WC ehitamine

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
Mina
külaline

WC ehitamine

Lugemata postitus Postitas Mina »

Tere,

probleem selline: kui majas on veevärk olemas ja puudub ainult WC, kas siis tõesti läheb kanalisatsiooni kaevust 300m majja torude vedamine 5000.- krooni maksma?
kemro
külaline

Re: WC ehitamine

Lugemata postitus Postitas kemro »

Mina kirjutas:Tere,

probleem selline: kui majas on veevärk olemas ja puudub ainult WC, kas siis tõesti läheb kanalisatsiooni kaevust 300m majja torude vedamine 5000.- krooni maksma?

ma arvan,et hea ,kui selle eest torud ja kaevamise saad on ka hästi saadud
Kasutaja avatar
Jaan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 440
Liitunud: 01 Veebr 2005, 22:15
Asukoht: Tartu
On tänanud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas Jaan »

Selle raha eest ei saa ju mitte torusidki, kui 300 m vastab tõele.
Toru ei maksa mitte teps ainult 16,66 kr/jm, vaid 110 toru maksab 35-40 kr vahel meeter. Võibolla on viga 5000, peaks olema 50000, kuigi see on 300 meetri puhul odav. Norm hind oleks 800 kr jm
unnie
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 25 Sept 2005, 16:03

Re: WC ehitamine

Lugemata postitus Postitas unnie »

kemro kirjutas:
Mina kirjutas:Tere,

probleem selline: kui majas on veevärk olemas ja puudub ainult WC, kas siis tõesti läheb kanalisatsiooni kaevust 300m majja torude vedamine 5000.- krooni maksma?

ma arvan,et hea ,kui selle eest torud ja kaevamise saad on ka hästi saadud
Uurige ka mahuti paigaldamise võimalusi ja hindasid. Veidi isiklikest kogemustest ja ehk "tarkust, et spetsialistidega ei tasu vaielda; ei tohi ise teha ja tahta loodetavasti odavamalt teha". Nimelt sai soetatud elamu, kus solk sees ja vesi väljas. Noh tahtsime veidi mugavust, et paigaldame reovee mahuti, oli ka varasem kogemus antud tööde tegemiseks ja mitte kõige võhiklikumad mehed. Algul laabus kõik enam-vähem. Saime vallast loa kohustusega tulevikus ühineda kan.trassiga, saime ka 10m3 mahuti. Kopp õue ja kaevama kan.püti auku ja veetrassi. Nüüd algasidki probleemid, mida ei osanud ka kõige halvemas unenäos ette näha - pinnasevesi viskas püti nagu korgi välja. Muretseti raskused püti peale ladumiseks, pütt lasti ka vett täis, et augus püsiks. Kui hakati otsima, kes lõpuks appi tuleks, et töö lõpetada, hakkasime "saama mööda päid-jalgu", et miks ei tellinud kohe mõnda firmat. Oli muidugi ka väga viisakaid ja mõistvaid vaatajaid, kes mõistsid noorte püüdu proovida ise teha ja said ka aru et mitte kõik siin vabariigis pole nii rikkad, et kohe firmade poole pöörduda. Pöördusime siis teiste hulgas ka spetsialistide poole Saku Majas. Mehed käisid vaatamas ära, noh mõnitasid veidi ja teatasid, et pütt on taas august väljas ja et vesi peaks sees olema. Kui julgesin väita, et pütt ongi vett täis ja pütt ei ole august väljas, siis teatatigi mulle, et on nii nagu nemad väidavad, et küll nemad juba teavad. Ja noh hinnapakkumine (mida muide pole tulnudki), on kindlalt 5-kohaline summa. Noh ja nüüd siis pütt seisabki augus ja ootab. Ja saabki neil noortel olema vist Eesti kõige kallim lokaalne kanalisatsioon paariks-kolmeks aastaks. Ja siit nõuanne, uurige pinnast, kui ikka vesi on kõrgel, on isetegemine kaunis problemaatiline.
andres
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 113
Liitunud: 29 Jaan 2005, 13:46
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas andres »

Väga hea ja õpetlik lugu. Eks enne kui midagi ise asud tegema, tuleb ikka kõik üksipulgu läbi mõelda. Ikka elementaarseid füüsikaseaduseid peaks ikka igaüks tundma ja teadma.
unnie
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 25 Sept 2005, 16:03

Lugemata postitus Postitas unnie »

andres kirjutas:Väga hea ja õpetlik lugu. Eks enne kui midagi ise asud tegema, tuleb ikka kõik üksipulgu läbi mõelda. Ikka elementaarseid füüsikaseaduseid peaks ikka igaüks tundma ja teadma.
Olen ikka ka veidi koolis käinud ja isegi kummalisel kombel veidi füüsikat õppinud, kuigi kunagi õpetaja arvas, et paras tume keha. Aga ei koida hetkel küll, et mingigi füüsikaseadus ütleks maapinnale vaadates, et seal on kaevama asudes ka varsti pinnase vesi vastas. Ja noh eks järgmisel korral tuleb vist Teie nõuandeid järgides igaks juhuks 1 veepütt veega ja teine tühjalt kohale kutsuda - et äkki on vett vaja ära tõmmata või hoopis juurde lisada. Lisaks kraana, kopp hüdrohaamriga, miiniotsija ja lõpuks ka tank nii parajalt suure ja võimsa mürsuga et kogu kupatus vastu taevast lasta. Ja mis läbimõtlemisse puutus, siis ka seda sai paari halli ajurakuga (mis kogemata valge massi vahel leidus) tehtud. Ainuke, mis jäi tegemata, oli see et selle suurema ja rikkama osa - teise EEsti kodanikena tahtsime veelgi rikkkamaks saada püüaga ise teha. Nimelt arvasime, et sellele 20000 kroonile, mida keskmiselt antud töö eest erinevad firmad-tegijad küsisid, on miljon muud auku, kuhu seda raha panna. Kui arvate, et me hindasid ei uurinud, siis eksite - skaala oli 18000-280000-ni.
Külaline
külaline

kui pütt ei taha maa sees seista

Lugemata postitus Postitas Külaline »

olen küll võhik, aga mul seisab, ja tühjalt.
lugu Kiisalt, põhjavesi kõrge, kui auk sai valmis, oli mõne aja pärast vett ääreni täis - vaja oli kesson 2x2x2 meetrit keldri jaoks maasse süvistada, ja et ka vett peaks. 4mm raudleht, põhi sai tehtud 2,4x2,4,
külgedele veel sangad külge, põhja auk ja keermega punn. Enne püüdsin vett välja pumbata tuletõrje pumbaga - tulemusteta. Lasime kraanaga kasti ettevaatlikult põhja. Kogusime eelnevalt kive, jämedat killustikku, tegime tsemendi segu, ja tasakaalustasime vee, mis paagis, keerasime punni ette ja pumpasime vee välja. Seisis kui nunnu. Järgmine päev tegime saalungid paagi sisse ~umbes 25-30 senti ja valasime segu täis. Pärast lagi peale ~umbes 20 senti, mis pärast jäi aluseks maja põrandale ja kaminale. Paagi põrandale samuti betoonpõranda ~ 10 senti. Seisab juba rohkem kui 10 aastat. 12kraadi
aastaringselt.
unnie
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 25 Sept 2005, 16:03

Re: kui pütt ei taha maa sees seista

Lugemata postitus Postitas unnie »

Anonymous kirjutas:olen küll võhik, aga mul seisab, ja tühjalt.
lugu Kiisalt, põhjavesi kõrge, kui auk sai valmis, oli mõne aja pärast vett ääreni täis - vaja oli kesson 2x2x2 meetrit keldri jaoks maasse süvistada, ja et ka vett peaks. 4mm raudleht, põhi sai tehtud 2,4x2,4,
külgedele veel sangad külge, põhja auk ja keermega punn. Enne püüdsin vett välja pumbata tuletõrje pumbaga - tulemusteta. Lasime kraanaga kasti ettevaatlikult põhja. Kogusime eelnevalt kive, jämedat killustikku, tegime tsemendi segu, ja tasakaalustasime vee, mis paagis, keerasime punni ette ja pumpasime vee välja. Seisis kui nunnu. Järgmine päev tegime saalungid paagi sisse ~umbes 25-30 senti ja valasime segu täis. Pärast lagi peale ~umbes 20 senti, mis pärast jäi aluseks maja põrandale ja kaminale. Paagi põrandale samuti betoonpõranda ~ 10 senti. Seisab juba rohkem kui 10 aastat. 12kraadi
aastaringselt.
Nagu ma aru saan, tekkis Teil see jama maja ehitamise käigus. Meie aga ostsime maja, kuhu tahtsime panna vee ja kanalisatsiooni. Müüja sõnul pidi maa hea olema, mitte sõnagi kõrgest veetasemest ega sellest, et ta on sinna koormate viisi musta mulda vedanud. Ja vesi ei ilmutanud ennast ka mitte kohe. Oleks vesi kohe tulnud, oleksime püti enne maasse panekut kenasti sisse pakkinud. Pütt oli juba augus ja oli plaanis pütt ära matta, kui vesi hakkas ennast ilmutama. Järgmiseks hommikuks oli pütt august peaaegu väljas. Ilmselt mängis siin oma osa aastaaeg - dets-lõpp - vahetult enne jõule, kui maa oli juba päris sügavalt külmunud ja vesi ei tulnud mitte kohe lahinal sisse. Noh ja iga asja otsimine võttis ju aega, eriti vahetult enne pühi ja just aeg oli see mis mängis meie kahjuks. Mind ajab marru kõige ruhkem see, et kogu jama tuleb vaid paariks-kolmeks aastaks, sest siis tuleb mingi linna- või ma ei tea mis kanalisatsioon, millega liitumine on kohustuslik - see oli püti paigaldamise loa saamise eeltingimuseks. Noh, nüüd ootame siis rõõmsasti kevadet, eks kevad näitab, mis meie kanalisatsioonist edasi saab. Ainuke lootus on, et külm pole pütti lõhki löönud. EHK LEIDUB INIMESI-ASJATUNDJAID, KES ANNAKSID PERSONAALSELT NÕU, MITTE EI IRONISEERIKS. SEDA OLEME JUBA KÜLLALT KUULNUD ISE TEGEMISE KOHTA.
Imre
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 246
Liitunud: 25 Okt 2005, 21:52
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Imre »

10m3 mahutile tuleb minimaalselt 1,2m pinnast peale tõsta,siis ei tohix miskit juhtuda,seega tuleb auk vastavale sügavusele kaevata.
Lisaraskused põhja alla ka ei tee paha muidugist.
Väga harva saadaval.
unnie
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 25 Sept 2005, 16:03

Lugemata postitus Postitas unnie »

Imre kirjutas:10m3 mahutile tuleb minimaalselt 1,2m pinnast peale tõsta,siis ei tohix miskit juhtuda,seega tuleb auk vastavale sügavusele kaevata.
Lisaraskused põhja alla ka ei tee paha muidugist.
Aga pütt on juba augus, vett täis (lootus, et külm pole liiga teinud). Osa betoonplokke - mingi 2-3 tonni jagu - on peale laotud, osa ootel paremaid klimaatilisi tingimusi, et edasi tegutseda. Idee järgi võib need plokid ju ka peale laduda ja siis pinnas. Kui paks siis peaks pinnas olema. Pütt august välja urgeldada lisaraskuste põhja alla kinnitamiseks on ju jube ettevõtmine. Auk tuleb ju siis ka tohutult sügavamaks kaevata. Püti läbimõõt 2,2 m. 1,2 m veel pinnast - kaevurid tulevad vastu. Minu idee järgi - plokid peale + pinnas - jääb õue mingi mäeke, selle elab üle. Istutab peale lilled või mis iganes. Talvel lastele kelgumägi jne. Või on väga vale arvamine???
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Lugemata postitus Postitas toomas »

Kui vähegi võimalik tõsta pütt välja, pane alla paneel või vala betoon ja tõmba rihmadega aluse külge kinni.
Külaline
külaline

mnjaaaaa

Lugemata postitus Postitas Külaline »

10 kuupi on suur maht, vala sellest alumine osa betooni täis, täpselt ei oska öelda palju vaja oleks, nu kive ka sekka, kõike mis raskem veest, mida raskem, seda vähem pead panema. mingi 5 kuupmeetrit ikka saad kasutada ma usun. Tegelikult ma ei tea kui palju 1 kuup betooni kaalub, aga kui näiteks 4 tonni, siis peaks ainult 2,5 kuupi betooni püti sisse valama, rauda läheks vaja näiteks ainult 1,25 kuupmeetrit.
vanemleitnant
külaline

Lugemata postitus Postitas vanemleitnant »

Kui eeldada,et pinnavesi on nii kõrgel, et tünn on kogu ulatuses vee all mõjub tünnile üleslükkejõud 10 tonni. Tünni omakaal on 1 tonn. Betooni kuupmeeter kaalub umbes 2,5 tonni. Kui panna betoon paagi alla või sisse (no selle peale annab ikka tulla), nagu siin soovitati peab arvestama, et vee sees kaotab iga kuupmeeter betooni oma kaalust samuti ühe tonni. Seega mina paneks raskuse paagi peale. Edasi arvuta ise, oleneb sellest kui sügaval paak on ja palju pinnast selle peale lisaks betoonile mahub. Pinnase kuupmeetri kaaluks võta 1,3 tonni
Külaline
külaline

Re: WC ehitamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere, kui juba kanalisatsiooni peale jutt läks, kas keegi oskab midagi nende tünnide kohta öelda kui suur, mis materjalist, kus kohast saada. üks kõik mida
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Betoonplaat kaasplastikust anuma peal on see mure, et üleslükkejõud litsub mahuti betoonplaadi vahele laiaks. Sõltub palju klaasplastist mahuti tootjast.
Illar
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 19 Apr 2006, 00:17
Asukoht: Tartumaa

Lugemata postitus Postitas Illar »

Tavaliselt on selline mure valdavalt Muuga aedlinnakus kimbutamas :) . Kasutatakse igasuguseid variante, kuid tundub olevat üks mõistlikumaid lahendusi alla auku (või enne auku laskmist) paneel valada, mis peaks omakaalult olema sobiv püti veeväljasurvele, siis pütt vitsadega paneeli külge kinnitada ja asi korras. :)
Vasta