milline el.boiler koju?

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas insippo »

vana on juba liiga vana ja ostaks uue vertikaali 80l peaks olema.Valik nii suur,et ei oska orienteeruda kuidagi.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10615
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

el. boileri valikul on peamine liitrite arv, küttekeha võimsus ja (pea) kaitse suurus. Dushi all saab hädaga ehk 50 liitriga hakkama, reeglina ikka min. 80 liitrit, 150 liitrisega saab juba normaalselt vannis käia + dush. Kui küttekeha on võimsam võib kasutada vähem liitreid. Kui peakaitse väike, tuleb valida väiksema võimsusega el.boiler. Hinnavahe on tühine 80-150 liitriste boilerite vahel, minu eelistus oleks suurem boiler.
Igasugused adi+, keraamiline küttekeha, imeline antikorrosioonivastane kaitse on suures osas reklaamvaht, millest mitte häirida.
Minu eelistus on raudselt lihtsa konstruktsiooniga ja tavalise küttekehaga el.boiler. Isegi, kui küttekeha läbi põleb on selle vahetus vaid 150 krooni.
Kõikide el.boilerite kest on värvitud plekkkest, seega kesta vastupidavus sõltub vaid värvimise kvaliteedist. Kahjuks ükski tootja ei jaga sel teemal mingitki infot, seega on praakboileri otsa sattumine alati loterii sõltumata firmanimest. Võib vaid väita, et osades tehastes on garantiikontroll rangem, mistõttu praaki müüakse vähem. Kaudselt saab pleki headuse kohta infot jälgides lubatud max. survet, osadel boileritel on see väiksem kui teistel. Loomulikult ei soovita osta väiksema max.survega boilerit, kuna tema pleki paksus on väiksem. Üksikuid selliseid siiski eestis müüakse, enamus on 10 bar.
Mitmed erinimelise firmanimega boilerid tulevad ühest ja samast tehasest täpselt samalt tootmisliinilt. Erinev on vaid pealevärvitud kaubamärk ja hind.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Ma omalt poolt ütleks veel, et suurema boileri kasuks räägib ka see, et sedasi on võimalik hoida boileris madalamat temperatuuri. Madalam temp. on aga hea katlakivi vastu.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Külaline
külaline

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kalvis kirjutas:keraamiline küttekeha, imeline antikorrosioonivastane kaitse on suures osas reklaamvaht, millest mitte häirida.
Minu eelistus on raudselt lihtsa konstruktsiooniga ja tavalise küttekehaga el.boiler. Isegi, kui küttekeha läbi põleb on selle vahetus vaid 150 krooni.
Päris nii see ikka ei ole. Keraamiline küttekeha tähendab seda, et see ei puutu veega kokku (asub hülsi sees) ja seega EI SAA katlakiviga kattuda ja seepärast läbi põleda.
Sellesse magneesium-anoodist (pulgast) korrosioonikaitsesse ei usu minagi, aga elektriline titaanelektroodiga peaks küll toimima (kuigi ma elektrokeemiast midagi ei jaga)
Endal oli JÄSPI boiler, millel "tavaline" küttekeha 2 aastaga läbi põles ja maksis poes 600-700 kr. (vahetasin ise ja läks jälle umbes aastaga). Nüüd ostsin Atlanticu keraamilise ja titaaniga - vaatame, kaua vastu peab.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10615
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ärge keerake vee tempi maksimumi boileris ja ei põle ega kattu katlakiviga see tavaline elektrood suurt midagi. Sai loomkatse kunagi tehtud - vesi kuskil 80 kraadi ja küttekeha paksult katlakihis pluss ämber lubjakivi aastas. Nüüd vesi 50 kraadi ja katlakivi peaaegu polegi. Algne küttekeha töötab senini.
Loomulikult laisal inimesel, kes boilerit puhastada ei viitsi peab peatselt uut boileri küttekeha ostma minema pluss sunniviisilise puhastamise. Neile asjatundmatutele ongi see keraamiline küttekeha vajalik.
Külaline
külaline

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kalvis kirjutas:Nüüd vesi 50 kraadi ja katlakivi peaaegu polegi. Loomulikult laisal inimesel, kes boilerit puhastada ei viitsi peab peatselt uut boileri küttekeha ostma minema pluss sunniviisilise puhastamise. Neile asjatundmatutele ongi see keraamiline küttekeha vajalik.
Alla 55-60 pidi bakterite pärast ohtlik olema, aga 80 on tõesti katlakivi kasvatamiseks parim temperatuur. Mul oli siiski 60 kraadi ja põles ikka läbi. Eriti asjatundmatu ma pole, aga laisk küll, ei viitsi iga aasta 300 l boilerit lahti kiskuda ja s****t puhastada. Mõni vahetab õli ja remondib autot ka ise - kui selline hobi on.
Imelik
külaline

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Endal kaks vana (üle 10aasta) boilerit töös, nii et võrdlusmoment omast käest võtta. Esimene Elektrolux 80L , teine Fismar 80L. Esimene oli teisest rohkem kui 2 korda kallim aga huvitaval kombel töötavad mõlemad probleemivabalt. Väiksed erinevused siiski on. Elektrolux-i on mugavam kasutada (temperatuuri reguleering esipaneelil nupuga, eco reziim, võimsuse alandamise võimalus [muidu teisest 1000W võimsam]).
Fismari heaks küljeks on visuaalne temperatuuri näidik esiküljel, suureks puuduseks aga temperatuuri reguleerimine katte alt (kruvikeerajaga :D ). Fismari peab ka tihedamalt hooldama (minu mõistes tähendab
see seest puhastamist ja reeglina ka anoodi vahetamist). Fismari hooldanud 3 korda Elektroluxi 1 kord.
Küttekehasid pole vahetanud kummalgi.
Pakun et boileri seest saastumine sõltub vee- ja boileri sisekatte kvaliteedist. Aga üldjoontes tundub nii et
kellele mersu, kellele fiat (punktist A punkti B viivad mõlemad). Ära ei tohi ainult unustada asjaolu et kui vaja läheb mingit juppi siis nende hind on ka vastavalt n.ö. hinnaklassile.
Äkki abiks
külaline

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Äkki abiks »

Kui oled virk ja usin :yahoo: , vali otseküttega, oled laisk ( st. töökas :scratch: , kes ei viitsi remontida ega ümberteha- parendada) vali nn. keraamilise küttekehaga. Omal väga halb kogemus lugupidamisest eel kommenteeriatega, Atlantic keraamiline horisontaalse 3faasiline 3kW, 150l boileriga, töötab alates 1997. Täielik pask, midagi ei ole vöimalik reguleerida, nuppe pole, mingi roheline tuluke titaan anoodil vilgub, võtab 100% elektrist mis on vajalik tarbitava sooja vee saamiseks, ei mingit kokkuhoidu, ala ioonküte 100+33%. Ja õuduseks märkasin ükspäev , et selle nn. emaileeritud keraamilise panuse kinnitus mutritel on luubiga nähtavad õuduse FeO täpikesed. Ehk kokkuvõtteks, olen saanud tüssata, veel kümmekond aastat ja isegi Mina pean oma broileri :cry: loovutama "teeme ära meeskonnale"
PS ei too, ega tassi maale ülalnimetatud soojendeid.
Volli
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 122
Liitunud: 29 Okt 2007, 15:03
Asukoht: PL
Kontakt:

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Volli »

Kui hooldust ise teha siis säästuboileril pole miskit häda ,endal kõik sellised,kui tihedalt reviis teha oleneb eelkõige veest,palju kasutusel ja mis temp. on regullitud ja selle saab esimesel korral kohe teada,kui ei oska-viitsi-taha siis "keraamiline" võtta ja aastateks hooletu. Hea kogemus ühe sellisega :300-ne tegi argipäeviti dušši 10-15-le töömehele + kontorirotid lisaks ja nii 8 aastat järjest siis roostetas küttekeha ümbert toru läbi ja läks täiega vahetusse-piisavalt hooldusvaba,avades oli katlakivi u. pool ämbrit . Natuke juttu boileritest on näiteks SELLEL lehel.
Viimati muutis Hiid, 09 Mai 2008, 08:15, muudetud 1 kord kokku.
Külastaja
külaline

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Külastaja »

Üks lollikindlamaid boilereid on Thermori oma. Võib-olla on teistest kallim aga töökindlus on väga hea.
See on ka keraamilise küttekehaga ja mingi spets. katlakivieemaldus süsteemiga.
Oma korteris oli see 10a ilama igasuguse lisa hoolduseta ja minust edasi jäi ta sinna töötama.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas insippo »

80l boiler on täpselt paras.Arvan,et otsus langeb sellise kasuks kus küttekeha ei puutu kokku veega.Kopp on ees iga aastasest puhastusest.
Rainer_U
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 279
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:59

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Rainer_U »

Tere.

Kas keegi oskab midagi öelda nende Bauhausis pakutavate boilerite kohta midagi?
Hea hinnaga on nad küll. Tootjaks on firma Garanterm. Suht prostad paistavad.

150 liitrine boiler maksab 1590 krooni. Kas sellisele boilerile saab panna ka keraamilise küttekeha sisse kui läbi põleb tavaline? Ja sellel 150 liitrisel boileril on küttekeha 1,5 kW , natukene vähe ei ole?
Ja kas tavalisi küttekehasid on sellele Bauhausi boilerile saada ka?
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

söödavad turgu siise heade hindadega, eriti ei usu, et sakslased migit erilist jura müüvad
loe hoolikalt garantiitingimusi.
Rainer_U
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 279
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:59

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Rainer_U »

huvitab eriti see, et kas 1500w kütab väga kaua seda 150 liitrit?
ja kas küttekehad on enamasti standardsed? või sobivad sinna ainult mingid tootja enda küttekehad?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10615
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Reeglina kallimate firmade el.boilerite küttekehad on ebastandardsed.
Need tüüpehituspoe omadel on boilerite küttekehad standardsed ja ka varuosad on kõige odavamad.
Rainer_U
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 279
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:59

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Rainer_U »

Peab vist 150 liitrise boileri Bauhausist ära ostma 1590 krooniga siis.
Ja mitte vett 80 kraadi peal hoidma, vaid mingi 55 panema, 55 kraadine vesi käte peale on juba väga kuum minu meelest. Siis peab ehk kaua vastu ka küttekeha ja ei teki katlakivi.
Loodetavasti piisab sellest 1500 W, aga loodetavasti vajadusel saab ka vahetada veidi kangema küttekeha vastu.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10615
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Piisab küll, mul praegu ajutiselt on ka 1500 W ja 150 liitrit, pole ette tulnud, et soe vesi otsa saaks.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas vtl »

Rainer_U kirjutas:Tere.

Kas keegi oskab midagi öelda nende Bauhausis pakutavate boilerite kohta midagi?
Hea hinnaga on nad küll. Tootjaks on firma Garanterm. Suht prostad paistavad.

150 liitrine boiler maksab 1590 krooni. Kas sellisele boilerile saab panna ka keraamilise küttekeha sisse kui läbi põleb tavaline? Ja sellel 150 liitrisel boileril on küttekeha 1,5 kW , natukene vähe ei ole?
Ja kas tavalisi küttekehasid on sellele Bauhausi boilerile saada ka?
Minu kogemuse järgi (kahe odava boileriga) korrodeerub enne paak ära ja hakkab kusagilt lekkima, kui et küttekeha otsad annab. Esimene pidas vastu kümmekond aastat, teine seitse. Oleks ilmselt kauem pidanud, kui ma oleksin magneesiumanoodi viitsinud vahetada. Paraku ei taha ju töötavat asja torkida ja siis mõtle, kustkohast Sa uut flantsi tihendit saad jms.
Kolmas boiler sai äsja ostetud keraamilise küttekehaga ja titaananoodiga hooldusvaba ja loodan, et ta tõesti ka seda on.
Rainer_U
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 279
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:59

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Rainer_U »

Käisin täna möödaminnes Bauhausist läbi ja küsisin nende Garanterm boilerite kohta.
Ega nad ise ei kiitnud neid, ütlesid, et paras pask, aga küsides, et mis siis pask ja mis tüüpvead, siis ei osatud midagi välja tuua.
Ega nüüd ei teagi kas võtta või jätta.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas trebla »

Mul on miski 200 või 300 liitrine.
tsinkanood oli kah.
10 aastat on töös olnud, ei ole mina teda lahti võtnud ega puhastanud.

Mis ma nüüd siis pean tegema - nurgasm häbenema ? :shock:

Katlakivi vastu pakutakse miskeid magneteid, kust vesi läbi lasta. Uuemal ajal on ka püsimagnetitega variante.
Ise pole kasutanud, aga mõtlen, et peaks.. säästab äkki pesumasinaid...
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Ei pea häbenema vaid õnne tänama, et sul on kvaliteetne vesi, ei tekita katlakivi ega sisalda rauda.
Rainer_U
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 279
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:59

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Rainer_U »

Muidu sellel boileril seal on 2 aastat elektriosadele garantii ja kerele/korpusele 5 a.
Garantii eeldab, et korra aastas puhastatakse küttekeha ja ka see anood või vajadusel vahetatakse.
Ja sees pidi olema mingi emailikiht, sellele 5 a garantii ka.
andu
külaline

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas andu »

Mul viimased 10 aastat olnud 200 liitrine elektriboiler 2000w.
nüüd läks läbi, mõtlen piirduda nüüd 150 liitrisega ja 1500w.

Mitte kunagi ei saanud mul soe vesi otsa, seega 200 liitrit on julgelt küll ja veel.
Nüüd ostan vist 150 liitirse.

Oskab keegi tark mees öelda mulle, et kui suur elektikulu vahe on 200 liitirse ja 150 liitrise boileri puhul vee 55 kraadi juures hoidmisel??? Ilma tarbimiseta, lihtsalt hoidmsel. Näiteks 24h jooksul kui suur vahe on?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10615
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Oeh, sai kunagi neid arvutusi tehtud. Ütleme, tavalollile vahet ei ole.
Lõpptulemus sõltub konkreetsetest boileritest, just nende väliskesta soojusisolatsioonist. Kuna suurema mahuga boileril on sama kestapaksuse juures ikka veidi suurem välispindala siis teoreetiliselt on suurem boiler suurema soojuskaoga. Vahe on teoreetiline, sest tihti tehakse väiksemad boilerid ka väiksema soojustusega (ka see maksab). Rahaliselt on asja erinevus sedavõrd väike, et suurema boileri mugavus mitte lõpupoole külma vett kannatada kaalub tema eelised ülesse.
k
külaline

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas k »

mässi boilerile villa ümber - see vähendab kulusid.... :hello:
Vasta