Toruliitmikud tilguvad

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
Murelik
külaline

Toruliitmikud tilguvad

Lugemata postitus Postitas Murelik »

Paigaldasin veetorustiku, kuid mitmed keermesliitmikud jäid tilkuma. Mida teha? Kasutasin toruteipi ning kerisin seda omajagu liitmike vahele. Umbes mitu keerdu oleks paras teipi panna? Või kasutada takku ja pastat? Olen proovinud takku kasutada, kuid ei saanud tihedat liidet... Mis oleks üldse parim keermesliitmike vahele? Üks sõber kasutas punast autonduse silikooni, peab siiamaani laitmatult.
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Toruliitmikud tilguvad

Lugemata postitus Postitas maik »

Ei ole suurem toru-mees,aga omal hakkas just toru-teibiga tilkuma,panin lina-luu ja pastaga ja kõik on ok.Hiljem üks toru-mees selgitas, et teibid on valge-kraedele mõeldud ja õiged toru-jürid määrivad pasta ja lina-luuga. :mrgreen:
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 588
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Re: Toruliitmikud tilguvad

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

saab ka taku ja teibiga koos, takk alla , teipi paar keerdu peale..
Erimööbel koos projekteerimise ja paigaldusega 5149336 tiit.sassi@gmail.com
lugeja
külaline

Re: Toruliitmikud tilguvad

Lugemata postitus Postitas lugeja »

:hello:
Teip ei pea, võibolla koos takuga aga ei ole viitsinud katsetada.
Vajutan algul keermele nä�tsatega või�orutangidega jälj� peale, et takk ei libiseks ja siis keerata takk peale (mööda�äeva) �rasjagu pingule, et ei libiseks ja siis pastat peale. Siiamaani on 99% pidanud, 1% kui taku ära lib�tab siis tuleb otsastpeale alustada.
Võibolla �nel ala-�staril on paremad nõuanded ag�mina olen toiminud nii. Terv :blink:
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Toruliitmikud tilguvad

Lugemata postitus Postitas jan »

Teip peab küll aga vea tõenäosus on suurem. Teipi tuleb panna üsna jõuliselt (et keerme põhja ka ulatuks) ning päris palju. Ise panen nii palju, et keermed on vaevumärgatavad teibi all. Takuga tehes tuleb võtta ilus sirge lina, mingit sasipundart pole mõtet ümber panna. Esimese keerutamise teen nöörina keerme põhja. Ülejääva osa keerutan juba laialt (lapikult). Praegu palavik, ei oska paremini seletada vastu ööd. Kui vaja, võin video teha. Määrdena kasutan Unipaki. Määrida muidugi alles siis kui takk paigas, mitte enne ega vahepeal.

Ja loomulikult tuleb mässimine teha võttes arvesse keeramise suunda. Kui me keerame liitmiku kinni, siis viimane asi mida soovime on see, et keeramise ajal mässitakse meie suure hoolega pandud teip või takk lahti. Olles paremakäeline, siis liitmiku võtan vasakusse kätte, pöidlaga hoian esimese keeru ajal teipi / takku paigal, teise keeruga tõmban juba esimese jõuga kinni. Jälje pigistamiseks pole tarvidust olnud. Kui vaadata liitmiku mähitavast otsast, siis teibi / taku mähkimise suund on päripäeva.

Jällegi minu kui amatööri arvamus. Ülalmainitud mähkimise meetodiga pole ükski liitmik lekkima hakanud. Väljaarvatud mõned üksikud ajutised, kus tõesti olen teipi kiiruga ja liiga vähe ümber tõmmanud või paigaldamise ajal natuke tagasi keeranud. Taku puhul võib tagasi pööramist teha pisut rohkem kui teibi puhul. Takk hakkab korralikult tööle alles siis kui niiskust saab, seetõttu on kuivalt töötamise ajal leplikum kui teip. On olnud mõned juhused, kus takuga tehtud liitmikust viskab mõned tilgad välja esimese tunni jooksul ning siis jääb kinni igaveseks. Samal ajal kui tilkuv teibiühendus jääbki tilkuma.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Toruliitmikud tilguvad

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Keermenöör - ei mingit pastat ega teipi :D
GuidZ
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 310
Liitunud: 22 Aug 2008, 16:49
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Toruliitmikud tilguvad

Lugemata postitus Postitas GuidZ »

Keermenöör tõesti - Loctite 55
vanakala
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 436
Liitunud: 19 Okt 2008, 11:38
On tänatud: 2 korda

Re: Toruliitmikud tilguvad

Lugemata postitus Postitas vanakala »

mina kasutan keermenööre ja teipe äärmuslikel juhtudel kuna neil puudub üks hea omadus. nimelt ei mängi need toru paisumisel kaasa mis on väga tähtis. lina aga imab endasse niiskust ja seega paisub ja paisutab ühenduse tihedaks.
aivar0102
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 514
Liitunud: 30 Nov 2008, 16:13

Re: Toruliitmikud tilguvad

Lugemata postitus Postitas aivar0102 »

Nii teibi, lina, keermenööri kui pastaga on lihtsalt kogemust vaja. Lina nagu jah kõige vanem, kust nõuka ajal see teip võeti.
Husky
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 84
Liitunud: 02 Okt 2008, 16:14

Re: Toruliitmikud tilguvad

Lugemata postitus Postitas Husky »

aivar0102 kirjutas:....Lina nagu jah kõige vanem, kust nõuka ajal see teip võeti.
Olin poes ja küsisin, et kas lina on. Noor müügimees vastas, et on ikka lina ja linaga pidid tänapäeval kõik tegema, teip pidi vana mall olevat. Sellepeale ei osanud ma midagi muud kosta, kui pärisin, et kas tinamenning pole veel moodi tulnud......
:)
vanakala
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 436
Liitunud: 19 Okt 2008, 11:38
On tänatud: 2 korda

Re: Toruliitmikud tilguvad

Lugemata postitus Postitas vanakala »

mina kasutasin ka veneajal aastal 1983 teipi ja siis oli aerosoolides ka vedelat kummi. tulid teised koos konteinerkatlamajdega kaasa soomest ja siis tundus üsna hea sest veneajal oli lina selline nagu oli.... pidid enne üle kraasima(läbi kammima) siis said alles torude kallale sellega minna.
..
külaline

Re: Toruliitmikud tilguvad

Lugemata postitus Postitas .. »

Saab iga asjaga pidama, aga teip vähe nirum. Ebaõnnestumine suurem. Pole teipi ammu kasutanud, aga norm nägi ette vist 13 tiiru 1/2 tollile, Võin ka eksida. Takku ja pastat. Mõni torujüri rääkinud, et saab ka ainult pastaga panna ehk ongi võimalik madala surve korral. Ise pole tahtnud proovida. Taku ja pasta kooslusel hakkab vast 2 tükki 100 st lekkima.

Kõige parem nõksu pastat ka puhtalt keermele panna, hoiab taku ilusasti paigal. EI saa aru miks kodanik jan seda ei soovitanud ?
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Toruliitmikud tilguvad

Lugemata postitus Postitas jan »

Huvitav, mul just vastupidine kogemus - kui määre keerme peal (alguses teadmatusest määrisin), oli taku kinni saamine problemaatilisem, sest hakkas libisema. Aga no eks igaüks vaatab ise, kuidas talle paremini sobib, mingit kindlat alust mul vastupidist väita ei ole.
soldat
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 08 Jaan 2009, 13:40

Re: Toruliitmikud tilguvad

Lugemata postitus Postitas soldat »

Libisemise vältimiseks võib vinti natuke kullinokkadega sakiliseks teha nagu mõnedel müüdavatel liitmikel juba on tehtud. Teipi ja ka takku peab oskama kasutada. Ühtlaselt ja mitte liiga palju. Teibist võid ise ka jooksvalt nööri teha ja vindi peale keerata. Torudel samas mugavam vb tõesti takku kasutada. Korduvalt tehtud takuga ajutisi ühendusi kus liide lihtsalt käega kinni keeratud ja mitte tilkagi ei tule 6 atise veesurvega läbi,ja seda ka ilma määrdeta.Teflonteipi kasutan näiteks gaasiühenduste tarvis.CO2 Balloonile oli vaja enne reduktorit teha üleminek ja tefloniga sai väga hästi tihendatud. 100 atmosfääri,no problem. Oskuslikul kasutamisel pole kummagagi probleeme.
Külaline
külaline

Re: Toruliitmikud tilguvad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Lina,surik ja oksool,kõige kindlam värk. TEADMISEKS TEILE, SURIKUL puudub laienimis koeffitsent. Kuna surikut mul ei ole,kasutan vanat värvi,ka hea asi,radikad panen kõik värviga ( paks mass )
vassiili
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 10 Mai 2016, 10:25

Re: Toruliitmikud tilguvad

Lugemata postitus Postitas vassiili »

Kas keegi on kasutanud liitmikke, mis ei vaja üldse takku, nööri või teipi? Liitmikul endal on isetihenduv tihend. Schell nimeline tootja valmistab selliseid. Tartus saadaval ESPAK-s.

Tootja reklaam https://www.youtube.com/watch?v=ZeyThuR0oJc
san-teh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 224
Liitunud: 29 Sept 2015, 17:36
On tänanud: 44 korda

Re: Toruliitmikud tilguvad

Lugemata postitus Postitas san-teh »

GuidZ kirjutas: 03 Veebr 2009, 11:46 Keermenöör tõesti - Loctite 55
Ise kasutan ka seda,veits kallim ehk,aga väga tõhus.Vajadusel saab ka veidi tagasi keerata,kui ei eksi,siis tootja jutu järgi180°,aga ise ei ole nii palju julgenud.
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Toruliitmikud tilguvad

Lugemata postitus Postitas jan »

Kuna nii vana teema juba üles tõstetud ning minu vana postitus ka siin, siis mainin ära, et nüüd, 10 aastat hiljem kasutan torutöödel ainult Unitec Water (Unipaki toode) keermeliimi. Pole veel ühtegi tilkuvad liidet suutnud tekitada. Liitmikud saab kokku keerata käsitsi ilma tööriistadeta, täpselt ning lõpptulemus on puhas - st ei ole tööriistajälgi ega keermete vahelt turritavaid linakiude või pasta plöga. Kahju lihtsalt, et ma seda võimalust juba palju varem ei avastanud. Muidugi, kui mingil põhjusel töö eeldabki kerget tagasipööramise võimalust, siis liimiga on see võimalik ainult loetud sekundite jooksul, sest nake tekib üsna kiirelt ning hiljem on võimalik lahti võtta ainult tööriistade abiga ja tuleb nullist uuesti alustada. Aga see pigem planeerimise ja mõõtmise küsimus, et sellist võimalust vaja poleks.
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Toruliitmikud tilguvad

Lugemata postitus Postitas jan »

Kas see joogivee puhul liimi kasutamise keeld on kuidagi kohaliku seadusandlusega reguleeritud või millest ma mööda olen vaadanud? Endal kõik isiklikud joogivee liitmikud ka sellega tehtud.
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Toruliitmikud tilguvad

Lugemata postitus Postitas jan »

Maitsma pole hakanud ja lõhn ei ole ka midagi erilist aga vedelal kujul ta tõesti mõjub nahale ärritavalt. Samas peale seda, kui ta on metalliga reageerinud, muutub ta ju täiesti tahkeks plastilaadseks olluseks (polümeriseerub) seal keermete vahel ning sealt edasi ei tohiks ta küll nüüd rohkem vette midagi eritada.
Vasta