Veefiltrid suvilasse

saunad, santehnika, boilerid jne
Võhiku Põhk
külaline

Veefiltrid suvilasse

Lugemata postitus Postitas Võhiku Põhk »

Ostsin suvila, milles veevärk hüdrofooriga sees. Kuna maja kasutati varem aastaringselt, siis ei pööranud ma piisavalt tähelepanu veevärgile.Ootamatult (?) saabusid külmad-loomulikult külmusid mul seal kõik ära. Hüdrofoor töötas tühjalt ennast lolliks-puruks. Veefiltrid (3tk. järjestikku), mis peale hüdrofoori
olid-külmusid samuti puruks. Küsimus asjatundjatele: kas neid filtreid peab tõesti kolm olema (nöör+sõel ning kristalltäitega)? Ja kas enne hüdrofoori ei peaks mingi filter kuskil olema? Kaevus? Täpsustuseks, et suvila asub Tartumaal kus väga puhas vesi (looduskaitseala)
Kiku
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 62
Liitunud: 25 Dets 2005, 13:40
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas Kiku »

Ei pea kolm olema. Kui on puhas vesi piisab ka ainult nöörfiltrist, mida tuleb võibolla veidi sagedamini vahetada kui sõel+ nöörfiltrit. Ja kristallfiltrit ei tohi minu teada joogiveele üldse panna. See mõeldud katlakivi vähendamiseks näiteks pesumasinale. (Kui jutt käib ikka sellest filtrist).
Võhiku Põhk
külaline

Lugemata postitus Postitas Võhiku Põhk »

:oops: Sel juhul ei tohiks meie perekonnas kellelgi enam organismis katlakivi olla-kuna oleme tarbinud kristallidega puhastatud vett. Kas enne hüdrofoori peaks olema filter?
Kiku
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 62
Liitunud: 25 Dets 2005, 13:40
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas Kiku »

Pole küll asjatundja, kuid enne hüdrofoori vist ei pea filter olema. Kaevus on põhjaklapp, mis ei lase veel tagasi voolata. Kui on võimalus, võid selle nöörfiltri enne hüdrofoori paigaldada.
Vasta