Ahjude ehitamine EN 15544 standardi järgi!

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Vasta
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Ahjude ehitamine EN 15544 standardi järgi!

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Kui üks pottsepa töödega tegelev ettevõte on investeerinud 3000 eurot millesegi (antud juhul programmi), siis ei ole mõtet kellegil eeldada, et juhtkond selle töövahendi olulisust oma firma tegevuses ei hinnanud. Miks, miks, miks küsimus on siinkohal mõttetu?
See kui keegi valib oma firma edendamiseks tagurlikkuse ja valdkonnas toimuvate arengute eiramise ja maha tegemise ilma konkreetseid fakte ja argumente esitamata on muidugi ka iga firma omaniku või pottsepa enda asi. Aastakümneid ehitatud ahjude toimivust ja eeliseid oleks ju lihtne lihtsurelikele selgitada?
Kimbatuses on kindlasti foorumit lugev ahju huviline kes ei suuda otsustada kas lasta ehitada aastakümneid kasutusel olnud lahendusega või kaasaegne EN-i või programmi arvutustel põhinev ahi?

EN 15544 -st võiks siin täna rääkida mehed (pottsepad) kellel see standard juba ammu nii inglise kui eesti keelsena olemas ja 23.-27.11.2009 toimunud teemakohane täiendkoolitus läbitud. Aega ja raha nagu investeeritud kõvasti kuid miks ei ole siis mitte ühtegi kompetentsi enda firma tegevusse suudetud või tahetud juurutatud? Lihtne küsimus MIKS? Vägisi tundub, et kibestumine tingitud enda olematus eelnevast eeltööst teemaga, saamatusest teha õigeid otsuseid ka koolituste valikul ja mistõttu nüüd kulutatud ajast ja rahast pagana kahju!

Minu soovitus oleks arvestades pottsepa valdkonna suurust ja keerukust, et arendage ennast ja firma võimekust just nende kütteseadmete vallas, millesse te ka ise usute! Suunates just siis sellesse nišši oma tähelepanu ja investeeringud saavutate kindlasti ka edu ja ei pea kogu aeg muretsema millega konkurendid ja kolleegid tegelevad?
Manused
Veski raamatu restiga kolle.PNG
Veski raamatu restiga kolle.PNG (234.07 KiB) Vaadatud 3228 korda
Olenüüd
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 14 Veebr 2013, 15:56
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Ahjude ehitamine EN 15544 standardi järgi!

Lugemata postitus Postitas Olenüüd »

Ooh ,see ju Unibuildi kolde järgi tehtud .Selles raamatus on üks ribikolle ka nende pealt maha pandud .
Viimati muutis Olenüüd, 31 Jaan 2014, 17:30, muudetud 1 kord kokku.
t800
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 304
Liitunud: 28 Nov 2009, 08:32
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Ahjude ehitamine EN 15544 standardi järgi!

Lugemata postitus Postitas t800 »

Andrus Schults kirjutas:Kui üks pottsepa töödega tegelev ettevõte on investeerinud 3000 eurot millesegi (antud juhul programmi), siis ei ole mõtet kellegil eeldada, et juhtkond selle töövahendi olulisust oma firma tegevuses ei hinnanud. Miks, miks, miks küsimus on siinkohal mõttetu?
See kui keegi valib oma firma edendamiseks tagurlikkuse ja valdkonnas toimuvate arengute eiramise ja maha tegemise ilma konkreetseid fakte ja argumente esitamata on muidugi ka iga firma omaniku või pottsepa enda asi. Aastakümneid ehitatud ahjude toimivust ja eeliseid oleks ju lihtne lihtsurelikele selgitada?
Kimbatuses on kindlasti foorumit lugev ahju huviline kes ei suuda otsustada kas lasta ehitada aastakümneid kasutusel olnud lahendusega või kaasaegne EN-i või programmi arvutustel põhinev ahi?

EN 15544 -st võiks siin täna rääkida mehed (pottsepad) kellel see standard juba ammu nii inglise kui eesti keelsena olemas ja 23.-27.11.2009 toimunud teemakohane täiendkoolitus läbitud. Aega ja raha nagu investeeritud kõvasti kuid miks ei ole siis mitte ühtegi kompetentsi enda firma tegevusse suudetud või tahetud juurutatud? Lihtne küsimus MIKS? Vägisi tundub, et kibestumine tingitud enda olematus eelnevast eeltööst teemaga, saamatusest teha õigeid otsuseid ka koolituste valikul ja mistõttu nüüd kulutatud ajast ja rahast pagana kahju!

Minu soovitus oleks arvestades pottsepa valdkonna suurust ja keerukust, et arendage ennast ja firma võimekust just nende kütteseadmete vallas, millesse te ka ise usute! Suunates just siis sellesse nišši oma tähelepanu ja investeeringud saavutate kindlasti ka edu ja ei pea kogu aeg muretsema millega konkurendid ja kolleegid tegelevad?

Kõrvaltvaatajana arvan et see on üks möga standard teil,isegi tuharuumi ei või ahjule teha?
See et tuharuum asendatakse (meie koldes ei teki tuhka) on ikka täielik jobu jutt,kuhu see tuhk seal "kastkoldes"
kaob,ei tahaks nagu lõust tahmane kükitada päevast päeva ahju ees.
Olenüüd
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 14 Veebr 2013, 15:56
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Ahjude ehitamine EN 15544 standardi järgi!

Lugemata postitus Postitas Olenüüd »

Ma ei saa aru ,on ju ka standard 15250 teistele ahjudele .Andke tuld ja ehitage .
Pealegi on ka EVS 812 -3-2013 ja hea ehitustava.Ma ei saa aru ,milleks selline hädaldamine .
Seda ,et standard on möga ,ütle kaminahjule ,kes üritab vene šamotti toppida EN 15544 alla.Kas te arvate ,et GOST on EU standarditega kooskõlas .Mina nii ei arva
Ega siis see ei ole ainuke ahjuehitamise standard ,mida eestis võib kasutada.Oluline on ,et passis kirjutatu ja tegelikkus kokku lähevad.
Ja kuidas nad kokku lähevad ,eks seda räägivad korstnapühkijad .
Olenüüd
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 14 Veebr 2013, 15:56
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Ahjude ehitamine EN 15544 standardi järgi!

Lugemata postitus Postitas Olenüüd »

Ja "lõust" võib tahmaseks muutuda ennem EKUK-i ahju/pliidi ees istudes .Nagu uuringu piltidest võib järeldada.
Viimati muutis Olenüüd, 31 Jaan 2014, 17:30, muudetud 1 kord kokku.
t800
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 304
Liitunud: 28 Nov 2009, 08:32
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Ahjude ehitamine EN 15544 standardi järgi!

Lugemata postitus Postitas t800 »

t800 kirjutas:
Olenüüd kirjutas:Ma ei saa aru ,on ju ka standard 15250 teistele ahjudele .Andke tuld ja ehitage .
Pealegi on ka EVS 812 -3-2013 ja hea ehitustava.Ma ei saa aru ,milleks selline hädaldamine .
Seda ,et standard on möga ,ütle kaminahjule ,kes üritab vene šamotti toppida EN 15544 alla.Kas te arvate ,et GOST on EU standarditega kooskõlas .Mina nii ei arva
Ega siis see ei ole ainuke ahjuehitamise standard ,mida eestis võib kasutada.Oluline on ,et passis kirjutatu ja tegelikkus kokku lähevad.
Ja kuidas nad kokku lähevad ,eks seda räägivad korstnapühkijad .
Mis kohe närvi lähed,võta lõdvemalt.Ma tahan ökoahju saada ja seepärast uurin maad.
Mind just huvitab miks ei või sellele ahjule tuharuumi teha.Ja ma räägin tuhast mitte põlemisõhu juurdevoolust tuharuumi kaudu.
Enne kui 4-5 tonni välja käia tahaks ikka kindel olla et ma ei pea seal tuhas sonkima nagu mu vanavanaema sunnitud oli tegema,ja et see ikka toa suudab soojana hoida.
Aga kui ikka räägitakse õhukanalitest ja siis pannakse foto kus on sisuliselt plaatidest laotud kast..no ma ei tea
Olenüüd
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 14 Veebr 2013, 15:56
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Ahjude ehitamine EN 15544 standardi järgi!

Lugemata postitus Postitas Olenüüd »

Kordan veel : Oluline on et iga ehitatav ahi omaks ahju passi ja passis kirjutatu ka tegelikkusega kokku läheks.
Põlemisõhu juurdepääs võib olla lahendatud ka ahju ukse kaudu ,mis Saksa uksi kasutades nii tavaliselt ka on
Küsimus on aga minulgi ? Kes kirjutab ahjupassi välja siis kui ahju ehitaja on peremees ise ( seadus seda ju eramajade puhul ei keela ), mitte paberitega pottsepp ?
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Ahjude ehitamine EN 15544 standardi järgi!

Lugemata postitus Postitas looder54 »

Olenüüd kirjutas:Ma ei saa aru ,on ju ka standard 15250 teistele ahjudele .Andke tuld ja ehitage .
Pealegi on ka EVS 812 -3-2013 ja hea ehitustava.Ma ei saa aru ,milleks selline hädaldamine .
Seda ,et standard on möga ,ütle kaminahjule ,kes üritab vene šamotti toppida EN 15544 alla.Kas te arvate ,et GOST on EU standarditega kooskõlas .Mina nii ei arva
Ega siis see ei ole ainuke ahjuehitamise standard ,mida eestis võib kasutada.Oluline on ,et passis kirjutatu ja tegelikkus kokku lähevad.
Ja kuidas nad kokku lähevad ,eks seda räägivad korstnapühkijad .
No Olenüüd, sa vana olija juba foorumis ja ikka pole aru saanud, milleks see hädaldamine. Iga ettevõtmine teenib ju millegi ja kellegi huve.
Toon sulle nüüd hoopis markantse loo, mis just momendil käimas minu naabrimehega.
Asi puudutab just standardeid ja norme. Tema otsustas kodumaa tolmu jalgadelt pühkida ja elamise siin maha müüa. Maja vanemat tüüpi ehitusaeg 1963 a. Nüüd selgus,
et saab müüa ainult krundi, maja ei saa, kuna maja ehitatud kohati vananenud standardite järgi. Võta või jäta! Papi hädas, kuna uus elamine ostetud rahadega nii, nagu on. Selleks, et maja müüa on vaja uus projekt, uued saneerimistööd, mis viiks maja standarditega kooskõlla. Kogu lugu. Ega siis Eestis need aja kaugel ole.
siiber
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 17 Mär 2007, 21:57
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Ahjude ehitamine EN 15544 standardi järgi!

Lugemata postitus Postitas siiber »

looder54 kirjutas: et saab müüa ainult krundi, maja ei saa,
Kuidas saab müüa kinnistut ilma sellel asuvate ehitiste ja rajatisteta?
Olenüüd
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 14 Veebr 2013, 15:56
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Ahjude ehitamine EN 15544 standardi järgi!

Lugemata postitus Postitas Olenüüd »

Mida tähendab ,ehitatud vananenud standardite järgi.Kui ehitus aasta 1965 siis peab olema ehitatud siis kehtinud standardite järgi vast.Ma ei pea ju vana maja ehitama uueks ,et seda müüa.
Ennesõjaegsetele hoonetele see paberimajandus ei kehti müügi puhul.Kui aga hakkad remontima või juurdeehitusi tegema siis pead alustama mõõdistusprojektist ja siis avaldus ,projekteerimise tingimused väljastatakse ,arhitekt koostab eelprojekti jne - lõpuks kõrge komision võtab maja vastu.
Pole küll spetsialist aga tänapäeval ei saa vist ostumüügi lepingut sõlmida kinnisasja peale mida paberite järgi ei eksiteeri .
Viimati muutis Olenüüd, 31 Jaan 2014, 17:53, muudetud 1 kord kokku.
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Ahjude ehitamine EN 15544 standardi järgi!

Lugemata postitus Postitas looder54 »

siiber kirjutas:
looder54 kirjutas: et saab müüa ainult krundi, maja ei saa,
Kuidas saab müüa kinnistut ilma sellel asuvate ehitiste ja rajatisteta?
Arvan, et saab. Aga kas on mõtekas? Elumajal ja puukuuril on tunduv hinnavahe, siin vähemalt.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahjude ehitamine EN 15544 standardi järgi!

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Kindlasti annaks sinu tarkusega sealt raamatust ka rea EN-15544 või saksa diagrammidele vastavaid ahjusid leida.

See, mis sina aga proovid Unibuildi kolde võrdluseks tuua on ainult sinu uutele sõpradele usutav.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Ahjude ehitamine EN 15544 standardi järgi!

Lugemata postitus Postitas looder54 »

Olenüüd kirjutas:Mida tähendab ,ehitatud vananenud standardite järgi.Kui ehitus aasta 1965 siis peab olema ehitatud siis kehtinud standardite järgi vast.Ma ei pea ju vana maja ehitama uueks ,et seda müüa.
Ennesõjaegsetele hoonetele see paberimajandus ei kehti müügi puhul.Kui aga hakkad remontima või juurdeehitusi tegema siis pead alustama mõõdistusprojektist ja siis avaldus ,projekteerimise tingimused väljastatakse ,arhitekt koostab eelprojekti jne - lõpuks kõrge komision võtab maja vastu.
Pole küll spetsialist aga tänapäeval ei saa vist ostumüügi lepingut sõlmida kinnisasja peale mida paberite järgi ei eksiteeri .
Kusjuures majas sees elada ei keelata, nii sain papi jutust mina aru. Aga müügiks
peab standarditega kokku viima. Segane pudru, millest tavakodanikul raske aru saada.
Sellest johtuvalt peangi seda standardist kinnipidamist tähtsaks. Omal sama jama tulemas. Eks näe, aega on.
Olenüüd
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 14 Veebr 2013, 15:56
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Ahjude ehitamine EN 15544 standardi järgi!

Lugemata postitus Postitas Olenüüd »

Ja kõik see pudru toimub Soomemaal ?
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Ahjude ehitamine EN 15544 standardi järgi!

Lugemata postitus Postitas looder54 »

Olenüüd kirjutas:Ja kõik see pudru toimub Soomemaal ?
Kas ma olen seda väitnud...? :)
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahjude ehitamine EN 15544 standardi järgi!

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

looder54 kirjutas:
Olenüüd kirjutas:Ja kõik see pudru toimub Soomemaal ?
Kas ma olen seda väitnud...? :)
Kuidas see papi maja on seotud selle teemaga :jooma
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Ahjude ehitamine EN 15544 standardi järgi!

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Kuidas see papi maja on seotud selle teemaga
Täpselt sedasi, et- mida müüakse? Maja vastavalt aastale 1965 a., või suvalist sara
väidetava ehitusaastaga 1965, mille nimi on "Elumaja" ning mis asub krundil X.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Ahjude ehitamine EN 15544 standardi järgi!

Lugemata postitus Postitas rokikas »

looder54 kirjutas:Maja vanemat tüüpi ehitusaeg 1963 a. Nüüd selgus,
et saab müüa ainult krundi, maja ei saa, kuna maja ehitatud kohati vananenud standardite järgi. Võta või jäta!
Idiootlik jutt!! Ja näitab et kirjutaja levitab vaid kuulujutte. Too viide seadusele/määrusele kus on selline nõue sätestatud!
Imelik kirjutas:
Kuidas see papi maja on seotud selle teemaga
Täpselt sedasi, et- mida müüakse? Maja vastavalt aastale 1965 a., või suvalist sara
väidetava ehitusaastaga 1965, mille nimi on "Elumaja" ning mis asub krundil X.
Sa ikka lugesid ka seda NSR juttu? Väideti ju et kuna maja ehitatud vastavalt sell ajal (1963) kehtinud standartitele ei tohi seda müüja enne kui on vastavusse viidud tänastele standartitele! :doh:
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahjude ehitamine EN 15544 standardi järgi!

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Koit
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 158
Liitunud: 29 Mär 2010, 14:48
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Ahjude ehitamine EN 15544 standardi järgi!

Lugemata postitus Postitas Koit »

Tere.

Ühe ahju valmimise lugu. http://www.xn--korstnaphkija-3ob.ee/uhe ... mise-lugu/


Lugupidamisega

Koit Koppel
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahjude ehitamine EN 15544 standardi järgi!

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Koit kirjutas:Tere.

Ühe ahju valmimise lugu. http://www.xn--korstnaphkija-3ob.ee/uhe ... mise-lugu/


Lugupidamisega

Koit Koppel
Lõpuks ometi! :yahoo:

Kindlasti oleks veel mind huvitavat küsida. Mulle nimelt tundub, et kirjutatud on rohkem kui tehtud.
Selle ahju termopilti tahaks mina näha.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Ahjude ehitamine EN 15544 standardi järgi!

Lugemata postitus Postitas looder54 »

kaminahi kirjutas:
Koit kirjutas:Tere.

Ühe ahju valmimise lugu. http://www.xn--korstnaphkija-3ob.ee/uhe ... mise-lugu/


Lugupidamisega

Koit Koppel
Lõpuks ometi! :yahoo:

Kindlasti oleks veel mind huvitavat küsida. Mulle nimelt tundub, et kirjutatud on rohkem kui tehtud.
Selle ahju termopilti tahaks mina näha.
No kes siis veel, kui mitte sina tahaks teremopilti näha. See ju sinu lemmiklõõristik. Huudishimu suur, kas tõesti suudab pottsepp ilma villata tagada ahju ühtlase soojenemise ja jahtumise. Vaata suudab, aga selleks peavad pottsepal olema teadmised. Sinule see termopilt ei meeldiks, küll oleks see kasulik ja huvitav kõigile teistele.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahjude ehitamine EN 15544 standardi järgi!

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

looder54 kirjutas:[ Sinule see termopilt ei meeldiks, küll oleks see kasulik ja huvitav kõigile teistele.
Just sellepärast ma seda tahaksingi :)
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Ahjude ehitamine EN 15544 standardi järgi!

Lugemata postitus Postitas fanatic »

Koit kirjutas:Tere.

Ühe ahju valmimise lugu. http://www.xn--korstnaphkija-3ob.ee/uhe ... mise-lugu/


Lugupidamisega

Koit Koppel
Tänud kauaoodatu kodumaise pildimaterjali eest.

Max. puude kogus: 14,8 kg
Mitu koldetäit see on antud ahju puhul ja kui kaua max koguse põletamine aega võtab?
Kui kõrgele võib kolde halge täis laduda ja kui need järjest allapoole vajuvad, kas siis õhuvõtu avad ei ummistu. On need tagant puhastatavad, ligipääsetavad?
Palju tuleb põlemise ajal õhuvõtu resti reguleerida, või on see algusest peale paigas?
Kas kolde põhi on lahtine, ehk vajadusel lihtsalt vahetatav?
Sellised küsimused, siis kliendi vaatenurgast.
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Ahjude ehitamine EN 15544 standardi järgi!

Lugemata postitus Postitas Leevi »

Max. puude kogust 14,8kg peab saama põletada kolde ühekordsel täitmisel.
Kütuse põlemise kiiruseks on märgitud 11,5 kg/h.
Vasta