Nõuandjad isetegijatele.

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Nõuandjad isetegijatele.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Siia võiks postitada oma kontaktid need meistrid kes on nõus tegelema natuke ÜKT-ga (ühiakondlik kasulik töö). Foorumit lugedes on näha kui paljud iseehitajad on hädas oma tegemistes. Oskajaid palgata ilmselgelt ei jõua ja ega see alati vajalik ei olegi kuid hüva nõu kuluks oskajalt ära küll.
Kuna hetkel on tööga nagu on siis ehk elukutselised viitsivad tegeleda natuke ka heategevusega. Näiteks maaler annab nõu milliseid materjale konkreetsel juhul kasutada ja orienteeruvad kogused, katusemees kuidas ja millega konkreetset katust lappida jne.
Tegemist oleks puhtalt ligimise aitamisega ja heategevusega. Kui abivajaja asub kaugemal kui jalutada viitsiks siis võiks näiteks kokku leppida kütuse kompenseerimises.
Isetegija saaks ehk hüva nõu ja mõistliku lahenduse aga meister uusi kogemusi ning erialane ajude liigutamine kulub alati ära :) .
Meistrile stiimuliks ehk ka see et ei või iial teada kes kellega suhtleb ja kelleni lõpuks sinu kui mõistliku mehe kontaktid jõuavad.
Kellel huvi see võiks siia jätta mingi kontakti ja piirkonna kus on viitsimist liikuda.
entu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 129
Liitunud: 09 Veebr 2009, 17:18

Re: Nõuandjad isetegijatele.

Lugemata postitus Postitas entu »

lugesin seda teemat mitu korda ja mõtlesin pikalt enne kui kommenteerida.Olen nii mõnelegi remondi teinud nö. telefoni teel,andnud ka nõu nii mõnelegi maalrile.Kuid olen veendunud,et kohale minek ja õpetamine on sama aeganõudev ning võhikule tihti mõtetu...parem juba siis mine ja tee tasuta töö ära.
multiprofiil
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 76
Liitunud: 04 Jaan 2009, 17:51
On tänanud: 1 kord

Re: Nõuandjad isetegijatele.

Lugemata postitus Postitas multiprofiil »

Eks isegi saab alati eraisikust huvilisele põhjalikult äraseletatud, kuidas mõistlik lahendus, mis materjalidega, mis tööjärjekord ja kelle kaupa eelistada. Teeme ka üldjuhul detailse hinnapakkuise, kus kõik materjalid ja pinnasekäitluse mahud lahtikirjutatud, samas sõidan selleks vajadusel üle eesti ja ei ole kordagi küsinud mingit "kütuse kompensatsiooni" .

Samas on see vaev vast keskmiselt 70% äratasunud ja objektid "koju" toonud. Eks need ülejäänud 30% ongi kõik nõuanded ja materjalide kalkulatsioonid tasuta ehk kingituseks saanud.
Telefoni teel on neid jutte veel kordades rohkem, kus tunnen juba ära, et pole potensiaalne klient, kuid seletan siiski lõpuni inimesele asjad ära.

Aga kui juba kindel, et tööks ei lähe siis vast ikka motivatsiooni niisama seletamiseks, eriti veel kohaleminemiseks külle ei leia, st. pole aegagi. ......võibolla siiski, kui kena neiu ilusti palub :grin:
Välistrassid ja pinnasetööd.
Ekskavaatorite ja kallurite rent.
www.multiprofiil.ee info@multiprofiil.ee 5527014
Külaline
külaline

Re: Nõuandjad isetegijatele.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Jutt mis siin käib on küll jama.Nüüd siis oleme nii kaugel, et ehitajad nagu tasuta juba?No kui sul ei ole raha mis sa ehitad?Miks peaks kegi oma teadmisi müüma nii sama?Eriti kui need teadmised on väga palju väärt.Arvan nii nagu sina on ka sinu sõbrad kellel raha pole, et maksta.Nii, et lootma jääda äkki sinu kaudu ma saan mingi töö vaevalt. Mis reklaami sa mulle ikka teed, et käis ja tegi ilma tasua minu juures tööd. Ja sõber oleks mulle nõus siis maksma kuigi teab, et ole üks odav vennike.
Peaks hoopis iga liigutuse eest raha küsima hakkama, et saaks hinnad ülesse hoopis.Kas nüüd on siis tellijad endale odavad mehed saanud aga kes ei oska midagi teha? :D
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Nõuandjad isetegijatele.

Lugemata postitus Postitas jan »

Külaline kirjutas:Miks peaks kegi oma teadmisi müüma nii sama?Eriti kui need teadmised on väga palju väärt.
Kas ma tohin küsida, et mida sa siis siin foorumis teed üldse? Nõu tasuta ei jaga, samas imelik ju oleks, kui isegi kellegi teise käest nõu küsiksid. Otsid ainult tööd? Aga kuidas üldse olla kindel sinu kompetentsuses, kui sa mingit infot välja ei anna? St. miks keegi peaks sind tööle võtma? Samas ma juba näiteks tean, milliste siin kirjutavate maalrite poole ma pöördun, kui mul järgmine kord viimistlustöid vaja teha.
entu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 129
Liitunud: 09 Veebr 2009, 17:18

Re: Nõuandjad isetegijatele.

Lugemata postitus Postitas entu »

Nüüd kui ehitaja palk on hakanud võrduma keskmise pensioniga(kui vaadata siin foorumis hinna pakkumisi)ei kujutagi ette ,et läheks kuhugi heategevusega tegelema!
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Nõuandjad isetegijatele.

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

entu,
vastupidi, nüüd on ehitajatel aega küll, et võiks tegeleda ka natuke enda turustamisega. Mida muud see tasuta nõuannete jagamine siin oleks? Nagu jan märkis - asjalikud sõnavõtjad jäävad meelde ja nende käest töid tellides ollakse ehk selle teadmise tõttu valmis ka pisut kõrgemat hinda maksma.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
entu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 129
Liitunud: 09 Veebr 2009, 17:18

Re: Nõuandjad isetegijatele.

Lugemata postitus Postitas entu »

:)ega ma ei mõelnudki siin foorumis nõu andmisest vaid ikka seda kui peaks kuhugi kohale minema ja paar tundi "tühjale seinale"seletama ABC alates ja siis kaks kätt taskus koju tagasi tulema.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Nõuandjad isetegijatele.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

entu kirjutas::)ega ma ei mõelnudki siin foorumis nõu andmisest vaid ikka seda kui peaks kuhugi kohale minema ja paar tundi "tühjale seinale"seletama ABC alates ja siis kaks kätt taskus koju tagasi tulema.
Aga mida sa sellega kaotaks eeldusel et sul on hetkel vaba aega.
entu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 129
Liitunud: 09 Veebr 2009, 17:18

Re: Nõuandjad isetegijatele.

Lugemata postitus Postitas entu »

ei ole nii,et ma ei oleks käinud tuttavatel ja nõu andnud...olen,küll ja küll aga...olen ka kokkupuutunud muu nähtusega,nagu "tule tee mulle odavalt või anna muidu nõu,ma sokutan sulle rikkaid kliente"...pärast tuleb välja,et inimene on enam kui maksujõuline aga tema elu kreedo on igaltpoolt saada alet või ,kui leidub lolli,lausa muidu!
Teinekülaline
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:19
Asukoht: Tallinn, läänepoolne Harjumaa
On tänatud: 22 korda

Re: Nõuandjad isetegijatele.

Lugemata postitus Postitas Teinekülaline »

Ja mina omas pühas lihtsameelsuses mõtlesin, et just sellega ma siin foorumis tegelen - jagan seda,mida arvan teadvat, üritades samas oma kontaktandmeid varjatult või varjamatult levitada. Minu meelest on hoopis suuremaks probleemiks see, et iseehitajad hakkavad küsimusi esitama alles siis, kui "sein ees" ja nii mõnigi mõtetus juba tehtud. Julgemini, seltsimehed. Esimese konsultatsiooni pakun enamasti ikka tasuta, ei valda viimase instantsi tõde, et lasta küsijal kohe pappi köhida.
Vat nii, päev jälle kirjas.
Ei ole lahendamatuid probleeme, on vaid vähe aega või raha
Ei ole rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused
Kuid vastuse võib saada vaid see, kes küsib. 5013245
http://nagi.ee/photos/Teinekulaline
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Nõuandjad isetegijatele.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

entu kirjutas:ei ole nii,et ma ei oleks käinud tuttavatel ja nõu andnud...olen,küll ja küll aga...olen ka kokkupuutunud muu nähtusega,nagu "tule tee mulle odavalt või anna muidu nõu,ma sokutan sulle rikkaid kliente"...pärast tuleb välja,et inimene on enam kui maksujõuline aga tema elu kreedo on igaltpoolt saada alet või ,kui leidub lolli,lausa muidu!
Nii vahest juhtub jah. Sellised tegelased võtavad igasuguse aitamise tahtmise ära. Õnneks neid suht vähe. Tera sama sorti on need kes leiavad 1,5 mil. ehitamiseks aga ei raatsi kulutada ~30 000 korraliku projekti tellimiseks. Loodavad et küll ehitaja kõik tasuta välja mõtleb.
aim179
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Aug 2007, 21:36
Asukoht: Pärnu,Haapsalu,Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Nõuandjad isetegijatele.

Lugemata postitus Postitas aim179 »

rokikas kirjutas:Siia võiks postitada oma kontaktid need meistrid kes on nõus tegelema natuke ÜKT-ga (ühiakondlik kasulik töö). Foorumit lugedes on näha kui paljud iseehitajad on hädas oma tegemistes. Oskajaid palgata ilmselgelt ei jõua ja ega see alati vajalik ei olegi kuid hüva nõu kuluks oskajalt ära küll.
Kuna hetkel on tööga nagu on siis ehk elukutselised viitsivad tegeleda natuke ka heategevusega. Näiteks maaler annab nõu milliseid materjale konkreetsel juhul kasutada ja orienteeruvad kogused, katusemees kuidas ja millega konkreetset katust lappida jne.
Tegemist oleks puhtalt ligimise aitamisega ja heategevusega. Kui abivajaja asub kaugemal kui jalutada viitsiks siis võiks näiteks kokku leppida kütuse kompenseerimises.
Isetegija saaks ehk hüva nõu ja mõistliku lahenduse aga meister uusi kogemusi ning erialane ajude liigutamine kulub alati ära :) .
Meistrile stiimuliks ehk ka see et ei või iial teada kes kellega suhtleb ja kelleni lõpuks sinu kui mõistliku mehe kontaktid jõuavad.
Kellel huvi see võiks siia jätta mingi kontakti ja piirkonna kus on viitsimist liikuda.

Olen sinuga päri.Juhul kui sa tead keda aitad.Kui on tegu inimestega kes on kauged ehitusest ega hakka ise kunagi ehitajaks peale selle, et soovivad oma kätega oma maja valmis teha.
Sageli on need abi palujad ise anonüümsed, s.t tegu võib olla ehitajaga kes on oma teadmistega on jänni jäänud.Saanud küll objekti odavalt kätte aga teadmistest jääb puudu kuida ehitada. Praegu ongi neid nn labidamehi liiga palju kes löövad hinnad alla aga teadmisi ei jagu.Kas ma peaksin oma praegust, tulevast konkurenti aitama? Nende tehtud hindadega ma konkureerida praegu ei saa ega tahagi.Inimesed millegi pärast ei tee vahet sellel kes neile ehitab. Palju tal on ka teadmisi kogemusi mida ta teeb.Määrav on vaid odavam hind?Milleks ma peaks siis neid veel aitama?Kui nad väidavad, et aja taga on odavamaid mehi kelle ta võiks tööle võtta.Millele ma vastu ei vaidle.No lipp neile kätte ja andke minna!Aga ära helista pärast kui sa oled hädas ja ei tea mida edasi teha.Valisid odavama tee siis see oli sinu valik.Saad ka siis aru, et odavam pole alati kõige parem.
Enadal oli kogemus kui üks kodanik pommitas mind oma kõnedaega aasta, väitis, et ehitab omale maja.Helistas ka kogu aeg millegi pärast just töö ajal.:D Palusin pilte saate, et saab mingi ettekujutuse ka asjast siba kiiremini kui ta seletada oskas, aga ei. Kohale ka minna ei saanud kuna just siis pidi ta kogu aeg ära olema:D Siis tulid juba küsimused sellised, et tegu ei saanud olla sama majaga.:D
Olen seda meelt, et aitama peab aga peab ka valima keda sa aitad.Ja hea nõuandja näol hojab raha ka kokku, küll materjali ja lolluste pealt mis pärast läheks päris kalliks maksma.Siit ka küsimus kas see juba ei oleks mingit tasu väärt?

Teadmistes peitub jõud! Valige ikka kellele seda jagate.
kui oled ehitusega hädas helista 53477321 aitan nii nõu, kui ka jõuga
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Nõuandjad isetegijatele.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Pidasin silmas just neid kes ise oma elamist ehitavad või remondivad. Konkurenti vaevalt keegi abistama tõttab :) . Samas olen oma tutvusrinkonda kuuluvaid ehitajaid nõustanud küll ja isegi neilt abi saanud kui eneses kahtlen või lihtsalt mõistus otsas mõne konkreetse töö tegemisel.
Külaline
külaline

Re: Nõuandjad isetegijatele.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mainiks siia vahele ära, et mina siit foorumist ehitajate vastuseid oma küsimustele ei taha.
Loodaks siiralt, et edaspidi ainult minuga sama lati peal, ehk iseehitajad, mind edaspidi aitavad.
Paraku ronib aga igasse teemasse mingi targutav ehitaja, kellel pole ei tööd ega raha ja nõuandeid ta ka ei taha anda.
aim179
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Aug 2007, 21:36
Asukoht: Pärnu,Haapsalu,Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Nõuandjad isetegijatele.

Lugemata postitus Postitas aim179 »

Külaline kirjutas:Mainiks siia vahele ära, et mina siit foorumist ehitajate vastuseid oma küsimustele ei taha.
Loodaks siiralt, et edaspidi ainult minuga sama lati peal, ehk iseehitajad, mind edaspidi aitavad.
Paraku ronib aga igasse teemasse mingi targutav ehitaja, kellel pole ei tööd ega raha ja nõuandeid ta ka ei taha anda.
Ma ei oskagi enam midagi öelda.Eks igaüks loeb just seda välja mida ta tahab.Ja mis siin siis terve foorum kohe nii paha on? Kui vaid üks loll ehitaja oma mäta otsast asju vaatab?See foorum on head ja kasuliku infi täis.Ja netist saaks kogu infi kätte mida maja ehitusel vaja läheks.Muidugi hea on kui saaks mehe koha peale üle vaatama ja nõu jagama eks nii saab parema tulemi.Samas kui sa solvud selle peale, et mees on mingit tasu väärt selle eest, et hojab su aega ja raha kokku nii materjali kui ka lolluste pealt? Siis aidaku sind jumal!
Su enda lauses on, et ei ole tööd ega raha mul.Kui jätkusuutlik ma olen sinu arvates kui käin mööda objekte vaid tasuta infi jagamas?

Hakkab tekkima allergia juba anonüümikute vastu :D
Viimati muutis aim179, 14 Apr 2009, 16:46, muudetud 1 kord kokku.
kui oled ehitusega hädas helista 53477321 aitan nii nõu, kui ka jõuga
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Nõuandjad isetegijatele.

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Mina tahan oma maja ise ehitada. Ei ole tarvis mul ühtegi ilmatarka raha eest sisse osta iga tühja tähja pärast. Kui aga ma tean, et mul on vaja mingi töö peale spetsialisti, siis ma ka olen nõus talle maksma. :hello:
See foorum ongi infi täis seetõttu, et inimesed on jaganud oma teadmisi teistega.
Viimasel ajal on aga igas teemas mingi "saatke email, teeme teile pakkumise".
vanaema on sul veteran...
aim179
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Aug 2007, 21:36
Asukoht: Pärnu,Haapsalu,Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Nõuandjad isetegijatele.

Lugemata postitus Postitas aim179 »

sashaobrok kirjutas:Mina tahan oma maja ise ehitada. Ei ole tarvis mul ühtegi ilmatarka raha eest sisse osta iga tühja tähja pärast. Kui aga ma tean, et mul on vaja mingi töö peale spetsialisti, siis ma ka olen nõus talle maksma. :hello:
See foorum ongi infi täis seetõttu, et inimesed on jaganud oma teadmisi teistega.
Viimasel ajal on aga igas teemas mingi "saatke email, teeme teile pakkumise".
Vot, see on juba mehe jutt! Endalegi meeldib pusida selliste asjade kallal mis ei kuulu minu valdkonda.Näituseks auto ja arvuti kallal. Ja internet on olnud mulle suureks abimeheks selles osas.Aga ei kujuta ette, et kui ise hätta jään siis ametimehe aitähi eest koju kutsuks õpetama.
kui oled ehitusega hädas helista 53477321 aitan nii nõu, kui ka jõuga
Kasutaja avatar
varukas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 194
Liitunud: 19 Nov 2008, 11:31
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Nõuandjad isetegijatele.

Lugemata postitus Postitas varukas »

Mõni küsib siin foorumis ikka igasuguseid küsimusi.Eesmärgiks ehitusspetsi tiitel saada.Kui on konkreetne mõte ja see on selgelt küsimuseks formuleeritud.Siis siin saab ka selgeid ja täpseid vastuseid.
Tänapäeval niipalju igasugust tarka kirjandust saada ja seal info erapoolik võib usaldada.Seal ei jagata pahatahtliku nõu.
Tasuta sõidukilomeetreid aga koguda ei viitsi.Kolm viimast sõitu kujunesidki hea nõu andmiseks.
Suured kogemused kaminatest ja moodulkorstendest.Tel.51970570.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Nõuandjad isetegijatele.

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Minu arust on siin foorumis piisavalt tarka ja vajalikku infot. Isegi maja projekt sai nati ümber tehtud, eriti tänu hr. Piirfeldile :lol: . Sai isegi seal firmas kohapeal kunagi korra käidud, küll mitte konkreetselt tema juures.
Suurem ja peamine probleem on selle õige info välja selgitamine. Ise alustasin maja ehitust eelmise aasta kevad/suvel ja nüüd loodevasti kahe kuu jooksul saab sisse kolida. Mõned tööd olen teinud ka ise (näit.vundament, põrandasoojustused,sarikad). Enne kui siia foorumisse sattusin olin lugenud paar ehitusalast raamatut läbi ja siis oli paar grammi kergem siinses infos orienteeruda. Samuti on nii mõnigi mulle saatnud PS-e erinevate lahenduste puhul,et kuidas võiks olla õigem ja parem. Nii, et ma võiks küll öelda, et ma arvan, et mu maja saab tänu sellele foorumile (oluliselt) parem kui ta muidu oleks saanud. Nii, et need ongi olnud "Nõuanded isetegijale". Päris kandikul ei saa ka vist kõike ette kanda,siis oleks eluke liiga lihtne :) :hello:
Vasta