Paar küsimust targematele.

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
HrK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 10 Sept 2023, 15:53
On tänanud: 1 kord

Paar küsimust targematele.

Lugemata postitus Postitas HrK »

Tere oleks soov küsida paar küsimust seoses korteri renoveerimisega.
Elan kolmandal korrusel kortermajas ehk, siis viimane korrus. Olen hetkel renoveerimas seda ning otsustasin panna seina ja lakke kipsi.
Esimene küsimus on selline, et pööningul on ca 20-30 cm puistevilla silma järgi. Kuna kips lagi tuleb tiba alla poole vanast laest kas on ohutu panna kipsi peale ka 5cm villa, soe püsiks ikka võimalikult palju toas, või mõistlik tühjaks jätta, soojaga on meil siin natuke probleem küll talvel kisub jahedaks natuke.

Teine küsimus on põrandad kuna ma olen üsna kitsa eelarve peal, siis otsistasin jätta vanad lauad põrandale mis muidugi mingit moodi loes pole. Lasin korralike puidu kruvidega lauad ilusti laagide külge kinni naelad lõin ka sisse mis natuke välja turritasid enam ei naksu ega vetru nagu enne. Nüüd on plaan rentida lihvija ja kõrgemad ja ebadasased kohad natuke sirgemaks lihvida ja mõningad kohad isevalguvaga sirgeks valada. Kas on mõistlik valada vana puitpõrandale? Ülesse ei taha kuidagi kakkuda seda põrandat.

Kolmas küsimus on vannitoa kohta, panen niiskuskindla kipsi, selle tõmban hüdro alla ja siis plaadin ära, kuna vaheseinad kostavad nii hullult läbi kui ma villa tahan panna karkassi vahele kas kipsi ja villa vahele peaks panema mingi aurutõkke paberi veel omakorda?
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1955
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 79 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Paar küsimust targematele.

Lugemata postitus Postitas aero »

1. 5cm võid panna küll.
2. Ma kasutaks seal mingit kiudusid sisaldavat segu või plaadisegu
3. Pole mõtet.
xxx111
külaline

Re: Paar küsimust targematele.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Alustaks sellest, et mis konstruktsioonis on välispiirded
Kas on vent
Kas on soojustagastusega vent

1. Sinna on vaja aurutõket ka / 50mm "essugi" tegelikult ei anna
2. Mingite segudega / betooniga mina selle puidu peale "ei roniks" - palju ruumi on pealmistele kihtidele...
3. Mitte pole mõtet vaid pole lubatav
HrK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 10 Sept 2023, 15:53
On tänanud: 1 kord

Re: Paar küsimust targematele.

Lugemata postitus Postitas HrK »

xxx111 kirjutas: 10 Juun 2024, 13:34 Alustaks sellest, et mis konstruktsioonis on välispiirded
Kas on vent
Kas on soojustagastusega vent

1. Sinna on vaja aurutõket ka / 50mm "essugi" tegelikult ei anna
2. Mingite segudega / betooniga mina selle puidu peale "ei roniks" - palju ruumi on pealmistele kihtidele...
3. Mitte pole mõtet vaid pole lubatav
Maja ise on silikaat kortermaja. Peast ei oska öelda aastat millal ehitatud, kas see üldse antud olukorras loeb aga 1970 midagi oli vist.
Maja väljast soojustatud, vent puudub paraku ei tea miks ei tehtud. Vannitoas midagi undab kuhu see elektri vent mul puhub praegu ei tea pole ära lammutanud veel see selgub järgmisel kuul.

Isevalguv tundus kõige kiirem lahendus see jura seal sirgemaks saada, selle peale ma laminaati otse kindlasti panna ei taha, eks lihvides näeb kui palju paremaks see teeb selle olukorra.

No kui 50mm ei anna erilist midagi võin panemata ka jätta, pööningule siis ehk juurde raputada.
Viimati muutis HrK, 10 Juun 2024, 20:38, muudetud 2 korda kokku.
HrK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 10 Sept 2023, 15:53
On tänanud: 1 kord

Re: Paar küsimust targematele.

Lugemata postitus Postitas HrK »

aero kirjutas: 10 Juun 2024, 10:35 1. 5cm võid panna küll.
2. Ma kasutaks seal mingit kiudusid sisaldavat segu või plaadisegu
3. Pole mõtet.
Ikka kiudu sisaldav segu jah, ma vaatasin Mira X plan ütleb, et sobib puidule. Endal on ka veel olemas Kiilto Hardplani sellega betoonile valatud varem ja väga hea segu.

Pole mõtet aurutõkkel või mis? Niiskuskindel kips ja normaalne hüdro on siis vast see niiskus villani ei jõua või kas üldse pannakse vannituppa vill seina sisse, et heli läbi ei kostuks?
xxx111
külaline

Re: Paar küsimust targematele.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Maja soojustatud / avatäited vahetatud?
Kuidas õhuvahetus toimub?

PS
Kui kindel soov, et isevalguv ega siis keegi kätt ette ei pane...
HrK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 10 Sept 2023, 15:53
On tänanud: 1 kord

Re: Paar küsimust targematele.

Lugemata postitus Postitas HrK »

xxx111 kirjutas: 10 Juun 2024, 20:47 Maja soojustatud / avatäited vahetatud?
Kuidas õhuvahetus toimub?

PS
Kui kindel soov, et isevalguv ega siis keegi kätt ette ei pane...
Ma ise hiljuti kolisin sinna täpselt ei tea mis seal tehtud on ja kas vahetatud.
Õhuvahetus toimub paraku ise tuulutades ainult hetkel.

Soov otseselt pole, aga ei näe muud võimalust mis oleks sama lihtne või mingi parem idee välja pakkuda mis ei oleks kulukas?
xxx111
külaline

Re: Paar küsimust targematele.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kolisid sellisesse korterisse mille kohta Sa ei tea mis / kuidas jne on tehtud või tegemata???

Nagu mainitud - isiklikult mina sinna mingi valuga "ei roniks"
Aga seda tulebki võtta ainult minu arvamusena...

PS
Nagu väga paljudel juhtudel näib siin olevat tegu samaga - ainus kriteerium on hind...
HrK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 10 Sept 2023, 15:53
On tänanud: 1 kord

Re: Paar küsimust targematele.

Lugemata postitus Postitas HrK »

xxx111 kirjutas: 10 Juun 2024, 21:10 Kolisid sellisesse korterisse mille kohta Sa ei tea mis / kuidas jne on tehtud või tegemata???

Nagu mainitud - isiklikult mina sinna mingi valuga "ei roniks"
Aga seda tulebki võtta ainult minu arvamusena...

PS
Nagu väga paljudel juhtudel näib siin olevat tegu samaga - ainus kriteerium on hind...

Korter sai ostetud jah kuna see oli odavama poolne ja sai teadmisega ostetud, et pole tip top seisus ja tuleb ise putitama hakkata seda.
Eks ma sellepärast siia tulingi, et arvamusi ja ideid saada ja kus ja mis teha tohib. Ise selliste töödega kokku ei puutu tegelen ainult plaatimisega.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 820
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 32 korda

Re: Paar küsimust targematele.

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Kas tegemist on puitvahelagede ja kaldkatusega kolhoosi telliselamuga?
HrK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 10 Sept 2023, 15:53
On tänanud: 1 kord

Re: Paar küsimust targematele.

Lugemata postitus Postitas HrK »

Äärenurk kirjutas: 11 Juun 2024, 06:48 Kas tegemist on puitvahelagede ja kaldkatusega kolhoosi telliselamuga?
Telliselamu on ja kaldkatus on ka. Ühe põranda laua võtsin ülesse vastu vaatas betoon kui paks see on, ei tea.
Betooni peal on, siis puit laagid ja laudpõrand.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 820
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 32 korda

Re: Paar küsimust targematele.

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Kui sa kogu põrandat ei taha üles kiskuda ja paneeli pealt nullist alustada, siis säästuvariant oleks lihtsalt vaip maha panna.
HrK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 10 Sept 2023, 15:53
On tänanud: 1 kord

Re: Paar küsimust targematele.

Lugemata postitus Postitas HrK »

Äärenurk kirjutas: 11 Juun 2024, 19:45 Kui sa kogu põrandat ei taha üles kiskuda ja paneeli pealt nullist alustada, siis säästuvariant oleks lihtsalt vaip maha panna.
Muidugi oleks lihtsam teha teistpidi ja korralikumalt, isevalguva poole pealt küsisin sellepärast, et seda saan ma tasuta nii palju kui mul vaja on. Lihtsalt pole varem kokku puutunud sellega, et puidu peale segu panna mis agad sellega olla võiksid kui üldse on?
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 820
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 32 korda

Re: Paar küsimust targematele.

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

HrK kirjutas: 11 Juun 2024, 20:00
Äärenurk kirjutas: 11 Juun 2024, 19:45 Kui sa kogu põrandat ei taha üles kiskuda ja paneeli pealt nullist alustada, siis säästuvariant oleks lihtsalt vaip maha panna.
Muidugi oleks lihtsam teha teistpidi ja korralikumalt, isevalguva poole pealt küsisin sellepärast, et seda saan ma tasuta nii palju kui mul vaja on. Lihtsalt pole varem kokku puutunud sellega, et puidu peale segu panna mis agad sellega olla võiksid kui üldse on?
Üldiselt on teatud tootjad sellist lahendust juba aastakümneid pakkunud. Agasid võid nende kaubatundjalt küsida.
Vasta