Soojapidavuse kontroll

kuidas soojustada oma elamist
Tonu250
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 29 Jaan 2006, 14:03
Asukoht: Harjumaa

Soojapidavuse kontroll

Lugemata postitus Postitas Tonu250 »

Kui lasta ehitada uus maja, mis on tüüpprojekt, kas on mõistlik teha näiteks analoogmaja termokontroll.
Eriti tunnen huvi puitkarkassmajade vastu
http://www.termograafia.ee/index.php?page=9

Tänud kaasa mõtlemast,
Kasutaja avatar
Pildistaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 31 Jaan 2005, 17:03
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Pildistaja »

Kui ma küsimusest õieti aru sain, siis tahad sarnase maja põhjal kontrollida ehitatava maja soojuspidavust?
See nüüd küll hea mõte ei ole. Piirete teoreetilise soojuspidavuse kontrolli võin sul teha vaid projekti põhjal.

Termopildistamine on mõistlik tellida ikka iseenda valmisehitatud majale, et kontrollida, kas hoone on ehitatud/soojustatud kvaliteetselt. On ju võimalik teoreetiliselt täiesti piisava soojustatusega piirded paigaldusdefektidega elegantselt nässu keerata.
Kõige olulisem on silmale nähtamatu...
Tonu250
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 29 Jaan 2006, 14:03
Asukoht: Harjumaa

Lugemata postitus Postitas Tonu250 »

Said mu mõttest täiesti korrektselt aru. Kas ei või siis olla see, et tehaksegi süstemaatiliselt "tüüpvigadega" maju? Kui maja valmis tehtud ja tuuletõke kehvasti pandud, siis mis kasu mul sellest termopildist hiljem? Kas praktikas näiteks kirjutatakse alltöölepingusse sisse, et maja üleandmise juurde kuulub ka termopildistamine?
Pildistaja kirjutas:Kui ma küsimusest õieti aru sain, siis tahad sarnase maja põhjal kontrollida ehitatava maja soojuspidavust?
See nüüd küll hea mõte ei ole. Piirete teoreetilise soojuspidavuse kontrolli võin sul teha vaid projekti põhjal.

Termopildistamine on mõistlik tellida ikka iseenda valmisehitatud majale, et kontrollida, kas hoone on ehitatud/soojustatud kvaliteetselt. On ju võimalik teoreetiliselt täiesti piisava soojustatusega piirded paigaldusdefektidega elegantselt nässu keerata.
Kasutaja avatar
Pildistaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 31 Jaan 2005, 17:03
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Pildistaja »

Tüüpvigu oleme termopitide tegemise käigus leidnud küll, kuid seda ka täiesti erinevate majatüüpide puhul. Tuuletõkke defektid on ühed üpris levinud probleemid.
Kui termopilt tellida valmis majale, siis on tõesti asjalood, nii nagu kirjeldasid. Väljapakutud lahendus (lepingusse nõue sisse) on väga hea.
Teine võimalus on tellida ülevaatus pärast soojustuse paigaldamist, kuid enne lõppviimistlust. Ka see on levinud lähenemisviis.
Senises praktikas on tavaline, et termopildistamise tellib hoone omanik, kuid ehitajaga on kokkulepe, et pildistamise maksab probleemide leidumise korral kinni ehitaja.
Seega võimalusi on mitmeid. Lisaks on väga kasulik kohe tööde alguses selgeks teha, et soojustuse kontrolliks termopildistamine tellitakse. Ainuüksi see info paneb mõne mehe püüdlikumalt tööle.
Kõige olulisem on silmale nähtamatu...
Vasta