamine segab meie saarte elanike(eriti sealsete "pealinnade" elanike) visuaali nii, et kui avamerele paigaldataks tuugenid, siis kõik saarte elanikud saavad stressi ja igale saarele peab Sotsiaalministeerium küsima valitsuselt lisaraha saartele(vähemalt kahele suuremale) psühhoneuroloogia haiglate ehituseks ja lisaks peab valitsus eraldama veel lisaraha Tartu Ülikoolile riikliku tellimuse jaoks psühholoogia erialale psühholoogide väljaõppeks. ;)
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10696
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 289 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Selles äris raha ei haise ja riik on jälle vanade trikkide juures tagasi - kaikad kodarasse valedele arendajatele ministeeriumi tasandil (seni piduradatakse kõiki avamere tuuleparke).
Käivad mingid imelikud mängud seaduseloomes selle hullari toetusega samuti.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1035
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

xxx111 kirjutas: 14 Apr 2022, 22:46 Nende summadega mis toetusteks makstud (ära põletatud) oleks saanud ikka midagi palju mõistlikumat teha...
Sa tahtsid kirjutada, et midagi mõistlikumat põletada?

900 mil eest ei saa eriti midagi selles valdkonnas 2020 andmed statistikaametist :

Taastuvenergiast toodetud elektri osatähtsus elektri kogutarbimises
28,3 %

900mil eest sa ei saa ehitada jaamu mis seda kataks. Kindlasti saaks hajusat tootmist paremini planeerida
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1035
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Kalvis kirjutas: 15 Apr 2022, 08:54 (seni piduradatakse kõiki avamere tuuleparke).
Läänemeri on teadlaste seisukohast vaid väikse hüppe kaugusel ökosüsteemi hävingust. Riskid on suured. Avamere tuuleparkide uuringud käivad täie hooga täna, laevad uuringuteks renditud jne. Samas isegi naiivsena tunduv kivikai ehitamine rannajoonele võib selle alatiseks rikkuda jne, siis suuremad takistused kaldast eemal võivad omada sootuks teistsuguseid mõjureid. Inimesi kes seda analüüsida suudavad on Eestis ehk paarkümmend.

Riigi mure on see, et kõik need tuulepargid jäävad lääne isandatele ja riigirahval tekib õnnistatud võimalus midagi kuskilt osta ja kui osta ei jõua veetakse kaabel mujale. Selles osas peaks pidurdama ikka sajaga ja kogu investeering või enamusosalused meie aladel (mis on ju väga piiratud) riigina endale saama. Euroopas on üldse kolm firmat mis suudavad avamere tuuleparke teostada ja omavad selleks tehnikat, spetslaevu jne, sisuliselt monopoli staatuses
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5353
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 135 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

tabarabarap kirjutas: 15 Apr 2022, 09:09
xxx111 kirjutas: 14 Apr 2022, 22:46 Nende summadega mis toetusteks makstud (ära põletatud) oleks saanud ikka midagi palju mõistlikumat teha...
Sa tahtsid kirjutada, et midagi mõistlikumat põletada?

900 mil eest ei saa eriti midagi selles valdkonnas 2020 andmed statistikaametist :

Taastuvenergiast toodetud elektri osatähtsus elektri kogutarbimises
28,3 %

900mil eest sa ei saa ehitada jaamu mis seda kataks. Kindlasti saaks hajusat tootmist paremini planeerida
Selle 900M eest oleks saanud selle 28% elektrist lihtsalt teistest allikatest
Analoog sellele kas maja lisasoojustada ja vähendada küttekulusid või lisasoojustuse maksumus maksta kütteks - summa summaarum üldjoontes sama
Kogu jutu mõte on see, et taastuvenergia on kallis ja ilma toetusteta konkurentsivõimetu
Ja ei ole mõtet hakata rääkima mingit "rohelist" teemat - see on lollus
Taastuvenergia tootmisega käib samuti kaasas keskkonnareostus - lisaks räige visuaalne reostus
Sellega peab muidugi nõustuma, kui üldse neid jaamu rajada siis suuri - efektiivsus suurem
Igasugu kortermajade ja eramute PV jaamad on täiesti ebaratsionaalsed (suures pildis) ja suurt pilti vaadates lihtsalt omanike "mänguasjad"
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1035
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

xxx111 kirjutas: 15 Apr 2022, 09:59 Igasugu kortermajade ja eramute PV jaamad on täiesti ebaratsionaalsed (suures pildis) ja suurt pilti vaadates lihtsalt omanike "mänguasjad"
Ei saa nõustuda, n tarbevee soojendamine, eelsoojendamine jne tervele kortermajale või elumajale lokaalselt ja passiivselt, isegi, kui kallimalt , kui kogu võrku optimeerides omab ka muid väärtuseid, kui ainult odavam hind. tasuvusarvutusele alluvad kõik projektid

Selleks ka toetus, et need kaudsed lisaväärtused , keskkonnasääst, riskide hajutamine , tarbimise analüüs piisavalt lihtsaks tehes saavad uue põlvkonna elementaarseks osaks ja need saavad asendada või kooseksisteerida ka teistes optimeerimisülesannetes. Muutus tuleb lihtsalt kinni maksta
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10696
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 289 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

tabarabarap kirjutas: 15 Apr 2022, 09:21 Läänemeri on teadlaste seisukohast vaid väikse hüppe kaugusel ökosüsteemi hävingust. Riskid on suured. Avamere tuuleparkide uuringud käivad täie hooga täna, laevad uuringuteks renditud jne. Samas isegi naiivsena tunduv kivikai ehitamine rannajoonele võib selle alatiseks rikkuda jne, siis suuremad takistused kaldast eemal võivad omada sootuks teistsuguseid mõjureid. Inimesi kes seda analüüsida suudavad on Eestis ehk paarkümmend.

Riigi mure on see, et kõik need tuulepargid jäävad lääne isandatele ja riigirahval tekib õnnistatud võimalus midagi kuskilt osta ja kui osta ei jõua veetakse kaabel mujale. Selles osas peaks pidurdama ikka sajaga ja kogu investeering või enamusosalused meie aladel (mis on ju väga piiratud) riigina endale saama. Euroopas on üldse kolm firmat mis suudavad avamere tuuleparke teostada ja omavad selleks tehnikat, spetslaevu jne, sisuliselt monopoli staatuses
Siin aetakse veidi pada. Selleks on KMH, mis peab mõju loodusele selgeks tegema. Seni teostatud KMH pole miskit jama välja tulnud. Järgmisena võeti mängu visuaalne reostus ja ei häbenetud näkku valetamist ja piltide võltsimist. Siis tuli mängu KM julgeolekurisk põhjendamatutel faktidel. Jaikka tahtmist mitte saades anti lihtsalt salajane memo välja - mitte kooskõlastada, pabereid mitte ajada ministeeriumi tasandil. See kõik ongi kokku kaigas kodarasse riigi tasandil. Millegipärast riigi ettevõtetele neid kaikaid ei teki...

Tegelikult on täiesti kama kaks kes ehitab. Esmatähtis oleks - kui tahtjaid on rohkem siis Riik ei tohi doteerida maksumaksja rahast ei eraettevõtjaid ega riigiettevõtteid. Vastupidi kui tahtjaid on rohkem võiks osjonil müüa lausa asukohti - kes rohkem pakub - see saab - ning riik saab kena lisakopika riigieelarvesse. Aga seda soovida oleks eestis liigne - nii ausad meie valitsejad ikka olla ei suuda, saamahimu on tugevam.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10696
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 289 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

tabarabarap kirjutas: 15 Apr 2022, 10:34
xxx111 kirjutas: 15 Apr 2022, 09:59 Igasugu kortermajade ja eramute PV jaamad on täiesti ebaratsionaalsed (suures pildis) ja suurt pilti vaadates lihtsalt omanike "mänguasjad"
Ei saa nõustuda, n tarbevee soojendamine, eelsoojendamine jne tervele kortermajale või elumajale lokaalselt ja passiivselt, isegi, kui kallimalt , kui kogu võrku optimeerides omab ka muid väärtuseid, kui ainult odavam hind. tasuvusarvutusele alluvad kõik projektid

Selleks ka toetus, et need kaudsed lisaväärtused , keskkonnasääst, riskide hajutamine , tarbimise analüüs piisavalt lihtsaks tehes saavad uue põlvkonna elementaarseks osaks ja need saavad asendada või kooseksisteerida ka teistes optimeerimisülesannetes. Muutus tuleb lihtsalt kinni maksta
Momendil on eraisikutele toetuskraan kinni keeratud ja sellega olen rahul. Kahjuks on veel üleval toetused firmadele, loodetavasti see kaob aga seni pole kaotatud.
Riik peaks kaotama elektriarvel taastuvenergia toetuse.
Kui päikese- ja tuulejaamad ehitatakse mistahes riigi toetuseta ja dotatsioonita siis andku minna. Aga täna see veel täista nii pole.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5353
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 135 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Riik peaks kaotama elektriarvel taastuvenergia toetuse.
Kui päikese- ja tuulejaamad ehitatakse mistahes riigi toetuseta ja dotatsioonita siis andku minna. Aga täna see veel täista nii pole.
Ja just selles ma räägingi...
Loomulikult tuleb omal kanda ka vajalik võrguga liitumiskulu / väljaehituskulu
Ja siis, oma raha eest tehku mis iganes tahavad (reostamata visuaali, keskkonda jne ehk arvestades kogukonna huvisid ka)
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1035
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Kalvis kirjutas: 15 Apr 2022, 11:40Siin aetakse veidi pada. Selleks on KMH, mis peab mõju loodusele selgeks tegema. Seni teostatud KMH pole miskit jama välja tulnud.
Pada ei aeta tunnen ise paljusid valdkonna teadlasi. Suurettevõtetel on lihtsalt eelised suhtluselja ressursse ja see on tõsi
Kalvis kirjutas: 15 Apr 2022, 11:40 Tegelikult on täiesti kama kaks kes ehitab. Esmatähtis oleks - kui tahtjaid on rohkem siis Riik ei tohi doteerida maksumaksja rahast ei eraettevõtjaid ega riigiettevõtteid. Vastupidi kui tahtjaid on rohkem võiks osjonil müüa lausa asukohti - kes rohkem pakub - see saab - ning riik saab kena lisakopika riigieelarvesse. Aga seda soovida oleks eestis liigne - nii ausad meie valitsejad ikka olla ei suuda, saamahimu on tugevam.
Siin on see kont, me oleme nii väike rahvas ja kui on valida 3 kupja vahel ei tuleks valida neid vaid olla ise omanik ja palgata neid ehitama. Seal ei ole midagi oksjonil müüa peale kurnamisõiguse, sest ükski projekt ei õnnestu, kui teostaja ei ole juba planeerimisel kaasatud

Kohalikud kogukonnad näevad seda väga hästi, ruum lüüakse kola täis ja kasum läheb mööda juhet läbi nende hoovi ja maksa veel toetust peale. Seetõttu tõmmataksegi iga varblane ja vihmauss liistule, et ei tuleks neid asju. Tuleb hakata kasumit jagama ja toetust tagasi maksma lõppeks

Ma olen nõus, et ideaalis me ei peaks midagi toteerima, kahjuks reaalsus ei ole ideaal
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5353
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 135 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ma olen nõus, et ideaalis me ei peaks midagi toteerima, kahjuks reaalsus ei ole ideaal
Reaalsust saab ise kujundada
Praegu on agarad ogarad Brüsselis reaalsusest lihtsalt irdunud ja mõttekäik on lihtsalt öeldes ebareaalne ja ausalt välja öeldes lollakas...

EU võiks õppust võtta USA-st - ja seda peaaegu igas majanduslikus asjas
EU muutub järjest "sotsialistlikumaks"
USA-s kapitalism - ja see on majanduse alus
Keskpank "sörgib" USA Föderaalreservi sabas - kõik otsused hilinemisega
Firmad kolivad EU-st minema sest siin palju halvemad tingimused
JNE

https://startup.postimees.ee/7498079/mi ... ast-plehku
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1035
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

xxx111 kirjutas: 15 Apr 2022, 13:49
EU võiks õppust võtta USA-st - ja seda peaaegu igas majanduslikus asjas
Ma ei tea kas sa oled USAs ise elanud, kui seda väidad. Seal on ikka igaüks ettevõtjana väljas ja kopsupõletik võib lõppeda eraisiku pankrotiga. Ka elekter ei ole seal iseenesest mõistetav, enamus infrat on seal sama aegunud, kui meil
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5353
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 135 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

tabarabarap kirjutas: 15 Apr 2022, 18:59
xxx111 kirjutas: 15 Apr 2022, 13:49
EU võiks õppust võtta USA-st - ja seda peaaegu igas majanduslikus asjas
Ma ei tea kas sa oled USAs ise elanud, kui seda väidad. Seal on ikka igaüks ettevõtjana väljas ja kopsupõletik võib lõppeda eraisiku pankrotiga. Ka elekter ei ole seal iseenesest mõistetav, enamus infrat on seal sama aegunud, kui meil
Pole USA-s elanud...
Aga majandusuudiseid sh börsiuudiseid jälgin igapäevaselt kuna tegelen investeeringutega sh USA börsil
See, et meditsiin on tasuline pean ma iseenesest mõistetavaks ja ei poolda absoluutselt meie solidaarset süsteemi
Pean täiesti normaalseks, et kõik maksavad ISE täpselt selle teenuse kinni mis neile osutatakse
Vasta