Elektridarikad- õliga või ilma?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
tonisvapper
külaline

Elektridarikad- õliga või ilma?

Lugemata postitus Postitas tonisvapper »

Ostsin katusekorteri, natuke üle 100m2. Praegune küte on ehitatud vana puukatla peale ja elutoas lisaks suur Bullerjan, mida kasutan ise põhikütte allikana, kuna katlal peab ise temperatuur jälgima jne.
Nüüd olen sunnitud renoveerimise käigus lahendama olukorra elektrikütte kasuks (gaas liiga kaugel, liitumine kallis, soojuspumpa ei saa panna, kuna ülemine korrus puitsõrestik jne).
Olen kuulnud, et õliga täidetud elektriradikad on palju kasutajasõbralikumad, et ei kuivata õhku nii hirmsasti ära ja ühtlasem temperatuur jne. Kahjuks ei leia neid mitte kusagilt, ei internetist ega ka poodidest, pole ka poodidest osatud soovitada, et kust leida. Äkki leidub siin keegi, kes asjast midagi teab ja oskab soovitada. Või pole üldse vahet, et kas õliga või ilma???
Asjaga üsna kiire, nii et aitäh kõigile, kes suudavad vähegi nõu anda.

Parimate soovidega.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Elektridarikad- õliga või ilma?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

tonisvapper
külaline

Re: Elektridarikad- õliga või ilma?

Lugemata postitus Postitas tonisvapper »

To Rostfrei: sorry aga google andis ka mulle samad. Ma ikka neid rataste peal ei viitsi väga pikalt ringi veeretada, tüütab ära. Praegu ajutiselt paar tükki ka selliseid ostetud. Aga point ikkagi see, et tahaks seina panna. Nagu päris või nii :D
Aga keegi oskab ka kommenteerida, et on siis tegelikult vahet või mitte. Ka selle kohta ei leia nagu eriti asjalikku infot.
Külaline
külaline

Re: Elektridarikad- õliga või ilma?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ikka on vahet. Õliradikad tervislikumad. Ja loe esimene link lõpuni...seal ka öeldud, et saab seinale ka neid osta.
tonisvapper
külaline

Re: Elektridarikad- õliga või ilma?

Lugemata postitus Postitas tonisvapper »

Sorry, seda väikest kirja seal all ei märganud kahjuks jah. Tänud. Aga äkki on veel mõni koht, kust saaks pakkumised võtta. Siis saab niiöelda kvaliteeti ja kvantiteeti ka võrdlema hakata. Või on neil Eestis monopol käes.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Elektridarikad- õliga või ilma?

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Pane ikka õhk-õhk soojuspump sisse, elekriradikategs küttekulu 3x suurem.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
warlock
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 87
Liitunud: 04 Jaan 2008, 15:35

Re: Elektridarikad- õliga või ilma?

Lugemata postitus Postitas warlock »

tonisvapper kirjutas:...Olen kuulnud, et õliga täidetud elektriradikad on palju kasutajasõbralikumad, et ei kuivata õhku nii hirmsasti ära ..
õhust niiskust endasse ei ime 1ki radikas. see, kui kuivax toaõhk kütteperioodil muutub, on määratud toatemperatuuriga, välistemperatuuriga, õhuvahetusega ja sellega, kui palju niiskuse eraldajaid (inimesed, veekeetjad jne) toas on.
warlock
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 87
Liitunud: 04 Jaan 2008, 15:35

Re: Elektridarikad- õliga või ilma?

Lugemata postitus Postitas warlock »

Veikko kirjutas:Pane ikka õhk-õhk soojuspump sisse, elekriradikategs küttekulu 3x suurem.
õ-õ pump teeb jälle müra. kas pump w mitte sõltub sellest, kui kallilt keegi oma elukeskonda hindab. 1 alternatiiv on veel soojust salvestavad radikad.
Vasta