Peakaitsme kasutuse mõõtmine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Majaomanik
külaline

Peakaitsme kasutuse mõõtmine

Lugemata postitus Postitas Majaomanik »

Tervist!

Mul selline mure. Tahaks mõõta oma maja peakaitsme kasutuse optimaalsust. Tahan teada, kui palju on reservi ning kui ühtlaselt on faasid jaotatud. Kas on mõnd ettevõtet, kes sellist teenust osutab.
Ma saan aru, et mingi tavalise testriga siin midagi teha ei ole, sest testrid vist üldjuhul ei salvesta mingi aja jooksul mõõdetud näite.
Tihver
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 02 Nov 2007, 22:02
On tänatud: 1 kord

Re: Peakaitsme kasutuse mõõtmine

Lugemata postitus Postitas Tihver »

Sul ei ole vaja mõõta seda mingi aja jooksul vaid lülitad korraga sisse oma tavapärased tarbijad ja mõõdad amper tangidega ära kõigi faaside koormused.
Kõik lihtsad probleemid on juba lahendatud...
Majaomanik
külaline

Re: Peakaitsme kasutuse mõõtmine

Lugemata postitus Postitas Majaomanik »

Aga asi selles, et ma tahaks reaalset pilti sellest, mis minu peakaitsmega tegelikult toimub. Millal, mis, kui palju ja kus.
Vist olen mingi kontrolli friik :P

Ei tahaks terve päeva või nädala või kuu ampertangidega peakilbis istuda ja näite kirja panna :D
jörm
külaline

Re: Peakaitsme kasutuse mõõtmine

Lugemata postitus Postitas jörm »

lihtsalt huvist: mida nende näitudega peale hakkad?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Peakaitsme kasutuse mõõtmine

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ma ei saa nüüd aru. Kas sul on tõepoolest kõikvõimalikke elektrit kasutavaid asju niipalju, et sa neid nädal või koguni kuu aega sisse lülitad ?
Kui sa maksimumi teada saad, kas sellest ei piisa ? Ja lõpuks tekib nii või naa ka minul küsimus, et mida selle teadmisega peale on hakata ? Et kõik faasid oleksid milliampri pealt ühtlase koormusega ja siis saab peakaitsme väiksema vastu vahetada ? Turvalisuse puhul on küll siuke reegel tekkinud, et 95% eelarvest läheb viimase 5% turvalahenduse jaoks ja vastupidi.
Seadmete poole pealt : asja lahendab ka dataloger. Vbl mõni firma isegi pakub rendile neid. Osta on küll kirves.
Majaomanik
külaline

Re: Peakaitsme kasutuse mõõtmine

Lugemata postitus Postitas Majaomanik »

Et miks mul sellist infot vaja on? No lihtsalt on. Küsimus ei ole mitte selles, miks on vaja vaid kuidas ma seda infot saaksin.

Aga need datalogerid. Kes neid rentida võiks? Kindlasti on firmasid, mis selliseid seadmeid kasutavad ja võiks vastavat teenust osutada.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Peakaitsme kasutuse mõõtmine

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Logeri saamise kohta ei oska küll aidata. Endal on tööpostil olemas selline vidin. Aga hakka interneeduse abil otsima. Kuna ta eriti odav vidin ei ole siis on vähemalt teoreetiline võimalus, et mõni müüja on nõus seda ka mingi raha eest kasutada andma. Elektritöödega tegelevaid firmasid peaks hetkel veel kümnete kui mitte sadade kaupa olema, iseasi millise varustusega nad on. Tööriistalaenutused on ka olemas aga kuna seda vidinat paljud ei kasuta ja võibolla ei tea isegi olemasolust, siis ma oleksin pigem üllatunud, kui pettunud, kui mõni tööriistalaenutus seda pakub.
vanakala
külaline

Re: Peakaitsme kasutuse mõõtmine

Lugemata postitus Postitas vanakala »

Majaomanik
külaline

Re: Peakaitsme kasutuse mõõtmine

Lugemata postitus Postitas Majaomanik »

Osta nagu midagi ei tahaks, kuid tundub, et majaomanikule konkreetset teenust meil ei pakuta. Eks ma otsin edasi :D
Vasta