Fibo + peno või FiboTerm?

Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Fibo + peno või FiboTerm?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Ehk miks peaks laduma fibo + siis välja peno, kui maxit kodulehe järgi võiks selle asendada FiboTerm plokiga?
On kellelgi kommentaare?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Fibo + peno või FiboTerm?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Fibotermiga võidad tööajas, kaotad hinnas. Väljast sein tugevam ka kui lapsed pallimängu vastu majaseina harrastavad. Muid fibo+vahtplast tuleb palju odavam, kui just tootja hindu angetanud pole.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Fibo + peno või FiboTerm?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Tegelikult oli plaan kasutada mitte penot, vaid tellisvoodrit.
Sellisel juhul on vist õigem fibo + vill + tuuletõke. Aga samas läheb kivivooder üsna mõnusalt maksma.
Küsin Kalvis, otsese küsimuse - kas sa oled ehitushindadega kursis? :blush:
Ei taha päris kõiki tüütama hakata, aga küsimus on selles, et kuidas kõige valutumalt püüda kokku saada ehituseelarve?
Ei taha hakata inimestele pinda käima - palju see maksab ja palju too, samas ei taha ka nii ehitama hakata, et ah, kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab :)
wake
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 19 Sept 2007, 11:11
Asukoht: Põlva lähedal

Re: Fibo + peno või FiboTerm?

Lugemata postitus Postitas wake »

Rostfrei kirjutas:Ei taha päris kõiki tüütama hakata, aga küsimus on selles, et kuidas kõige valutumalt püüda kokku saada ehituseelarve?
Arvuta kokku mahud ja saada või vii need mitmesse poodi prjektimüüki, lase pakkumised teha. Ja kindlasti saab ka peale seda pakkumist veel veidi hinnas alla, kui on ikka suuremad kogused (kui nt öelda, et said teisest poest paarkümmend tuhat soodsama pakkumise). Ka väiksemate kogustega selline asi töötab.
~300kg kuumi kive, kolm vihta ja paar õlut
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Fibo + peno või FiboTerm?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Niipalju kui oma maja ehitamiseks vaja teada on. Ise ehitan, vaatan kogu aeg kust odavamalt saab ilma kvaliteeti kaotamata. Väga palju tuttavaid ja sugulasi ehitavad paralleelselt, sealt see info pärit.
Saan su murest aru, kuid ehitusfirmad ei taha hindu netti ülesse panna. Seega on väga raske öelda mis asi maksma läheb. Mõningate netipoodide alusel ma arvestusi olen teinud, materjali kulu oskan arvutada. Mis puutub tööjõu kulusse siis pole siin vallas mul õrna aimugi, kuid tuttav vaid põhikooli haridusega ehitusmees küsib oma tunnihinnet rohkem kui mina tööjuures saan, olles seejuures kõrgharidusega diplomeeritud insener. Soovitan toimivat lahendust - leia materjalikulu, leia selle hind. Saadud summa korruta 2 läbi. Saad hinna koos tööga.
Teine variant on visata projekt firmadele ette ja küsida hinnapakkumist.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Fibo + peno või FiboTerm?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Materjali hankimisega - nõus :D Ise tegelen müügiga (pumbad), küll ma tingida oskan :D (kliendid õpetavad).
Aga just tööraha on see, mida ei oska prognoosida ja enim tekitab raskusi otsuse langetamisel.
Vasta