Sundventilatsioon - kas filtreerib korralikult?

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
-Martin-
külaline

Sundventilatsioon - kas filtreerib korralikult?

Lugemata postitus Postitas -Martin- »

Tere,

Kavatsen kesklinnas rentida korteri, milles on sundventilatsioon. On üsna tõenäoline, et seal sõidab läheduses VÄGA palju autosid ja seega on heitgaase mõnuga õhus... Kas sundventilatsioon toob selle si*a kõik tuppa lihtsalt, või kuidas asi toimib? Sellest sõltub, kas võtan korteri või mitte. Põhimõtteliselt sooviks siis teada, kas sundventilatsioon tootab värsket ja tervislikku õhku
xxNIMETUxx
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 823
Liitunud: 24 Jaan 2006, 16:14
Asukoht: Tartu ja kogu Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Sundventilatsioon - kas filtreerib korralikult?

Lugemata postitus Postitas xxNIMETUxx »

kui tegu agregaat seadmega/ soojusvahetiga, siis seadmele saab panna õhuvõtule filter kotid mis eemaldavad õietolmu ja pisemaid osakesi. systemairi villavent seadmel peaksid juba olemas olema originaalis.
kui tegu ainult väljatõmbe süsteemiga ja õhk kompenseeritakse aknapiludega või fresh klappidega, siis pole erilist filtreerimist õhul.
vee- ja küttesüsteemid, ventilatsioon, soojuspumbad, elekter, kodumasinad/seadmed: müük, projekteerimine, hooldus, remont 58367067 spegrupp@gmail.com
Pedaal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 23 Mai 2007, 22:19

Re: Sundventilatsioon - kas filtreerib korralikult?

Lugemata postitus Postitas Pedaal »

ventilatsioon/filter ei tooda värsket õhku - filtreerib välisõhust tahkeid osaksesi
kottfilter ei filtreeri heitgaase - selleks vaja juba midagi muud ehk aktiivsöega filtrit vms.
filtri filtreerimisomadused sõltuvad konkreetsest agregaadist ehk sinna ettenähtud filtri tihedusest

edukat valikut - vahet pole kus asub hoone oma ventilatsiooniga - tolmu ja muid osaskesi lendab ringi igal pool
linnas/maal/merel vahet pole.

ah jah - ei ole sul toas hullem see õhk kui maja ees tänaval - mine tõmba üks kopsutäis ja tee siis oma valik.

minuarust on ventilatsiooni olemasolu vaid + ja ma ei leia ühtegi miinust.
Nõnda hea on olla uues majas Läbi ukse puhub tuul Nii hea on olla uues majas Läbi seina kumab kuu
Veidi veel, ja saangi oma kodu Ainult kolmkümmend aastat veel Veidi veel ja ongi minu kodu Kui ma elus olen veel .....
-Martin-
külaline

Re: Sundventilatsioon - kas filtreerib korralikult?

Lugemata postitus Postitas -Martin- »

Tänan vastute eest.

Oskab keegi öelda, kumb on tervisele hullem: kas suitsuhais või autode heitgaasid?
Vasta