tooks tegija ja pühkija kokku...

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
juhan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 489
Liitunud: 10 Nov 2007, 10:09
Asukoht: hiiumaa
On tänatud: 2 korda

tooks tegija ja pühkija kokku...

Lugemata postitus Postitas juhan »

et nad saaks omavahel asjad selgeks rääkida.Kuidas ikkagi keegi ehitab ahju ja teine ei saa kuidagi puhtaks pühkida.Ahjuehitaja ei saa muudmoodi ja korstnikul on karukäpp,mis lõõri ei mahu ning pealekauba vesipea ja see mahu koldesse ka!See ahi on ka siit foorumist läbi käinud.
Manused
arved015wg0.jpg
arved015wg0.jpg (98.78 KiB) Vaadatud 4510 korda
arved005rr4.jpg
arved005rr4.jpg (101.95 KiB) Vaadatud 4510 korda
mitteteadja
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 05 Okt 2008, 19:18

Re: tooks tegija ja pühkija kokku...

Lugemata postitus Postitas mitteteadja »

Juhan mõte hea ja kiiduväärt.Juba praegu 1524 saadavatel korstnikel mingid piirkonnad välja kujunenud ja pottsepal kes vastavas piirkonnas töötab pole ju raske edaspidise hooldajaga paar sõna juttu puhuda,et teada saada kas korstnik on karukäpaga mis mägraurust sisse ei mahu või on hoopis korstnikuks mõni päkapikk kes isegi luugust sisse mahub pugema.Eurokamin on sellise kamina valmis teinud mille all olevat korstnajala juurde mahub ainult päkapikk,See ei ole nali vai mõni aasta vana maja ja mõistagi pole klient selle kaminaga rahul kuna suuri puudusi teisigi.
h.
külaline

Re: tooks tegija ja pühkija kokku...

Lugemata postitus Postitas h. »

Minul on see probleem. Kui ma teaks, kes ahju hooldab, peaksin ma temaga aru. Kas on võimalik kuidagi nende väljakujunenud piirkondade kohta infot saada? Tallinnas.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: tooks tegija ja pühkija kokku...

Lugemata postitus Postitas motamees »

Tooksin väikseid paralleele.
Mina olen autoremondilukksepp. Mõne auto kapoti alla vaadates tulevad pähe igsugused küsimused. Kuidas mõnda detaili vahetada - võimatu on ju ligi pääseda. Kui on vaja mõne simmeri vahetuseks mootor maha tõsta, mis siis teha. Kui kunde on omale sellise auto ostnud, peab ta ka selle ära kannatama (maksma). Auto on disainitud sõitmiseks, mitte remondiks. Disainimise ajal on kaalutud kõiki variante, peaasi, et kasutajal mugav ja hea oleks. Remondimees on teisejärguline tegelane ja auto kallal harva.
Sama ka ahjuga. Ahi on silma all kogu aeg. Kõetakse aastast poole. Korstnik käib ahju kallal üks kord aastas (teisejärguline asi). Korstniku mugavuse huvides ei pea olema tahmaluugid sama suured, kui ahjuuks.
Ja kui ahi on väga heade kütmisomadustega ning nägus, siis ei peaks korstnik vinguma tahmaluukide pärast. Teeb oma raske töö ära ja küsib vastava raha. Kui hakkama ei saa, mingu teist tööd tegema.
Tankistideks võetakse ka ainult väiksekasvulisi mehi, mitte ei ehitata maja suurusi tanke. ;)
.
Tel 5o9279o
mitteteadja
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 05 Okt 2008, 19:18

Re: tooks tegija ja pühkija kokku...

Lugemata postitus Postitas mitteteadja »

h. kirjutas:Minul on see probleem. Kui ma teaks, kes ahju hooldab, peaksin ma temaga aru. Kas on võimalik kuidagi nende väljakujunenud piirkondade kohta infot saada? Tallinnas.
Pealinnas suht keerukas kui mitte võimatu hetkel piirkondi paika panna,põhjus lihtne enamus isepühkijad kes mängivad imemeest teadmatta ise mida teevad.Aga tulevikus kindlasti nii oli ka nõuka ajal,tahad head kaasaekset korralikku korstnikku võta Teet võhandu numbrit hetkel ei leia aga helista 1524.mina ei käi tema supikausist oma kulbiga suppi virutamas ja tema ei käi minu supikausis sama tegemas(supikausi all pidasin silmas piirkonda)Ja kui korstnikkule helistad siis ikka tööpäevadel ja töö ajal,muudel aegadel telefon lihtsalt hääletu peal.Lihtsalt ei jõua 24-7 kogu eg tööd teha.
Viimati muutis mitteteadja, 14 Dets 2008, 09:12, muudetud 1 kord kokku.
mitteteadja
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 05 Okt 2008, 19:18

Re: tooks tegija ja pühkija kokku...

Lugemata postitus Postitas mitteteadja »

motamees kirjutas:Tooksin väikseid paralleele.
Mina olen autoremondilukksepp. Mõne auto kapoti alla vaadates tulevad pähe igsugused küsimused. Kuidas mõnda detaili vahetada - võimatu on ju ligi pääseda. Kui on vaja mõne simmeri vahetuseks mootor maha tõsta, mis siis teha. Kui kunde on omale sellise auto ostnud, peab ta ka selle ära kannatama (maksma). Auto on disainitud sõitmiseks, mitte remondiks. Disainimise ajal on kaalutud kõiki variante, peaasi, et kasutajal mugav ja hea oleks. Remondimees on teisejärguline tegelane ja auto kallal harva.
Sama ka ahjuga. Ahi on silma all kogu aeg. Kõetakse aastast poole. Korstnik käib ahju kallal üks kord aastas (teisejärguline asi). Korstniku mugavuse huvides ei pea olema tahmaluugid sama suured, kui ahjuuks.
Ja kui ahi on väga heade kütmisomadustega ning nägus, siis ei peaks korstnik vinguma tahmaluukide pärast. Teeb oma raske töö ära ja küsib vastava raha. Kui hakkama ei saa, mingu teist tööd tegema.
Tankistideks võetakse ka ainult väiksekasvulisi mehi, mitte ei ehitata maja suurusi tanke. ;)
Vaata motamees auto remont ja korstnapühkimine kaks täiesti erinevat valdkonda mida võrrelda ei saa.Enne kui hakkan küttekollet puhastama pean kindlaks tegema lõõristiku skeemi kasutades taskulampi peeglit kulpi ja muid vahendeid vastavalt vajadusele.Mida sa sealt rotiaugust uurid kui töövahendid ja käsigi sisse ei mahu?Mehaanikul on kataloog ees kust näha kuhu ja kuidas ligi pääseb ja mis järjekorras vidinaid eemaldada.Korstnikul pole paraku mingit projekti ees ja tihtipeale on just vana omanik maja maha müünud et sellest peavalust pääseda,kuna suitsutares ja külmas toas elust juba kopp ees.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: tooks tegija ja pühkija kokku...

Lugemata postitus Postitas motamees »

mitteteadja kirjutas: Vaata motamees auto remont ja korstnapühkimine kaks täiesti erinevat valdkonda mida võrrelda ei saa.Enne kui hakkan küttekollet puhastama pean kindlaks tegema lõõristiku skeemi kasutades taskulampi peeglit kulpi ja muid vahendeid vastavalt vajadusele.Mida sa sealt rotiaugust uurid kui töövahendid ja käsigi sisse ei mahu?Mehaanikul on kataloog ees kust näha kuhu ja kuidas ligi pääseb ja mis järjekorras vidinaid eemaldada.Korstnikul pole paraku mingit projekti ees ja tihtipeale on just vana omanik maja maha müünud et sellest peavalust pääseda,kuna suitsutares ja külmas toas elust juba kopp ees.
Jah, korstnapühkimine ja autoremont on tõesti kaks erinevat valdkonda. Siiski on ühist rohkem, kui esmapilgul näib. Kataloogid ja muu tähtis info on rohkem esinduste rida. Mina olen erategija. Tuleb kasutada mõistust ja loogikat. Kui ikka asi väga keeruliseks kipub minema (vaja eriinfot ja seadmeid), siis vabandan kliendi ees ja suunan ta esindusse.
Kunagi pole ma kliendiga "kaasa läinud" mõne töökoja/lukksepa kirumisteemadega. Olen siis parem vagusi. Samuti pole ma kliendile kirunud autotehaseid või tema valikut auto suhtes. Lihtsalt nendin fakti (kliendi küsimuse peale detaili keeruka asukoha suhtes), et autotehas on teinud auto kliendile mugavaks sõitmiseks.
Ka autoid müüakse , sinu näitest, analoogsetel põhjustel. Ja palju sagedamini, kui maju.
Ülemteener võib olla vaga suurte kogemustega proffesionaal, ikkagi on ta "teener". Kui ta tahab saada härraks, siis peab ta teenri ameti enne maha panema. On ka juhuseid, kus teener on rikkam, kui härra, ikkagi jääb teener härra teenistusse (amet jus selline).
Ses suhtes muidugi nõustun teema algatajaga, et kompromisse võib/tuleb teatud ulatuses teha. Senikaua, kuni need ei riku ahju ilmet/omadusi. Väikse luugi panekut pottsepa laiskuseks nimetada nagu küll ei saaks. Töömahukuselt teeb ju sama välja, kui suure luugi panek.
:hello:
.
Tel 5o9279o
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: tooks tegija ja pühkija kokku...

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Lõpuks jõuab ikka sinna välja, et kui tegija on loll siis nii jääbki. Olgu siis auto või kamin ja kinni rullib selle ikkagi kasutaja. Tegijal aga on sest kasutajast hoolduse ja lappimise koha pealt üsna savi. Auto puhul on (meil vist ei ole) garantiiaja lõpuni nagunii esinduse mure ja peale 3 v 4 aastat on omanikul auost kopp ees ja ta valib järgmise. Kamina puhul muidugi nii lihtne ei ole. Ise olen elektroonikat lappinud ja seal on sama teema. On peaga insenere ja peainsenere.
Külaline
külaline

Re: tooks tegija ja pühkija kokku...

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ahto ole vait palun. sinu kirumine on paljudele kopa ette visanud.
Külaline
külaline

Re: tooks tegija ja pühkija kokku...

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:ahto ole vait palun. sinu kirumine on paljudele kopa ette visanud.
Hannes ma saan aru et tõde on valus kuulata,aga kui on midagi öelda siis kirjuta meilile.Kui olen midagi valesti kirjutanud siis oleks tore ka sellest teada saada.
Külaline
külaline

Re: tooks tegija ja pühkija kokku...

Lugemata postitus Postitas Külaline »

No ütlemata tore, et korstnapühkijad foorumis sõnasõda peavad (jutumärkides). Tahaks ilgelt gaasi ja survet avaldada, et augusti 2-l nädalavahetusel KÕIK pottsepad ja korstnapühkijad Terca ja Maxiti suvepäevadel asjad selgeks räägivad (hää oleks, kui fotod kaasas või läpparid)(loodame, et see aasta ka suvepäevad toimuvad).
Huvitav: siin foorumis räägitakse kulbiga korstnapühkijast, kui kiviaja mehikesest. Ise kasutan imurit juba 4-s aasta, aga kulbiga näed ära täpselt, mida kunde on kütnud ja ka enam-vähem täpse koguse. Imuriga töötamise suurim probleem: kallid pottsepad ( jummala eest, mitte kõik: aga enamus) jätavad savikänakad vedelema, ehk siis teisisõnu: teinekord imur või imuri voolik nii umbes, et ai-ai-ai!!!
Ja pääle kauba: käin siin foorumis vahest harva ja külalisena (ehk olen paar kommi ka anonüm sisestanud): kallid kollegid (korstnapühkijad)-ärge kakelge netis(kui vaja, siis saame kusagil linna kõrtsis kokku või Leo saunas). Hoidke oma kliente, suhtluses peitub pikaaegne kliendisuhe( kui klient on idi, pole vaja seda talle näkku karjuda!!!).
PS!Korstnapühkija poolt pottseppadele: on meistreid, kelle töid on lust ja mõnu puhastada ning neid tahaks soovitada kõigile, aga paraku on nende järjekord hullumeelne( e. teisisõnu: töö ajab meistrit taga, mitte vastupidi).
Näide:(minu klientide baasil): keegi pottsepp Vändrast (enne tööde algust teeb maketi kartongist ja värvib selliselt, kuda lõpptulemus tuleb). Kahjuks rahulolevatel klientidel kipuvad pottsepa numbrid kiirelt kaduma. (tahaks ju teistelegi soovitada!!!)
Ja ei saa kuidagi mainimata(soovitus) jätta: hr. Rannala (korstnapühkija poolt pikka iga Teile) ja neid on veel: Ossip jne. Neid mehi, kelle kõrval au seista on veelgi (aju hetkel ei plahvata)
juhan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 489
Liitunud: 10 Nov 2007, 10:09
Asukoht: hiiumaa
On tänatud: 2 korda

Re: tooks tegija ja pühkija kokku...

Lugemata postitus Postitas juhan »

Tere!Ja nüüd ma jõungi sinna,et küsida sinult kaminahi või raivo Märjamaalt.Kuidas ikkagi lõõride puhastajal on võimalik ennast puhastajana tunda?
Manused
koppel50.jpg
koppel50.jpg (122.17 KiB) Vaadatud 3908 korda
koppel49.jpg
koppel49.jpg (121.07 KiB) Vaadatud 3910 korda
koppel51.jpg
koppel51.jpg (112.95 KiB) Vaadatud 3909 korda
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: tooks tegija ja pühkija kokku...

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Kohalejõudmise rõõm on sul suur aga kui tõesti peaksid kohale jõudma, no eks sa siis saad ka teada. Kui ei saa, vali teine amet .

Teistele selgituseks: Kui mina saan pühitud peab ka pühkimisspetsialist hakkama saama.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: tooks tegija ja pühkija kokku...

Lugemata postitus Postitas Leevi »

kaminahi kirjutas:Teistele selgituseks: Kui mina saan pühitud peab ka pühkimisspetsialist hakkama saama.
See ei ole ju mingi selgitus. Sina ei ole puhastajaetalon. Ja su sõna ei maksa. Asjata laiad kogu aeg oma fotonäitustel. Osuta lihtsalt ja selgelt ära, kuidas see puhastamine käib. Jah, just nii, et rumalaimgi korstnapühkija sellest aru saaks.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: tooks tegija ja pühkija kokku...

Lugemata postitus Postitas motamees »

Kaks auku ju olemas, milles probleem. Ma lükkaks katiku või slepe (kuda iganes seda korstnasse minevat lõõri nimetatakse) august kogu kupatuse puhtaks ja kamina torust (sealt roni või ise sisse) saab tuha kätte.
.
Tel 5o9279o
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: tooks tegija ja pühkija kokku...

Lugemata postitus Postitas Leevi »

motamees kirjutas:Kaks auku ju olemas, milles probleem. Ma lükkaks katiku või slepe (kuda iganes seda korstnasse minevat lõõri nimetatakse) august kogu kupatuse puhtaks ja kamina torust (sealt roni või ise sisse) saab tuha kätte.
Midaiganes. Küsimus ei olnudki esitatud nõutu korstnapühkija poolt. Kaminahi selgitus lihtsalt ei olnud korrektne.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: tooks tegija ja pühkija kokku...

Lugemata postitus Postitas motamees »

Nagu Leevi postitusest aru saan, on minu vastus korrektne. See tähendab, et puhastamise võimalused on ka korrektsed. Järelikult on Juhan tühikargaja.
Mille kuradi pärast peavad pottsepad pidevalt üksteisele "taha keerama"?
Kusagil postituses oli ju pakutud jõulurahu, mis ka mõne heakskiidu leidis.
Jahimehed metsas loomi praegu ei lase - pottsepad aga kõmmutavad edasi.
:bye:
.
Tel 5o9279o
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: tooks tegija ja pühkija kokku...

Lugemata postitus Postitas Leevi »

motamees kirjutas:Nagu Leevi postitusest aru saan, on minu vastus korrektne. See tähendab, et puhastamise võimalused on ka korrektsed. Järelikult on Juhan tühikargaja.
Mille kuradi pärast peavad pottsepad pidevalt üksteisele "taha keerama"?
Kusagil postituses oli ju pakutud jõulurahu, mis ka mõne heakskiidu leidis.
Jahimehed metsas loomi praegu ei lase - pottsepad aga kõmmutavad edasi.
:bye:
Kirjutasin su eelmise postitusele vastuseks 'midaiganes', mitte korrektne. Aga küsimus ei ole sinu vastuses. Lihtsalt häiris see, kuidas herr Kaminahi laias. Ei muud.
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: tooks tegija ja pühkija kokku...

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

Ok .Sõbrad, lahendus tegelikult veelgi lihtsam.Lihtsalt pottsepp saab oma teise poole rahadest pärast esimest korstnapühkimist(ahju).
Muideks ma harrastan seda ,mitte et raha järel käin aasta möödudes,vaid esimese pühkimise teen tellija soovil ise.See sunnib ka alati pühkimise võimalused põhjalikult läbi mõtlema.Ja samas säilib ka kontakt rahuloleva tellijaga.+ näen kuidas ahi esimesel kütteperioodil on käitunud ja kuidas teda on köetud.Valgustan sellest tellijat(tahma värvus ja tuha kaugus lõõrides ütleb ju nii möndagi).
Ja mida siis veel ei ole hea pühkida,kui mitte omatehtud ahju.
Hr.Pottsepad ,seadkem ise endale lõksud ülesse.Ja uskuge ,korstnapühkijad ei virise enam meie kallal.
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: tooks tegija ja pühkija kokku...

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

Mul üks küsimus veel korstnapühkijatele.Kui suur osa protsentuaalselt aastas on teil uued ahjud pühkida.Või on enamus vanad ahjud vanades majades.
Ja kui paljudel uutest ahjudest on lõõristiku skeem olemas.Minuteada peavad sellised paberid käima maja vastuvõtu dokumentide hulka.(uutel majadel,valmimise aastast .........alates,kes õiget arvu teab,täpsustagu mind.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: tooks tegija ja pühkija kokku...

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Leevi kirjutas:
kaminahi kirjutas:Teistele selgituseks: Kui mina saan pühitud peab ka pühkimisspetsialist hakkama saama.
See ei ole ju mingi selgitus. Sina ei ole puhastajaetalon. Ja su sõna ei maksa. Asjata laiad kogu aeg oma fotonäitustel. Osuta lihtsalt ja selgelt ära, kuidas see puhastamine käib. Jah, just nii, et rumalaimgi korstnapühkija sellest aru saaks.
Kes sina oled, et siin kõigilt selgitusi nõuad ? Mis siis sinu sõna maksma paneb? Ma ei pea küll sinult nõusolekuid taotlema ja keegi teine samuti.
Ära tõmble.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Vasta